Wie helpt ons Doop-, Trouw- en Lidmatenboeken, Attestatiën, Credentiebrieven. Voor den Schoonmaak zeer fijne gegoten KALK Ofliciëele Berichten. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Zierikseegehouden op Woensdag 19 Februari 1902. Ds. Baay, praeses der vorige vergadering, opent deze samenkomst met 't lezen van Joh. 17 en gaat, na 't zingen van Psalm 89 1, voor in 't gebed. Ds. van Bueren wordt totjivoorzitter aange wezen. Ds. C. Staal Fzn. is scriba. De credentiebrieven worden in orde bevonden. De Notulen worden goedgekeurd. Ds. Esselink brengt, namens de commissie door de Classis benoemd, om een onderzoek in te stellen naar den toestand der kerk te ..Haamstede, een breedvoerig verslag uit. Met de conclusiën van 't rapport vereenigt zich de geheele vergadering. Een verzoek van de kerk te Wissekerke, om den steun der Classis als vroeger, wordt una niem ingewilligd. Ds. van Bueren wordt benoemd tot secundus voor de zending. By 't onderzoek naar art. 41 hebben geen bijzonderheden plaats. De scriba leest de Korte Notulen, terwijl de vacatuur-beurten worden geregeld. Bepaald wordt, met 't oog op den kerkdijken toestand te Haamstede, dat de eerstvolgende Class, vergadering reeds einde April zal gehouden worden. Ds. Geerling sluit de vergadering, na 't zingen wan Psalm 2 7. Namens de Classis: A. van Bueren, Voorzitter. C. Staal Fzn., h. t. Scriba. ZENDINGSSCHOOL te Middelburg in de School Gravenstraat, Woensdagmiddag 2 uur. Verantwoording van Liefdegaven. Vlissingen B. In dank ontvangen voor de JZendingskasdrie contributies a f 1.60vier a f 1.25; vijf a f 1.00; twee a f 0.50; drie a f 0.25 7 eene a f 0.40eene a f 0.36eene a f 0.10. Voor de Kerkvan M. en J. L. f 3.50. Namens den Kerkeraad C. P. I. Dommisse, Scriba. ZENDING. Met harteiyken dank ontvangen voor de zen ding uit de Catechisatiebus f 5.40i/2 van de geref. Jongel. vereen, te St Laurens f 3.13. als mede 3 partijtjes gebruikte postzegels. Namens gecommitt. J. v. Aartsen Jr. Penningm. INGEZONDEN STUKKEN. Tilburg, 24 Februari 1902. Geachte Redactie Dank voor uwe inlichting. U heeft dus geen verslag van de Classis 's Bosch ontvangen. Nu vermeldde uw nummer van 11 October jl. de agenda voor de vergadering der Classis 's Bosch te houden op Donderdag 17 Oct., waarop onder de ingekomen stukken o. a óók voor kwam een schrijven van br. D. uit V. met herhaald verzoek over hetgeen reeds in de vergadering van April jl. behandeld werd. Ik herinner mij, dat deze zaak ook ter tafel was in de vergadering van Juli, die ikzelf nog bijwoonde. Een der broeders deelde toen nog een en ander mede uit een brief van br. D. Dit had betrekking op zyn voorgenomen ver zoek om volgens art. VHI van onze Kerkorde tot het daarin bedoelde examen te worden toe gelaten. Sedert vernam men niets meer van deze zaak. Is die niet meer ter tafel, of heeft br. D. zich teruggetrokken? Juist dezer dagen vernam ik dat men br. D. had aangeraden om zijn plan op te geven, daar men hem te V. zoo uitnemend op zijn plaats acht. Mij dunkt, beter aanbeveling om tot het examen te worden toegelaten kan br. D. al niet krijgen. Op elk gebied des levens is toch gelegenheid tot bevordering. Waarom ook niet op dit terrein? Of is art. VIII een doode letter geworden Onze Gereformeerde Kerken zenden tegen woordig missionaire predikanten uit voor de buitenlandsche zending. Wat is er tegen om ook missionaire predikers te vormen en op te leiden voor onze binnenlandsche zending? Het is onder ons toch genoegzaam bekend dat br. D. te Raamsdonk gezegend gearbeid heeft. En nu gaat zyn arbeid, altijd de omstandigheden in aanmerking nemende, óók voorspoedig te V. Uit de mededeelingen van Deputaten weten wij dat het plan bestaat om den arbeid ook te Maastricht, Roermond en elders uit te brei den. Hoe heerlijk zoude het zijn indien nu aan br. D. langs wettigen weg ook de bevoegd heid kon verleend worden tot het bedienen der Sacramenten, ook zonder kennis van de Oude Talen, evenals Ds. B. die met hem in denzelfden arbeid bezig is. Nu kan men zeggenja, maar als br. D. eenmaal tot het predikambt is toegelaten, dan is er veel kans dat hij door een der Kerken tot predikant beroepen wordt en dan is hij voor de inwendige zending verloren. Het is waar, wat niet is kan nog worden. Maar geldt dit niet evenzeer voor Ds. B. En is het niet het best om dit alles aan de leiding des H. Geestes over te laten y Er behoort inderdaad moed toe om zich, in verband met de beperkende bepalingen die door de Generale Synode van 1893 ten opzichte van art. VIII gemaakt zyn, tot het examen aan te melden. Maar waar bij eenig broeder de roeping daartoe zich openbaart, mag deze maar gering geacht en onderdrukt worden Komt dit