Wie wil Gereformeerde M te Ylissiip (B). A0VERTENTIEN. Homoeopathische Apotheek Poerworedjo. Een gedenkboek. Diaconale Conferentie. Namens den Kerkeraad D. Schipper, Scriba. Amsterdam, Heiligen weg, hoek Singel. Grootste inrichting in Nederland. Poeder tegen zweetende voeten, afdoend en onschadelijk, p. doos m. strooiiniichting f 0.50. Ontvettingsmiddel „fucus" geheel onschadelijkI f 4 50 per heele kuur! HENSELS TONICUM voor Zenuwlijders, per fl f 1 20. HAMAMELIS SUPPOSITORIAS, tegen aam beien, per doos fl,25. Vraag afzonderlijke brochure Spijsverteringstabletten, per flacon fo.75. arnica Haarolie, tegen het uitvallen va* het haar, per fl. f0,80 en f 1.10. Huisapotheken, met handleiding f5 50. Franco en gratis prijscourant met handleiding net en goedkoop DRUKWERK? vrage Monsters en Prijsopgave ter Stoomdrukkerij 00STERBAAN LE C0INTRE, Boes. Middelburg. Ter betaling der Coupon van 1 September e* der uitgelote aandeelen zal D. V. worden zitting gehouden ter gewoner plaatse, Zaterdag 3 September, des avonds van zes tot acht uur. Uitgeloot: een aandeel adf200—No 26, vijf aandeelen ad f5.— Nos. 37, 77, 79, 101 en 121. De Boekhouder J. PELLE. Nu de Keucheniusscheol uit Poerworedjo is verdwenen en de plaats van ds. Adriaanse jaren aaneen ledig bleef, zinkt de Javaansche geïnsti tueerde kerk van Poerworedjo schier in. Ds. Adriaanse bouwde er indertijd een kerkje. Dit is nu een bouwval; een aanstoot voor de Islamitische wereld. Doch een Chinees uit Poer woredjo is gedoopt en wil hulpe bieden. Met eenige ondersteuning uit Holland kan een kerkje verrijzen, gelijkende op dat van Temon Doch bij het kerkje te Poerworedjo moet een huis gebouwd worden voor den helper Timotheus en een schooltje. DD. Bakker en Zwaan dringen hier zeer op aan. Ook te Djinar verrijze een nieuw huis met school. Er is goede hope op op gezegenden arbeid, indien slechts de plaats van ds. A. eerlang worde vervuld. Straks zal er ook wel toenadering komen van Sadrachianen. Ds. Zwaan is vol moed. Temon bloeit. Eerlang draagt hij zijn consulentschap over Utrechts .Zendingsterrein over aan ds Bakker, die van uit Jogja goeden dienst bewijzen kan. Gelukke het tot realiseering van zijn naam Poerwo redjo te brengen. Dat beteekent immersont luikende bloem W. Wegens het 50-jarig bestaan der Theol. School zal de Redactie bij voldoende inteekening den Al manak voor 1905 tot eene feestuitgave maken. Behalve een volledigen kalender, de gewone, uitvoerige inlichtingen omtrent de opleiding der studenten, mengelwerk, etc. etc. zal de Almanak bevatten a. De portretten van al de vroegere en tegen woordige professoren der Theol. School met eene levensbeschrijving der overledenen. b. Een verslag van het Gouden Jubileum. Het geheel zal daardoor een boekdeel vormen van 260 bladz. in netten band, waarvan de prijs slechts f 1.25 por ex. zal zijn. Die dezen, om zijn inhoud belangrijken Almanak wenscht te bezitten, moet dit vóór den 15den September e.k. melden aan den heer C. H. Elzenga BurgwalKampen. Dezer dagen is verzonden het Agendum voor de 16e Centrale Diaconale Conferentie D.V. te houden te Arnhem op Woensdag 7 Sept. 1904 in de Oosterkerk. Na opening der verg. moet voorzien worden in de vacaturen, ontstaan door de periodieke aftre ding van de broeders J. B Blankenberg Am sterdam, J. Janse Jz Middelburg en G. Struik Czn. te Enkhuizen. Onder de punten ter bespreking zijn o.i. zeer belangrijk en zeer actueel de volgende tien 1. Oordeelt de Conferentie, de bediening der armen, door vereenigingen in 't midden der ge meente, overeenkomstig de instelling van het diaconaat? Diaconie te Enkhuizen. 