Veldsla van de Stadstuin Weerzien 6| WOORDZOEKER 'VEERDIENST Puzzel mee en win een prijs 10 G T 0 0 B R E E V G R B E N S N T H C 0 T R E V 0 D R I E T M R 0 T S D E 0 L V 0 L V R R V A A Y Y T E G A E E E E A E L A K R H V B A R R E D E V M I V C R R K R E S R L S R U M S E E E E G E T P 0 I F D R I S D N F E V L P I E I K N I T G T E K L T H E E T G N I L E R I R S C N V N N A T G 0 M N E E S 0 A I T S I M E V A W P E B K K A P I T E I N N E G N I N I R K E D Y R Veldsla met forel en ei Als het niet echt winter wil worden, blijft de veldsla er mooi bij staan op de koude grond en kan er de hele winter tot april van geoogst worden. Wim Bouwens zorgde dit keer voor het recept, een van zijn favoriete salades met veldsla. Het recept is trouwens van zijn vrouw Janny. Stadstuin Goes is een echte 'samentuin': een flinke moestuin waar mensen bij elkaar komen om samen groente en fruit te telen. Het tuinieren gebeurt met oog voor natuurlijke processen en met re spect voor plant en dier. Lezers van Zeeuws Weerzien krijgen een exclusief kijkje in de keuken. Nodig Ei Veldsla, gewassen Gerookt forel, in klein stukjes Sjalotje of bosuitje, in ringetjes Kappertjes Olie Azijn Mierikswortel Zout en peper Bereiding Kook het ei hard in ongeveer 8-10 minuten en laat het afkoelen. Doe de veldsla in een slakom en voeg daar de gerookte forel, sjalot of bosui en de kappertjes aan toe. Maak van olie en azijn een dressing en voeg daar naar smaak mierikswortel, zout en peper aan toe. Giet de dressing over de salade en garneer met plakjes ei. Eet smakelijk Louis Kesteloo In het lettervierkant zitten onderstaande woorden verstopt (horizontaal, verticaal en diagonaal). Na het wegstrepen hiervan blijft een aantal niet-gebruikte letters over. Deze vormen, in de leesrichting, de oplossing. brug sluis kapitein veerplein fuik storm stuurman Kruiningen getij varen vaargeul Perkpolder mist vloed veerboot veerdienst pech reling voetveer uit de vaart roer kantine overtocht Vlissingen ferry bovendek stremming Westerschelde rijdek Breskens Stuur de oplossing van de puzzel inclusief uw adresgegevens vóór 25 mei naar puzzel@zeeuwsweerzien.nl of naar Postbus 33, 4350 AA Veere. Onder de goede inzenders verloten wij drie boeken over een Zeeuws thema, ter beschikking gesteld door ZB|Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Als unieke hoofdprijs kunt u het boek 'De laatste boot - Afscheid van de PSD' van Jan Jansen en Peter Verdurmen winnen (ter beschikking gesteld door Uitgeverij Den Boer/De Ruiter). Een collectorsitem, dat niet meer in de boekhandel verkrijgbaar is. De makers van het boek komen het persoonlijk aan u overhandigen. Prijswinnaars puzzel nummer 5 Ondanks een zetfout, waarvoor onze excuses, hebben velen van u de juiste oplossing van de vorige puzzel gevonden: Winter in Zeeland. Het boek 'Het hart dier wereld' is aan de volgende goede inzenders gestuurd: M. van Dongen, Brouwershaven; J. van Hekke, Yerseke; W. Michielsen, Hoek; Fam. Nijsse-Meertens, Oud-Sabbinge; P. Vuijk, Grijpskerke. De hoofdprijs, het boek 'Winter in Zeeland' van Jan Jansen en Peter Verdurmen, is gewonnen door E. de Deckere in Hulst. Wij nemen contact met u op voor de overhandiging. Een blije winnares Ze had al zo veel gepuzzeld. En nog nooit een prijs gewonnen. Maar nu, nu was het zo ver. Mevrouw H.W. van Beck-van Bree in SVRZ Buitenhof in Tholen was net 90 jaar geworden en had de oorlogspuzzel in het herfstnummer van vorig jaar zonder al te veel problemen goed weten op te lossen. Vele anderen deden dat ook. Maar het lot was mevrouw Van Beck- van Bree deze keer goed gezind, haar naam werd als prijswinnaar uit de grote stapel inzendingen getrokken. Ze won een mooie prijs: het prachtige boek Slag om de Schelde dat vorig jaar bij de herdenking van 75 jaar bevrijding werd gepresenteerd. Uitgever René van den Berge van Marberg Media kwam speciaal uit Bergschenhoek naar Tholen om het boek aan een gelukkige winnares te overhandigen. En wij van Zeeuws Weerzien waren er ook en maakten deze blije foto. Het was een gezellig feestje, met koffie en koek tijdens de middagsoos. Il/ZEËUWS sh. Veldsla van grond naar bord. Foto: Marjo Griep. Mevr. H.W. van Beck - van Bree krijgt het boek 'Slag om de Schelde' overhandigd door uitgever René van den Berge van Marberg Media.

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2020 | | pagina 10