lDelftse Pot meng-Margarine eerzien Tijdelijke exposities in de Zeeuwse musea Wat weet u er nog van? 10 Een bezoekje waard! 'Schelpen van schelpdieren die voorkomen in de Grevelingen enOosterschelde'www.brusea.nl 'Van der Have, zijn boomkwekerij en wat het bedrijf heeft betekend voor Kapelle!' www.fruitteeltmuseum.nl t/m 10 oktober 2021: 'Illustratieve aquarellen van Adri Karman' www.polderhuiswestkapelle.nl t/m 27 november 2021: 'Europa is hier' - Zo zagen zij Zeeuws Meisje t/m 29 januari 2022: 'Nieuwe Oude lappen' - Merklappen uit de achttiende en eerste helft negentiende eeuw www.hmdb.nl 'De ontwikkeling van de arbeidstijdmeting' - Prikklokken 'Gereedschap anders gezien' - Werken van Ton Koops www.industrieelmuseumzeeland.nl t/m 24 april 2022: 'Uit de Doeken. De Onthulling' - Een kennismaking met het ICEAC www.marietakmuseum.nl 'Walcherse pronk' - Particuliere verzameling Zeeuwse streekdrachtsieraden www.bezoekmuseumarnemuiden.nl 'Langs Burgen en Kastelen' - Kastelen en Burgen op Schouwen- Duiveland www.www.burghseschoole.nl Diverse tijdelijke exposities: 'speelgoed en poppenhuizen' 'keramisten Chris Lanooy, Leen Quist en Hans Westerweel' 'glaskunstenaar Ton Bruyns' www.demeestoof.nl 'Bastions zonder grenzen' 'Simon Stevin' 'Alexander Farnese' www.museumhetbolwerk.nl t/m 30 oktober 2021: 'Kijkkasten - Peter Gabriëlse' www.hetwarenhuis.nl 'Spoorloos' -150 jaar Trein en Tram Mechelen-Terneuzen www.museumhulst.nl t/m november 2021: 'Een groot Avontuur in Miniatuur' - Beleef de wereld van fantasie, poppenhuizen en miniaturen www.schoolmuseumterneuzen.nl t/m 8 november 2021: 'Lucie van Dam van Isselt - een markante Veerse Joffer' 9 oktober 2021 t/m 6 november 2022: 'Een fenomeen in Veere, H.W. van Loon (1882-1944)' www.museumveere.nl 'Veranderd eiland voor en na de Ramp' 'Expositie werkstukken leerlingen Pieter Zeeman' www.goemanszorg.nl t/m 31 oktober 2021: 'naar buiten met Breetvelt' t/m 14 november 2021: 'Portretten door Zeeuwse meesters uit de Gouden Eeuw' www.stadhuismuseum.nl t/m maart 2022: 'Vikingen op Walcheren?'- Vondsten, verhalen, feiten en fabels www.terramaris.nl t/m 30 oktober 2021: 'Ik worstel en kom boven' - groepstentoonstelling van Astrid Nimwegen, Jorien Brugmans, het duo Anna de Bruyckere en Christian Blaha, Paul Nieboer en Broeder Dieleman www.watersnoodmuseum.nl 'Wind in de zeilen' - Zeeschilders uit de Gouden Eeuw, aanwinsten uit de Inder Rieden-collectie 'Walcheren: het verdronken eiland' - De inundatie in foto's en verhalen www.muzeeum.nl t/m 7 november 2021: 'Mesheften - Frans Dingemanse' www.zeeuwsmuseum.nl september tot december 2021 Wilt u reageren op een artikel uit deze krant? Stuur uw reactie naar s redactie@zeeuwsweerzien.nl. Wilt u niet dat uw naam in de krant wordt geplaatst, zet dit er dan duidelijk bij. Een greep uit de reacties op het vorige nummer: Garibaldi (1) Naar aanleiding van het verhaaltje over mijn overgrootmoeder werd de vraag gesteld: 'Wat wordt bedoeld met garibaldi?' Dat was een harde bolvormige pepermunt, die zijn naam ontleende aan een zogenaamde garibaldihoed - een stijve herenhoed met ronde bol - genoemd naar de Italiaanse vrijheidsheld Giuseppe Garibaldi (1807-1882). In Zeeland noemde men die pepermunt een 'garreballetje'. Ik denk dat het snoepje voornamelijk zondags in de kerk werd genuttigd. Kees Stevense, Middelburg Garibaldi (2) In de digitale Nieuwsbrief werd de vraag gesteld 'Wie weet wat een Garibaldi' is. Dat een dun koekje met rozijntjes en jam erin. Vergelijkbaar met de huidige Sultana. Het bestaat al 150 jaar en is zover ik weet afkomstig uit Engeland. Ad Machielsen, Breda. Trolleybussen Over het artikeltje over de trolleybussen van de Stoomtram Walcheren (Zeeuws Weerzien juni 2021) wil