1 BiïfciisTaiiïTriSBl, "advert N fmr~~ de Mpricta Gods op Aarde. P. J. TAVENIRR, T, SLAGTER, Patrimonium afd. Middelburg: De 2e druk Smederij en Kachelmakerij. Gebruikte, zoo goed als nieuw. AAN DE GEDOOPTEN. op a.s. Oinsda^ 5 Januari, des avonds 7 uur in het Mil. Tehuis Nieuw- straat. Het Bestuur. OOK I1N HUIL. Magazijn van goedkoope boeken, Kollum. is 't me een liefelijk voorrecht geweest om door de pers wekelijks te bieden een woord uit het Woord en met blijdschap heb ik daarbij gemerkt, dat het onderricht van een onzer kerkelijke klassieken ik bedoel Dr. Owen overgebracht in de taal van dezen tijd, open ooren en ontvankelijke harten vond. Een altijd min of meer angstig ■voorrecht was 't me daarbij om te strijden tegen al, wat naar mijn innige overtuiging den bloei van ons kerkelijk leven ondermijnt en belet, en voor wat God ons gaf tot verdieping, verrijking en ontplooiing van ons kerkelijk leven naar den aard der Calvinistische beginselen, die de volle liefde hebb en van mijn hart en voor welke ik de harten zoek van de oudere, met name ook van mijne jongere lezers. Wat zal 1904 ons baren? „Wat zal het ook nu zijn?" Worstelen. Ebbe en vloed. Babel zich werpend op Sion. Satan zoekende te verleiden ook de uitverkorenen Gods. Maar ook Christus biddend voor Zijne Kerk. Voor hare gevallenen en bezwijkenden. Voor hare kruisdragenden Voor hare eenzamen. De Geest des Heeren de wereld overtuigende, de uitverkorenen bezielende. God den Vader volvoerend zijn Raad, die ook door dwaling en dwaasheid heen toch uitloopt op Zijn eeuwige eer Dit geloove steune. Die hope beziele. En de broederlijke liefde blijve met de liefde jegens aMen. Wagenaar. Nieuw tijdschrift. Onlangs wezen we op de behoefte aan een Calvinistische Gids. Thans kunnen we melden, dat het op de komst is. Volgens de Standaard zal begin Januari a. s. te Amsterdam een nieuw tijdschrift het licht zien, dat aan de bestudeering der wetenschap zal gewijd zijn en op Gereformeerden grondslag staat. Iets in den geest van „Onze Eeuw". Als redacteuren worden genoemd onderscheidene hoogleeraren aan de Vrije Universiteit en een geneesheer directeur van een onzer Gereformeerde stichtingen. Medewerking van verschillende zijden is gevraagd en toegezegd. W. Van God hebt gij ontvangen, Het teeken van 't Verbond; Het zegel mocht ge erlangen Op 't heilwoord van Zijn mond. Gedenkt aan Zijn genade, Die Hij bezeeg'len wou Doet goed en vliedt het kwade, En zweert uw Heere trouw. Leert Zijn genade kennen, Die Hij aan u bewees Leert u aan Hem gewennen, En leeft in 's Heeren vrees, Betoont, dat gij waar leven Door 's Heeren Geest ontvingt Wilt Hem uw harte geven, Nu Hij tot geven dringt Bedroeft den Geest des Heeren, Weêrstaat Zijn werking niet; Laat u door Hem regeeren, Wiens leiding heil u biedt! Weest in den Heer getrouwe; Neemt in Hem toe en wast Uw ziel op Hem slechts bouwe, Zooals 't Zijn kind ren past Wilt nooit 't Verbond verbreken, Dat Hij uit liefde gaf, Jehova zal het wreken, Zwerft ge immer van Hem af. Gehoorzaamt Hem volkomen, En toont 't in woord en daad Want God aanschouwt de vromen En blijft hun Toeverlaat. Toont, dat gij zijt gestorven, Met Christus opgestaan Maar nimmer afgezworven, Nooit van Hem afgegaan Zult gij Gods kindren wezen, Wier schuld vergeven is, Wilt dan den Vader vreezen Met heil'ge eerbiedenis! Bestrijdt kloek elke zonde Die u vervoeren wil Zit nooit één enkle stonde Onwaakzaam, schuldig stil! Wilt Hem uw leven wijden Als willig wapenknecht; Wilt onder Jezus strijden, En leven naar Zijn recht Met Hem zult ge overwinnen Des Satans gansche rijk Wat zal hij ooit beginnen? Is hij uw Vorst gelijk? Door Hem zult gij bewijzen Uw onverwinbre kracht, En God Drieëenig prijzen Om Zijn Verbond en macht! Klundert, 10 Nov. 1903. A. J. MULDER. Beroepen te Hoogeveen D. K. Wielenga. om als mission, predikant gezonden te worden naar het eiland Soemba. Bedankt voor Alfen a. d. Rijn door ds. J. H. Donner te Nieuwdorp. Goes. De heeren J. de Jonge Jz., A. M. Ver- tregt en J. P. Boshoff hebben voor de benoeming als lid der commissie om de belangen der Theol. School te bevorderen bedankt. En de twee anderen zoo meldt „de Zeeuw" denken de benoeming aan te nemen. Vrije Universiteit. Doet. ex. letteren: C. Schaink- Cand. ex. letterenF. Posma. Aan de Vrije Universiteit is het cand.