Met kousen en schoenen in de hemel komen eerzi 9 Rabarber-aardbeienmoes Zomer in Zeeland ramon Niet vissen? dan breien! Tjonge, je kan hier.. over de paal... Aan het begin van de zomer kunnen we bij Stadstuin Goes volop aardbeien trekken. Ook kan er dan nog steeds rabarber worden geoogst. Dit is dus de tijd om ze te combineren in een simpel maar smakelijk gerecht: rabarber-aardbeienmoes. Ingrediënten: Gebruik voor twee personen: 3-4 stengels rabarber 150 gram aardbeien suiker De verhouding aardbeien, rabarber en suiker kunt u aanpassen aan uw eigen smaak. Bereiden: Was de rabarber en snij in stukjes. (Het houtig uiteinde wordt niet gebruikt.) Doe de stukjes in een pan met weinig water. Laat de rabarber ongeveer 10 minuten zachtjes koken. Was ondertussen de aardbeien, verwijder de kroontjes en snij de aardbeien door de helft. Doe de aardbeien in de pan bij de rabarber en kook nog 5-10 minuten, totdat de rabarber en de aardbeien volledig uit elkaar zijn gevallen. Laat de rabarber-aardbeienmoes een beetje afkoelen en voeg dan suiker naar smaak toe. Serveer met een bolletje ijs en/of slagroom. Of maak weer eens vlaflip, het toetje uit de jaren zestig en zeventig. Vul daarvoor hoge glazen met laagjes rabarber-aardbeienmoes, yoghurt en vanillevla. Bovenstaande uitdruk king wordt gebruikt als men na veel moeite en inspanning een heerlijk doel bereikt... Wie heeft er geen ervaring mee, het eindeloze rond breien op vier pennen of priemen. Velen van u hebben ze vast gebreid: kousen. Meestal in de kleur zwart, maar ook wit en rood komt voor. Hoeveel 'naald jes' moest u als kind breien voor u buiten mocht gaan spelen? In de maanden waarin niet mocht worden gevist was het breien van kousen een bijver dienste voor vissermannen. Daar had men vaak een 'kousenbrei machine' voor in huis staan. Met dit apparaat werd eerst het been gebreid, daarna kwam de hiel erin en vervolgens de voet en de teen. Na de teen werd de kous afgehaald en dicht gemaasd of samen gebreid. Tegenwoordig zijn er veel leuke kousen patronen; met kleurtjes, met kabels, met ajour. Stichting Zeeuwse Visserstruien heeft een mooi patroon ontworpen met het ajourmotief van een avond doekje. U kunt de kousen zo lang breien als u wil, op de foto zijn het korte kousen. Aan één bol sokkenwol van 100 gram hebt u genoeg. Het patroon is te koop bij Koopt u de wol bij Atelier Jaffari www.visserstruien.eu/webshop. in Arnemuiden? Dan krijgt u het patroon er gratis bij. JttLWSt UKKtHS IIÏUI LMK van Zeeuws Weerzien krijgen een exclusief kijkje in de keuken. W teelpws Een zomerse combinatie

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2019 | | pagina 9