Goede zorg begint met een verhaal SVRZ start specialistische zorg voor jonge mensen met dementie in Zeeland zeeland T. 0900-7879777 zorglijn@svrz.nl www.svrz.nl zeeland Dementie wordt meestal geassocieerd met ouderen. Maar ook mensen onder de 65 jaar kunnen de ziekte krijgen. SVRZ start als aanbieder van dementiezorg in Zeeland specialistische zorg aan jonge mensen met dementie en hun familie en/of mantelzorgers. Dat doet SVRZ in een dagbehandeling en groepswoning voor jonge mensen met dementie. Een belangrijke aanvulling op de zorg in Zeeland! Projectleider Laura van Regenmortel van SVRZ vertelt: "Bij dementie op jonge leeftijd merken de partner of andere mensen in de omgeving veranderingen op in het gedrag. Maar vaak herkennen ze deze niet als dementie. Er wordt eerder gedacht aan een depressie of een burn-out. Als blijkt dat het veranderde gedrag door dementie komt, geeft dat niet alleen duidelijkheid, maar helaas ook veel verdriet. Naast de zorg aan de mensen zelf is hulp aan familie en mantelzorgers dan ook erg belangrijk in de aanpak van SVRZ." Behandeling en beweging staan centraal Vanaf september kunnen cliënten terecht bij de dagbehandeling in De Kraayert in Lewedorp. Een team van specialisten, zoals een fysiotherapeut en psycholoog, is aanwezig om de cliënten te begeleiden en te behandelen. Laura: "Omdat veel beweging goed is voor mensen met deze problematiek, zorgen we voor diverse actieve bezigheden. Denk aan fitness en tafeltennis. Ook kunnen ze werken in de naastgelegen tuin en is een klusruimte aanwezig." Kwaliteit van leven Begin 2020 opent SVRZ ook een groepswoning voor jonge mensen met dementie in Ter Schorre in Terneuzen. Laura: "Afhankelijk van het aantal cliënten starten we met een of twee groepswoningen. Elke woning biedt ruimte aan maximaal zes cliënten. Afhankelijk van de mogelijkheden van een cliënt, krijgen ze een persoonlijke leefcirkel. Deze vrijheid draagt enorm bij aan de kwaliteit van leven. De betrokkenheid en ondersteuning van partners, kinderen en andere familie vindt SVRZ erg belangrijk. Zij zijn daarom altijd welkom en mogen ook blijven slapen." Heeft u nog vragen? Wilt u meer weten over de dagbehandeling of de groepswoning van SVRZ voor jonge mensen met dementie? Of heeft u behoefte met iemand te praten omdat u denkt aan dementie bij uzelf of iemand in uw omgeving? Neem dan contact op met een medewerker van de Zorglijn van SVRZ via zorglijn@svrz.nl of 0900 7879 777. A Wandelen met cliënten A Tuinieren met cliënten

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2019 | | pagina 2