een iroote collectie Ui, Dis (MiiJmilTimwl, Melksalon J. JANSE JzKleermafeer. T. SLAGTER, H. H. ABONNÉS AOVERTENTiEN. GRQ0TE MARKT S 9. pond Reclamethee PREEKBEURTEN WESTKAPELLE. VERANTWOORDING VAN LIEFDEGAVEN. B. M. C. D. DE VRIES - Bekking. Hasselt (Ov.), 4 Jan. 1904. Vereeniging voor Geref. Onderwijs te Middelburg. Steeds voorhanden voor Heeren- en Jongeheere» hleediogslukken, Magazijn van goedkoope boeken, Kollum. zonden en die bun jaarverg. op de gebruikelijke wijze gehouden hebben. O. D. Diaconaal Hulpbetoon in samenwerking met De Zusterkring stonden aan Diakenen van de Geref. Kerk van Middelburg (C) de volgende goederen af ter uitdeeling in den kring der gemeente 15 de kens, 30 lakens, 110 hemden, 27 rokken, 44 broeken, 40 p, kousen, 31 sloopen, 18 borstrokken, 39 schorten, 6 boezeroens, 8 nachtjaponnen en jakken, 4 zakken, 3 mantels, 8 barrets, 10 petten. Een lap baai, flanel, en stof voor een japon, Samen 390 stuks. De Chr. Jongedochtersvereeniging Doet wel aan allendeelde de volgende goederen uit3 dekens, 30 lakens, 45 hemden, 12 broeken, 22 sloopën, 5 baaie rokken, 4 boezeroenen, 6 bl. en 6 teerl. schorten, 6 p. kousen, 1 borstrok en 1 nachtjak. Samen 141 stuks. De Gereformeerde Zondagschoolvereeniging ver deelde onder de behoeftige leerlingen 't volgende 37 p. kousen, 53 borstrokken, 69 broeken, 133 hemden, 28 sporthemden, 62 rokken, 27 schorten, 14 barretten, 4 p. handschoenen, 3 petten, 3 jassen, 7 bovenbroeken, 3 pakjes. Beroepen: te Brouwershaven M. M. Horjus, cand.; te Bunschoten (B) ds. R. P. Haan, te Watergraafsmeer; te Oude water ds. D. Tom Wz. te Hilversum. Aangenomennaar Cu baard door W. J. Goed- bloed, cand. te Nieuwendijk. Bedankt: voor Wolvega door ds. P. Bos, te Ten Boer; voor Krabbendijke door ds. G. Doe- kes te Heemse. De heer V. Hepp, cand. in de Godgeleerdheid, stelt zich nog niet beroepbaar in de Ger. kerken. Ds. L. Boone Pred. bij de Chr.jGeref. gemeente te Ter Neuzen, heeft het beroep aangenomen naar die gemeente te St.-Filipsland. J. 1. Maandag is de nieuwe Chr. School te Bruinisse feestelijk in gebruik genomen. Tot Bestuursleden der Chr. Bewaarschool te Serooskerke zijn benoemd de heeren J. Maas en F. Spruijt. Vlissingen. Donderdag, 10 December 1.1. was het voor de Jongedochters-vereeniging ..Dorcas" een aangename avond, daar de Heere haar het voorrecht schonk, haar dertiende jaarfeest te vieren. Onder voorzitterschap van den WelEerwaarden Heer Ds. JHulsebos mocht zij met belangstellenden en genoodigden samen zijn, om de zegeningen Gods te herdenken die haar in het afgeloopen jaar omringden. Onder dankbare erkenning van 'sHeeren ondersteunende hand werd verslag gedaan van den arbeid, dien zij week aan week had verricht. De volgende goederen konden dit jaar door ons worden uitgedeeld, alsaan de Diaconie 4 mans-, 6 vrouwe-, 7 meisjes- en 4 kinderhem den, 5 nachtjaponnen, 1 vrouwe- en 7 meisjes- schorten, 2 wollen vrouwerokken en 7 dito voor meisjes, 2 keper rokken voor vrouwen en 6 dito voor meisjes, voorts 13 meisjesbroeken, 2 boeze roens en 12 paar kousen. Aan een behoeftig buis gezin werden nog uitgedeeld 2 wollen broeken, 2 dito rokken, 2 hemden, 1 boezeroen, 2 schor ten, 2 nachtjaponnen en 3 paar kousen. Voor de weezen werden vervaardigd4 hemden, 1 overhemd en 2 paar kousen. Na de verschillende gebruikelijke mededeelin- gen was men nog eenigen tijd stichtelijk en ge- noegelijk samen. Dat 'sHeeren zegen bij voort during op dezen arbeid moge rusten Namens de Vereeniging, C- P. Gillissen, Secretaresse. OFFICIE EL E BERICHTEN. Classis Middelburg. De Kerken der classis Middelburg worden ter vergadering opgeroepen 1). V. Woensdag 10 Febr. 1904 in de Hofpleinkerk te Middelburg. Punten voor de agenda in te zenden aan den Actuarius tot 27 Jan. Namens den raad der roepende Kerk van Meliskerke H. Meulink, Praeses. K. Houterman, Scriba. 17 Jan. ds. Meulink. 24 ds. Koopmans. 31 ds. Kerkhof. 14 Febr. ds. de Jager. 28 ds. Wagenaar. 13 Maart ds. Bouma. 27 ds. Hulsebos. 