Ofïiciëcle Berichten. Adverteiitïcn. W. HUBREGTSE. lichte liefde wordt niet zoo spoedig toorn, doch kent de oefening der lankmoedigheid. Ook is haar doel nooit om af te snijden, maar om terug te brengen, zy 't „als door vuur". Lezen we ons gouden banformulier slechts verder. Op nieuw moet erkend en uitgesproken wor den, dat alle vermaningen en gebeden niets hebben gebaat. Helaas, ze hebben slechts gediend tot ver harding. En de overtreding, op zich zelve niet klein, is door die hardnekkigheid dagejyks grooter geworden. Dies vindt zich de kerk gedwongen om „zich verder over hem te bedroeven". O, hoe teeder schoon. Hoe geheel in den toon der Apostolische vermaning: bedroeft den Heiligen Geest Gods niet, door welks gy verzegeld z\jt." Als iemand, dien gij hem door booze hardnek kigheid zoudt krenken en afstooten, niet bitter, niet verontwaardigd,maar bedroefd wordt, dan heeft u zeer liefDat is als de liefde eener moeder. Nu de kerk van Christus behoort een moeder te zijn. 'tls niet Roomsch, maar echt Gere formeerd om van zijne gemeente te zeggen „onze lieve moeder, Christus' heilige kerk O, dat dit moederlijk besef in deze moeder liefde op wake in de „vrouwe des Lams." Hier ligt onze schromelijke kerkelijke ellende. Alles in den vorm ach zoo schoon, maar gebrek aan liefde. Doch lezen we door. Waar een hardnekkig gemeentelid alle ver maning versmaadt, daar moet 't tot het uiterste komen. Dat uiterste is de afsnijding. De ban. In Israël was de ban de uitroeiing uit het volk. Gewoonlijk door een Godsgericht. Ook was de ban uitroeiing door steeniging of denk aan Gibea en Golgotha door den dood op het hout. Altoos was de ban liefde voor Israël en diende hij om 't volk Gods te behouden. Doch voor den overtreder was de ban geen liefde, maar Wet, vloek. Doch de N. T. ban heeft een ander karakter. Zy is volgens dit formulier remedie. Geneesmiddel om te behouden. Van buiten hard, doch innerlijk de teederste liefde. Zoo toch staat er: Wij worden „gedwongen om tot de u i t e r- ste remedie te komen." Genoodzaakt vindt zich de gemeente om nu voort te varen tot de afsnijding volgens het bevel en den last, ons gegeven in Gods heilig Woord Doch met welk hoofddoel „Opdat hij hierdoor zoo het mo gelijk is" (de twijfel rijst aan zijn verkiezing) „tot schaamte over zijne zon den gebracht worde. Dat blijft No. 1. Doch nu komt er terecht bij„Opdat men ook door dit verrottende en tot nog onge neeslijke lid het geheele lichaam der Gemeente niet in gevaar stelle en de naam Gods niet gelasterd worde". Ook dit laatste is een zeer ernstige zaak. De polen, waartusschen de tucht zich be weegt, ziïn de Eere Gods en de liefde voor Gods volle in 't gemeen en in 't bijzonder voor dendwalenden broeder; voor het lichaam, maar ook voor het wegrottend lid Mijn lezer, mocht ik niet zeggen van dit formulier, dat het is heerlijk schoon Dr. W. DIACONAAL HULPBETOON BK DE ZUSTERKRING te Middelburg, hielden jl. Dinsdag hun laatste vergadering in het jaar 1899, waarom zij als naar gewoonte saam vergaderden en waarbij de kerkeraad der Geref. Kerk van Middelburg (C) was uitgenoodigd, met het doel om de door beide kringen vervaardigde goederen in het afgeloopen jaar, ten dienste van de behoeftige brs. en zusters ter beschikking van brs. Diakenen te stellen. Aan deze uitnoodiging hadden de brs. Diake nen allen gehoor gegeven, terwijl ook enkele brs. Ouderlingen