Corporation. Stoomflrnlifcerij Oostertaan Le Cointre AD VERTEMTIEN. De Roemtaal eens klagenden. Dezaligegerustheiddesgcloofs. Jachin. *De Kerkelijke Zending, en de Herv. Kerk. Verschenen bij den Uitgever K. LE COIN- TRE te Middelburg: Dankdagleerrede over Klaagl. 3 2123. en Biddagpreek over Psalm 4 79 van M F. Visser, Dienaar des Woords te Oostkapelle. Prijs van elk f .15, fr. p. p. f A7}f2* (Uitgegeven geheel ten voordeele van een aldaar op te richten Chr. School.) •onrecht te herstellen? Die broeder, zuster, buur, Jegens wien gij in een oogenblik van opgewonden heid, onchristelijk hebt gehandeld, verdient eene betere behandeling. Gij zijt er van bewust, dat gij verongelijkt hebt; zoudt gij niet oin vergeving vragen, en trachten u weer met den verongelijkte te verzoenen? Misschien is het morgen te laat. Zijt gij met God bevredigd? Zoo niet, gij hebt geen tijd te verliezen. Weldra zult gij voor Hem staan. Deze nacht kan men uwe ziel van u eischen. Vlucht heden tot Hem, die aan de deur van uw hart staat en klopt, bij wien alleen redding is en leven. Wat zoudt gij doen, indien gij wist, dat gij heden moest sterven Doe dit want het is mogelijk. Kent gij u zeivenEen diepgezonkene vrouw ging eens voorbij het huis, waar eenige vromen zich in den gebede vereenigden en zij hoorde hen zingen„Dag des oordeels, dag van wonding", en toen zij den regel aanhieven: „zorgelooze zondaar wat moet er dan van u worden?" en •dezen herhaalden, werd zij eensklaps overtuigd, dat zij eene zorgelooze zondares was geweest. Bevende bleef zij staan, tot zichzelven zeggende n,wat zal er van u worden?" en zij kon niet rusten, tot zij, van die christenen hoorende van Jezus, die zijn volk van hunne zonde verlost, in Zijnen Naam leerde gelooven. Lezer, zijt gij reeds van uwe zonde overtuigd Het is eene vreeselijke waarheid, dat gij een zondaar zijt voor God, of gij het weet of niet, en dat uwe ziel zal schipbreuk lijden en voor eeuwig omkomen, wanneer gij zorgeloos uw weg blijft bïwandelen en zonder Christus sterft. Hebt gij Christus lief? Die den Heere Jezus Christus liefheeft, vindt er zijn genoegen in, aan Hem te denkenvan Hem te lezenzelf van, tot en voor Hem te spreken; Zijn juk te dragen. Die Hem liefheeft, heeft ook Zijne dienaren en Zijnen heiligen Naam liefhaat de zondeverheugt zich over wat Hem behaagt treurt over wat Hem verfoeitverlangt n-fft en bij Hem te zijn; de oneere, den Naam des Heeren aangedaan, is Hem tot leedde zaak van Christus is zijne zaakde dienaren van Christus kiest hij tot zijne geleiders; de vrienden van Christus tot metgezellende dag des Heeren is hem een dag van vreugde; het Woord van Christus is hem een onfeilbaar woord, dat hij in alle omstandigheden des levens raad pleegtde heerlijkheid van Christus is zijn doel, het doel van zijn leven. Hebt gij Christus lief? („Geld. Kerkbode"). Notten. OFFICIËELE BERICHTEN. CLASSIS XLUNDEST. De vacatuurbeurten in de eerstvolgende weken zijn: voor MOERDIJK voor FIJNAART 7 Aug. ds. Goris. 14 Aug. ds. Voigt. 21 Mulder. 28 Offringa. 4 Sept. Dr. de Moor. 11 Sept. Zwiers. 18 ds. Voigt. 25 Goris. 2 Oct. ds. Zwiers. 9 Oct. Mulder. 16 Goris. 23 Dr. de Moor. 30 Mulder. 6 Nov. ds. Voigt. Voorts kan vermeld worden dat de volgende collecten werden geïnd voor hulpbeh. kerken voor de buiten de Cl. Heiden-Zending. Breda f 17.275 Breda f gift 2.