eerzien 7 Bij Kees Beeke kon je werkelijk alles kopen door: Albert Kort Toen ik in 1987 naar 's-Heer Hendrikskinderen verhuisde, stond er in het dorp geen enkele winkel meer. In het nabijgelegen Wissekerke was de situatie niet anders, ook daar was het laatste winkeltje van J. Schipper naast het kerkhof al lang verdwenen. En dan te bedenken dat er eens vier winkels waren, waar de dorps bewoners voor al hun dagelijkse boodschappen terecht konden, zes dagen per week van acht tot zes. Altijd wel in voorraad In onze tijd lijkt zoiets onvoorstel baar voor een dorpje van die omvang. De winkel van Kees Beeke op de hoek van de Oude Rijksweg herinneren de oudere bewoners zich nog levendig. Je kon er werke lijk van alles kopen. Of het nu om drogisterij artikelen, handdoeken, brood, snoepgoed of briefkaarten ging: Kees had het wel in voorraad of hij kon het voor je bestellen en dan had je het de volgende dag al. De werklust van de man kende geen grenzen; om zes uur 's morgens was hij al in de weer en altijd stond hij voor je klaar. Lang voordat Beeke in 1965 met zijn winkeltje was begonnen, kon je voor je dagelijks brood terecht bij J. Weststrate, de 'boerenbakker' genoemd, omdat hij zowel boer als bakker was. Bij hem aan de Oude Rijksweg kon je brood kopen, maar je kon er ook terecht voor bij- voorbeeld melk, meel en eieren waarvan hij dan pannenkoeken maakte, op speciale feestdagen zelfs tulbanden. En dan had je nog J. Zonnevylle, de bakker en kruidenier, die van 'de overkant' kwam. Uit de tijd De winkeltjes zijn al lang ter ziele, ten prooi gevallen aan de moderni sering van de samenleving. Voor de dagelijkse benodigdheden gaan de mensen naar het op een steen worp afstand gelegen Goes, waar supermarkten als Aldi, Jumbo en AH zijn verwikkeld in de dagelijkse slag om de gunst van de consument. Of de boodschappen worden 'online' besteld. Wittuwi De heer Huyssen was naast winkelier in Wemeldinge, ook mandenmaker en secretaris van de VéGé met werknemers van de Schelde Foto: Ruben Oreel. afdeling Zeeland van de Nederlandse Blindenbond Foto: Jacqueline Midavaine, 1972, ZB, Beeldbank Zeeland, recordnr. 112356. Sint-Jacobsstraat, Vlissingen Foto: Ruben Oreel Winkelend publiek in de Vrijstraat in Sluis, met rechts reformhuis Polderman Foto: O: de Milliano, ca. 1979, ZB, Beeldbank Zeeland, recordnr: 79522.

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2020 | | pagina 7