10 April ds. Wolf. Van de rentelooze aandeelen voor Westkapelle zijn ter uitbetaling aangewezen de nummers 5, 9, 18, 20, 35. Uit te betalen door H. Meulink. ZENDINGSSCHOOL Woensdagmiddag om 2 uur in de School Gravenstraat. Vlissingen B. Ter ontvangst van de plaatsen- gelden over het afgeloopen kwartaal zal D. V. worden zitting gehouden in de consistoriekamer, Zaterdag 9 en Maandag 11 Januari, telkens van des avonds 79 ure. J. Pellk, Boekhouder. Vlissingen, B. In dank ontvangen voor de Zen- dingskas: drie contributiën a f 1.25, twee a f 1, eene a f050; voor de Zending (Heidenpenning) van M. v. d. H..52, J. B. 4, N. F. 26, C. W. 40 en M. D. 100 halve centen. Voorts; voor de Zending (Heidenpenning) van A. K., een doosje postzegeldsvoorde Zendingskas: twee Contributies a fl 25, eene a f 1.50 en eene a f 1.00voor de Kerk; van broeders collectanten; f 1.60; idem voor de armen f 1 60. Namens den Kerkeraad P. G. Laernoes, Scriba. Diakenen der Geref Kerk van Middelburg C, deelen, onder vriendelijken dank, mede, dat ge vonden is in de brievenbus, ten huize van den WelEerw. Heer Dr. L. H. Wage.naar, f 1. met bijschrift „Armen Kerk Bogardstr." Voorts zijn ontvangen 6 H.L. steenkolen. CORRESPONDENTIE De inzender van de Bon met het bedrag daar voor uit Klundlertgelieve zijn naam op te geven, waarna toezending mogelijk is. DIACONAAL HULPBETOON Bijee nkomst D aconaal Hulpbetoon te Middel- 'burg, Dinsdagav ond7 uur in „Concordia". buiten Middelburg worden vriendelijk verzocht het verschuldigde bedrag over het 4e kwartaal te voldoen bij den Uitgever. Het kantoor in Concordia is geopend van 91 uur en van 48 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, JAN WONDERCEM, in den ouderdom van 59 jaar en ruim 8 maanden. De Heere die geen rekenschap geeft van Zijne daden doe ons in Zijnen wil berusten. Namens de familie, Wed. J. WONDERGEM-Poppe. Serooskerke, (W.) 30 Dec. 1903. Hun, die ondergeteekende en de zijnen blijken van belangstelling gaven bij de wisseling des jaars, wordt daarvoor vriendelijk dank gezegd. Middelburg. C. VERHAGE. Hartelijk dank aan allen van wie wij bij de intrede van 1904 blijken van belangstelling moch ten ontvangen. Wederkeerig worde 's Heeren Zegen in ruime mate dit jaar toegewenscht. C. H. de WAGENMAKER EN ECHTGENOOTE. Ondergeteekenden betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van Vriendschap op 1 Januari ontvangen. Zij wenschen wederkeerig Gods zegen toe voor hart en huis en op den arbeid van 't Vereenigings- leven. K. LE COINTRE, E. M. LE COINTRE-HOEK. Voor de talrijke gelukwensch.en, zoowel op 25 Dec. als bij de wisseling des jaars ont vangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. A. DE VRIES, V. D. M. Bij den aanvang van het jaar 1904 brengen wij langs dezen weg onzen hartelijken ge- lukwensch aan onze stad- en landgenoote'n over. Nu wi) deze inrichting in het afgeloopen jaar naar de eischen des tijds hebben ingericht, hopen wij ook dit jaar met een ruim bezoek vereerd te worden, trachtende door een nette en vlugge bediening het vertrouwen waardig te maken. Met heilbede L. DEKKER Co. De op 1 Januari 1904 verschijnende coupons der aandelen in de 4 pCt. geldleening ten laste van b. v. g. Vereeniging, zijn iederen Zaterdag der maand Januari van 103 uur betaalbaar ten huize van den Penningmeester dhr. K. J. de Koster, Lange Burg, Middelburg. Voorts maakt het bestuur bekend, dat is uit geloot No. welke obligatie op 1 Juli a. s. wordt ingewisseld eveneens bij den Penning meester. Middelburg, 31 December 1903. inzonderheid do nieuwste genre Demï-Saisons en Winterjassen. Zoowel de goedkoopste als de fijnste. Elegante Coupe. Nette afwerking. Aanbevelend Vlissingschestraat K 49, Middelburg. f 3.25, f 4.25 en f 5.—. in prachtvolle Delftsch-aardewerk- bus in net kistje. Degelijke ver trouwbare aanbieding. Niet volkomen naar wensch, terug. Bij éénmaal proefname, blijvend gebruiker. Franco remb. of postw. Kon. Theeh. en grosVan ouds 't Anker Hofl. Delft. gevertel door KLAAS WAARSEG- GER aan zijn neeft Martinust in Hol- lant, in die eige Boei e zijn taal 90 cent. HESBA STRETTON. Door het oog eener naald. Een verhaal. 310 bladz. Een valsche vriend ontmaskerd. Een tijdwoord. Gods Woord in beeld en schrift. Met ruim 300 platen. Ziedaar een degelijk pakket voor slechts f 1,25. Inderdaad, een onge kend aanbod. Op den postwissel f 1,25 zette men «Transvaal» en U ontvangt deze vier werken franco thuis.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1904 | | pagina 3