P. J. TAVENIER Magazijn vanGoudenZilver, SV OOK IN RUIL. GITTEN. Amerikaansche Orgels De Afrikaansche Boer. GhEHNTESIS, Oude en Nieuwe Bloedkoralen. BARNABAS, Officiëcle Berichten. Verantwoording van Liefdegaven. BOEKBEOOltDEELING. „SIMON PETRUS, De discipel van Jezus, door J. DEKKER, predikant te Kollum", alzoo lezen wy op het titelblad van een omvangryker boek, dat ook is uitgegeven door J. H. KOK. Onze jeugdige, ondernemende drukker en uitgever brengt ook dit werk respectabel aan de markt. Advertentiën. K. LE COINTRE E. M. IIOEK, die mede, ook namens wederzydsche familie, hunnen welgemeenden dank betuigen voor de vele als harteiyke blyken van belangstelling by hun huweiyk ondervonden. Smid Breestraat O 157. Ruim gesorteerd in geslagen en gego ten HAARDEN, KACHELS en FORNUI ZEN, gepoetste en in vuur gelakte, aan uiterst lage prijzen. Tevens eene groote partij gebruikte in alle soorten, alle zoo goed als nieuw. HORLOGES. 2^" Groote keuze. Concurreerende prijzen. Oud Goud en zilver wordt tegen den hoogsten koers ingeruild en gekocht Oude Walcher8che krullen worden zoo mogeijk verzwaard. van f80.- tot f 450. 20 Instrumenten ter bespeling gereed. A. S. J. DEKKER, Kijkjes in zjjn verleden en heden, jong wordt samengewerkt in Diaconaal hulp betoon en J. D. Vereenigingen Dringe in onze gemeente 't besef van de een heid als broeders en zusters zoo door en ver- levendige de H. Geest zoo de liefde, dat al wat gemeentelijk meeleeft en van vermogende bloed verwanten verstoken is, nooit de hand behoeft op te houden by eenige particuliere commissie on zij er daarenboven onder ons toewijding om ook de wereldsche liefdadigheid nog hier en <iaar te steunen met vriendelijke waardeering, wijl we weten, dat wie spaarzamelijk zaait ook spaarzameiyk zal maaien, maar wie in zege ningen zaait zegeningen maaien zal hier en als wij wonen in de eeuwige tabernakelen. Dr. W. Wie kan een wandtekst of plaat missen, om daarmede de arme verpleegden op het christelijk gesticht „Bloemendaal" te Loosduinen een genoegen te doen Er zijn daar in de paviljoenen nog •zoovele wanden in zaal op zaal en ziekenka mer, die op dergelijke versiering wachten. Wij weten er soms geen raad mede, en daar zou den zy zoo welkom zyn en wie weet tot wat zegen De wandteksten behoeven niet nieuw te zyn, in behoorlijken staat te verkeeren is voldoende. Ondergeteekende belast zich gaarne met de ontvangst en goede bezorging van hetgeen men tot dit doel zal willen bestemmen en zal ook in dit blad kortelyk verslag doen van het door hem ontvangene. Ds. J. Hulsebos, Vlissingen. Een lieflijke avond. Diaconaal Hulpbetoon ontving van 1889 af de hulp en medewerking van een kring van •jongedochters, die jaarlijks meer dan 150 kle dingstukken vervaardigden. Deze kring gedacht Woensdagavond in Concordia zijn 10:jarig be staan onder leiding van den predikant van Middelburg C. Menig goed woord werd gespro ken en menige voordracht ten gehoore gebracht, 't Was een lieflijke avond. Zy 't tot bemoediging en aanvuring. W. Beroepen te Grijpskerke Ds. J. M. Mulder van 's Bosch. Verkiezing van Ouderlingen en Diakenen. De stembevoegde manslidmaten worden bij dezen opgeroepen tot het formeeren van een grostal voor ouderlingen en een voor diakenen, waaruit later door den kerkeraad dubbelgetallen zullen worden opgemaakt. Men schrijve vier namen voor ouderlingen on twee voor diakenen op afzonderlijke briefjes en levere deze in Maandag 23 October a. s. van des avonds acht tot tien uur in de Con sistoriekamer. De Kerkeraad J. Hulsebos, praeses. C. P. I. Dommisse, scriba. Dr. L. Wagenaar wenscht zyne leerlingen van 'buiten voor de winter-catechisatie weer te ont vangen, de jongens op a. s. Dinsdagavond 7, de meisjes op Dinsdagmiddag 2 uur. Oost- en West-Souburg. Zondag 15 Oct. na het eindigen van de godsdienstoefening maakte onze geachte en beminde leeraar, den WelEerw. Heer Ds. C. B. Schoemakers, aan de gemeente be kend, dat zyn Eerw. een verzoek ontvangen had van deputaten voor de Zending, om zich zeiven beroepbaar te stellen, voor de kerk te Soerabaja, Daar dit verzoek hem zwaar weegt, is zyn wensch en bede, dat de gemeente met hem deze zaak brenge voor den troon der ge nade, opdat hij in dezen moeielijken weg een Gode welbehageiyke keus moge doen. Namens den kerkeraad J. Dorleun, Scriba Vlissingen B. In dank ontvangen voor de Zending eene collectie postzegels, voor de kerk by de zitting voor de zitplaatsengelden