Werken van Dr, A. KUYPER in prachtband. ADVERTENTIEN. WIE GAAïl TROUWEN Oosterbaande Cointre Classis Klundert. De Heer en Mevrouw DIELEMAN Magen dans geven kennis van de geboorte van eene DOCHTER, Voor ds vele en treffende blijken van be langstelling, ons den 4en dezer betoond, be tuigen wij, mede namens onze Kinderen, onzen welgemeenden dank. C. CASTELEIJN Voorhanden bij Boekh. FAN0Y: Vier uwe Vierdagen Calvinisme (Stone-Lezingenj Dagen van Goede Boodschap, Vleeschwording des Woords. Gomer voor den Sabbath. Honig uit de rotssteen, deel I In de schaduw des doods Ons Program Uit het Woord, 6 deelen h Verjaardagalbum Voor een distel een mirt Vrouwen uit de H. Schrift Als gij in uw huis zit De Engelen Gods In Jezus ontslapen Zijn uitgang te Jeruzalem Moge het hem gelukken ook in zijn tegenwoor dige omgeving een dergelijke school of cursus te openen, als zijnde een uitnemend middel om reeds vroeg de liefde bij de jeugd voor de Zending op •te wekken. Uit het hierbij overgelegde verslag van den Penningmeester blijkt, dat ongeveer een f200. mocht worden ingezameld, waartoe, is medegewerkt door enkele zusters onder leiding van Mevr. Wagenaar, uit de leeskringen, kerkcollecte, Zen dingsschool e.a. De uitgaven bedoegen f216. aan steun voor Zendingsbelangen, als Heidenzen ding, Inwendige Zending in Noord-Brabant en Limburg, Drente, Westkapelle enz. Volgens de mededeelingen van den Biblioth. worden ter lezing verzonden 70 ex. van het Zendingsblad der geref. kerken. Ook is opgenomen de „Zendingsvriend", redacteur Wielemaker. Van de Bibl. wordt door de gemeente zelden gebruik gemaakt. Het gaat zeer bezwaarlijk om de jeugd geregeld van geschikte Zendingslectuur te voorzien. Op zijn voorstel vragen gecommitteerden omtrent de volgende regeling uwe goedkeuring: Deze bibliotheek worde overgedragen aan de Zendings school, voor wat betreft de meer populaire geschriftjes en de grootere werken als van Lion Cachet, Coolsma enz. worden opgenomen in de kerkelijke bibl. Ziehier, Eerw. Broeders, wat onder onze leiding is verricht. Zij er dank aan God in onze harten dat Hij ons deze zegeningen nog wilde schenken, dat er nog eenige werkzaamheid gezien mag worden, waaruit blijkt, dat ook hier een kerk is aan wie Hij bevolen heeft„Gaat dan henen, onderwijst alle volken". O dat ons dit bevel meer ter harte mocht gaan, dat we toch niet alleen bidden: „Uw Koninkrijk kome" maar dat er ook voor gearbeid worde. Dat toch is 's Heeren last aan Zijne kerk opgelegdis eisch der dankbaar heid daardoor wordt de uitbreiding van Gods Koninkrijk bevorderd. Nog te weinig drukt ons de ellende waarin millioenen verblinde natuurgenooten dag op dag ronddolen en wegsterven zonder van he° heil in Christus te weten of te hebben gehoord. Dat we toch niet tevreden zijn als aan enkelen het evangelie wordt gebracht, waar ontzaggelijke velden nog onbearbeid liggen. Alleen op ons arbeidsveld (Midden Java) wonen meer dan drie millioen Javanen zonder God in de wereld, zonder kennis van den weg der zaligheid. Gaarne erkennen uwe gecommitt. hier in de eerste plaats schuldig te staan dat hun arbeid zoo gering was in het volbrengen van de hun opgelegde taak. Moge het hun gegeven worden hierin getrouwer werkzaam te zijn. Worde Middelburgs kerk nog eens een zendende kerk. Dat zal ze kunnen worden wanneer er meer geloofsleven