BARNABAS, Officiëcle Berichten. Advertentiën. rust hy, verwachtend in den dag der glorie de Rechtspraak van zijnen Messias. Dr. Wagenaar. Onze kerkelijke tucht. I. Een broeder komt tot mij en zegt: „Och, dominé de Kerkbode komt onder 't volk en wordt veel gelezen. Schryf er eens iets in over een punt, waarop het volk licht noodig heeft." Ik antwoord„heel graag, waarde broeder wat punt bedoelt ge „Hij zegt: „het punt van de kerkelijke tucht." De menschen beschouwen die nog maar al te veel als een soort wraak of straf. En ik dacht toch, dat ze liefde is. Wilt gij dat eens uit elkaar zetten in ons kerkeiyk krantje." Natuuriyk wil ik dat doen en ik houd me .zeer aanbevolen voor dergelijke opmerkingen en vragen. Zoo komt er verband tusschen de lezers en en den auteur. De kerkelijke tucht is een der voornaamste stukken uit ons kerkeiyk leven. In elke huis houding moet orde zijn. En omdat de zonde aldoor die goede orde en regel ondermijnt en wil verstoren, moet er tucht zijn. Discipline. Handhaving der orde door zede- ïyk overwicht van hem, wiens ambt het is, te regeeren en moet 't te straffen. Doch die straffe is echter geen rechtsherstel door voldoening. Doch de bestraffing is uit liefde en tot verootmoediging en bekeering. Ook moet heilig gehouden worden 't karakter der gemeente, wat 't sterkst uitkomt by 't sacra ment. Doch voorwerp der tucht is altoos de broeder. Wordt hij [broeder èf dan houdt hij op voorwerp der tucht te zijn. Dr. W. De Heer Wormser te Middelburg. Naar wy uit goede bron vernemen heeft zich de begaafde spreker J. A. Wormser Jr. uit Am sterdam bereid verklaard om ook te Middel burg het woord te voeren voor Vry staat en Transvaal, en by een reeks van zeer fraaie lichtbeelden, die ons Zuid-Africa doen doorrei zen en zelfs 't optrekkend boerenleger aaü schou wen te zeggen, wat hy op 'thart heeft en in de ziel werpen wil van het Nederlandsche volk. Op Maandag 11 December kan hy, zoo de Heere wil komen. Een comité heeft zich gevormd onder leiding van den heer Van Woeideren, directeur van de Schelde en van den ondergeteekende, in welk comité mannen van allerlei positie en overtuiging samenwerken. Daarin zitten b. v. Ds. de Veer, en burger Bimmel, Ds. Littooy en de redacteur van de Middelburgsche Cou rant, Pastoor Rengs en de heer Boason. Nu er is iets heeriyks in, dat wij als Neder landers een machtig punt van sympathie heb ben in den vrijheidsoorlog in Z. Africa. In tyds zullen de plaatskaarten by boekhan delaars beschikbaar zyn. Dat Vlissingen en 't platte land mee genieten Ook onze Boeren. Dr. W. Onze Spurgeon. Te Rotterdam bij D. A. Daamen ziet een belangryk werk het licht. Het leven van Spur geon, den prediker uit den Tabernakel, den man van de juweeltjesvan 7 morgen en avond offer, van de praatjes van Jan Ploeger en van ik weet niet hoeveel duizend preeken. Deze levensbeschryving verschijnt in IV deelen van een daalder elk. Deel I bevat: Inleiding. Voorouders. Gelukkige kinds heid te Stambourne. Het bedehuis teStam- bourne. Een gedenkwaardig bezoek te Stam bourne. Voorvallen uit mijn leven, in het ouderlyk huis en op school. - Herinneringen aan Maidstone en Newmarket. |pen arbeid van ontspanning in de vacantie. - - Verhande ling over het Pausdom. Vroege godsdienstige indrukken. Door velerlei druk en benauwd heid. De groote verandering. Bekeering. Brieven aan Vader en Moeder, Januari tot Juni 1850. Dagboek, April tot Juni 1850. Eene goede belijdenis. Doop. Ervaringen na de bekeering. Eene verdediging van het Calvinisme. Begin van arbeid voor den Heere. Cambridge, leven en brieven 1850— 1851. - De jeugdige prediker van de Veenen. Eerste preekschetsen 1851 1852. De jeug dige zielen winner te Waterbeach. De hand des Heeren achter de vergissing der dienst maagd. Herinneringen als dorpspredikant. Gedenkwaardige predikdiensten buiten Water beach. Latere preeken. Blikken in het leven in Essex. Dr. Rippon's gebed en de verhooring van dat gebed. Eerste preeken in de New Park Street Kerk. Brieven be treffende de vestiging in Londen. Goddelyke en Menschelyke Ordening. Het langdurig leeraarschap begonnen 1854. Het Cholera- jaar in Londen. En de inhoudsopgave van deel II is als volgt Verloving en huweiyk. Op- en aanmer kingen. Laster. Eerste letterkundige vrien den. „In arbeid