2. Rapport van de Commissie van advies in zake de Sanatorium quaestie, met de adviezen van de Theologische Professoren der Theolog. School en der V rije Universiteit. 3. Als welgestelde kinderen van behoeftige ouders weigeren naar vermogen bij te dragen tot het onderhoud dier ouders, is de diaconie dan verplicht in de plaats dier kinderen onderhoud te verschaffen, of moeten de ouders, op grond van de burgerlijke wet, voor den rechter levensonder houd van hunne onwillige kinderen vorderen? Diakenen der Geref. Kerk van Arnhem. (B) 4. Hoe moet er gehandeld worden met be hoeftige gezinnen, die van woonplaats veranderen en terstond na aankomst in een voor hun dik wijls vreemde stad blijken aan alles behoefte te hebben Toelichting. Het gebeurt menigmaal, dat behoeftige gezinnen zonder eenig vooruitzicht van het platte land of kleine plaatsen naar de steden trekken, voor reiskosten etc. al hun hebben en houden verkoopen en dan bij aankomst in zoo n vreemde stad aan alles behoefte hebben. a. Is de diaconie onzer Kerk in laatstbedoelde stad geroepen zulk een gezin te helpen? b. Of moest de diaconie onzer Kerk, waartoe dat gezin behoorde, getracht hebben zulk een roekeloos vertrek te voorkomen, en zoo noodig dit gezin zelf geholpen hebben c. Heeft echter dat gezin vastelijk besloten van woonplaats te veranderen, behoorde dan van een en ander ook mededeeling op de attestatie te geschieden Diaconie te Enschedé. 5. a. Hebben de plaatselijk geinstitueerde Kerken de roeping de kranken geestelijk en lichamelijk j te verzorgen, voor zoo verre zulks niet door huisgenooten, familieleden of vrienden geschiedt? En zoo ja, moeten zij dit dan niet doen door verpleging aan huis te versohaffen, of zoo zulks niet mogelijk is, voor hen inrichtingen te openen? b. Hebben zij voorts daarbij niet gebruik te maken van de middelen, die de Heere in Zijne algemeene genade heeft gegeven, als daar zijn, geneesheeren, verpleegsters, enz. en is het dan niet noodzakelijk het particulier initiatief op te wekken en te leiden, opdat zij door middel van Vrouwen- en Jongedochters Vereenigingen ge noegzame hulp verkrijgen zullen? Inleider: W. Sluyter te Rijswijk. 6. Is het niet de roeping der diaconieën als correspondenten op te treden van verschillende vereenigingen, die het werk der barmhartigheid bedoelen en op Geref. grondslag staan, opdat door dezen arbeid de Gemeente bewerkt, het geven geleerd, waar het noodig is, op hulp worde aangedrongen, of waar zonder noodzaak boven vermogen gegeven wordt, daarvan worde afge- maand en alzoo het werk der dienende liefde meer geleid worde naar den regel van Gods Woord en zoo langs dezen weg het particulier initiatief genoegzame hulp verkrijgen zal, doch anderzijds de diaconieën, die aldus werkzaam zijn, ter vergadering der betrokken Vereenigingen keur stem worde verleend. Diaconie van Rijswijk Z.H.) 7. Mag een diaconie in een tijdperk, dat ze meer moet uitgeven dan ze ontvangt, aaneen arme, door haar ondersteund, die buiten haar om, tevens bij het burgerlijk armbestuur aan klopte, op verzoek van dat bestuur een briefje afgeven, waarin ze verklaart geen meerdere gel delijke ondersteuning aan dien arme te kunnen bieden? Diaconie van Groningen. (A). 