Opruimingspakkelten. Naaimachine-olie en Rijwiel-olie Officiëole Berichten. BOEKBEOORDEELING, Advertentiën, Tevens zeer beste Lederaperteur Bakkers onovertrefbare Wagensmeer. KLOOSTER BALSEM inneriyke bewegingen der barmhartighied", en sprak naar aanleiding daarvan een woord, dat met belangstelling werd aangehoord om aan te toonen waaruit het werk der barmhartigheid moet voortvloeien, waarna hy voorging in een hartelijk gebed, om den zegen des Heeren over den arbeid der Vereeniging af te smeeken. Den volgenden morgen ten 11 ure werd de vergadering door Ds. R. Mulder van Haarlem, voorzitter der Vereeniging, geopend met gebed en het voorlezen van Luk. 10 25—37. Daar aan knoopt hg een kort openingswoord vast, waarin hy de aanwezigen het welkom toeroept en herinnert waarom ook de Geref. Ziekenver zorging nog een bepaalde roeping heeft naast al dien anderen arbeid der barmhartigheid, die op christelijk terrein geschiedt. Na het lezen en vaststellen der notulen van de vorige jaarvergadering, wordt door Ds. G. J. Barger van Driebergen, verslag van den staat der vereeniging in het afgeloopen jaar uitge bracht. Daaruit blijkt dat de leiding en geest van „Salem", de stichting der vereeniging, naar wensch is. De zusters die in verpleging uitgezonden werden, maakten saam 428 verpleegdagen, en hebben ook in Ermelo zelf verschillende ver plegingen verricht, terwijl onderscheidene pa tiënten aan hunne huizen of in Salem zelf werden verzorgd. Nog werd medegedeeld dat Ds. Krnyswyk uit het bestuur was getreden, en Ds. Hulsebos als voorz. door Ds. Mulder werd vervangen, terwyl de vereeniging nu 2690 leden telt, en het getal afdeelingen met vyf was toegenomen. De Penningmeester, de heer v. Schaick, die daarna aan het woord kwam, deelde mede dat de inkomsten der vereeniging in dit jaar be droegen f 6030.36, terwfll de uitgaven f 5284,231/2 groot waren, zoodat er op 3 Mei 1898 een saldo aanwezig was van f 746,121/2- Ook het verslag van den vertegenwoordiger der vereeniging, dat ten slotte aan de orde kwam, gaf eveneens re den om den Heere te danken voor de leidin gen door Hem met de vereeniging gehouden, en waardoor zij ook in het afgeloopen jaar in staat was, weder een schrede voorwaarts te doen. De Heeren W. H. v. Schaick en Ds. J. Teves die als zoodanig moesten aftreden, werden op nieuw tot leden van het Hoofdbestuur herko zen, terwijl in de plaats van Ds. P. N. Kruys- wijk als Hoofdbestuurder werd aangewezen Dr. Bavinck, Arts te Rotterdam. Als twee secun di-leden van dat Bestuur werden benoemd de heerenDr. Franssen Em. Pred. te Zwolle en Kalbsfleisch te Haarlem. De beide toegezegde referaten werden daar- na gehouden. Ds. C. E. W. Ploos van Amstel ?an Zwolle voerde het eerst het woord over Art. VII van de statuten, nam. den arbeid der plaatselijke comité's, in verband met, en ia den geest van het voorlaatste jaarversl. bl. 29, onderterwijl daarna Ds. Meyer van Zalt- Bommel de vergadering bepaalde bij „de roe ping die wij hebben, ook tegenover de tering lijders." Na het hooren van deze beide belangrijke voordrachten, ontspon zich telkens een zeer op gewekte discussie, waaraan de heeren Linde boom, Teves, Barger, Buitenhuis, Feringa en Van Schaick deelnamen. Beide referaten zul- 1en in druk verschijnen, en in Bethesda worden opgenomen. Ds. Meyer jen Ds. Teves worden aangewezen tot commissie voor corresponden tie met en voor het sanatorium te Maxwell city, en ten einde het desverlangd mogelijk te maken teringlijders aldaar genezing te doen zoeken. Nadat Ds. Buitenhuis van Vreeswijk en Ds. Feringa van Zaandam zich bereid hadden ver klaard op de volgende Algem. Jaarvergadering