SEIN Buitgewoon koopje. Officiëele Berichten. Advertentiën. W. A. DE RIJCKE, ter kennisse van de gemeente zal worden ge bracht Ondergeteekende ia de volgende week ver hinderd zijne catechisaties te houden. Dr. Wagenaar. Cla&sicale Zendingsconferentie en Bidstond. Zoo de Heere wil, zullen deze bijeenkomsten, die ten vorigen jare zoo r\jk gezegend waren, wederom te Middelburg in de Gasthuiskerk (Lange Delft) op Hemelvaartsdag worden ge houden. De conferentie, waarop drie leeraars belang rijke referaten zullen leveren met debat, zal aanvangen te twee uur namiddags en duren tot vjjf uur. Deze conferentie zal nu, en dat wordt door velen zeker nut genoegen vernomen, dok toegankelijk zijn voor broeders en zusters, lidmaten der gereformeerde kerk. In de bidstond zullen twee sprekers optre den. zy zal duren van half zeven tot acht uur. Het uitvoerig programma verschnt de (volgende week in onze kolommen. Hulsebos. Classicale Diaconale Conferentie. De Diaconieën der Geref. Kerken te Vlissin gen en te Koudekerke wenschen langs dezen weg bekend te maken, dat op de Class. Dia conale Conferentie te houden te Vlissingen op 9 Mei a. s., door dr. Wagenaar de volgende stellingen zullen worden ontwikkeld en in debat gebracht I. De diaconie is een orgaan der kerk, waar door Christus-zelf zijn werk doet. II. Ook onder Christenen behoort familiehulp voorop te gaan, mitsgaders barmhartigheid, die haar prikkel vindt in maatschappeiyke saamhoorigheid, en diaconale hulp aanvulling te zijn. III. Objecten voor diaconale hulp zijn de ver weerde armen in en buiten de gemeente. IV. De diaconie behoort zoo mogelijk en zoo noodig de in stelling II vooropgezette hulpbe- tooning te prikkelen, te leiden en te steunen. V. Rechtstreeksche diaconale zorg voor medische hulp en medicynen, voor schoolpenningen en dergelijke bijzondere behoeften, is in den regel beneden de waardigheid van een hulpbehoevend medelidmaat der gemeente. VI. Gebruikmaking door de diaconie van het recht haar gegeven in eene regeling der armen zorg. als b. v. te Middelburg, is wanneer van den regel in stelling V aangegeven, wordt afgeweken niet af te keuren. VH. Diaconieën behooren saam te werken om eene christeiyke behandeling en verpleging te ^vorderen van verweerde kranken, van kran- ken die niet in een huisgezin doelmatige ver pleging kunnen erlangen, van krankzinnigen en idioten, van blinden en doofstommen, enz. Arnemuiden. Alhier is door den kerkeraad bet volgend tweetal geformeerd, waaruit een Herder en Leeraar voor deze kerk zal worden beroepen nl. Ds. Boeyenga te Noord Scharwoude en Ds. J. Gommer te Grypskerke. KORT VERSLAG van de Vergadering der Classis 's-Hertogenbosch, gehouden te 's-Hertogenbosch 19 April 1899. 1. Met gebed en gezang werd de vergadering geopend en daarna gelezen Ef. i 1—16. 2. Uit de eredentiebrieven biykt, dat al de kerken vertegenwoordigd zijn, behalve die van Helenaveen. 3. Een voorstel ten doel hebbende, om tot eenparigheid van handelen te geraken over lid maatschap en attesten van beambten van spoor wegen, post en telegrafie, tramconducteurs enz., wordt aangenomen, en zal aan de Part. Syn. worden voorgesteld om aan de Gen. Syn. te verzoeken öf aan de kerken betreffende deze zaak haar advies te geven of antwoord te geven op de vraag of derge lijke arbeid als zoodanig reeds als sabbath- ^hennis is aan te merken bf in elk geval zulke middelen te beramen, die in deze zaak tot de zoo zeer gewenschte eenparigheid van handelen kunnen leiden, en daardoor kunnen strekken tot voorkoming van moeilijkheden. 