Feest Vooraankondiging Een dagje strand Uitnodiging 12 van Herkenning lit b^hjcw T BIJEENKOMST IN HET TUINHUIS VLISSINGEN Op 24 september organiseert Stichting Feest van Herkenning samen met het Tuinhuis van WVO Zorg (in het groene hart van volkstuinencomplex Levenslust tussen Vlissingen en Koudekerke) een informatiebijeenkomst voor ouderen met beginnende dementie en hun mantelzorgers. Het Tuinhuis is o.a. een plek waar mensen met geheugenproblemen of beginnende dementie en hun mantelzorger welkom zijn. Voor een praatje, een bakje koffie of een leuke activiteit. Stichting Feest van Herkenning presenteert koffers gevuld met bekende en minder bekende voorwerpen uit Zeeland. De voorwerpen roepen herinneringen op aan vroeger. 'Even naar het strand' was vroeger wel wat anders dan nu. Niet alle Zeeuwse schoolkinderen woonden dichtbij zee. Zij voelden het zand alleen tussen hun tenen tijdens het jaarlijkse schoolreisje. Volwassenen flaneerden nog gekleed in dracht langs het strand: rokken omhoog en alleen even pootje baden! Gaandeweg veranderde het 'modebeeld'. Wat werd er gelachen om de eerste gebreide zwem broek, maar ook vol bewondering gekeken naar het gebreide damesbadpak. "Dat zag er verdraaid mooi uit in 't blauw-wit, bewerkt met mooie versiersels. Alleen moest je dat niet in het water showen, want dan was het model ver te zoeken! Ik herinner mij dat mijn moeder vol schaamte de zee uitkwam met het badpak ergens tussen haar knieën" aldus een deelnemer aan één van de herinneringssessies van Feest van Herkenning. De strandkoffer is in samenwerking met museum Terra Maris gevuld met allerlei voorwerpen die herinneringen oproepen aan zonnige uurtjes bij zee. Van schelpen en haaientanden tot hoedjes en een NIVEA strandbal. Zand om taartjes mee te bakken, een verrekijker en een lege fles met een bijzondere boodschap erin verborgen. Ook een pot vol zeewater met een levensechte kwal en garnaaltjes in een netje spreken tot de verbeelding.Er zijn zelfs mensen die kunnen ruiken uit welk deel van de zee een grote wilde oester komt. Weet u nog hoe de kaneelstokken geurden in de grutterswinkel? Hoe de kapper schaar en scheerkwast hanteerde? Welke kleding er vroeger werd gedragen? In samenwerking met Museum Het Vlaemsche Erfgoed en gemeente Sluis nodigen wij u graag uit voor een herinneringsbijeenkomst in het museum in Groede. Vrijwilligers van Stichting Feest van Herkenning presenteren een koffer met bekende en minder bekende voorwerpen, waarover zij graag met u in gesprek gaan. Weet u nog waar de voorwerpen voor werden gebruikt? Burgemeester Vermue van gemeente Sluis is eveneens aanwezig en is benieuwd naar uw verhalen. TOEGANG Gratis (inclusief bezichtiging van het museum). DATUM EN TIJDSTIP 6 augustus van 14.30 - 15.30 uur Wilt u ook het museum bezichtigen, komt u dan iets eerder. Op 24 september is er een informatiemarkt met verschillende organisaties en organiseert Stichting Feest van Herkenning een herinneringsbijeenkomst met een themakoffer, waar u gratis aan deel kunt nemen. Meer hierover in de volgende editie van Zeeuws Weerzien, of kijk voor actuele informatie op www.feestvanherkenning.info. SAMEN HERINNEREN - EEN FEEST VAN HERKENNING Hoe ouder we worden, hoe meer herinneringen we hebben. Dit kunnen mooie, grappige of ontroerende anekdotes zijn, soms ver weggestopt of juist nog helder voor de geest. Het samen delen van verhalen over vroeger en het uitwisselen van dierbare 'souvenirs' met leeftijdgenoten geeft positieve energie. Stichting Feest van Herkenning organiseert daarom bijeenkomsten waarbij het delen van herinneringen centraal staat. Dit gebeurt aan de hand van themakoffers: verzamelingen van attributen, veelal afkomstig uit Zeeuwse musea, die verwijzen naar een bepaald thema of tijdsperiode. Vrijwilligers presenteren de voorwerpen en gaan met de aanwezigen hierover in gesprek bij een gezellig kopje koffie of thee. Onder de naam 'Feest van Muziek' worden ook muziek- en zangbijeenkomsten georganiseerd. Ons doel is om onze activiteiten zo breed mogelijk in te zetten in de hele provincie Zeeland. BOEK EEN BIJEENKOMST Nieuwsgierig geworden? Wij komen graag naar u toe om een kofferpresentatie te verzorgen. Dit doen wij voor groepen van maximaal 20 personen, bijvoorbeeld in zorginstellingen, huiskamerprojecten, wooncomplexen etc. De kosten bedragen 40,-- per presentatie, die wordt gegeven door twee van onze ervaren vrijwilligers. Thema's zijn bijvoorbeeld de winkel van Sinkel, huishoudelijk leven, naar school, het Oranjehuis en nog veel meer. U kunt hiervoor contact opnemen met Sylvia van Dam Merrett via secretariaat@feestvanherkenning.info. Lees meer over onze activiteiten op www.feestvanherkenning.info. LOCATIE Museum Het Vlaemsche Erfgoed Slijkstraat 10, 4503 BC Groede DOELGROEP Deze bijeenkomst is geschikt voor alle oudere inwoners van Zeeland (speciaal uit de regio Zeeuws-Vlaanderen) die het gezellig vinden om samen met anderen herinneringen aan vroeger op te halen. Het museum is toegankelijk voor minder validen. AANMELDEN U kunt zich rechtstreeks bij het museum opgeven op de volgende manieren: Stuur een email aan erfgoed@zeelandnet.nl (vermeldt duidelijk uw naam en met hoeveel personen u komt) Bel met het museum via 0117 372414 Voor deze bijeenkomst geldt een maximum aantal deelnemers van 15 personen. Uw aanmelding wordt op volgorde van binnenkomst behandeld. Deze bijeenkomst wordt mede mogelijk gemaakt door: L 1#^ khflUfo-l^jl Op schoolreis naar het strand. =""V.UI5 fSA* jFJjt

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2019 | | pagina 12