ieder een referaat te houden over een bepaald opgegeven onderwerp, gaat de eerste in dank gebed voor, en sluit daarna de voorz. deze Jaar vergadering die zeer welgeslaagd mocht heeten, en door vele belangstellenden was bezocht ge worden. Tioeetal te Leiden A, ds. H. J. Kouwenhoven te Groningen en ds. C. B. Schoemakers te O. en W. Souburg. Beroepen te Oud Vosmeer ds. J. J. Koopmans te Heinkenszandte Katwijk aan den Rijn en te Winterswijk ds. J. H. Donner Jr. te Nieuw- dorp te Wanswerd ds. M. Metering te Nieuwe Pekelate Munnekezijl N. Diemer cand te Apel doorn te Wyckel ds. H. Thomas te Purmerend. Bedankt voor Oud Beierland door ds. W. ieders te Vlaardingen; voor Voorburg door ds. J. G. Meijnen te Rinsumageest Vlissmgen. Onderstaande gift met het navol gend liefelijk bijschrift, werd door den kerke- raad van de Gereformeerde kerk B alhier ontj vangen. Voor de „Nieuwe Middelkerk" van N. N. uit Kerk A alhier fl.50 met dezen wensch: Geve de Heere onder ons in veler harte dat het „Ik soek mijne broederen(Gen. 37 vs. 16) eens eene behoefte wierd uit den drang der broederlijke liefde en geestelijke gemeenschap voortkomend, en ook in stoffelijke gaven als blijken van rechte waardeering onder ons bij menigeen vertolking vindegetuige daarvan dan ook onze goede opkomst by de eerste in gebruikneming van het zoo achoone Nieuwe Kerkgebouw onzer zustergemeente, en zy de tyd niet zeer verre meer, dat er eene gerijpte en gemeenschappelyke overtuiging zy, dat plaat- seiyke gedeeld heid in haar voortbestaan be hoort op te houden, daar het eene krachtige en werkzame ontwikkeling van het Gerefor meerd kerkelgk leven altyd zeer belemmert. Zondag 1 Oct a. s. zal de Weleerw Heer Ds. E. Zwiers D. V. des namiddags zijn intreerede houden in de Geref. Kerk te Willemstad, na des voormiddags te zyn bevestigd door den Consulent Ds. J. A. de Vries van Fynaart. Classis Middelburg. Buitengewone vergadering ter behandeling van het rapport van kerk visitatoren, Dinsdag 10 October, e. k. des voormiddags te half tien ure in de Gasthuiskerk te Middelburg. Het agendum is dezer dagen aan de kerken ver zonden. De Deputaten belast met de saamroeping Dr. L. H. Wagenaar. Ds. J. Hulsebos. Uitreiking van plaatsbewyzen voor de by- woning der ingebruikneming van de Nieuwe Middelkerk te Vlissingen. Deze heeft plaats in de consistoriekamer dier kerk, voor de gemeenteleden Vrydag 22 Sept. van 2—9 uur des namiddags, voor belangstel lenden Zaterdag 23 Sept. van 6—8 ure des namiddags. De Commissie. L. S. Wegens de feesteiyke ingebruikneming der fraaie Nieuwe kerk in Vlissingen moet de ope ning van den cursus nog 14 dagen wachten. Dr. L. Wagen aar. Verantwoording van Liefdegaven. SUPPLETIEFONDS „Draagt elkanders lasten In dank ontvangen van N. N. f 2,50 in de hoop dat dit voorbeeld door anderen onder de meer gegoeden navolging mag vinden". Wy danken den inzender voor zyn belangstelling en hopen met hem dat nog vele giften voor dit doel mogen inkomen. K. le Cointre, Penn. NAGIFTEN UNIE COLLECTE. Gecollecteerd in de Noorderkerk f 0.50 in de Gasthuiskerk f3,— Nog in vriendelijken dank ontvangen door den heer Y. Baan, van C. H. f 10.— P. D. f 10.— W. V. f 1. zoodat met het reeds gecollecteerde nu het bedrag der Unie Collecte te Middelburg f168— is. Vlissingen B. In dank ontvangen voor 's Hee ren Loo f 1.voor de Nieuwe kerk f3.