I'. J. ÏAVENIER OE TABERNAKIE L, Ook in ruil. Gods Heiligdom bijllsraël, PATRIMONIUM. summer maar niets zeggen.We zuilen liever een tweede of derde nummer afwachten. Ik vrees, dat de Broeders spoedig stof zullen moeten maken, en dat hun arbeid, tegen hun bedoeling, niet zal bouwen en sterken, maar verzwakken en breken. Ach moet het dan gaan met onze Kerken, met onze Univereiteit, met onze Politiek als het gegaan is met het Boeren volk van Zuid- Afrika!? Zal dat 't droeve einde zyn van den zoo schoon begonnen arbeid?! Neen wy begroeten dit „andere" blad niet met blijdschap, maar met bekommering. Klaarhamer. Klundert 29 Dec. Gisteren werd onze van Koeken- gen tot ons overgekomen Leeraar bevestigd door zijn schoonvader Ds. de Jong van Schoonhoven naar aanleiding van Jes. 62 6 en 7. Des na middags verbond Ds. A. J. Mulder zich aan de gemeente met de woorden van Exodus 314b. Beroepen te Schoonhoven B, J. J. Miedema te Charlois. n m, Bedankt voor De Lier door H. Thomas te Purmerend. Aangenomen naarjBeverwyk door F. Kramer ie Stroobos. Vlissingen B. In dank ontvangenopbrengst der Stuiversvereeniging op 28 Nov. f23,25. Namens den Kerkeraad C. P. I. Dommisse, Scriba. Officiëele Berichten. Vlissingen B. Tot het ontvangen der plaat- sengelden over het afgeloopen kwartaal zal D. V. worden zitting gehoudeu in de consistorie kamer der Nieuwe Middelkerk, Maandag 5 en Zaterdag 10 Januari, telkens van des avonds 7—8 ure. J- Pelle, Boekhouder. Verantwoording van Liefdegaven. Zusterkring Phoebete Middelburg. Aan den avond van den 24 Dec. kwamen BB. diakenen der Hofpleinkerk met bovenge noemde zusterkrans in de consistoriekamer samen, om de gewone jaarlijksche vergadering te houden. Ds. Bouma opende de vergadering met gebed en .het lezen van een gedeelte der Heilige Schrift. Nu werd ons getoond, wat de zusters in het afgeloopen jaar hadden verricht. Op een lange tafel lagen voor ons uitgespreid allerlei wollen en katoenen onderkleederen, dekens, lakens enz. ten getale van ongeveer 70 stuks. Hoe verheugd en verblijd waren straks onze armen, wanneer ze met die gaven der liefde werden verkwikt. Hoe heerlijk was het aanschouwen van die van dankbaarheid stralende aangezichten BB. diakenen hadden dan ook een genotvolle ure en brengen bij dezen openiyk dank aan deze zusteren, ook uit naam van de armen, aan hun zorgen toevertrouwd, voor die koste lijke gaven van Christelijke liefde. Worde het dien zusteren, en allen die haar b$ dat werk door hun stoffelijke gaven steunen, gegeven nog lange jaren in dat heerlijk werk bezig te zijn. En ruste s Heeren zegen ook op dat werk der barmhartigheid. Namens BB. diakenen A. J. Remijn. Idiotengesticht 's Heeren Loo. Met vriendelijken dank ontvangen uit het busje van Abr. Kögeler f6.10. Dit is nog in het •Oude jaar ontvangen en we zeggen bij dezen „de jonge vriendjes en vriendinnetjes hartelijk dank,voor hun geregelden omgang met de busjes. We hopen dat ze ook in het Nieuwe Jaar daar mede zullen voortgaan en dat ze bij steeds meerderen een vriendelijk hart en een open beurs mogen ontmoeten. Wij bevelen verder allen de behoeften onzer stichting aan, zoowel in het gebed als voor geldelijken steun, 't Jaar begon weer goed een broeder uit Grypskerke liet zich voor een .goed bedrag als begunstiger inschrij ven vlnde dit navolging. K. le Cointre, Corresp. Naaivereeniging 's HEEREN LOO. Aan belangstellenden wordt medegedeeld, dat de goederen door de leden der bovengenoemde vereeniging vervaardigd, te bezichtigen zyn Haandag 5 Januari a. s., des middags van drie tot vijf uur, ten huize van Mej. J. de Wagemaker, Molenwater. ZENDING. In dank ontvangen uit het busje van N. N. f 4.165. Collecte Zendingschool December f 0.52s. Uit de Catechisatiebus f 5.2B5 en van C. J. driemaandel. gift f0.52. Namens gecommitt., J. van Aabtsen Jz., Penningm. Vlissingen B. De vaak zoo sombere en koude laatste weken van het jaar kunnen ook in den mensch dikwijls een zekere gedruktheid en sombere stemming teweeg brengenvooral, als het oog moet zien en het hart mag op merken de vele nooden en behoeften, die door velerlei oorzaak in vele gezinnen bestaan. In zulk een stemming verkeerende, zal het hart te beter weldadig worden verkwikt, wanneer het mag zien, hoe vriendinnen en vrienden het werk der barmhartigheid, om Christus wille, verrichten. Zoo was het Broeders Diakenen goed, als genoodigden op de jaarvergadering van de ver eeniging „Diaconaal Hulpbetoon" opl6Dec.j.l. te mogen aanschouwen, de vrucht van zooveel opoffering en trouwe toewijding van eenige zusters in de gemeente, in niet minder dan 125 stuks vervaardigde kleedingstukken, gereed ter uitdeeling aan de met minder aardsche goederen bedeelden onzer gemeente. Onder het vele goede, dat dien avond werd verricht, gesproken en gehoord in de gezellige consistoriekamer onzer „Nieuwe Middelkerk", (geleid door onzen leeraar