Officiëele Berichten. BOEKBEOOBDEELING, Ledige plaatsen (Een droom.) Een eigen Inrichting? Kijkjes in de wjjde wereld. Scheurkalenders, Traktaten enz. voor de Mili tairen. Ik ben p.m. 7 jaar onder hen werk zaam en ik weet dus dat z\j ze gaarne ont vangen en veel lezenscheurkalenders brengen bun 365 dagen een woord Gods tot het hart. Waarlijk uw arbeid zal niet ijdel zyn in den Heer en de eeuwigheid zal eerst openbaren, boevele soldaten daardoor een biy venden zegen des Heeren ontvingen. Ga dus moedig voort, zoo lang de Heere u lust en krachten geeft, vrant gij doet het werk van een Evangelist." 0, indien de Christenen in Nederland eens wilden en konden gelooven, hoe treurig het leven onzer Militairen in Indië is, aan hoeveel verleiding zij onderworpen iijn en in welke verschrikkelijke vormen de zonde hen aanlokt, dan weet ik zeker, dat niemand weigeren zou u een milde bijdrage voor dit heerlijk en eenig doel toe te zenden. Wat dunkt u, lieve lezer of lezereszouded wij met zulk een getuigenis (en dit is er een uit velen) niet blijmoedig voortgaan, wanneer de Heere ons zulke wenken geeft Welnu sterk onze handen en steun ons door uw gebed en milde gaven. Wij hopen die zuinig te beheeren, nuttig te besteden en in de bladen te vermelden. Van Mejuffr. A. C. J. C. te Haarlem ontvin gen wij reeds den eersteling f5,—. Van de op brengst van gebruikte postzegels zonderden wij evenzoo f5,— af. Wie helpt ons nu verder? Men zende s. v. p. de géiden toe onder het motto f\'oor Indië." Nu hopen wij niet te vergeefs te hebben aan geklopt. De Heere zegene onze roepstem, be- wege veler harten voor de Militairen en doe ons milde gaven toevloeien om Zijn Naam er door te verheerlijken. Met heilbede, Uw aUer dw. dienaaar en broeder A. GRUIJS Sr. P.S. Wie nog in het bezit is van gebruikte postzegels, zende ze s. v. p. franco toe. Molenpad 32 Zaandam. Kort Verslag van de Vergadering der Classis 's Hertogenbosch, gehoupen te 's Hertogen- bosch 19 Juli j. I. 1. De praeses der vorige vergadering opent Gcze samenkomst. Na het zingen van Ps. 36:2 lees: hij Micha 4 en gaat voor in gebed, 2. De lastbrieven worden nagezien en in orde bevonden. Aan een tweetaai diakenen wordt keurstem verleend. Vanwege ziekte zijn er van Helenaveen geen afgevaardigden tegenwoordig. 3. Het Moderamen bestaat uit DD. Mulder, praeses; Lindeboom, scriba; van Haeringén, assessor. 4. De Notulen worden gelezen, en na goed keuring vastgesteld. 5. Ingekomen zijn a. Een missive van de Classis 's Gravenhage. De Classis beveelt br. P. Koster te Zegwaart ien vacanten gemeenten aan. b. Een missive van de Classis Amersfoort, letreffende eene tuchtzaak. De classis betreurt iet. dat deze mededeeling niet gedaan is in floten couvert. 6. Het Voorstel-Tilburg „de collecten voor de Buitenl. Zending niet neer op te zenden aan de Alg. Kas, maar eene lla-ssicale kas te openen, opdat deze op haar >eurt hulpe biede, wie het noodig heeft, of wel :elve, in combinatie met eene genabuurde clas ses in deze provincie, het mogelijke beproeve, >m een dienaar des Woords uit te zenden", wordt, na bespreking, door de afgevaardigden teruggenomen, daar uit de discussie blijkt, dat ie vergadering eenstemmig van oordeel is, dat Eerst moet worden afgewacht, wat de Gen. Sy node van Groningen inzake de Zending beslui ten zal. 7. Doordien op de a. s. Gen. Synode rap porten aan de orde gesteld zullen worden, die regens de late toezending niet door de resp. lasses en Part. Synoden konden worden be leid, besluit de Classis, aan de Gen. Synode n schrijven te richten, met verzoek, dat de entueel door haar te benoemen deputaten gebonden zullen achten aan art. 184 der kcta der Gen. Synode van Middelburg. 