eerzien Inspiratie voor creatieve handen Romige pastinaaksoep 500 g pastinaak 1 appel (jonagold/elstar) 1 teen knoflook 1 liter groentebouillon (van 2 tabletten) scheutje (olijf)olie 100 ml room peper en zout Snipper de ui en de knoflook. Schil de pastinaak en snij in stukken. Schil de appel, verwijder het klokhuis en snij in stukjes. Verhit de olie en stoof de ui, pastinaak en de knoflook ongeveer vijf minu ten op een laag vuur. Voeg bouillon, room en appel toe. Doe een deksel op de pan en laat ongeveer 20 minuten sudderen. Pureer de soep met een staafmixer of in een keukenmachine. Breng op smaak met peper en zout. vervang de appel door een peer of vervang de room door kokosmelk. Pastinaak: een groente om niet te vergeten met een dunschiller. Pastinaak wordt veel gebruikt in winterse gerechten zoals soepen, stamppotten en stoofschotels. Het wordt wel eens een 'vergeten groente' genoemd. Maar tegen woordig is hij weer makkelijk te vinden. Natuurlijk in de Stads tuin Goes. En wie gaat voor gemak, kan in bijna elke supermarkt schoongemaakte pastinaak kopen. Stadstuin Goes is een echte 'samentuin'. Een flinke moes tuin waar mensen bij elkaar komen om samen groente en fruit te telen. Iedereen is welkom, ook voor een gezellig praatje met bakje koffie of thee. Het tuinieren gebeurt op ecolo gische basis, dat wil zeggen: met oog voor natuurlijke processen en met respect voor plant en dier. Lezers van Zeeuws Weerzien krijgen een exclusief kijkje in de seizoenskeuken! Stadstuin Goes is een project van SMWO (Stichting Maatschap pelijk werk en Welzijn Ooster- schelderegio), gelegen aan het Stationspark in Goes-Zuid. Meer info www.stadstuingoes.nl De eerste maanden van het jaar is een goed moment om pastinaak te oogsten. Voor wie de pastinaak niet kent: het is een wortelgroente die eruitziet als een witte winterwortel. Wat smaak betreft kan pastinaak met knolselderij worden vergeleken, maar dan wat zoeter. Én handig in gebruik: niet te groot voor een klein gezin, makkelijk te schillen Wat is er in deze donkere wintermaanden leuker dan het maken van een mooi handwerk? Wij helpen u graag aan nieuwe ideeën. De Zeeuwse knop of knoop is misschien wel het bekendste onderdeel uit de Zeeuwse dracht. Mannen gebruiken de grote gouden halsknopen om hun boezeroen mee te sluiten. Zilveren exemplaren worden voor allerlei toepassingen gebruikt: als sluiting van het hemdrok van mannen, als broche bij vrouwen of - ook in het goud - op mutsenspelden. In Museum Veere is een borduur patroon van de Zeeuwse knoop te verkrijgen, een exclusief ontwerp van Sylvia van Dam Merrett. Het patroon kan voor diverse doeleinden worden gebruikt: als versiering van een (thee)doek, op de klep van een handtasje of als schilderijtje aan Voor meer informatie: Museum Veere, Kaai 25, 4351 AA Veere. Tot 29 maart geopend in het weekend en tijdens schoolvakanties van 13:00 tot 17:00 uur. Speldenkussen Zeeuwse knoop de wand. U kunt er ook een speldenkussen mee maken. Origineel én handig Het patroon is los in de museum winkel te koop voor 4,50, het speldenkussen is ook als compleet handwerkpakket ver krijgbaar voor 12,95. Zie ook www.museumveere.nl. U kunt ook een email sturen aan museum@museumveere.nl, met het verzoek de bestelling aan u op te sturen. U betaalt dan wel extra voor verzendkosten. Gelukkig, nieuwjaar ramon ja, ik bedoel maar, je bent zo oud als je je voelt, natuurlijk, maar voor mij is zeventig het nieuwe vijftig.Emile R. heeft gelij k! ■- 1 en zeker niet afgeschreven 20 jaar jonger dan in m'n laspoort staat.ouder, wijzer, maar niet belegen, vitaal, t L-' volop in het leven, /tïj ,7 tjakka, maakt 't ;i - uit, toch? Gewo> en een gelukkig en heel mooi 1999 Kom hier snoepertje, een lekkere knuffel... 50 is m'n biologische leeftijd, eeh, nog lang geen aow no Nodig: 1 ui Bereiding: Variaties: W ÏEELrWfl Koken met Stadstuin Goes Stadstuinier Marianne Maat bezig met het het oogsten van pastinaak Foto: Marjo Griep

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2019 | | pagina 8