.Feest Verwarmende verhalen 16 ACTIVITEITEN OM AAN MEE TE DOEN van Herkenning Stichting Feest van Herkenning organiseert daarom bijeenkomsten waarbij het delen van herinneringen centraal staat. Dit gebeurt aan de hand van themakoffers: verzamelingen van attributen, veelal afkomstig uit Zeeuwse musea, die verwijzen naar een bepaald thema of tijdsperiode. Vrijwilligers presenteren de voorwerpen en gaan met de aanwezigen hierover in gesprek bij een gezellig kopje koffie of thee. Onder de naam 'Feest van Muziek' worden ook muziek- en zangbijeenkomsten georganiseerd. Ons doel is om onze activiteiten zo breed mogelijk in te zetten in de hele provincie Zeeland. Om aan de groeiende hoeveelheid aanvragen voor presentaties te kunnen voldoen, zijn wij blijvend op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Iets voor u? Dit werk geeft veel voldoening: je ziet mensen opleven, genieten en lachen. Ook de locaties waar wij komen zijn heel enthousiast over onze bijdrage. Wat wij van u vragen? Minstens één keer per maand samen met een collega een bijeenkomst van ca. een uur leiden, meestal in zorginstellingen (dagopvang en huis kamers waar mensen met dementie wonen). De vrijwilliger moet over eigen vervoer Mmémm beschikken. U ontvangt een vrijwilligers- vergoeding en reiskostenvergoeding. Belangstelling? Neem contact op met Sylvia van Dam Merrett, secretariaat@feestvanherkenning.info Stichting Feest van Herkenning presenteert koffers gevuld met bekende en minder bekende voorwerpen uit Zeeland. De voorwerpen roepen herinneringen op aan vroeger. Wie kent ze nog, die barre winters van vroeger. Met dikke pakken sneeuw, gebreide wanten, een muts tot over je oren en warme chocolademelk bij de kolenkachel. In de winterkoffer van Feest van Herkenning zit nog een bonten schoudermantel 'inclusief kop en poten'. Dat is even schrikken voor de jongere generatie, want die vindt dat best zielig. Het mag tegenwoordig ook niet meer, maar zo'n lekkere bonten mof voor je handen was wél lekker warm Schaatsen deden we op houten onderbinders. Kinderen leerden dat achter een stoel. En wie weet kon u wel van die zwierige figuren rijden? Met een lekker kopje erwtensoep bij de koek-en-zopie tent na afloop van een gezellig middagje op het ijs. Bij de presentatie van de winterkoffer komen letterlijk 'hartverwarmende' verhalen naar boven: Het meisje met de zwavelstokjes H.C. Andersen Op een koude oudejaarsavond zwerft een meisje op blote voeten door de stad. Alle mensen doen de laatste inkopen of zitten gezellig thuis in de warmte van het haardvuur. Om aan geld te komen, probeert het meisje zwavelstokjes te verkopen, maar niemand wil er een. Ze krijgt het kouder en kouder en besluit tenslotte zelf een stokje op te steken. Even lijkt het alsof ze plotseling in een lekker warm huis zit, aan tafel bij een leuk gezin. Maar de droom is van korte duur. Vol hoop strijkt ze nog een stokje af, zodat ze het weer even warm heeft. Als ze het laatste stokje heeft afgestreken, ziet ze in de lucht boven zich haar overleden grootmoeder. Het lichtje dooft, terwijl zij haar hand naar haar uitreikt. De volgende dag wordt het meisje dood op straat gevonden, met een glimlach om haar mond. Lees meer over onze activiteiten op www.feestvanherkenning.info. De ouderenkring van de Hervormde Gemeente Oosterland organiseert in het komende winterseizoen gezellige ontmoetingsmiddagen. Eén keer per maand bent u welkom voor een leuke activiteit, voorafgegaan door een kort moment met zang en gebed. De activiteiten variëren van een quiz, bingo, creatief uurtje, lezing tot een Zeeuwse middag. Op 19 februari komt Stichting Feest van Herkenning langs en pre senteert een koffer vol attributen die herinneringen aan vroeger oproepen. Schenk daar een kopje koffie bij en u heeft gegarandeerd een gezellige middag! Voor meer informatie of hulp met vervoer kunt u bellen met mevrouw R. Beije-Boogert, 0111 -642996 Zeeuws Weerzien organiseert samen met Feest van Herkenning bijeenkomsten in Zeeuwse musea, waarbij het delen van herinneringen centraal staat. Ieder kwartaal komen wij langs in een andere regio. Vrijwilligers presenteren een koffer vol voorwerpen uit het verleden en gaan hierover met u in gesprek bij een gezellig kopj e koffie of thee. Weet u nog waar de voorwerpen voor werden gebruikt? Wij horen uw verhalen graag. Zo houden we niet alleen de herinnering aan ons mooie Zeeuwse erfgoed levend, maar hebben ook een luisterend oor voor elkaar. Op dinsdag 29 oktober waren we te gast in Stadhuismuseum Zierikzee. Rondom de fraai gedecoreerde stoel van de laatste plaatselijke barbier/kleermaker, in bezit van het museum, kwamen de eerste verhalen los. Over ouderwetse scheerkwasten en een staafje aluin. Over een bruidskapsel dat werd geruïneerd door een te hete krultang. Over de bakker, de varkensslacht, de stadsomroeper, de koude winter van 62 toen Zierikzee geheel was afgesloten van de buitenwereld.... Als klap op de vuur pijl bleek dat één van de aanwezige dames vroeger enige tijd verloofd is geweest (zo ging dat nog) met de broer van een andere deelnemer aan deze zeer gezellige middag. Een schat aan persoonlijke herinneringen! Ook zo'n gezellige middag bijwonen? Geef u op voor de volgende bijeenkomst! Museum Veere is gevestigd in twee prachtige historische gebouwen die de geschie denis van Veere laten zien: de Schotse Huizen aan de Kaai en het monumentale Stadhuis aan de Markt. Tot de collectie behoren onder meer de unieke 16e-eeuwse Stadhuisbeelden van Veere en de beroemde vergulde beker van Maximiliaan. Er is ook een mooie streekdrachtexpositie. Voor de bijeenkomst op 27 februari geldt een maximum aantal deelnemers van 15 personen. Aanmelden graag telefonisch bij de Schotse Huizen 0118 501744 (za-zo van 13 tot 17 uur, in school vakanties dagelijks geopend). Uw naam en het aantal personen wordt dan genoteerd. Het museum is helaas niet rolstoeltoegankelijk. SAMEN HERINNEREN - EEN FEEST VAN HERKENNING Hoe ouder we worden, hoe meer herinneringen we hebben. Dit kunnen mooie, grappige of ontroerende anekdotes zijn, soms ver weggestopt of juist nog helder voor de geest. Het samen delen van verhalen over vroeger en het uitwisselen van dierbare 'souvenirs' met leeftijdgenoten geeft positieve energie. VRIJWILLIGERS GEZOCHT «.«if Sneeuwballen. Bijeenkomst Ouderenkring Voorkerk Oosterland Bedoeld voor: 55-plus Woensdag 19 februari 2020, aanvang 14.30 uur, toegang 1,- BIJEENKOMSTEN IN MUSEA Herinneringsbijeenkomst in Museum Veere Donderdag 27 februari, 14.30-15.30 uur Schotse Huizen, Kaai 25 Veere; toegang gratis, incl. (vrijblijvend) museumbezoek Aanmelden

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2019 | | pagina 16