8. Door deputaten, benoemd tot vaststelling het kerkelijk ressort, daar gedurig leden r kerken zich vestigen in plaatsen, waar jeene Geref. Kerk is, wordt rapport uitgebracht. 1 eenige wijziging wordt dit goedgekeurd, let ressort zal voortaan geplaatst worden in 'et Handboek der Geref. Kerken. 9. Deputaten der Part. Synode brengen nu verslag uit, over een en ander der genomen besluiten wordt door hen inlichting verstrekt. 10. Een protest, door de Synode teruggewe zen naar de Classis, komt in behandeling. De Classis benoemt Ds. Binnema, Ds. Mulder, Oud. de Geus, en Oud. Schreuders, om met den Kerkeraad ter plaatse den protestant zeiven te hooren. 11. In een andere protest zaak besluit de Classis, te blijven by haar advies, gegeven in de vorige vergadering. 12. Een verzoek van een em. pred. zal door den scriba beantwoord worden. 13. Op verzoek van Sprang wordt besloten, dat de Kerkeraden hunne voorstellen drie weken vóór de vergadering der Classis zullen toezen den aan de roepende Kerk, terwyl deze alsdan dezelve op het Agendum brengen en in het Kerkblad plaatsen zal. 14. By de rondvraag naar Art. 41 D. K. wordt in onderscheidene zaken advies gegeven. 15. Regeling der vacature-beurten. In de volgende drie maanden zal hulp in den dienst des Woords verleend worden aan Helmond, door Genderen Helenaveen, door 's Bosch en Vrijhoeven- Capelle Heusden, door Genderen 's Gravemoer, door Sprang en Vrij hoeven- Capelle Veen, door Genderen en Vrijhoeven-Capelle. 16. De volg. vergadering zal gehouden wor den, zoo de Heere wil, den derden Woensdag in October. Tilburg zal de bijeenroeping doen. 17. Ds. van Haeringen sluit de vergadering met dankzegging. Namens de Classis C. Lindeboom, Scriba, Sprang, Juli 1899. Na des voormiddags door den consulent Ds. J. Hulsebos tot zijn dienstwerk te zijn ingeleid hoopt Zondag 6 Augs. a.s. des namiddags ten 2 uur Ds. J. Boeyenga zyn intreepredikatie te houden in de Gereformeerde Kerk van Arne- muiden. De kerkeraden in de classe worden by dezen vriendelijk uitgenoodigd zich door hunne afge vaardigden te doen vertegenwoordigen en daar van kennis te geven voor 3 Aug. a.s. by den scriba P. Boone Cz. Vrouwepolder 27 Juli 1899. Na vele jaren vacant te zijn geweest zal D. V. op Zondag 6 Augustus a. -,8. de gemeente het groote voorrecht genieten, in den WelEerw. Heer Ds. F. W. J. Wolf van Lopik, een eigen Herder en Leeraar te mo gen ontvangen. Na des 's morgens in zijn dienstwerk te zijn ingeleid en bevestigd door den consulent den WelEerw. Heer Ds. A. Dek kers van Veere, hoopt ZEw des middags ten 2 ure z(jn intrede te doen, en worden daarbij de kerkeraden in deze classe uitgenoodigd door afvaardiging van hare belangstelling te doen blijken en gelieve hiervan tydig kennis te ge ven aan den kerkeraad. Namens den kerkeraad Abr. Maas, scriba. Verantwoording van Liefdegaven. Met hartelijken dank ontvangen door Mevr. Wagenaar f 2.50. Diaconaal Hulpbetoon. NIEUWE UITGAVEN. Een woord tot allen. Gevolgd doorEen gesprek met den duivel op weg naar de Kerk. (In dichtmaat.) Middelburg K. le Cointre 1899. Prijs 121/2 ct. Bij getallen minder. Een populair en uiterst praktisch opstel is deze droom. Juist en voor ieder verstaanbaar worden de oorzaken van het wegbiy ven uit de samenkomst der Gemeente hierin uitgelegd; en aangewezen, hoe de satan van alles aan grijpt, ook de nietigste dingen, om den vrede en de werking van Gods Woord te storen en, zoo het immer kan, de plaatsen in Gods huis ledig te houden. Ook het gesprek met den duivel is uiterst leerzaam en bepaalt den aandachtigen lezer by tal van dingen, waarvan satan gebruik maakt, om de gedachten te verstrooien of de werking van Gods Woord te verydelen. Zij dit boekje velen ten zegen, vindeheteen ruim debiet. Het eeuwig Verbond der geloovigen steun in