eerzien 15 Tijdelijke exposities in de Zeeuwse musea Een bezoekje waard! ACTIVITEITEN OM AAN MEE TE DOEN '65 schenkingen - elke schenking heeft een eigen verhaal' www.zeeuwsarchief.nl 'Bezetting verbeeld' - WO II door de ogen van Cees van der Burght (tekeningen, schilderijen, maquettes) www.muzeeum.nl t/m 10 mei 2020: 'Nooit meer werken' - kunstwerken over werk: toen, nu en straks t/m 1 november 2020: 'Mannenpak' - mannenkleding in de Zeeuwse streekdrachten www.zeeuwsmuseum.nl Zeeuws Weerzien organiseert samen met Stichting Feest van Herkenning bijeenkomsten in Zeeuwse musea, waarbij het delen van herinneringen centraal staat. Ieder kwartaal komen wij langs in een andere regio. t/m 3 mei 2020: 'Jonge jongers en 't mannengoed' - Zuid-Bevelandse jongerencultuur in de 19e eeuw t/m 12 september 2020: 'De originele Randjes' - schoollapjes van Randje per Week www.hmdb.nl t/m medio mei 2020: 'Bezetting en bevrijding 1940-1944' - Bruggen en sluizen: een gewild object voor vriend en vijand www.industrieelmuseumzeeland.nl t/m 29 maart 2020: 'Franchoys Ryckhals - een Zeeuwse meester uit de Gouden Eeuw' t/m 26 april 2020: 'Kijk in/onder de kap' t/m 27 september 2020: 'Brood op de plank' www.stadhuismuseum.nl t/m 13 mei 2020: 'Vikingen op Walcheren?' - objecten van het middeleeuwse Walichrum uit de collectie van het Zeeuws Genootschap www.terramaris.nl Vanaf 25 april 2020: Herinneringen aan de WW2 nu Een handgemaakt poppenhuis bezoekmuseumarnemuiden.nl Herinneringsbijeenkomst in Het Warenhuis - Museum Het Land van Axel Markt 2, Axel 12 april t/m 28 juni 2020: 'De animatie van Lisette' - Domburg Dichterbij www.marietakmuseum.nl Museum Hulst Steenstraat 28, Hulst 28 maart t/m 28 juni 2020: 'De Laatste Boerenbruiloft' - 47 jaar boerenbruiloft in Hulst www.museumhulst.nl t/m oktober 2020: 'Opeens ben je geen kind meer' - 75 jaar vrijheid www.schoolmuseumterneuzen.nl t/m eind 2020 (Stadhuis): 'Walviskaak aan de muur' t/m 3 mei 2020 (Schotse Huizen): 'Verfijnd verleden' - werk van kunstschilder Piet Rijken (1915-2001) t/m 29 maart 2020 (Stadhuis): 'Mies Callenfels-Carsten, de één na laatste Veerse Joffer' www.museumveere.nl In museum Het Warenhuis herleven de tijden van vroeger, met onder andere een uitgebreide streekdrachtcollectie en een ouderwetse grutterswinkel in Jugendstil. Een inspirerende omgeving om samen met anderen herinneringen op te halen. Vrijwilligers van Stichting Feest van Herkenning presenteren een koffer vol voor werpen uit 'de winkel van Sinkel' en gaan hierover met u in gesprek bij een gezellig kopje koffie of thee. Weet u nog waar de voorwerpen voor werden gebruikt? Wij horen uw verhalen graag. Zo houden we niet alleen de herinnering aan ons mooie Zeeuwse erfgoed levend, maar hebben ook een luisterend oor voor elkaar. Voor de bijeenkomst op 18 mei geldt een maximum aantal deelnemers van 15 personen. U kunt zich rechtstreeks bij het museum aanmelden via 0115-562885 (bereikbaar di t/m vr 12.30-17 uur, za 11-17 uur). Uw naam en het aantal personen wordt dan genoteerd. Het museum is toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Wie weet nog hoe je ladders in panties moet ophalen? De frivole jarretels uit de 'Winkel van Sinkel' zorgden voor grote hilariteit tijdens de bijeenkomst op 27 februari in Museum Veere. Het maakte de tongen goed los. Lang vervlogen herinneringen aan petroleumstellen, pruimtabak en blauwsel 'in olle kleure' kregen bij een gezellig kopje koffie weer nieuwe glans. Het huishoud- kasboek, dat je jaarlijks gratis bij de krant kreeg, gaf inzicht in de 'diere' tarieven van vroeger. Op dinsdag 30 cent voor aardappels, op woensdag 8 cent voor groenten ("zal wel knolraap zijn geweest"), op zondag 25 cent voor de collecte in de kerk en op maandag nog 3 voor de zendings collecte op school. Nadat iedereen aan de Eau de Cologne 4711 had geroken was de geur van vroeger helemaal terug. Een geanimeerde middag met een laatste gouden tip van mevrouw Franke uit Veere: 'Leg een pakje Sunlight zeep onder de dekens en je hebt 's nachts nooit meer last van kramp in de benen!' 't Is maar dat u het nog weet. W ZEEUWS Watersnoodmuseum Weg van de Buitenlandse Pers 5, Ouwerkerk www.watersnoodmuseum.nl Zeeuws Archief Hofplein 16, Middelburg t/m 2 mei 2020: 'Op reis met Willem V - een vorstelijke reis door achttiende-eeuws Zeeland' - reis door Zeeland van stadhouder Willem V in 1786 Zeeuws maritiem muZEEum Nieuwendijk 11, Vlissingen 'Bommen en granaten' - expositie over wapens, kunst en technologie. Zeeuws Museum Abdij, Middelburg Check voor uw bezoek de openingstijden van het betreffende museum Het Belfort Groote Markt 1, Sluis 15 januari t/m 8 maart 2020: Ramon en Bastiaan de Nennie 'Prins Vogelvrij' t/m 10 mei 2020: 'Niet meer zwijgen. Joodse inwoners, vluchtelingen en onderduikers in West Zeeuws Vlaanderen' www.belfortsluis.nl Fruitteeltmuseum Annie M.G. Schmidtsingel 1, Kapelle t/m 1 april 2020: 'Van pen tot kant', expositie met werk van Marius Weststrate en Jozien Weststrate www.fruitteeltmuseum.nl Historisch Museum De Bevelanden Singelstraat 13, Goes Industrieel Museum Zeeland Westkade 114, Sas van Gent Stadhuismuseum Zierikzee Meelstraat 6, Zierikzee Terra Maris, Museum voor natuur en landschap Duinvlietweg 6, Oostkapelle Dit overzicht wordt samengesteld door de redactie van Zeeuwse Ankers info@zeeuwseankers.nl Museum Arnemuiden Langstraat 35, Arnemuiden Maandag 18 mei, 14.30-15.30 uur Toegang gratis, incl. (vrijblijvend) museumbezoek Marie Tak van Poortvliet Museum Ooststraat 10a, Domburg Museum Schooltijd Nieuwstraat 2-4, Terneuzen Museum Veere Kaai 25-27, Veere Aanmelden DE WINKEL VAN SINKEL GEEFT HERINNERINGEN EEN NIEUWE GLANS

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2020 | | pagina 15