overvloediger". Eerste bezoek aan Schotland. Verwonderlijke uit breiding. Feiten en cijfers. - Zoekende de zielen der menschen. Eene nieuwe profeten school. Eerste gedrukte werken. Schry- ver, uitgevers en lezers. Eerste tyd van het huwelijksleven. De ramp in de muziekzaal. Latere predikdiensten in de muziekzaal. Verschillende stemmen. Voor en tegen. Voorteekenen van den „afwaarts". Strijd. .Helensburgh House" en tuin. Eerste her derlijke brieven. De bouw van „ons heilig en ons heerlijk huis". - Werkdiensten 1858 tot 1860. - Bijeenkomst in den nog onvol- tooiden Tabernacle. Men ziet het de stof is ryk en even aan- trekkeiyk als ryk. Dat deze uitgave slage. Dr. W. Beroepen te Langeslag H. W. Laman cand. te Kampente Sneek B ds. A. T. v. Dyken te Aaltente Jutrijp ds. G. Ploos van Amstel te Wons; te Leeuwarden ds. J. D. v. d. Munnik te Barendrecht; te De Krim ds. M. Schouten te Kampen. Bedankt voor Broek op Langendyk door ds. S. O. Los te De Lier. Drietal te Grijpskerke. DD. G. Dalhuysen van Nieuwerkerk a/d IJsel. J. Douma, van Spyke- nisse en J. A. de Vries, van Fijnaart. VRIJDAGAVOND-CURSUS. Onderwerpdood en leven naar de z. g. zie kentroost. Dr. L. Wagenaar. Verantwoording van Liefdegaven. Diakenen der Geref. Kerk te Middelburg C berichten, dat door hen in hartelyken dank zyn ontvangen van de Commissie tot Spysuitdee- ling aan Minvermogenden 17 stel Soepkaarten. Namens Diakenen voornoemd, J. A. van Neder veen, Voorzitter. J. J. Fanoy, Secretaris. Middelburg, 25 Nov. 1899. Met vriendelyken dank ontvangen van Mej. A. en M. 1 gulden. De Zusterkring. Vlissingen B. In dank ontvangen voor de Heidenpenning, van J. J. 10 Ct., van M. K. eene partij postzegels, voorts een dankoffer, waarvan voor de kerk f 2.50 en voor de armen f 2.50, verder mede in ééne giftf 2.50 voor de Kerk, f 0.78 voor de schulddelging, f 2.50 voor de armen en f 1. voor de Vereeniging voor Israël, nog voor de Kerk f 0.25. Namens den Kerkeraad C. P. I. Dommisse, Scriba. Bloemendaal. De verzamelde muurteksten enz. zijn in goede orde ter plaatse aangekomen. De Geneesheer- Directeur betuigde daarvoor zynen hartelyken dank. Blijven wy ook deze stichting gedenken Ds. Hulsebos. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van een welgeschapen Dochter P. A. LE COINTRE— Kok. Middelburg 26 Nov. 1899. Getrouwd: J. A. VAN NEDERVEEN e n J. J. CALLIBER, die ook namens wederdzydsche betrekkingen hun hartelijken dank betuigen voor de vele en hartelijke bewy'zen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 29 Nov. 1899. Heden overleed na een langdurig lijden onze geliefde Moeder, behuwd* en groot moeder, Mejuffrouw Anna Martina van Aartsen. Wed. van den heer C. J. PELLE, in den ouderdom van 62 jaar. Vlissingen J. PELLE, S. P. PELLE -Guillaumé. Middelburg W. P. PELLE 29 November 1899. Rouwbezoeken kunnen niet worden af gewacht. Met deelneming ontvingen we heden de treurige tijding van het overlijden van onze geachte vriendin TANNETJE ADKIAANSE, in den ouderdom van 37 jaren. Gedurende vele jaren was zij voor onze vereeniging een trouw en ijverig lid en doet het ons allen leed haar te moeten missen. Namens de Chr. Jonged. Ver. de Secretaresse: S. M. STOOF. Middelburg, 29 Nov. 1899. Bij dezen zegt ondergeteekende hartelijk dank voor de vele bewyzen van belangstelling Maan dag, 27 November, ontvangen. A. LITTOOIJ. Middelburg, Nov. 1899. Harteiyk dank aan allen, die blyken van deelneming gaven bij het overlijden van onze geliefde »Moeder de Wed. C. M. DE RIJKE Kesteloo. Uit aller naam C. M. DE RIJKE. Middelburg, 1 Dec. 1899. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartely ken dank voor de blijken van deelneming ont vangen bij het overlijden van hUDnen geliefden vader en behuwdvader, den WelEd. Heer J. HOEK. K. LE COINTRE. E. M. LE COINTRE Hoek. Middelburg, 30 Nov. 1899. Bij den Uitgever K. LE COINTRE te Mid delburg is verschenen en aan HH. Inteekena- ren verzonden de 12de afl. van uitlegging van Johannes Calvijn, uit het Latijn door Ds. S. O. LOSV. D. M. te Lier met eene inleiding van prof. Dr. H. Bavinck. De inteekening op dit zoo gunstig aanbevo len werk van Calvijn is alom .opengesteld. Christelyke Scheurkalender voor 1900. Pr(js 50 Cent.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1899 | | pagina 3