verdrukking. Twee predikatiën over 2 Sam. 23 5, door Dr. JOH. OWEN. Uit het Engelsch door H. VAN DIJK Sr. predikant te Piaam c. a. Scharnegouturn, F. van Dijk 1899. Prys 25 cent. De vertaler heeft een goed werk gedaan, toen hy deze troostryke en zoo zuiver uit Gods Woord geputte redenen van den zoo rijk begaafden Dr. Owen in onze tale overbracht. Het is waar, wat hy in zijn voorwoord zegt. Er is nog maar weinig uit den kosteiyken schat van Owens werken in onze taal overge bracht. Mogen vertaler en uitgever verblijd worden met een rnim debiet. Steun dezen arbeid, gereformeerde lezer! tot welzyn onzes volks. En moge zoo de vertaler kunnen voort gaan, om steeds meer schatten uit deze goud- myn te voorschyn te brengen. De vertaling is vloeiend, de druk zuiver en duidelijk. door A. BRUM MELK AMP. Kampen, Zalsman 1899. Prys 25 cent. In dit vlugschrift geeft de geachte en der zaken kundig schrijver een advies in de moeielijke vraag, die thans de kerken bezig houdtHoe komen wy tot eenheid in de op leiding. Hij gaat terug tot 1888, tot de synode van Assen, al zoo tot het eerste stadium der onder handelingen over de Vereeniging. Daar werd het besluit genomenDe synode oordeelt, dat in geen geval het beginsel worde prijsgegeven, dat de kerk hare eigene iurichting tot opleiding horer leeraren hebbe. Dit besluit was volgens schrijver overhaast. En zyn advies is dat de synode (van Groningen) deputaten benoeme, om dit beginsel grondig te toetsenopdat de kerken later op kalme wijze beoordeelen kunnen, of het houdbaar is. Zyne meening is, dat de opleiding universi tair kan en moet zijn en dat de gelegenheid hiertoe een groote zegen Gods is te achten. Wij hadden het voorrecht den geachten schrij ver reeds lange jaren te kennen en weten niet, wat meer in hem te bewonderen waszijne veelomvattende kennis en doorzicht of zijne groote bescheidenheid. Een en ander is er met de jaren niet minder op geworden en blinkt ook in de behandeling van dit splinterig vraag stuk uit, maar dit geeft ook aan zyn betoog groote kracht. Naar zoo iemand moet men luisteren en wat hij zegt, kalm overwegen Meer verlangt hij ook niet. Hulsebos. Een nieuw boek vol vertellingen, verzen en platen door J. C. HOMOET en anderen. Amsterdam W. Kirchner. prijs90 ct, gebonden f 1.25. Wij hebben hier een schoon boek voor ons, keurig in uitvoering, ryk van inhoud en ook vol afwisseling, een boek, dat onze kinderen, ook wel de grooteren, avond aan avond, week aan week afwisselende lectuur kan verschaffen en hen met de werkelyke toestanden onder de heidenen, maar ook met den zegen der Evan gelie prediking kan bekend maken. Zulk een boek werpt zegen af, waar het komt. Met het vroegere reeds verschenen Verre landen en vreemde volkenvan zelfden omvang en prijs vormt het een schoon geheel. Van harte bevelen wij deze uitgaven aan. Hulsebos. Ledige plaatsen. Br. le Cointre geeft een werkje uit over „Ledige plaatsen en de Duivel in de kerk." Een geestig boekje, dat vaak den spijker op den kop slaat. 't Worde a. s. Zondag in vele gezinnen voor gelezen en overwogen Dat kan van heerlijk nut zijn. W. CORRIGENDUM. In ons stukje over de Medische Zending sloop een dwaze feil. Dr. Mackenzie verwarde ik met Dr. Maxwell, dien ik 't genoegen had by de inzegening van br. Scheurer in Rotterdam te ontmoeten. Ds. de G. F. mijn dank voor de vriendelijke opmerking. W. Door misverstand is in een klein deel der oplage van het vorige nommer bij de predik beurten-opgave van Grijpskerke vermeld Af scheid. De opmerkzame lezer zal uit het offici6ele bericht van den Kerkeraad, in datzelfde nor. voorkomende, gezien hebben dat het afscheid van Ds. Gommer eerst op 30 juli a. s. plaats heeft.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1899 | | pagina 3