P. J. TA VEN IER Patrimonium. Ook in ruil. Lange Gortstraat 1337, zoo dreigde er oneenigheid m 't samengesmolten gezin. Dit verdroot de ouders. „Geen gezeur" zeiden ze, „die sloot moet dicht; van die twee akkers maken we één bepooten die met dezelfde soort aardappelen en bewerken alles gezamen lijk. Dan is die tweeheid uit Wat verstandige oudjes, niet waar, mijn ge reformeerde lezers? W. Een afgeluisterd gesprek. „De zaak van het Christelyk onderwijs", werd opgenjerkt, „is de zaak van alle christenen in den lande. Met eenparigen schouder moesten de lasten gedragen worden. Degenen zelfs, wier echt niet met kinderen gezegend was, moesten zich geenzins onthouden De kinderen van ons volk, beter gezegd de kinderen van Gods kin deren, waren ook hunne kinderen. Voor het zaad der kerk, voor de hope des lands, voor onze kinderen dus, mocht geen opoffering te groot zijn." Hoewel ik geen toestemming gevraagd heb dit gesprek publiek te maken, neem ik toch maar de vrijheid zulks te doen, ja te schrijven Zegt het voort! 't Geldt zulk een belangrijke zaak. Laat mij nog eenmaal mogen herhalen Degenen zelfswier echt niet met kinderen gezegend was, moesten zich geenszins onthouden En ik voeg er bij Evenmin zij, wier kinderen reeds aan de schoolbanken zyn ontwassen. Er zijn nog vele gezinnen, wier kinderen ter wille van het hooge schoolgeld geen gebruik van het Chr. onderwijs kunnen maken. Wie bedenkt, welk een zonde dit is, welk gevaar er in schuilt, gedoopte kinderen dag in dag uit, uren lang, te brengen in de atmosfeer van het Openb. anti-christelijk onderwijs, zal dit niet betreuren en bereid zijn, iets op te offeren. Er zijn enkele brs. of zusters, die een of meer kinderen voor hun rekening laten schoolgaan, en daarom waag ik het, dit schoone voorbeeld ter navolging aan te bevelen en te vragen Wie neemt een of meer kinderen voor zijn (of hare) rekening Wie is daartoe bereid Spr. 11 25 zegt„De zegenende ziel zal vet gemaakt worden en die bevochtigt, zal ook zelf een vroege regen worden". K. le'Cointre, Penningr. v. h. Suppletiefonds: „Draagt elkanders lasten Officieel© Berichten. Aan de Kerkeraden der Gereformeerde Kerken in Zeeland. De classis Axel heeft in hare vergadering van 30 Oct. jl.het volgende voorstel aangenomen: De classis, met leedwezen gezien hebbende het feit, dat de Generale Synode de Kerken niet in de gelegenheid heeft gesteld een oordeel uit te spreken over het voorstelBavinck c.s. in zake Opleiding, spreekt uit a. dat zy het wenschelijk acht de bestaande vacatures aan de Theol. School te laten voort duren, totdat b. de Kerken zich zullen hebben uitgesproken of zij tot uitvoering van dit voorstel wenschen over te gaan. De classis Axel brengt langs dezen weg dit voorstel ter kennis van de kerkeraden in af wachting of de kerkeraden en classes zich hierbij zullen aansluiten, om zoodoende eene uitspraak in dezen van onze provincie uit te lokken. Namens de Classis, J. Tholen, Praeses. K. J. Kapteijn, Scriba. KORT VERSLAG van de Vergadering der classis Zierikzee, gehouden 15 Oct. 1902. Opening der vergadering door Ds. O.J. Geer- Iing, die laat zingen Ps. 84 3, leest 1 Johs. 