— Willemstad x 7.18 Willemstad 10.885 Raamsdonk 3.78 Raamsdonk 16.085 Fijnaart 5.61 Fijnaart 21.33 Klundert 25.225 Klun,dert 61.475 Zevenbergen» 7.75 Zevenbergen,, 36.015 Dinteloord 7.71 Dinteloord 15.28 Moerdijk 4.125 Moerdijk 6.24 Namens de Classis Klundert, E. ZWIERS, quaestor. Zondag 31 Juli was het voor de Geref. Kerk B. te Zaamslag een ware feestdag. Daar de beroepen Pred., de WelEerw. heer H. Mulder in de morgen-Godsdienst tot het ambt als Herder en Leeraar werd bevestigd door zijn vader, den WelEerw. Heer Ds. R. Mulder van Haarlem, met de woorden uit 1 Corinthe 3 vers 11. In den namiddag verbond de WelEerw. heer Ds. H. Mulder zich aan zijne Gemeente met de woorden uit 1 Corinthen 3 vers 9. Beide keeren was de opkomst zeer bevredigend. ontvangen van de Geref. Kerk van Zierikzee. Moge Z.Eerw. vrijmoedigheid kunnen vinden voor deze roeping te bedanken. Schenke de Heere hem licht 'en wijsheid in deze een goede beslissing te nemen. Namens den Kerkeraad, L. Florussen. Beroepen Te Schoonebeek dhr. R. Hamming candidaat te Enumatilte Berlikum Ds. R. M. Westerink te Lollumte Oosterbeek Ds. L. v. d. Valk te Scheveningen. AangenomenNaar Vijfhuizen dhr. J. F. Colenbrander, candidaat te Varseveld. BedanktVoor Den Ham, Ds. B. van der Werf te Grootegast voor Moordrecht door D. B. Hagenbeek, cand. te Arnhem. Zondag j.l. deed de candidaat W. F. Geerds zijne intrede in de Geref. Kerk te Schouwerzijl, het Woord bedienende naar aanleiding van 3 Corinthe 4:7, na des morgens bevestigd te zijn door Ds. Geerds, die tot tekst hadHande lingen 4 vers 29. Te Oude Bildtzijl (Cl. Leeuwarden) is de Gerf. Kerk tot openbaring gebracht en is een kerke raad bevestigd door Ds. Bergsma te St. Jacobi Parochie. Te De Bildt (Utrecht), overleed de WelEerw. Heer Ds. David Huijsing, die gedurende meer dan 10 jaren werkzaam is geweest als Missionair Dienaar des Woords te Batavia. Met veel too- wijding heeft hij daar als opvolger van wijlen Ds. de Haan, gearbeid. Velen, die uit Indië in Nederland kwamen, gewaagden met dankbaar heid van zijn arbeid. Toen de strijd met Lombok ontbrandde, begeerde hij zelf derwaarts te gaan, doch de Kerkeraad van Batavia meende dit niet te mogen toestaan, en in zijne plaats ging de heer Wijnveldt, die er den dood vond. Langzamerhand ondermijnde het Indische klimaat zijn gezondheid, waardoor hij eindelijk tot .her stel naar Nederland terug moest. Hier gekomen, bleek, dat terugkeer naar Indië niet meer kon! Hij werd na een paar jaar rust, beroepbaar gesteld bij de Geref. Kerken. Doch de Heere heeft het anders beschikt en dezen rijk begaafden broeder uit de strijdende kerk overgevoerd in de triumfeerende. Kruiningen. Onze geliefde leeraar Ds. H. W. Laman, deelde ons mede een beroep te hebben De Geref. Zondagsschool vereen. „Jachin" hield den 3en Aug. te Goes haar 31ste Alg. Verg. De voorz., ds. J. N. Lindeboom van Zutfen, opende na gebed en het lezen van een gedeelte uit de H. S. deze vergadering met een woord, waarin hij wees op de belangstelling in bet kind, waar door onze tijd zich kenmerkt, zoodat men zelfs spreekt van „de Eeuw van het kind". Deze be langstelling openbaart zich op verschillende wijze naar de beginselen, waarvan men uitgaat. Ook „Jachin" bedoelt het heil van het kind en zoekt dat te bereiken door het verlorene te zoeken en de kinderen te leiden tot den eenigen Heiland, die gezegd heeftLaat de kinder kens tot Mij komen want derzulken is mijn koninkrijk. TJit het verslag van den 1°Q secr., dhr. P. Oranje, blijkt, dat het aantal afd.