Ds. Hulsebos). was het inleidend woord van ZEerw. naar aanleiding van Colossensen 312, niet het minst aange name, waar ZEerW. ons bepaalde bij den aard der ware barmhartigheid, die van nature ons niet eigen, alleen de vrucht is van een kinderlik geloof in Christus, van bijzondere genade, die van een nieuw leven getuigen moet. Alleen de verbondenen in Christus beoefenen dan ook de ware barmhartigheid. ZEerw. eindigde met het uitspreken van den vurigen wensch, dat in het beoefenen daarvan bijzonderlijk deze zusterkring mocht uitblinken. Ook het verslag van de secretaresse eindigde met een danktoon aan God en aan hen, die ook dit jaar weer met hunne gaven steun boden. Hierna werd de groote voorraad goed aan B.B. Diakenen overgegeven, welke bij monde van hunnen praeses dank zegde. Veel werd dezen avond nog genoten in velerlei vorm, onder afwisseling van Psalmgezang en zoo was deze feestavond weer vlug voorbij, hoewel niet vergeten, en voorzeker ook niet de arbeid, waarvan un samenzijn eene vrucht kan worden genoemd. De ontvangen goederen mochten voorzeker niet lang meer opgeborgen blijven en het was de diakenen dan ook een groot voorrecht en een arbeid, met liefde verricht, om aan de vooravond van het heerlijke Kerstfeest alle kleedingstukken te mogen uitreiken aan hen, die ze met blijde gezichten en zeker ook met dankbare harten hebben aanvaard, 't Was voor waar een aangename verrassing voor allen te mogen opmerken, hoe juist aan alle wenschen kon worden voldaan, zeker ook mede voor de beide zusters, die ons ook nu weer ter hulpe waren en in hen voor den geheelen zusterkring. Intusschen was het aantal goederen nog met 3 stuks toegenomen. We zouden hier kunnen eindigen, doch willen volgaarne nog melding maken van de blijde verrassing, die ons ander maal werd bereid, door de opbrengst der extra- collecte, gehouden op den Isten Kerstdag. Deze bracht op de som van f38,31, waarbij nog nakwam f 2 van twee zusters, die niet met de gemeente hadden kunnen opgaan (vinde dit nageven navolgingDe nooden bij behoeftigen en ook bij kranken blijven vele. En nu, de zusterkring zette ook dit jaar hare liefdearbeid weer voort en gaan wij als dienaars der barm hartigheid voort in het dienen der broeders en zusters, verwachtende de hulp en zegen onzes Gods op hunne en onze zwakke pogingen. Doen wij dat ook, ziende op de handen van hen, die ruimer of milder bedeeld zijn met aardsche goederen. Bewerke de Heere de harten, opdat de gemeente ons voorzien moge van de noodige goederen en gaven, tot de vervulling van veler nooddruft. Zoo zy het Namens diakenen der Geref. Kerk B. A. Steketee, praeses. G. Guillaume, scriba. Advertentiën. Voor de vele blijken van belangstelling by de intrede van het jaar ontvangen, brengen wij bij dezen onzen hartelijken dank. 'tls wederkeerig onze wensch en bede, dat de Heere allen Zijnen onmisbaren zegen schenke. Ds, A. LITTOOIJ en Echtgenoote. De Heer en Mevrouw DIELEMAN-Maöendan® betuigen langs dezen weg hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden by de wisseling des jaars en wenschen even eens hun vrienden Gods rijken zegen toe. Middelburg, 2 Januari 1903. Hartelijk dank voor de ontvangen blijken van belangstelling bij de wisseling des jaars, Wederkeerig 's Heeren zegen uit Zion toege- wenscht. C. H. DE WAGEMAKER en Echtgenoote. Middelburg, 2 Januari 1903. Ondergeteekende wenscht zijn vrienden en den lezers der Kerkbode by de jaarwisseling Gods milde zegeningen toe. K. LE COINTRE. Bij de intrede van het nieuwe jaar wordt allen vrienden Gods zegen in ruime mate toe- gebeden. Oost-Souburg. G. F. KERKHOF# Ondergeteekende wenscht zijnen begunstigers Gods zegen toe met den aanvang van den nieuwen jaarkring en beveelt zich verder vriendelijk in de gunst aan. C. VAN MOOLENBROEK. Handel in Brandstoffen# Ondergeteekende wenscht bij deze zijne geachte begunstigers Heil en Zegen toe en beveelt zich verder beleefd aan als Schoenmaker en Lflk- dien,aar. C. ADRIAANSE Koster Hofpleinkerk. Afd. MIDDELBURG. JAARVERGADERING op a.s. Dinsdag 6 Januari des avonds te HALF acht in het Mil. Tehuis Nieuwstraat. HET BESTUUR. Smid - Breestraat O 157. Ruim gesorteerd in geslagen en gegoten HAARDEN, KACHELS en FORNUIZEN, ge poetste en in vuur gelakte, aan uiterst lage prijzen. Tevens een groote partij gebruikte in alle soorten, zoo goed als nieuw. Ds. L. SCHOUTEN Hzn. Dit werk, waarvan de eerste kwarto editie destijds f 10,50 kostte, verschijnt thans in afleveringen, ten getale van 13; elke 14 dagen éen, a 17i/2 cent, waaraan een linnen stempelband als premie wordt toegevoegd. Ook is het reeds dadelijk compleet verkrijgbaar en wordt dan gebonden afgeleverd, met 6 fijne, gekleurde platen voor f2.25. Men vrage bij den Boekhandel het uitvoerige prospectus of bij den Uit gever D. A. DA AMEN te Rotterdam. v DOOR

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1903 | | pagina 3