ik het volgende opmerken: er staat dat er met deze bussen werd gereden in de jaren '50-'60. Volgens mij werd in de jaren '60 niet meer met deze bussen gereden. Ze werden in ieder geval kort na de oorlog ingezet. Het onderhoud gebeurde in de remise te Koudekerke waar ik woonde. Ik vond het altijd spannend wanneer er remproeven werden gedaan. De kleur was zeker niet legergroen. Het donkere gedeelte was gewoon donkergroen (glanslak) en het onderste gedeelte was vrij lichtgroen (eveneens glanslak). Legergroen is ook vrij donker, maar dof. J. Spaeter, Oostkapelle Leuk krantje Wat een leuk krantje vond ik bij de bakker in Koudekerke. Wij zijn een Vlaamse familie met een vakantiehuisje in Biggekerke, waar we geen post kunnen ontvangen. Met interesse lezen we over het verleden van Zeeland en we vinden Zeeuws Weerzien een voorbeeld van een verbindende krant. Niet alleen de oudere generatie geniet vast van de herkenning... de jongeren kunnen er veel uit leren. Lydi Adriaensen, Westmalle (B.) Opa Kip Naar aanleiding van het artikel waarin de reis van Opa Kip naar Amsterdam wordt beschre ven vond ik in de PZC nog een anecdote. Bijna was het reisje niet doorgegaan, want zijn 67-jarige dochter voelde zich niet erg lekker. ,,Och, die jonge mensen hebben altijd wat", was de laconieke reactie van de vitale eeuweling. Toen in Amsterdam thee werd geserveerd zei hij dat hij weinig dronk. ,,Ik heb in mijn leven meer water dan wijn gedronken'', vertaalde burgemeester Vermeulen opa's woorden die in Zeeuws dialect werden uitgesproken. Kees Stevense, Middelburg Soldatenlied Mijn oma, die in Goes woonde, was in de keuken vaak aan het zingen. Onderstaand soldatenlied heb ik nog onthouden. Wie wil onder de soldaten Die moet hebben een geweer; die moet hebben een geweer. Dat moet hij met buskruit laden, En met kogels keer op keer. Jan wordt later ook soldaat; Zorgt dat hij rechtop dan staat. Stapt dan stevig, stapt dan stevig, in de maat. Hop, hop, hop, kameraad. Hophop. Ik vermoed dat dit al een oud lied is. Wie weet er meer van? Hans van der Stel, Bunde y uitsluitend verkrijgbaar bij Uw melkleverancier 4 Geef Uw kinderen de kans om deze prachtige vlaggen ie verzamelen. Bij ieder pond Delftse Pot margarine krijgt U W een prachtige vlag. Tevens beschikbaar bij Uw melkieverancier een prachtige Sfe, en zeer leerzame album waarin deze vlaggen kunnen ver- zameld worden. Voor Uw gezin prima mengmargarine met volop vit ami- f lie A en D W Voor Uw kinderen een leerzame en prachtige verzameling d W ZEEUWS Dit overzicht wordt samengesteld door de redactie van Zeeuwse Ankers info@zeeuwseankers.nl Brusea Oudestraat 23, Bruinisse Fruitteeltmuseum Annie M.G. Schmidtsingel 1, Kapelle Het Polderhuis Musea meer Zuidstraat 154-156, Westkapelle Historisch Museum De Bevelanden Singelstraat 13, Goes Industrieel Museum Zeeland Westkade 114, Sas van Gent Marie Tak van Poortvliet Museum |Ooststraat 10a, Domburg Museum Arnemuiden Langstraat 35, Arnemuiden Museum de Burghse Schoole Kerkstraat 3, Burgh-Haamstede Museum De Meestoof Bierensstraat 6, Sint-Annaland Museum Het Bolwerk Markt 28, IJzendijke Museum Het Warenhuis Markt 2, Axel Museum Hulst Steenstraat 28, Hulst Museum Schooltijd Nieuwstraat 2-4, Terneuzen Museum Veere Kaai 25-27, Veere Museumboerderij Goemanszorg Molenweg 3, Dreischor Stadhuismuseum Zierikzee Meelstraat 6, Zierikzee Terra Maris, Museum voor natuur en landschap Duinvlietweg 6, Oostkapelle Watersnoodmuseum Weg van de Buitenlandse Pers 5, Ouwerkerk Zeeuws maritiem muZEEum Nieuwendijk 11, Vlissingen Zeeuws Museum Abdij, Middelburg Check voor uw bezoek de openingstijden van het betreffende museum „.aar uit 64 vlaggen

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2021 | | pagina 10