overeen met de bede dat de Heere arbeiders in Zijuen wijngaard uitstoote? Is de beslis sing in deze ter laatste instantie aan een classis overgelaten Dit kan toch de bedoeling der Synode niet geweest zyn. Ik voor my meen dat alleen het nader onderzoek der Provinciale Synode beslissen moet, zooals ook de toelich ting op art. 8 aangeeft. Om het belang der zaak zou ik hierin gaarne méér licht ontvangen. Onder dankzegging voor de verleende plaats ruimte blijf ik met hoogachting en heilbede, Uw dw. in Chr., G. Visser. BOEKBEOOBDEELING. PAULUS, de Zendingsvriend. Maandschrift voor Jong en Oud. Onder redac tie van B. HANS. Februari. Middelburg. K. le Cointre. Paulus verhaalt ons Wederom veel wetens waardigs van het Zendingsgebied in onze Oost. Ook de Jonkvrouw-schrijfster, die zoo onder houdend vertellen kan, geeft ons weer hare reis-indrukken. Ook omtrent de Joden en het Zionisme, eene groote beweging, ten doel hebbende grooten landaankoop en terugkeer naar het land der vaderen, vinden wij hier nader bericht. Interessant is eindelijk de schets uit het volksleven (sterven en begraven worden) in 't Vlaanderen. Terecht staat dit artikel aan het einde. Als niet rechtstreeks met de Zending in betrekking staande beschouwen wij het liefst als een bylage. Hulsebos. Woensdag 19 Maart, zal D. V. de WelEerw. Heer Ds. L. Bouma,voor de Gereformeerde Jonge- lingsvereeniging „Herman Faukeel" des avonds acht uur in de Consistorie der Gasthuiskerk, spreken over Art. 19 van „Ons Program": De sociale kwestie". Toegang vrij. HET BESTUUR. CORRESPONDENTIE. Nog weer moeten enkele stukjes overslaan tot een volgend no. Naar aanleiding van ingekomen klachten zij hier meegedeeld dat de onjuiste opgaven der vorige week in de predikbeurten-opgaven 't ge volg zijn van een verzuim van den zetter bij de correctie. Wy hopen dat het zich niet zal herhalen. De Uitgever. Advertentie n. Zoo de Heere wil, hopen onze geliefde Ouders en Grootouders HENDRIK HENDERIKSE en NEELTJE BOSSCHAART Woensdag 19 Maart a. s. hunne 40-javige Echtvereetiiging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Middelburg Verwerystraat N135.) Heden overleed na een kortstondig doch smartelyk ïyden ons geliefd Dochtertje, Zuster en Kleindochter Janna Pieternella Kempe, in den ouderdom van 7 jaren. De Heere die geen rekenschap geeft van Zyne daden, doe ons in Zijnen ondoorgrondeiyken wil berusten. S. VREEKE. C. VREEKE -Melbe. Middelburg, 14 Maart 1902. Heden behaagde het den Heere van onze zyde weg te nemen onze oudste dochter en zuster ADRIANA WISSE, in den nog jeugdigen leeftijd van 29 jaren en 7 maanden, ons nalatende een kind, te jong om dit groot verlies te beseffen'. Uit aller naam, L. WISSE, Echtgenoote en kinderen. Vlissingen, 8 Maart 1902. Voor de vele en harteiyke bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden mijner geliefde Echtgenoote, betuig ik mede namens mijne kinderen, behuwd-en kleinkinderen mijnen mnigen dank. «n R MELIS Az. Serooskerke, 14 Maart 1902. Bij den Uitgever K. LE COINTRE, zijn ver krijgbaar ABSENTIELIJSTEN voor Catechi satie en Zondagsschool. Bij Boekh. FANOY teekent men op KUIPER, Gesch. Godsd. en Kerkel. leven van het Nederl. Volk 50 afl. a io cent. VERGERS, De groote Hervormers. 39 afl. a 10 cent. Prospectus en eerste afl. zyn voorhanden. ABONNEERT men zich op Standaard, Heraut, Zeeuw, Veldpost en alle andere Couranten en Tijdschriften. Plaatsing van Advertentiën. bij B. SCHIPPERS, Brakstraat. een paar lieve kindertjes uit Engelands roof gierige klauwen verlossen De vader, een Afri kaner-balling, wiens naam we, om redenen van politieken aard, hier niet noemen, thans m ons land, zag zijn gezin, van alles beroofd, voor 't laatst 1 Juni 1900. De moeder bezweek reeds 20 Juni d. a v het jongste kindje was reeds 5 dagen te voren overleden. In meer dan anderhalf jaar vernam de vader taal noch teeken van hen. Thans kwam het bericht, dat de beide kindertjes, oom jongetje van 10 en een meisje van 6 jaar nog in leven zijn en met een vertrouwde dame naar hier kunnen reizen. Ieder die iets verstaat van de smart van het reeds zoo diep gewonde vaderhart, vragen we, ons te steunen door een grooter of kleiner geldelijke bijdrage, ten einde de kinderen naar hier te doen overkomen. Ieder der ondergeteekenden is bereid giften in ontvangst te nemen, welke in dit blad verantwoord zullen worden. B. M. Busing, Ryks-Veearts te Naarden. F. W. Drijver, N. H. Pred. idem. G. C. A. Fabius, le Luit der Inf. idem. N. Oosterbaan, Hoofd der Chr. School ta T t, ,r Naarden. J. E. Vonkenberg, Ger. Pred. te Barendrecht, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie).

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1902 | | pagina 3