—, en fl.50, (zie Varia.) Namens den Kerkeraad C. P. I. Dommisse, Scriba. Nog ©en laatst© en vriendelijke bede aan hen, die belang stellen in het zielen heil onzer Militairen in Indië. Lieve Vrienden en Vriendinnen Nog slechts enkele, hoogstens vier weken, en de kisten met Chr. Scheurkalenders enz. moeten verzonden worden, zullen ze vóór Kerstfeest alle Chr. Tehuizen in de verschillende garni zoensplaatsen kunnen bereiken. Wie het nu een voorrecht is aan deze heeriyke Evangeli satie onder onze jongens mede te arbeiden, en verlangt dat er ook voor zyne of hare rekening eenige Chr. Scheurkalenders mede gaan, haaste zich ons eene gave te zenden. Veel is er noo- dig, dus kunnen wy nog veel geld gebruiken achten sommigen uwer zich nog gedrongen aan deze heeriyke zaak een dankoffer, hetzy groot of klein, te offeren, welnu hiertoe is nu nog gelegenheid, doch om onze bestellingen op tgd te kunnen doen, is het zeer gewenscht dat de by dragen ons spoedig worden toegezonden. Verder aandringen acht ik overbodig, daar het hier geldt de zaak des Heeren en het geeste- lg'k heil der Militairen in Indië. Wy mogen nog met vriendelyken dank de volgende giften vermelden, die ons werden toe gezonden van 12 Aug. 11 Sept. 1.1.Van H. H., te T. f 1.— C. K. N., te Doom f 2.50; een brief met gebr. postzegels en f 1 erin, waar voor we f 0.40 moesten boeten, daar het ver boden is geld per brief te verzendenN. N., Weesp Carsspel, f 1.50N. N., Amsterdam, f 5.— N. N., te idem, f 1.50; N. N. te idem, 10 zegels van 5 cent; A. G. V. K., Haarlem mermeer, f 5.— J. D., te D., f 3.— A. B., te Den H., f 0.50Mej. A. A., te G., f 2.- C. B., te B., een pak traktatenL. t. C., te G., f 1.— A. B., te Z., per aanget. brief |f 10.— W, J. H., te Den Haag, f 1.25. Voorts eenige partytjes gebr. postzegels en capsules. Voor alles onzen harteiyken dank. Mogen nu nog vele milde gaven ons worden toegezonden, dan hopen wy die met dank aan den Heere en de afzenders te ontvangen. Men zende s.v.p. de bydragen voor dit doel onder het mottoVoor Indië. Met heilbede en beleefde broedergroete A. GRUIJS Sr. Zaandam(Molenpad 32), 11/9 '99. INHOUD TAN TIJDSCHRIFTEN. DE KINDERVRIEND. Jaargang 12, Aflev. 8. Uitgave T. SLAGTER, Kollum. Prys per halfjaar f 0.75. Roelof en zijn bokkewagen, door J. Broek- huysen. De negerknaap, Gedicht van T. A. Vertrouwen op God, door D. Veltman. De hond in het water, eene fabel van Aesopus door A. de J. Van vrienden tot vyanden, of Hoe de liefde overwint, door J. Kuypers, (Vervolg en Slot) Gedachten van een ezel over de kermis. Moeders hulp, door J. T. Buisman. Toch vis- schen, door J. de Jager Tz. De weg naar den troon, door J. F. Buisman, (Vervolg.) Eindelyk de rubriekOppassen is de boodschap. Raad sels, etc. Hulsebos. CORRIGENDUM. In ons vorig hoofdartikel staat regel 14 van boven Doch het kruis kan niet in eigen kracht worden opgenomen, wanneer de Heere door Zijnen Geest in onze harten werkt. Men leze deze laatste zinsnede aldus dit kan alken, wanneer de Heere door Zijnen Geest in onze harten werkt. ad 10 ct. per fleschje. ad 171/2 ct. per fleschje. ALLEENVERKOOP VAN DE BEROEMDE en nog 'veel meer andere artikelen voor kies- pyn, Likdoorns enz. Aanbevelend, W. HUBREGTSE, Korte Noordstraat, „Nieuwe Winkel". Na ontvangst van het bedrag zend onderge- teekende de volgende werkjes franco per post I. W. H. GISPEN. Pilaar en Vastigheid leerr. Id. Voor God en de Gemeente f 0.25 f 0.10. Id. Niet de Mensch f 0.25 /"0.10. Deze drie boekjes te samen voor /0.25. II. A. LITTOOIJ. Sabbathsheiliging ld. De Theopneustie (de goddel yke ingeving) der H. Schrift ƒ0.35 nu 0.20. Gedenkt den Sabbathdag dat gij dien hei ligt rapport en advies op last der Synode uitgegeven /0.20 nu /0.7i/a« Dit 2e drietal samen voor ƒ0.30. Rivet's laalste urenof zijn Chr. afsterven STROOSNIJDER, Leven en Bekeering van

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1899 | | pagina 3