Klassieke spinazie met ei Marjo Griep Weerzien Tijdelijke exposities in de Zeeuwse musea Wat weet u er nog van? 10 2021 Een bezoekje waard! 16 juni t/m 25 juni 2021: grote overzichtstentoonstelling in de Nieuwe Kerk in Zierikzee! www.museasd.nl t/m 31 augustus 2021: 'Een nostalgische blik op conserven' www.fruitteeltmuseum.nl t/m 20 juni 2021: 'Expositie Zeeuws meisje in mozaïek' 'Expositie Tjitske Prins' www.polderhuiswestkapelle.nl t/m 27 november 2021: 'Europa is hier' - Zo zagen zij Zeeuws Meisje t/m 29 januari 2022: 'Nieuwe Oude lappen' - Merklappen uit de 18e en eerste helft 19e eeuw www.hmdb.nl 'De ontwikkeling van de arbeidstijdmeting' - Prikklokken 'Gereedschap anders gezien' - Werken van Ton Koops www.industrieelmuseumzeeland.nl o.v.b. voorjaar 2021: 'Domburg Speciaal' - Bijzondere Foto's van Bijzonder Domburg www.marietakmuseum.nl Diverse tijdelijke exposities: 'speelgoed en poppenhuizen' 'keramisten Chris Lanooy, Leen Quist en Hans Westerweel' 'glaskunstenaar Ton Bruyns' 'foto's van Rem van den Bosch' www.demeestoof.nl 'Bastions zonder grenzen' 'Simon Stevin' 'Alexander Farnese' www.museumhetbolwerk.nl Geprolongeerd t/m 29 mei 2021: 'Biezonder hoed - textiel met een verhaal' - textielschatten uit het depot van het museum www.hetwarenhuis.nl o.v.b. t/m 31 mei 2021: 'Ode aan Alma' - herontdekking collectie Museum Veere (locatie: De Schotse Huizen) o.v.b. 12 juni t/m 8 november 2021: 'Lucie van Dam van Isselt' - een markante Veerse Joffer www.museumveere.nl t/m 20 juni 2021: 'Kees de Kort Ikonen' - Christelijke feestdagen in beeld t/m 26 september 2021: 'Oost West, Thuis Best' t/m 14 november 2021: 'Portretten door Zeeuwse meesters uit de Gouden Eeuw' www.stadhuismuseum.nl t/m maart 2022: 'Vikingen op Walcheren?'- Vondsten, verhalen, feiten en fabels www.terramaris.nl '65-schenkingen' - Elke schenking heeft een eigen verhaal www.watersnoodmuseum.nl 'Wind in de zeilen' - Zeeschilders uit de Gouden Eeuw, aanwinsten uit de Inder Rieden-collectie www.muzeeum.nl t/m 5 september 2021: 'H.E.L. - Jan de Prentenknipper' - leven en werk van de volkskunstenaar t/m 7 november 2021: 'Mesheften - Frans Dingemanse' www.zeeuwsmuseum.nl juni tot september vy Wilt u reageren op een artikel uit deze krant? Stuur uw reactie naar s redactie@zeeuwsweerzien.nl. Wilt u niet dat uw naam in de krant wordt geplaatst, zet dit er dan duidelijk bij. Een greep uit de reacties op het vorige nummer: Standbeeld voor zuster Van Zijp Getroffen door de vraag 'Wie heeft Corrie van Zijp nog gekend', laat ik u graag weten dat ik haar als kind vele jaren heb gekend. Zij was sympathiek en vol werklust. Ik mocht namens de dorpsraad het beeldje regelen van haar op de motor, evenals de onthulling door burgemeester Rabelink en in aanwezigheid van de familie. J.S.M. Hanse Tandpiene Als men vroeger last had van kiespijn, in goed Zeeuws 'tandpiene', dan ging men naar de dokter want de tandarts was in de meeste dorpen een onbekende figuur. De dokter vroeg waar de pijn te voelen was. Je wees dan met je vinger waar de kwelduivel zich bevond. De dokter pakte een tang en trok de tand uit je mond, zonder verdoving uiteraard. Kees Stevense Middeltjes van oma: pielstaertolie Pielstaartolie werd gebruikt als men iets gebroken of gekneusd had. Men nam het in of smeerde het er op, wat ook hielp. Het had een hele vieze smaak net als levertraan, bah! Het werd gewonnen uit de lever van een pijl staartrog. Mijn vader had veel last van rugpijn en had er wel baat bij. Hij dronk het zo op. F. Zoeteweij Tandarts Klinkert: een hartelijk mens De auteur die schrijft over tandarts Klinkert met zijn martelwerktuigen, heeft het wel slecht getroffen in zijn jonge jaren. Ik ben jaren bij hem geweest met vier kleine kinderen, nooit gemerkt dat hij ongeduldig was. Mijn kinderen waren niet bang van