8. Kan een Kerkeraad een besluit eener Diaconie, inzake ondersteuning, vernietigen en is die Diaconie dan verplicht haar besluit in te trekken? Diaconie van Middelburg. (C.) 9. Voorstel van de Prov. Verg van aange sloten Diaconieën in Drente, betreffende een op de volgende (17e) Centrale Conferentie te houden referaat, inzake de revisie der D. Kerkorde, voor zooverre deze diaconale zaken betreft. 10. Is het wenschelijk, dat door Diaconieën onzer Kerken aan den Burgemeester opgave wordt gedaan, van de namen der personen, aan wie voor rekening onzer Diaconie geneeskundige hulp en geneesmiddelen worden verstrekt? Zijn wij daartoe verplicht? Zoo ja, is dit dan niet in strijd met een vroeger door of namens de Con ferentie gegeven advies? Diaconie van Deventer. (A.) Als adviseurs zullen optreden de beide plaat selijke predikanten bij de Geref. Kerk aldaar, Ds. H. Hoekstra en Dr. B. Wielenga. Zij het ons vergund de aandacht onzer diakenen op deze Conferentie te vestigen en hen op te wekken aan de bespreking over zoovele belang rijke punten deel te nemen. Diakenen behooren o i. te reizen voor rekening van de kerkelijke administratie. Vacantiekaarten zijn goedkoop en Arnhem's mituurpracht vergoed de onaange naamheid van 't reizen. Laat 't ditmaal wemelen van Zeeuwenw. Beroepen: te Oudewater ds. W. Breukelaar te Zaandamte Den Ham ds. N. G. Kerssies te Biezelingete Harlingen ds. H. H. Schoemakers te Workum. Aangenomen: naar Whitesville (N.-Amerika) door dhr. J Jansen, cand. te Bolswardnaar Nieuw-Buinen door ds. Joh Jansen te's Graven moer naar Schoonebeek, door dhr. R. Hamming, cand. te Enumatil; naar Medemblik door ds. J Fokkinga te Zuidlaren; naar Westbroek door ds. E J. Koppe te Idskenhuizen. Bedankt: voor Beriikum door ds. R. M. Weterink te Lollum voor IJselstein door dhr. R. Hamming, cand. te Enumatil; voorOpeinde- Nijega door ds. Joh. Jansen te 's Gravenmoer voor Enter, door ds. A. Terpstra te Veenwoud- sterwal. Afscheid te Kruiningen door ds. Laman op 9 October. Ds. L. van der Valk, vroeger predikant te Gouda, thans te Scheveningen, hoopt op 4 Sept. a.s. zijn 40-jarige Ambsbediening te her denken. In zeer hoogen ouderdom is overleden Ds. Berekamp, emeritus-predikant van Grootegast (Gron.) Ds. Berekamp was algemeen in de Geref. kerk in Nederland, maar in 't bijzonder in do prov. Groningen bekend. Onder zjjne leiding verkreeg de Geref. kerk te Grootegast eene uit breiding, als geen tweede in de prov. Groningen heeft aan te wijzen. Van wylen Ds. J. W. Felix van Utrecht, over leden op 29 Febr. j.l., ontving de Utrechtsche Zendingsvereeniging een legaat groot f200. Gister werden na afgelegd peremptoir examen in de classis Sneek de candidaten Schaafsma en Van Mourik tot den dienst des Woords en der Sacramenten in de Geref. kerken toegelaten. OFFICIEELE BERICHTEN. lerseke, 21 Augustus 1904. De dag van heden was voor deze gemeete een ware feestdag. Na 10 maanden herderloos te zijn geweest mochten wij ons weer in het bezit van een eigen leeraar verheugen. Ds. Heida van de Leek tot ons overgekomen, werd in de morgenure tot zijn dienstwerk inge leid door onzen vorigen leeraar Ds. J. Koppe van Bunschoten met een leerrede over 1 Petrus 5 2, 3, 4, en in den namiddag hield Ds. Heida zijn intreerede naar aanleiding van de Mozesbede, Exodus 33 15. Onze vóórlaatste leeraar, Ds. Vischer van Rot terdam, sprak op verzoek van den Kerkeraad Z.Ew. een hartelijk welkomstwoord toe. Stelle de Heere Z.Ew. tot een rijken zegen voor de Kerk Tail ALBERT 80MHER,

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1904 | | pagina 3