-ex. in de Theologie afgelegd door de heeren M. A. van den Andel en T. Petersen. Door de sedert een twintigtal jaren bestaande „Vereeniging van Rectoren en Conrectoren aan Nederlandsche Gymnasia" is besloten voortaan ook de rectoren en conrectoren van bijzondere gymnasia uit te noodigen tot de vergadering, die jaarlijks in de Paaschvacantie pleegt gehouden te worden. Vrijdagavond j l. is bij gelegenheid der over dracht van het rectoraat der Th. School te Kampen, door een commissie van studenten der school aangeboden een prachtig levensgroot geschilderd portret van wijlen prof. D. K. Wielenga, met verzoek, dit, evenals de portretten van vroegere professoren, een waardige plaats te geven in de docentenkamer. De Unie-Collecte bracht op te Baarland met Oudelande en Ellewoutsdijk f 16.Oosterland met Kapelle, Vianen en Sir Jansland £31.75. OFFIC1ËELB BERICHTEN. Ondergeteekende noodigt al zijne catechisanten uit om op de gewone uren weer als een eenig man te komen, en alle jongedochters, die belijdenis doen van de Gereformeerde réligie, tot de bijbel bespreking in Concordia, om den anderen Vrijdag avond van half 8 tot half 9, thans weer te beginnen op 8 Januari 1904. Onderwerp 1 Sam. 6. Dr. L. Wagenaar. De Diaconie der Gereformeerde Kerk Middel burg A geeft, dankzeggende, kennis, dat de opbrengst der wintercollecte ditmaal is geweest f 186.565. Voor de Diaconie, P. J. de Kruijter. VERANTWOORDING VAN LIEFDEGAVEN. DIACONi.lL HULPBETOON Middelburg. De vorige week verzuimd op te geven de volgende goederen: 6 knot sajet, 3 borst rokken, 1 broek, 2 paar kousen van de familie H. H. ontvangen door mevr. Wagenaar; en van mevr. N. f2.50, een mantel en een vrouwenhemd, waarvoor den gevers vriendelijk dank wordt gezegd. Vlissingen B In dank ontvangen voor de Zending (Heidenpenning) van J. S. 50 halve centen en 1000 postzegelsvan de vrouwenvereen. „Diaconaal Hulpbetoon", behalve de gewone bijdrage voor de kerk, nog een deel der collecte op het jaarfeest, ten bedrage van f 1.01 en de opbrengst der Stuivers vereeniging op 27 Nov f 21.05. Namens den kerkeraad, P. G. Laernoes, Scriba. Vlissingen B. Br. Diakenen vermelden met dankzegging, dat hun op den feestavond (22 Dec.) der Vrouwen-Vereen. Diaconaal Hulpbetoon ter uitdeeling zijn geschonken: 133 kleedingstukken en het saldo der kas, zijnde f 5.27 Voorts zij bij deze gelegenheid vermeld als ontvangen van de Jongedochters-Vereeniging Dorkas67 klee dingstukken met eene gift van ruim f 4.50 en tevens, dat de opbrengst der collecte op het Kerst feest bedroeg f 32.Wij zeggen namens de Armen hiervoor hartelijk dank en bevelen deze Zuster-Vereenigingen en de behoeften der Armen in de voortdurende liefde en belangstelling der Gemeente ten zeerste aan. Namens de Diaconie der Geref. Kerk te Vlissingen B., A. Steketee, Praeses. J. van der Hoeven, Scriba. Ondergeteekende wenscht bij den aanvang van het jaar 1904 Vrienden en Begunstigers Gods besten zegen toe. Middelburg. J. KASTELEIJN. Schoenhandel, Gravestraat. Alle Vrienden en bekenden, waarbij met name die der Gereformeerde Kerk te Vlissingen (B), wordt bij de intrede van 1904. Gods, onmisbaren zegen toegebeden. G. GUILLAUME. Bethlehem1 Januari 1904. Oranje Revier Kolonie. is verschenen van Tijdpreek door Ds. J. J. Bajema. Prys 15 cent. De „Maas en Scheldebode" zegt: Een kostelijk, roerend, aangrijpend woord; Ds. B. wijst op de vernedering onder de krachtige hand Gods, maar ook als Petrus op de beloften: dat Hij u verhooge te Zijner tyd. Ieder leze deze Tijdpreek, want ze is zoo waar, zoo treffend, zoo afbrekend en toch weer moedgevend voor 't hart, dat zich heeft leeren kennen bij 't licht van 's Heeren Wet. Na ontvangst van het bedrag volgt franco toezending door K. LE COINTRE, Uitgever te Middelburg, Lange Breestraat O 157. Ruim gesorteerd in VULKACHELS, Gegoten en Gesiagen HAARDEN, KACHELS en FORNUIZEN, Gepoetste en in Vuur Verlakte, aan uiterst laaggezette prijzen. Tevens een GROOTE PARTIJ gevertel door KLAAS WAARSEG- GER aan zijn neeft Martinust in Hol- lant, in die eige Boere zijn taal 90 cent. HESBA STRETTON. Door het oog eener naald Een verhaal. 310 bladz. Een valsche vriend ontmaskerd. Een tijdwoord. Gods Woord in beeld en schrift. Met ruim 300 platen. Ziedaar een degelijk pakket voor slechts f 1,25 Inderdaad eer onge kend aatib<»d. Op den postwissel f 1,25 zette men «Transvaal» en U ontvangt deze vier werken franco thuis.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1904 | | pagina 3