-corporaties, bij „Jachin" aangesloten, thans 55 bedraagt. Ook de kalender en de toelichting daarop vinden voortdurend een lustig onthaal. Van de kalender werden niet minder dan 56 000 exx. geplaatst en van de toelichting ruim 1100. De 2e secr., ds. Tazelaar van Weesp, rappor- over de Boekbeoordeeling en ons orgaan De Zondagschool. De belangstelling in beide neemt stee ds toe. Van de boekbeoordeeling wordt tot in Amerika toe notitie genomen, terwijl de merkbaar gezegende invloed duidelijk wordt waargenomen in de verschijnende kinderwerkjes. Schrijvers en uitgevers schijnen er blijkbaar mede te willen rekenen. Op de De Zondagsschool zijn reeds meer dan 500 abonné's. De penningm., ds. Loois, doet rekening en verantwoording van de staat der financiën. De ontvangsten bedroegen fI125.855, terwijl er een batig saldo blijft van f 34.67- De aftr. leden van het hoofdbestuur, de BB. P. Koster van Appelscha en D. Mulder van Zierikzee, werden met algem. stemmen herkozen. Daarop hield de heer P. Oranje een keurig referaat over: ,.De Zondagsschool en de Chr. Lectuur". De besprekingen over dit referaat werden uitgesteld tot de namiddagverg. De heeren Donner uit Goes en ds. Bos van Dokkum namen daaraan deel. De heeren, eenstemmig in den lof over 't mooie stuk dat geleverd werd, gaven nog eenige wenken ook uit eigen ervaring ten beste. Daarop volgde een uitstekend referaat van ds. Bos over „De Zondagsschool en 't Genade verbond". Naar aanleiding daarvan ontwikkelde zich een geanimeerd, leerzaam en broederlijk debat, waar aan deelnamen de HH. ds Littooij, Donner van Goes en Grosheide van Amsterdam. Beide refe- rentien verschijnen in druk. Ds. Littooij constateerde ten slotte met blijd schap, dat, gehoord de debatten, het gevaar, dat de Zondagschool aan 't idealisme zou opgeofferd worden, geweken was. Na een woord van dank door den voorzitter aan de referenten en debatters, maar vooral ook aan de Goesche vrienden, die „Jachin" zulk een hartelijke ontvangst hadden bereid, werd deze 31st0 alg. verg., die „omgevlogen" was, met dankzegging gesloten. Op de Classicale vergadering van Amersfoort heeft Ds. Nahuys van Zeist voorgesteld, in beginsel te besluiten tot afvaardiging van een Dienaar des Woords naar de heiden wereld en dan vanwege de Glassis Amersfoort, en tot het benoemen eener Commissie om dienaangaande een rapport in te dienen bij de eerstvolgende vergadering. O Dit voorstel, bedoelende dus Kerkelijke Zending naar den eisch van Gods Woord, werd krachtig gesteund door Ds. Van Aalst en Dr. Vellinga, en aangenomen met algemeene stemmen. Tot leden der Commissie van advies en voor bereiding, werden benoemd Ds. Van Aalst, pred. te Amersfoort, Dr. Meulenbelt, pred. te Baarn, Ds. Nahuis, pred. te Zeist, Ds. Postma, pred. te Blauwkapel, en Dr. Vellinga, pred. te N ieu w-Loosd rech t VERANTWOORDING VAN LIEFDEGAVEN Zending. In dank ontvangen voor de Zending van N.N. f 2.50 en van Hermina van Roo f 1.50 benevens van A. de Lange Pzn. te Grijpskerke 300 ge bruikte postzegels. Namens gecommitt. J. van Aartsen Jz., Penningm. tr^Êmr—n—pTmimiroriMM— Enkele beoordeelingen hiervan: Wat een diepte, weik een rijkdom van opmer kingen We kunnen niet genoeg bij ons Christenvolk er op aandringen, om deze leèrre- denen, die zooveel schoons bevatten, zich aan te schaffen. (Walchersche Courant) Een vloeiend welsprekende (dankdag-)leerrede die zich aangenaam laat lezen. Al dadelijk de aanhef pakt, Dat is een goede tijdpreek. Zuider Kerkbode) Deze (Biddag-)leerrede is meer waard dan menig zeer lijvig, boeiend, frappant verhaal. (De Rotterdammer Besturen van Corporatiën die een zuinig beheer op het oog hebben doen wèl, door voor hunne Drukwerken prijs aan te vragen ter COBS-llliÜDBLBIRC.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1904 | | pagina 3