Sgelukkig Neem EEUWSI mee! Yl.r-.ttCH Januari 2019 - eerste jaargang nr I De gratis krant vol herinneringen Stichting Zeeuws Weerzien Vorig jaar augustus ver scheen het zogenaamde nul-nummer van Zeeuws Weerzien. Dat was een proef, een krant waarmee we wilden uit proberen hoe die in Zeeland zou worden ontvangen. U weet het vast nog wel, dat vorige krantje, met een tekening van Middelburg anno 1903 op de voorpagina, met artikelen over de schillenboer, de Champagne pils van Wemco, een strand- herinnering van Freek de Jonge en een treinreis op de treeplank. Als we als redactie al twijfels hadden over nut en noodzaak van een krant over 'het leven van toen', dan heeft u die over tuigend weggenomen. Een berg aan reacties kregen we binnen. Waar is het krantje te krijgen, kunt u nog meer exemplaren sturen, mijn zoon heeft de krant voor mij opgestuurd naar Canada, kunnen we een abonne ment nemen, kan de krant ook per post worden gestuurd, mijn moeder heeft de krant van voor naar achter en andersom gelezen. Uit de binnengekomen mails, briefkaarten en brieven werd ons duidelijk dat we iets hadden ge maakt waaraan heel veel mensen plezier beleefden. De artikelen over wat verdwenen maar niet vergeten is, maakten veel los. Herinneringen borrelden op. Aan de koenkelpot, en varianten op de versjes die gezongen wer den, zoals in Goes: 'k en zo lank mie de koenkelpot elöopen, 'k èn hin cent om een broodje te kopen. De man die in 1966 meereed op de treeplank van de trein van Bergen op Zoom naar Kruiningen was dit nog niet vergeten, hij wilde zijn verhaal spontaan nog wel eens voor ons uit de doeken doen. En zowaar meldde zich een mevrouw, die zeven jaar als secretaresse heeft gewerkt bij limonadefabriek Wemco in Middelburg. Zij hoopt op een reünie van mensen die bij Wemco hebben gewerkt, wie weet lukt het via deze oproep. Tips kregen we ook. Sommige lezers vonden de letters wat te veel wegvallen tegen de achter grond. Als het goed is hebben we dat euvel in dit nieuwe nummer verholpen. Ook kregen we uit Zeeuws-Vlaanderen meerdere malen het verzoek om ook en vooral aandacht aan deze regio te besteden. Die opmerking nemen we uiteraard ter harte. Waarbij wel moet worden gezegd, dat er in het nul-nummer een fraaie foto van Groede stond, dat Jules van Lierde echt uit IJzendijke komt en dat Rinus Willemsen uit Biervliet heel mooi Zeeuws Vlaams spreekt en schrijft. Goed, zoals u begrijpt hebben wij de champagnefles - niet van Wemco - ontkurkt na dit eerste, onverwacht grote succes. En realiseerden ons meteen, dat wie A heeft gezegd, ook B moet zeg gen. We gaan nu vier keer per jaar een nummer van Zeeuws Weerzien te brengen. Gratis, voor oud en niet zo oud, elke keer barstensvol herinneringen aan de tijd dat oma's nog sokken stopten en opa's op klompen liepen. Het nummer dat u nu in handen heeft ruikt nog een beetje naar Oud Nieuw. U ziet het aan de foto op deze pagina en aan de dubbele fotopagina in deze krant. We wensen u een mooi en gezond 2019 en hopen dat u veel plezier beleeft aan deze nieuwe aflevering van Zeeuws Weerzien. De redactie van Zeeuws Weerzien heeft deze krant met veel plezier gemaakt. Wij zijn benieuwd wat u ervan vindt. Laat het ons weten via weer- zien@feestvanherkenning.info of stuur een kaartje aan Stichting Zeeuws Weerzien, Postbus 33, 4350 AA Veere. (NB: het toesturen van de krant per post is vooralsnog niet mogelijk; wij hopen deze service binnenkort te kunnen verzorgen). Nieuwjaarskaart, firma F. den Boer, ca. 1905 Bron: ZB, Beeldbank Zeeland, recordnr. 31315. Zo: hier hebt u het eerste echte nummer van Zeeuws Weerzien in handen. Een krant vol herinneringen aan het Zeeland van de vorige eeuw. Bestemd voor oud en iets ouder, en ook voor jongeren die nog nooit van de koenkelpot of de schillenboer hebben gehoord. Pagina 3 Kolenboer krijgt de zak eerzien Pagina 1 1 Grote zwendel met coupures Pagina 5 Rokerige hoofdprijs Warm onthaal voor krant vol Zeeuwse herinneringen

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2019 | | pagina 1