4. In zake het bekende voorstel-Bavinck wordt besloten het volgende ter Part. Syn. te zenden „De Classis 's-Bosch overtuigd, dat de thans bestaande tweeheid van opleiding niet slechts ongewenscht en schadeiyk is, maar ook op den duur onhoudbaar moet biyken, stelt aan de Part. Syn. voor, dat zy by de Gen. Syn. er op aandringen om pogingen in het werk te stellen tot verkrijging van de zoo zeer gewenschte eenheid, daarby als leiddraad aanbevelende het voorstel van prof. Bavinck, daar de Classis zich met het daarin uitgesproken beginsel met meerderheid van stemmen vereenigt." 5. Enkele protesten en tuchtzaken uit een drietal kerken werden behandeld. De protesten zullen beantwoord worden, en aan de kerkeraden worden adviezen gegeven. 6. Het volgende voorstel in zake tucht op de doopleden zal ter Part. Syn. gezonden wor den „de Gen. Syn. aanvaarde de toepassing van de beginselen, welke in zake tucht over doopleden, neergelegd zyn in het bekende rap port der professoren Bavinck en Rutgers, met dien verstande, dat in de wyze van tucht oefening de regel van Art. 77 D. K. ten grond slag worde gelegd. 7. Met het oog op de verschillende voor stellen, die aangaande art. 13 D. K. aanhangig zyn, besluit de Classis aan de Part. Syn. voor te stellen den tegen woord igen toestand voor- loopig onveranderd te laten. 8. Tot afgevaardigden naar de Part. Syn. worden benoemd de dienaren C. Lindeboom en J. M. Mulder, primi, S. Datema en J. van Haeringen Kz., secundien de ouderlingen H. Schreuders en C. v. Wijnen, primi, K. de Geus en G. van Wyien, secundi. Tot kerkvisitatoren Ds. J. M. Mulder, Ds. C. Lindeboom, Ds. S. Datema en Ds. J. v. Hae ringen Kz. Tot Depp, ad Exam.Ds. J. M. Mulder en Ds. J. v. Haeringen Kz. Tot Class, correspond.Ds. J. M. Mulder. Tot Class, quaestorG. J. Pros. Tot Depp, voor Hulpbeh. kerken Ds. J. M. Mulder, Ds. J. v. Haeringen Kz. en D. Ochtman. Tot Depp, voor approb. van beroepen en attestenDs. J. M. Mulder, Ds. C. Lindeboom en K. de Geus. 9. De vacatuurbeurten werden als volgt ge regeld Helmond te bedienen door Vrijh. Capelle en ['s Bosch. Helenaveen Sprang. *s Gravenmoer Vrijh. Capelle en [Sprang. Veen Genderen en [Sprang. Heusden Genderen. 10. Bij de rondvraag naar art. 41 wordt nog aan enkele kerken advies gegeven. 11. Tydshalve moet de behandeling van en kele voorstellen uitgesteld worden tot de vol gende vergadering. 12. Die vergadering zal gehouden worden op den derden Woensdag in Juli, saam te roe pen door Sprang. 