eerzien Mis het niet: 'Rondje Zeeland (2)' is een echte 'samentuin': een flinke moestuin waar mensen bij elkaar komen om samen groente en fruit te telen. Het tuinieren gebeurt met oog voor natuurlijke processen en met respect voor plant en dier. Lezers van Zeeuws Weerzien krijgen een exclusief kijkje in de keuken. De winterwortels die we op de Stadstuin oogsten zijn meestal niet zo mooi recht als de exemplaren die in de winkel liggen. Maar als ze in de soep zitten zie je daar niets van. Met Konings dag kunnen we geen worteltjes oogsten. Daarom deze keer een recept voor wortelsoep als lekker en kleurrijk voorgerecht voor het kerstmenu of voor elk ander moment. Verdraaid lekkere wortelsoep met sinaasappel Recept voor 3-4 personen 1 el olijfolie 2 uien, gesnipperd 500 g (biologische) winter wortelen, in plakken 1 prei, in ringen 4 el koriander- of peterselieblaadjes, fijngehakt 1 tl gemberpoeder 200 ml sinaasappelsap 1 l groentebouillon 1 blaadje laurier 4 el crème fraïche, sojaroom of haverroom peper en zout Bereiden 1. Verhit de olie in een soeppan en bak de uien glazig. Voeg de wortel en de prei toe en roerbak 5 minuten. Strooi de helft van de koriander of de peterselie en de gemberpoeder over de groenten. Bak even mee aan. 2. Schenk het sinaasappelsap en de bouillon over de groenten. Doe het laurierblaadje erbij en breng aan de kook. Zet het vuur zachter en laat 30 minuten sudderen. 3. Vis het laurierblaadje uit de soep en pureer met een staafmixer. Breng opnieuw aan de kook. Proef en voeg zout en peper naar smaak toe. 4. Verdeel de wortelsoep over de borden. Garneer met de room en de overige koriander of peterselie en serveer goed heet. Eet smakelijk! in 'coronatijd' verschijnt wekelijks een verhaal van de redactie op onze website, vergezeld van een oude foto én een interview door Remco van Schellen (Omroep Zeeland). Kijk en luister mee op www.zeeuwsweerzien.nl/redactie (en stuur ons ook uw foto met herinnering 8| Kruiswoordpuzzel Prijswinnaars puzzel nummer 7 Dank voor uw leuke reacties, het 'rondje Zeeland' viel duidelijk in de smaak. De inzendingen bereiken ons vanuit het hele land en zelfs van ver over de grens. Fijn om te weten dat de krant ook wordt gelezen door Zeeuwen die zijn verhuisd. Blijf ons schrijven, we lezen uw post graag. De juiste oplossing van de vorige puzzel was: Westerscheldetunnel.Als verrassing voor onder de kerst boom verdelen wij een aantal extra prijzen. Het boek 'Het hart dier wereld - een literaire stads- wandeling door Middelburg' is aan de volgende goede inzenders gestuurd: F. Bertijn, Vlissingen; Fam. Bonouvrie, Hansweert; J. van Haaften, Stavenisse; A. Janse, 's-Gravendeel; L.P. Meijer, Middelburg; M. van Mourik, Herwijnen; M. Roos, Terneuzen; E. v. Vlieberghe, Hengstdijk; W. de Vrieze, Noordwelle; N. Zijl, Gapinge. De hoofdprijs, het boek 'Betje, de zevende van de kruidenier', geschreven door Bep Mandemaker en Nynke Feenstra, is gewonnen door L. Flipse, Koudekerke. Wij nemen contact met u op voor de over handiging van de prijs. Puzzel mee en win een prijs Stuur uw oplossing inclusief uw adresgegevens vóór 15 maart naar Postbus 33, 4350 AA Veere of naar puzzel@zeeuwsweerzien.nl Onder de goede inzenders verloten wij drie boeken over een Zeeuws thema, ter beschikking gesteld door ZB |Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Als unieke hoofdprijs kunt u het boek 'De wonder dokter' winnen, ter beschikking gesteld door Uitgeverij Cossee. Samensteller Rinus Spruit komt het persoonlijk aan u overhandigen. Super wortels uit de Stadstuin Samira met wortels uit de tuin Foto: Marjo Griep. W ZEEUWS Horizontaal: 1 plaats in Zeeland 9 plaats in Zeeland 14 Scandinavische munt 15 strijd tussen volkeren 17 vlug 18 kwaadsprekerij 20 plaats in Zeeland 21 honende opmerking 23 persoonlijk voornaamwoord 24 zangnoot 25 plaats in Zeeland 27 hoofdstad van Gelderland 30 roem 32 uitsteeksel onder voetbalschoen 33 een zekere 34 oppervlaktemaat 35 de Bruijn (zwemster) 36 keukenkruid 38 eventueel (afk.) 40 september (afk.) 42 verbijsterd 44 vervelend wezen 47 agavevezels 49 persoonlijk voornaamwoord 50 met haar begroeid 52 vrije verdediger (voetbal) 55 loofboom 56 bovenste snede van een boek 59 water in Utrecht 61 heiligenbeeld 62 gard 63 senior (afk,) 64 radon (afk.) 65 tocht 67 vriendje van Sien 68 duivel 70 plaats In Zeeland 72 zaterdag (afk.) 73 horizon 76 zich in dewerken 78 ontkenning 79 achter 80 medicus 82 bejaard 83 plaats in Zeeland 84 plaats in Zeeland. Verticaal: 1 plaats in Zeeland 2 spot 3 plaats in Zeeland 4 binnenbekleding 5 pret 6 ingenieur (afk.) 7 boom 8 bruggengeld 10 houtsoort 11 bouwland 12 vogel 13 plaats in Zeeland 16 land in Zuid-Amerika 19 naaldboom 22 loofboom 26 luchtig gebak 28 regelmatig 29 plaats in Zeeland 31 plaats in Zeeland 33 delfstof 36 computerterm (afk.) 37 verbruikt 39 boerderijdieren 41 loofboom 43 vroeger 45 soort 46 Edelachtbaar (afk.) 48 Algemene Loterij Nederland (afk,) 50 plaats in Zeeland 51 voetbalclub uit Waalwijk 53 buiten dienst (afk.) 54 plaats in Zeeland 57 Edgar Allan (schrijver) 58 uiting van verdriet 60 daar 61 hevig 64 wiel 66 gezondheid! 67 plaats in Noord-Brabant 68 teleurstellend 69 papegaai 71 proef 72 pissebed 74 mager 75 calorie (afk.) 77 vat 81 ruimtelijke ordening (afk.). Breng de letters uit gelijkgenummerde vakjes over naar de balk onder het diagram. Bij juiste invulling leest u hier de oplossing van deze puzzel. Margreeth Ernens vierde in 1964 vakantie in een bunker Foto: Margreeth Ernens.

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2020 | | pagina 8