hem, zo zie je maar dat elk mens anders reageert. Jo de Kaart Kleur stoomtram Walcheren In antwoord op de vraag in 'Wat weet U er nog van' van dhr. Deleij omtrent de bussen van de Stoomtram Walcheren kan ik me alleen herin-neren dat in de jaren 1950-60 ook werd gereden met bussen bestaande uit truck met oplegger. De kleuren waren hier legergroen met zwarte letters. Bob van der Weel (Red: wij ontvingen bericht van de heer Deleij dat mede dankzij deze suggestie zijn speur tocht naar de kleur van de noodbus tot een goed einde is gekomen, waarvoor dank.) Zeeuws Weerzien buiten Zeeland Toen ik bij mijn moeder was gaf ze mij een Zeeuws Weerzien mee. Wat een leuke krant is dat, geweldig. Mijn man werkt in de zorg dus het thema sprak ook erg aan. Ik hoop dat ik als niet in Zeeland wonende Zeeuw ook aan de puzzel mee mag doen. Mevr. C. Gejtenbeek (Red: jazeker, alle Zeeuwen 'in den vreemde' zijn van harte uitgenodigd mee te puzzelen, te reageren of ook een eigen herinnering in te zenden). Verder lezen? Op onze website treft u nog meer reacties van lezers. Mis het niet: weke lijks verschijnt een verhaal van de redactie op onze website, vergezeld van een oude foto én een interview door Remco van Schellen (Om roep Zeeland). Kijk en luister mee op www.zeeuwsweerzien.nl (en stuur ons ook uw foto met herinnering!). Het is bijna een klassieker te noemen: spinazie met een gekookt ei. Dat kwam bij mij thuis vroeger geregeld op tafel. Met kruimige aardappels en botersaus of een restje jus van de vorige dag. De reden voor deze populaire combinatie is het oxaal zuur in de spinazie. Dat zorgt er voor dat je tanden ruw of stroef aanvoelen na het eten van deze groente. Dat is te voorkomen door de groente te combineren met eieren. Met room kan ook. Dat verklaart dan ook de populariteit van spinazie a la crème. Het recept van deze keer gebruikt ook de combinatie spinazie met een ei. Of in dit geval ei met spinazie. Recept Spinazie-omelet voor 2 personen 400 gram spinazie 4 eieren 1 sjalot 1 teentje knoflook 1 rode (punt)paprika 1 eetlepel (olijf )olie Peper en zout Bereiding Was, indien nodig, de spinazie en laat goed uitlekken. Klop de eieren met wat peper en zout los in een kom. Snipper de sjalot en het teentje knoflook. Snijd de paprika in kleine blokjes. Verhit in een ruime koekenpan de olijfolie. Voeg de gesnipperde sjalot en knoflook toe en fruit kort aan. Voeg de paprika doe en bak ongeveer 2-3 minuten mee. Roer dan beetje bij beetje de spinazie erdoorheen en laat deze slinken. Giet de losgeklopte eieren erover en plaats een deksel op de pan. Laat de omelet op een laag vuur in ongeveer 10 minuten stollen. Breng op smaak met peper en zout. Lekker met (gebakken) aardappelen. A TZEEUWS Dit overzicht wordt samengesteld door de redactie van Zeeuwse Ankers info@zeeuwseankers.nl Museum de Burghse Schoole Museumhaven Zierikzee Brusea Brouws Museum Museumboerderij Goemanszorg. t/m medio juni 2021: Expositie 'Schouwen-Duiveland bevrijd!' Fruitteeltmuseum Annie M.G. Schmidtsingel 1, Kapelle Het Polderhuis Musea meer Zuidstraat 154-156, Westkapelle Historisch Museum De Bevelanden Singelstraat 13, Goes Industrieel Museum Zeeland Westkade 1 14, Sas van Gent Marie Tak van Poortvliet Museum |Ooststraat 10a, Domburg Museum De Meestoof Bierensstraat 6, Sint-Annaland Museum Het Bolwerk Markt 28, IJzendijke Museum Het Warenhuis Markt 2, Axel Museum Veere Kaai 25-27, Veere Stadhuismuseum Zierikzee Meelstraat 6, Zierikzee Terra Maris, Museum voor natuur en landschap Duinvlietweg 6, Oostkapelle Watersnoodmuseum Weg van de Buitenlandse Pers 5, Ouwerkerk Zeeuws maritiem muZEEum Nieuwendijk 1 1, Vlissingen Zeeuws Museum Abdij, Middelburg Check voor uw bezoek de openingstijden van het betreffende museum

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2021 | | pagina 10