en de voorz. van den Kerkeraad Hit. Wagenaar tegenwoordig waren. Op verzoek nam dr. Wagenaar de leiding dezer vergadering op zich en opende met gebed en een populaire bij beibespreking over Maria's zalving en Jezus' bestieringde armen hebt gij altyd met u, My hebt gij niet altyd waar bij spreker ten slotte aantoonde, hoe de kerk van Christus in hare armen Jezus weer heeft gekregen om in zijne arme, naakte leden Hem zei ven wel te doen. Namens de brs. Diakenen sprak br. v. Neder- veen een hartelijk woord van dank, die er op wees, wat een heerlijke verrassing zij door dezen liefdearbeid aan vele huisgezinnen nu konden bereiden. Hy kon verzekeren, dat de goederen dankbaar aanvaard zouden worden. Voorts spoorde hij aan, om met 's Heeren hulpe in dezen arbeid voort te gaan tot eere Gods en tot kleeding en dekking van de armere brs. en zrs. in de gemeente. Uit volle borst werd gezongen en straks ging de kring recht welgestemd uiteen, in den ijver vernieuwd en voor nieuwen arbeid be zield. Gods zegen zy over allen De beschikbare goederen van beide kringen waren de volgende stukken 12 Dekens, 30 Lakens, 30 Sloopen, 20 Mans- en 29 Vrouwenhemden, 29 Meisjes- en Kinder hemden, 12 Jongenshemden, 10 Vrouwenrokken, 16 Borstrokken, 10 Meisjesrokken, 12 Bonte Rokken, 18 Vrouwenbroeken, 6 Mansbroeken, 6 Boezeroenen, 7 Vrouwenzakken, 42 paar Kou sen, 12 Teerling Schorten, 12 Kinderbroeken, 12 Vrouwenschorten, 14 Kinderschorten, 4 Jur ken, 6 Jakken, 6 Barretten, 8 Beuken, en 1 Mantel. Namens de Diaconie J. A. v. Nederveen, Voorz. J. J. Fakoy, Scriba Heinkenszand. Tot ouderling is alhier her kozen br. J. Steketee, en tot diaken br. W. Allewijn. Koudekerke. Onze geachte leeraar Ds. J. Zyp, maakte op 17 Dec. jl. aan de gemeente bekend, dat hy eene roeping had ontvangen naar de geref. kerk te Monnikendam. Het is de wensch van kerkeraad en gemeente dat ZWEerw. vrijmoedigheid moge vinden om voor deze roeping te bedanken. Namens den kerkeraad P. Boons Pz., Scriba. (P.S.) Te laat opgegeven. Diakenen der Geref. kerk te Vlissiugen B maken met dank aan den Heere bekend de ontvangst van eene flinke voorraad kleeding- stukken, vervaardigd door de zusterkring „Dia conaal Hulpbetoon", alhier. Worde deze arbeid der liefde, met de goedkeuring des Heeren rijkelijk bekroond en stelle de Heere „Diaconaal Hulpbetoon" met allen, die het steunen, tot eenen rijken zegen Wekke de Geest des Heeren nog velen, vooral ook jeugdige zusters op, om dezen liefdearbeid te steunen, en de zusterkring uit te breiden, opdat alzoo het heerlijke werk van de oefening der barmhartigheid aan de armen der gemeente, die de Heere ons in zyne plaats heeit nage laten, meer en meer zijnen loop hebbe. Mogen zy, die arbeiden en uitdeelen, en zy, die ontvangen, samen zich verblijden, ook over deze vruchten van Bethlehems kribbe, tot eere Gods. M. C. Kroon, Praeses. J. Pieters, Scriba. Vlissingeu B. In dank ontvangen voor de zending (Heidenpenning), S. v. d. B. 62, K. v. d. B. 52, A. C. 26 halve centen, voor de zen- dingskas, drie contributies van een gulden, eene van een gulden 25 ets., eene van vyftig cents. Met dankbaarheid zy ook bericht, dat de col lecten voor de armen op 24 en 25 dezer met inbegrip van nagiften hebben opgebracht de som van f 52,06»Eindelyk is voor het tekort der Theol. Schoof in de gemeente saamgebracht de somma van f 15.70, terwyi nog f 1.