13. Ds. Datema sloot de vergadering met dankzegging. Namens de Classis, J. v. Haeringen Kz. Scriba. Vrouwepolder, 26 April 1899. Heden werd onder leiding van onzen consulent, den Wel- Eerw. heer Ds. A. Dekkers tot Herder en Leeraar dezer gemeente beroepen den WelEerw. heer Ds. F. W. J. Wolf, predikant te Lopik. Geve de Heere dat deze roepstem weerklank vinde in zijn hart om dezelve op te volgen, dit is de bede en wensch van kerkeraad en gemeente. Abr. Maas, Scriba. Verantwoording van Liefdegaven. In dank ontvangen voor de school Graven straat 50 ct. van een dienstmeisje. C. Verhage. Vlissingen B. In dank ontvangenvoor de zending (Heidenpenning) f 0.10, voor de kerk van N. N. f 5. De opbrengst der stuiversver- vereeniging f23 Maart—20 April) f 36,05. Namens den Kerkeraad. C. P. I. Dommisse. Scriba. ldiotengesticht 'sHeeren Loo. Met vriendelijken dank ontvangen van Mej. L. uit D. f0.50, van „Barnabas" voor het Sup pletiefonds 3 maal 25 cents, alsv. gevonden in de collecte Noorderkerk f0.25. K. le Cointre, Diac.-Corr. VERGADERING van den ring „Walche ren" van Ger. Jongel. Ver. op Donder dag 4 Mei 1899, des avonds ten 6 ure te Middelburg, locaal Concordia. AGENDA. 1. Opening door den Voorzitter. 2. Lezing der notulen. 3. De praktijk van onze leiddraden. Inl. Ale- wijnse van St. Laurens. 4. Art. 18 der Geloofsbelijdenis. Inl. Gilde van St. Laurens. 5. Tijdsbepaling volgende vergadering. 6. Sluiting. De Secretaris, Veere, April '99. J. A. Luuk. Aan onze gereformeerde Jongelingsvereeni- igingen is het reeds gegeven, laten zij nu ook zorgen Hemel vaartsdag te Scheveningen op hun te zijn. De vergadering die alsdan op Sei)post staat gehouden te worden, met medewerking van verschillende geachte sprekers, belooft weer belangryk te zullen worden. Vorige jaren konden velen vanwege de groote reis niet tegenwoordig zyn, een volgend jaar zal zeer vermoedelyk Groningen aan de beurt komen, en is het van uit Zeeland eveneens een kostbare reis. Daarom rekenen wy er nu op, dat de Zeeuwen in grooten getalen zullen op trekken om den Bondsdag te Scheveningen, die heeriyke Badplaats met hare schoone stran den en duinen, by te wonen, en de esprit de corps te verhoogen. De reiskosten kunnen en mogen o. i. voor deze zaak geen bezwaar zyn. Velen hebben dan ook hun reispenning reeds voor lang afgezon derd en waar andere jongelui hun geld vermor sen in bierhuis of op kermissen, daar mogen ook onze jongens, voor een dag van wezenlijk genot wel iets over hebben. Bovendien wan neer men gebruik maakt van een gezelschaps biljet*) zyn de reiskosten niet zoo hoog. Nog eens dan, wij verwachten in vol getal de Zeeuwen op Sein past te Scheveningen. Het Bestuur van het Zeeuwsch Jongelingsverbond Deelnemers wenden zich hiervoor tot het bestuur van de Bondsafdeeling Spreuken 2323s. te Middelburg.. CORRESPONDENTIE. In het volgend nummer hoop ik in een zesde en laatste artikel myn toetsing van wat de Zuider Kerkbode onlangs week aan week gaf als Schriftuurlijke argumenten tegen 't vroege doopen ten einde te brengen. Dan kan ieder Schriftkundige over het pro en centra oordeelen. Dr. W. H. K. Abonnés buiten Middelburg worden vriendelijk verzocht het le kwartaal (Jan.— Maart) bij den uitgever te voldoen. Yereeniging Bidt en Werkt. Vergadering Vrij dag a vond S uur in het gewone locaal Concordia Spreker: Dr. L. H. WAGENAAR. Voortzetting bespreking 5 artikelen tegen de Remonstranten. Toegang voor belangstellenden VRIJ. HET BESTUUR. ONTVANGEN eenige stukken prachtig glanzend Zwart LAKEN a 3.50 per el (gewone prys /4.25 per el.) Levert zeer soliede KAPOKBEDDEN, MATRAS SEN en DEKENS tegen billijke pryzen. Krommeweele.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1899 | | pagina 3