eerzien Tijdelijke exposities in de Zeeuwse musea Wat weet u er nog van? 11 Een bezoekje waard! «u E9S tot eind 2020: Quiltexpositie www.fruitteeltmuseum.nl t/m 31 oktober 2020: 'Expositie Tjitske Prins' (locatie: vuurtoren 't Hoge Licht) t/m 14 maart 2021: 'Charley Toorop en Eva Besnyö in Westkapelle' www.polderhuiswestkapelle.nl t/m 31 oktober 2020: 'Jonge jongers en 't mannengoed' - Zuid-Bevelandse jongerencultuur in de 19de eeuw www.hmdb.nl 'Gereedschap anders gezien - Werken van Ton Koops' www.industrieelmuseumzeeland.nl 'Beelden van Leendert Houtekamer in de museumtuin' 'De animatie van Lisette - Domburg Dichterbij' www.marietakmuseum.nl Wilt u reageren op een artikel uit deze krant? Stuur uw reactie naar redactie@zeeuwsweerzien.nl. Wilt u niet dat uw naam in de krant wordt geplaatst, zet dit er dan duidelijk bij. Een greep uit de reacties op het vorige nummer: "Mijn vader Johannes de Vroe is na de oorlog begonnen als matroos bij de PSD en opgeklommen tot Kaptein. Hij heeft op alle boten gevaren en als kind van ong. 7 jaar mocht ik met mijn broer een dagje mee. In die tijd voer hij van Hoedekenskerke naar Terneuzen en terug, dat was voor ons een hele belevenis. We vertrokken vanuit Souburg eerst met de bus naar Goes, daar overstappen naar Hoedekens-kerke. Na de vaartocht werden we weer op de bus gezet, de chauffeur kreeg de opdracht ons veilig af te leveren. Mijn vader bleef namelijk aan boord slapen." Ineke Bommeljé - de Vroe Vanuit de Anjou in Frankrijk kregen we bericht van Louis Cloet, die dit jaar 65 jaar getrouwd is met 'zijn' Leny (gefeliciteerd!). Een greep uit zijn uitgebreide verhaal: "Willens en wetens hebben ook wij de winter van 1963 meegemaakt. Ik was zeeloods en moest je naar de Noord, dan moest je het Gat oppakken, maar het was een hele stunt. De ijsschotsen waren tegen de dijk opgehoogd en je moest dicht bij het Roeiershoofd zien te geraken, want het ijs dreef je naar de Sardijngeulboei. Een jong knaapje van een jaar of tien was van westen het Roeiershoofd op het ijs aan het spelen. Hij zou tussen het ijs gezakt zijn en verdwenen, was het niet dat ene Blondé (er waren er meer dus noemden we ze met de voorletters: P.H. Blondé) net aan wal kwam en ik ging bemannen. Hij maakte mij erop attent en zou de redeboot sturen om die jongen te redden. Hij werd gered, maar zou hij nog leven en het zich 75 jaar Eendrachtbode www.demeestoof.nl t/m 31 oktober 2020: 'Biezonder hoed - textiel met een verhaal' - textielschatten uit het depot van het museum www.hetwarenhuis.nl 'De Laatste Boerenbruiloft' www.museumhulst.nl t/m oktober 2020: 'Opeens ben je geen kind meer' - kinderen tijdens de Tweede Wereldoorlog www.schoolmuseumterneuzen.nl t/m 8 november 2020: 'Verfijnd Verleden' - werk van kunstschilder Piet Rijken (1915-2001) t/m 31 december 2020: 'Walviskaak aan de muur' - walvisvaart en Noordse Compagnie t/m zomer 2021: 'Op reis met Willen V' - een vorstelijke reis door achttiende-eeuws Zeeland (locatie: Stadhuis) www.museumveere.nl t/m 22 november 2020: 'Cristobal de Mondragón (1514-1596), de goede Spanjaard uit de Opstand' www.stadhuismuseum.nl t/m 18 april 2021: 'Vikingen op Walcheren?' - objecten van het middeleeuwse Walichrum uit de collectie van het Zeeuws Genootschap www.terramaris.nl 'Watersnood door klimaatverandering' '65-schenkingen' - Elke schenking heeft een eigen verhaal t/m 1 december 2020: 'Blijvende herinneringen' - selectie schenkingen 2019 t/m 9 februari 2021: 'Foto-expositie Dominique Berretty' www.watersnoodmuseum.nl 'Walcheren: het verdronken eiland' - de inundatie in foto's en verhalen 'Wind in de zeilen' - Zeeschilders uit de Gouden Eeuw, aanwinsten uit de Inder Rieden-collectie www.muzeeum.nl JitH 144U M '14 *4 Aï m 27 september 2020 - 21 juni 2021: Jan de Prentenknipper www.zeeuwsmuseum.nl Het artikel over de Olau Line bracht mooie herinneringen boven aan de vervlogen jaren zeventig en tachtig van de vorige eeuw. In die periode maakten mijn vrouw en ik regelmatig overtochten met de veerboten van die rederij. Na aankomst in Sheerness stapten we in de trein naar Londen, waar we logeerden in het Tower Hotel aan de Theems. Met de metro doorkruisten we die enorme wereldstad en bezochten alle mogelijke beziens-waardigheden. Ook gingen we naar de befaamde musicals Evita Peron en Jesus Crist Superstar. Het was een geweldige tijd! Nog steeds heb ik een passagebiljet en enkele balpennen van de Olau Line en een ansichtkaart van de Olau Finn waarmee we onze eerste overtocht maakten." Cor Boeije "N.a.v. het stukje van Joke Wester weel in Zeeuws Weerzien nr. 6 dacht ik aan 1949. Ik was toen 9 jaar. Mijn vriendjes en ik waren aan het zwemmen in de kaai van Kortgene. Een binnenschip werd geladen met pakstro. Pots viel zo'n pak over boord. Ik klom er op en peddelde met beide handen vol trots door de kaai. Op een gegeven moment kon ik peddelen wat ik wilde maar kwam niet meer vooruit. Ik werd door de eb mee getrokken naar de Zandkreek. Paniek sloeg toe. Net op dat moment maakte de veerboot zich los van het steiger om de overtocht naar Wolphaartsdijk te maken. Mensen aan boord hadden mij opgemerkt. De schipper manoeu vreerde de boot zo dat een bemanningslid met een grote haak het pakstro kon enteren. Eerst nog mee naar Wolphaartsdijk, bibberend op het achterdek. Terug in Kortgene stonden mijn vader en het halve dorp (het was als een lopend vuurtje rond gegaan: "Jan van de meester is afgedreven!") mij op te wachten.. Jan Roodenburg herinneren, ik weet het niet." Helaas kunnen we niet alle reacties op deze plek vermelden. Kijk op www.zeeuwsweerzien.nl voor meer verhalen. Bijvoorbeeld de tip van mevrouw Buijs-Stroo over de bijzon dere twee-delige sok in Streek museum De Meestoof (die blijft de gemoederen bezighouden). Ook een blije Rinus Stoffels, die dankzij Bennie Tanghe de missende rode meer- vaartenkaart aan zijn collectie kon toevoegen. En een herinnering aan de branderige geur uit de smederij van de ooms van Ineke de Bruine-Hillebrand. Corrie Franse stuurde deze foto van kruidenier Buysse in Goes. Helaas bestaat het winkeltje niet meer. Dat geldt voor meer bedrijven, afgaande op alle herinneringen die u ons stuurde! Veel dank daarvoor. Op de website treft u een overzicht. HT-. Mis het niet: in 'coronatijd' verschijnt wekelijks een verhaal van de redactie op onze website, vergezeld van een oude foto én een interview door Remco van Schellen (Omroep Zeeland). Kijk en luister mee op www.zeeuwsweerzien.nl/redactie (en stuur ons ook uw foto met herinnering!). WitEU Wi Dit overzicht wordt samengesteld door de redactie van Zeeuwse Ankers info@zeeuwseankers.nl Fruitteeltmuseum Annie M.G. Schmidtsingel 1, Kapelle Het Polderhuis Musea meer Zuidstraat 154-156, Westkapelle Historisch Museum De Bevelanden Singelstraat 13, Goes Industrieel Museum Zeeland Westkade 1 14, Sas van Gent Marie Tak van Poortvliet Museum Ooststraat 10a, Domburg I Museum De Meestoof Bierensstraat 6, Sint-Annaland Museum Het Warenhuis Markt 2, Axel Museum Hulst Steenstraat 28, Hulst Museum Schooltijd Nieuwstraat 2-4, Terneuzen Museum Veere Kaai 25-27, Veere Stadhuismuseum Zierikzee Meelstraat 6, Zierikzee Terra Maris, Museum voor natuur en landschap Duinvlietweg 6, Oostkapelle Watersnoodmuseum Weg van de Buitenlandse Pers 5, Ouwerkerk Zeeuws maritiem muZEEum Nieuwendijk 1 1, Vlissingen Zeeuws Museum Abdij, Middelburg Check voor uw bezoek de openingstijden van het betreffende museum ..lUII-HIFI Verder lezen?

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2020 | | pagina 11