- daar voor is toegezegd. Namens den kerkeraad C. P. I. Dommisse, Scriba. Verantwoording van Liefdegaren. SUPPLETIEFONDS „Draagt elkanders lastente Middelburg. Met vriendelyken dank ontvangen het res tant gelden der Antikermisrergaderingen 1899 ad. f4.10. Het was ons nog een aangename verrassing by het einde van het jaar deze gift te mogen inboeken. Er is een tamelijk groot tekort, waarom wy ons beleefd aanbevolen houden voor meerdere giften. K. li Cointrr, Pennr. Gevonden in de collecte Zondag 17 December fl.— voor de armen van Mej. J. K., en f 16.— van J. de W. tot uitdeeling van steenkolen. Met innigen dank aan den Heere en de gevers wordt elke gift in deze koude dagen door Br. Diakenen aanvaard, en het is hun in hun ambt zeer tot steun, als zy de arme broe ders en zusters in des Heeren naam mogen verbiyden. I. de Wolff, Diak.-Boekh.' ZENDING. Met vriendelyken dank ontvangen voor de Zending: van N. N. f3.—Uit het huisbusje van D. f4.16, uit de catechisatiebus f5.76. Collecte Zendingsschool November f045, De- ber f 0.61. Namens gecommitt. J. van Aartsen Jz., Penningm. Jdio tengesttch t 's Heeren Loo. Nog voor het Kerstfeest met dank ontvangen van Wed. y. f0.50. K. le Cointre, Diak.-Corr. Aan alle leden en doopfetlen onzer kerken. Zorgtzooveel gij kuntdat oj> de biljetten voor de volkstelling aan gaande u wordt ingevulddat gij be hoort tot de Gereformeerde Kerk. Voor jVoord-Brabant moet het zijn Gereformeerde kerk(maar niet Nederlandsch Hervormd kerkgenoot schap.) REDACTIE. Vergadering op Donderdag 4 Jan. 1900 van den Ring „Middelburg" in Concordia. AGENDUM. 1. Opening. 2. Lezen der Notulen. 3. De bloedstryd onzer vaderen tegen Spanje. Inleider een lid der J. V. te Souburg. 4. De 19de Eeuw, eerste gedeelte. Inleider vr. Maas van Koudekerke. 5. Liederen uit de 16de Eeuw, in verband met de Vad. Historie. (Vervolg) Inleider W. L. B. J. Dekker van Middelburg. 6. Tijdsbepaling volgende vergadering. 7. Rondvraag en sluiting. De Secretaris, A. Schippers. Middelburg, Dec. 1899. Wegens de lezing van Dr. H. Bavinck te Middelburg, een week vervroegd. CORRESPÖls DEN TIE. Wegens plaatsgebrek moesten enkele stukken overstaan. Harteiyk dank aan allen, die biyken van deelneming gaven bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Mejuffrouw Wed. C. J. PELLE— Van Aartsen. Uit aller naam, J. PELLE. Vlissingen, 29 December 1899. Aan al zyn vrienden en vriendinnen in het Zuiden wenscht bij de wisseling des jaars 9s Heeren zegen hun liefhebbende J. H. FERINGA. Al onzen vrienden op Walcheren zy bij de intrede des nieuwen jaars den zegen des Heeren toegewenscht. J. GOMMER v. i). m. Aalten. R. C. GOMMER—Renting. Gods besten zegen worde u bij dezen toege beden door A. LITTOOIJ, v. d. m. Middelburg, 30 Dec. 1899. By de intrede van het jaar 1900 wenscht ondergeteekende zijn geachte begunstigers en vrienden Gods onmisbare» zegen toe. „Nieuwe Winkel." Dat Barnabas, Cbr. Scheurkalender, een vorig jaar tot lager prys is aangeboden heeft tegen den wil van den uitgever plaats gehad Maatregelen zyn genomen, dat dit niet meer zal herhaald worden. De verkoopprys biyft vijftig cent. Met het oog op het filantropisch doel van deze uitgave wordt Barnabas alleen by getallen ter gratis uitdeeling tot lager prys aangeboden. Aanvragen gelieve men te richten tot den uit gever K. li Cointre.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1899 | | pagina 3