openbaar wordt, wanneer Godzalig heid en broederlijke liefde moer opwast. Daarin ligt de kracht voor een Zendingskerk. Kome daartoe „de Geest in de raderen". Zij daaraan in onze gemeente veel behoefte, sterke begeerte opdat er nieuwe ijver, nieuwe mildadig- heid, nieuwe bezieling openbaar worden, om te mogen en te kunnen medearbeiden aan de last des Heeren. Dan zullen ook gezien worden de heerlijke vruchten van de belofte aan het bevel toegevoegd „Ziet, Ik ben met ulieden al de dagen tot°de voleinding der wereld". Brenge het a.s. Pinksterfeest een ruimen, rijken pinksterzegen. Geef zeeg'nend voortgang aan Uw machtig Woord iotdat elk oord aanschouw' het heilzaam licht - Vergader 't heidendom van Zuid en Noord En Oost en West. Ontdek, o Heer't gezicht Van 'tJodendom, verstokt, nog zonder hoop, an vindt, o Heer, Uw Woord een vrijen loop. Namens gecommitteerden L. H. Wagenaar, Voorz. K. le Cointre, W.nd.-Secr. De navolgende collecten werden door den quaestor ontvangen Theol. Theol. fac. u School der V. U. fr. a I 5,84 Willemstad f 5.83s f 1(X27 Raamsdonk f 3.11s f 4.2Is Pij naar t f 10' 42 Alundert f 27.38 f 28.95 zevenbergen f15.215 f 8.12' Dinteloord f 5.25 f 5.35 Moerdijk f 4.70 f 4.715 an Breda kwam nog in*voor hulpbehoevende kerken binnen de classis f 3.28. In de volgende maanden moet gecollecteerd voor hulpbehoevende kerken buiten de classis en voor de Heidenzending. Namens de classis E. ZwiEits. De vacaturebeurten aldus voor Moerdijk 15 Mei ds. Goris Mulder dr. de Moor ds. Voigt Offringa Zwiers Goris 29 12 Juni 26 10 Juli 24 7 Aug. in de volgende weken zijn voor Fijnaart 22 Mei ds. Voigt 5 Juni 19 3 Juli 17 31 14 Aug. Offringa Zwiers Goris Mulder dr. de Moor ds. Voigt. E. Zwiers. Aangenomen Naar Zaamslag, door H. Mulder, cand. te Haarlem. Bedankt: Voor Reeuwijk en Sluipwijk, door H. Mulder, cand. te Haarlem. De Classis Gorinchem heeft in hare vergadering van 5 Mei praeperatoir geëxamineerd, en met algemeene stemmen beroepbaar verklaard voor de Geref. kerken in Nederland den candidaat in de Theologie, den heer J. F. Colenbrander, wiens adres is te Varsseveld. Ds. Z. Hoek, die 't beroep naar de Geref. kerk van Nieuw-Dordrecht aannam, hoopt Zondag 15 Mei D. V. van zijne gemeente te Ambt Vollen- hove afscheid te nemen, om dan Zondagmiddag 22 Mei te Nieuw-Dordrecht intrede te doen, na 's morgens bevestigd te zijn door den consulent ds. R. Huls van Nieuw-Amsterdam. Op Donderdag den 19n Mei a. s. zal er D. V. een schooldag gehouden worden te Rotterdam in het belang van de Vereeniging voor Middelbaar-, Handels- en Voorbereidend Universitair Onder wijs. De vergadering zal gehouden worden in de „Doele" (ingang Haagsche Veer) en zal aanvangen om 10 uur. Des morgens zal na de opening het woord ge voerd worden door Prof. Dr. E. Bavinck van Amsterdam. Na de pauze zal er een ledenverga dering zijn, waarin enkele zeer gewichtige zaken ter sprake gebracht zullen worden en om ongeveer 2 ure hoopt het woord te voeren Prof. Dr. E. Visscher van Utrecht. Velen zullen zeker deze vergadering, die voor ieder, ook voor dames, toegankelijk is, willen bij wonen. Het hoog belang der zaak en de bekend heid der sprekers zal ongetwijfeld dezen Schooldag wel doen gelukken. Werke ieder in zijne omgeving, opdat er flinke opkomst zij. Kaarten zijn, voor zoover de voorraad strekt, gratis