4 en voorgaat in 't gebed. Uit de credentiebrieven blykt, dat al de ker ken zijn vertegenwoordigd. Een drietal kerken zond een diaken. Na eenige bespreking werd hun zitting verleend. Ds. R. Koolstra is naar toerbeurt praeses. Deze benoemt Ds. O. J. Geerling tot assessor en Ds. F. Staal Pz. tot Scriba. Ds. P. J. Baaij leest de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ds. Esselink brengt rapport uit over de werk zaamheden inzake het vertrek van Ds. van Bueren. Alle stukken zijn in orde bevonden. Instructies van Nieuwerkerk. Deze kerk vraagt ,een consulent. Aangewezen wordt Ds. Esselink. Vervolgens wordt van dezelfde kerk finanti- eele hulp gevraagd. De classis geeft in ant woord eerst inzage te willen nemen van den staat der financiën dier kerk. Vervulling der vacatures door 't vertrek van Ds. van Bueren. Ds. Baaij wordt benoemd tot secundus kerkvisitator. Ds. Geerling wordt belast met de inning der collecten voor Theol. School en Theol. Fac. der V. U. en Ds. F. Staal als lid der commissie voor hulpbehoevende kerken aangewezen. Rondvraag art. 41 D. K. O waarbij Bruinisse vraagt een consulent. Ds. C. Staal Fz. van Oosterland wordt daartoe aan gewezen. De vacature-beurten worden aldus geregeld: Bruinisse Ds. Esselink en Ds. C. Staal Fz, Geersdijk Ds. Baaij en Ds. F. Staal Pz.Nieu werkerk Ds. Geerling en Ds. Esselink.Wissen- kerke Ds. Koolstra en Ds. BaayZonnemaire Ds. Raman en Ds. Geerling. Collecten worden geïnd voor de Vrije Uni versiteit, Theol. School en Hulpbehoevende ker ken. Op de volgende vergadering te storten voor Emeriti, stud, fonds en Theol. School. De praeses Ds. Koolstra sluit de vergadering met dankgebed. Namens de classis, F. Staal, Pz. Scriba. Verantwoording van Liefdegaven. Idiotengesticht 's Meer en Loo. Met vriendelijken dank ontvangen van J. D. f 2.50. Aanbevelend, K. le Cointre, Diak. Córr. Z ENDING. In dank ontvangen voor de zending uit het busje van Corn. Schout f 3.55i/2, en de collecte Zendingschool October f 0.761 /2. Namens gecommitt., J. van Aartsen Jz., Penningm. Vlissingen B. In dank ontvangen voor de Zending Eeidenbode)postzegels van C. de R. „Diakonaal Hulpbetoon ontving in dank drie pakken breisajet. Namens den Kerkeraad, C. P. I. Dommisse, Scriba. BOEKBEOOBDEELEVG. CHRISTELIJKE SCHEURKALENDER „BARNABAS" 1903. Uitgever: K. le Cointre, Middelburg. Het successievelijk uitkomen onzer Scheur kalenders herinnert ons aan het ten einde spoeden van den jaarkring, maar ook aan de onveranderlijkheid en algenoegzaamheid van het Woord onzes Gods. Onder de christelijke scheurkalenders neemt Barnabas eene eervolle plaats in. De inhoud is wederom degelijk en rijk, zoowel in verklarin gen der Schrift op de voorzijde, als door veel nuttigs en goeds op de keerzijde der blaadjes. Wel zouden we nog wel wat meer verlangen, van hetgeen Barnabas inzonderheid beoogt, namelijkhet werk der barmhartigheid. Het schild, reeds vroeger besproken, voldoet uitnemend. Het stelt in schoone tinten het welbekend Petronella-hospitaal voor. Hulsebos. Advertentiën. Ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het maken en repareeren van Meubel- en Stoffeerwerk. C. J. CASTELEIJN, Baanstraat bij 't Hospitaal. Afd. MIDDELBURG. Ledenvergadering; op a. s. DINS DAG 4 NOVEMBER des avonds 8 uur in het Mil, Tehuis, Nieuwstr. HET BESTUUR, Voorhanden bij Boekh. FANOY v. d. Velden. Zonde en Genade Fabius. Voortvaren de Wilde. Ant. Revol. partij en program van beginselen Bavinck. Hedendaagsche Moraal Kloppers. Alles zal rech kom Biesterveld. Echt Menschelyke Penning. Verkenner van Chr. de Wet Verdedigers en Verdrukkers f 1,25 „2,40 ,1,70 0,60 1,25 „1,25 „0,75 „2,25 UITGELOOT in de rentelooze geldleening 1876 de nummers 72, 107, 117 en 146. De administrateur, A. J. Remijn. ?s Gravetthaagsche Algcmeene Voorschotbank. Goedgekeurd bij Kon. besluit 9 Juni 1900 no. 35, 's Hage, Stationsplein no. 7. Verstrekt voorschot tegen matige rente. Agent B. E. EERDINANDUS; Vlasmarkt Middelburg. Smid - Breestraat O 157. Ruim gesorteerd in geslagen en gegoten HAARDEN, KACHELS en FORNUIZEN, ge poetste en in vuur gelakte, aan uiterst lage prijzen. Tevens een groote partij gebruikte in alle soorten, zoo goed als nieuw. Wie zijn sterk,netjesentot I» n .,1 tr n nr een billijken prijs IS U h iV r. A w 11 jngebonden hennen, zeilde ze aan de Boekbin derij van J. J. DORMAAR in de Gortstraat te Middelburg. In het KLEEDINGMAGAZIJN zijn in alle prijzen voorhanden Heeren- Jonge- heeren Winterjassen en Demisaisons, Kinder Winterjasjes, Bonkertjes en Capes. Voorts een groote sorteering Winterpantalons en een uit gebreide keuze Stalen van goederen naar maat welke in korten tijd net en soliede en tegen billyke prijzen naar de eischen des tij ds worden vervaardigd. Groote voorraad zware blauwe en zwarte Bonkers met en zonder baai gevoerd. Aanbevelend, J. LAVOOIJ, Kleedingmagazyn en Kleermakerij Lange Gortstraat I 337. OUDE THEOL. ROEKEN (in folio formaat.) Te Koop aangeboden onderstaande Theol. boekwerken, goed geconditioneerd: Acta Ofte hamdelingen des Nat. Synodi tot Dordrecht 1618119. Met de Synodeplaatmooi ex. (zeldzaam) in pergt band. Arnold Ware afbeelding der eerste Christe nen, met kop pl. 2 dln. led. banden. Augustinus, de stad Gods, N. uitg. 1. b. Bullingerum. Huijsboek of 50 sermoenen over de Chr. Religie, hierachter oorsprong der dwalingen en van de conciliën. D. 1595 l. b. Calviijn. Institutie ofte onderwijsinge in de Chr. Religie; hierachter: Een supplicatie van de noodige Reformatie der Chr. Kerk in het Pausdom. Ed. 1617 p. b. en 1645 1. b Galmet, alsvoren, ed. Kuyper. Algem. groot naam- en woordenboek van den ganschen Bijbel met verv. 3 dln. met pl. en Kaarten, led. ban den 1725. Gave. Apost Oudheden, met pl. 1. b. 1698. Id. Kerkelijke Oudheden met pl. 1. b. 1698. Flavius Jozefus. Al zijne werken metpl 1 b Geschiedenis der Martelaren, ed Kuyper 1 b' Historie der Martelaren. (J. G. O.) 1. b. I67l! Hallius. Heilige bedenkingen over O en N T* Meditatiën enz. 1659 (zeldzaam.) Hildersham. Ps.,51 l—9 verklaard metAp- prob. van Gysb. Voetius. 1657. Historw des O. en N. T. met 400 kop. pl. 3 ~ed. band (uitgave Mortier) mooi ex. Aanvragen te richten tot den uitgever dezes K. LE COINTRE te Middelburg.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1902 | | pagina 3