f0.50, f0 50 en f 1.00. Namens den Kerkeraad C. P. I. Dommisse, Scriba. Met narteljjken dank ontvangen door Mevr. Wagenaar 6 paar kousen en 2 hemden en door Mej. Verhage 6 paar vrouwenkousen. Diaconaal Hulpbetoon. Ter recensie ontvingen we „DB SCHEP PING, door F. BETTEX". Hetgeen ons hierin aangeboden wordt, is uit het Duitsch vertaald, door „B. W.", en het is uitgegeven door J. H. Kok te Kampen. De uitvoering is, wat papier, omslag en druk betreft, keurig. De prijs, 65 cent, is dan ook, gelet daarenboven op inhoud en omvang, niet te hoog. Ja, ook op den inhoud. Het boekske toch is bijzonder leerzaam. Ook nog wel voor predikanten. In elf korte hoofdstukken bespreekt het Gen. 1. We bieden u een kleine proeve uit het eerste hoofdstuk, ze luidt: .Zeker, deze God is zelve een onverklaarbaar wonder, dat geven wy u toe, maar toch verblijden wy er ons in dat Hij een onbegry- peiyk God, een God van geheimen en raad slagen is, want, een God, dien wy zouden kunnen omvatten met het verstand, zou voor ons bewustzijn geen God meer zijn. Leven uit een levend God dat is de gedachte waar nog zin in isleven uit de doode stof, dat vloekt tegen het eenvoudigste verstand." Lrrroou. De dichterlijke denker, Ds. Dekker te Kol lum, leert ons aan de hand der Heilige Schrift Petrus kennen. Veel en schoon zijn de lessen, die wij daarbij ontvangen. Natuurlyk hebben die lessen ook betrekking op de liefde, de macht en de trouwe van onzen Heere en Zaligmaker. De inhoud van het boek is ryk. Het handelt over 1. De eerste ontmoeting met Jezus. 2. Ten jonger geroepen. 3. In den storm beproefd en geoefend op de baren. 4. De moedige belyder en de wederparty der. 5. Aanschouwer van zijne Majesteit. 6. Door Jezus de voeten gewasschen. 7. Naar en in den hof met Hem. 8. Afgedoold en wederopgezocht. 9. Hersteld en bevestigd in zijne Aposto lische waardigheid. Dat het Oud en Nieuw Testament, dus het Woord onzes Gods weer meer onderzocht en voor de Gemeente besproken, en daarenbo ven het resultaat van dat onderzoek in ge schrifte gebracht en uitgegeven wordt, verheugt ons. Dat dit in zeer ruimen kring op prys ge steld wordt, moge ook biyken uit den goeden aftrek van Ds. Dekker's Simon Petrus" Littooij. Nog ontvingen wij „De Heidelbergsclie Catechismus", beschouwd als het leerboek onzer vaderen, door J. P. Tazelaar, predikant te Wessp. De firma D. Donner, te Leiden, die boven staand werk drukte en het uitgeeft, is zoo gunstig bekend, dat het overbodig kan geacht worden te zeggen, dat de uitvoering naar wensch is. En wat den schrijver aangaat, van hem weten wy dat hy onderhoudend schry ven en ook wat leveren kan. Daarvan getuigt dan ook dit zoo belangrijk werk. Immers, hetgeen men van onzen hooggeprezen Heidelbergschen Catechismus en van de prediking uit den Catechismus weten wil, kan men in dit boek werk vinden. Het boek toch handelt, onder meer, overDen naamhet ontstaande in voering het symbolisch gezagverschil en over eenkomst met de Ned. Geloofsbelijdenis; de lit- teraarde geschiedenis, het wezen en het belang der predikingde handleiding bij het onderwijs en den zegen van den Catechismus. Inderdaad er is uit dit boek in betrekking tot den Catechismus wat te leeren. Littooli. VERGADERING van den Ring „Middel burg" op Donderdag 26 Oct. 1899 des avonds ten 6 ure in het locaal „Con cordia" te Middelburg. ROOSTER. 1. Opening. 2. Lezen der Notulen. 3. Verslag van den Penningmeester. 4. „Wat mag men lezen." In te leiden door vr. van Velzen van Koudekerke. 5. W. L. B. J. Dekker. Onderwerp 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Namens het Bestuur de Secretaris A. Schippers. Middelburg 18 Oct. *99. Trouwe opkomst zeer gewenscht. Getrouwd en Schiedam, 19 Oct. 1899. KOLOSALE VOORRAAD JACQ. FRANK, Lange Delft 142 Goes. Alom te bekomen in den boekh. en bij den uitgever K. LE COINTRE te Middelburg door N. OOSTERBAAN. Met een aanbevelend woord van Prof. C. B. SPRULJT. In de pers zeer gunstig aanbevolen. Prijs 30 Cent. Christelijke Scheurkalender voor 1900. Prijs 50 Cent. Bij den Uitgever K. LE COINTRE te Mid delburg is verschenen en aan HH. Inteekena- ren verzonden de 10de afl. van uitlegging van Johannes Calvijn, uit het Latijn door Ds. S. O. LOS, V.D.M. te Lier met eene inleiding van prof. Dr. H. Bavinck De inteekening op dit zoo gunstig aanbevo* en werk van Calvijn is alom opengesteld.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1899 | | pagina 3