verkrijgbaar bij den boekhandelaar J. C. Groenewegen, Ged. Botersloot 136 en bij H.H. van de RegelingscommissieR. D. Ketelaar, Hugo de Grootstraat 44, A. J. Pontier, Baan 13enT. Tromp, Wijnstraat 40. De Nederl. Bond van Jongelingsver. op Geref. grondslag hield gisteren (Hemelvaartsdag) zijn 16e Jaarvergadering te Zwolle. De vergadering had het gewone verloop en de verschillende punten van de Agenda werden achtereenvolgens behandeld. De voorzitter ds. Vonkenberg sprak een pakkend openingswoord. Tegen het Jaarverslag werd geprotesteerd door Beverwijk inzake den Bondsboekhandel, evenals door het bestuur van de Zeeuwsche afdeeling tegen de wijze waarop de secr. gemeend had haar laatste handelen aan de kaak te moeten stellen, wat niet in het jaarverslag op haar plaats was en dat voorts geheel onjnist was, wat aangetoond werd. De heer J. T. de Lange werd met algemeene stemmen herkozen en in de vacature-De Jager werd ds. Gideon Boekenoogen gekozen. De volgende vergadering zal te Utrecht gehou den worden. Het bestuursvoorstel om den Bondsboekhandel te continueeren voor 3 jaar is niet aangenomen, maar besloten werd eene commissie te benoemen, die een onderzoek zal instellen en later rapport uitbrengen. De overige voorstellen werden aangenomen. In de namiddagvergadering hield ds. Fernhout een referaat, waarop een geanimeerd debat volgde, en sprak ds. Geesink een schoon slotwoord. Er heerschte een opgewekte stemming en zeer talrijk was de opkomst, evenals bij de Openbare Avondverg.' in de Plantagekerk, waar ds. Gispen van Baarn sprak. Het kerkgebouw was eivol. Aan H, M. de Koningin en aan minister Kuyper werden telegrammen van hulde gezonden. BOEKBEOORDEELING L. Penning. Ons Oude Nederland. Een greep. In een wilden Octobernacht trok de grijze held (Mondragon) met een keurbende van 3000 soldaten van een punt in de nabijheid van Bergen op Zoom naar het dorp Ierseke. Ware het pad een gewone landweg geweest, dan kon het in een kleine vier uren worden afgelegd, maar het was een pad van slijk en modder, het eigendom van de zee, waarop de eb en de vloed van de Ooster-Schelde elkander afwisselden. Het water reikte den soldaten tot aan de borst, tot aan de schouders, slechts de hoofden rezen vaag en spookachtig op boven de grauwe wateren, en deze hoofden, met zakjes beschuit en proviand beladen, leken in de duisternis op watervogels, die in tallooze groepen naar het Westen zwommen. Vijf uren worstelden Mondragon en zijn soldaten met het water en met den dood, toen vonden hun voeten bij Ierseke weer den vasten grond. De Geuzen vluchtten; deze ongehoorde daad verlamde de armen van hen, die anders nooit versaagden. Ze waren geslagen, voordat een Spaansch musket was afgevuurd. Doch hun achterhoede was niet vlug genoeg en werd ver volgd, terwijl Goes was ontzet Ik blijf zeggen't is een mooi boek. Koop het voor uzelf en voor uwe kinderen. Wagenaar. ANTOINETTE JOHANNA. Middelburg, 7 Mei 1904. EN ECHTGENOOTE. Middelburg, 13 Mei 1904. Tramsingel. bestalle zijn HUWE- IIJKSKAARTEÏ ter STOOMDRUKKERIJ GOES MIDDELBURG waar men keuze heeft uit eene zeer groote collectie van de goedkoopste tot de beste soorten. - n n w D dln f 2,40 1,75 5,60 «2,40 1,75 1,90 2,25 1,75 «4,50 2,25 1,90 «0,90 1»75 1,75 3,25 2,40 2,40

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1904 | | pagina 3