P. J. TAVENIER Goud en Zilver, Amerikaansche Orgels OOK IN RUIL. \i\i\I\i\ Officiëele Berichten. ROEKBEOORDEELING. Adyertentiën. JANUS VERSLUIJS, betuigen wy onzen hartelyken dank. Zegen en Voorspoed Heil en Zegen GODS BESTEN ZEGEN K. LE COINTRE, van f80.- tot f 450. A. S. J. DEKKER, Smid Breestraat O 157. IN HET MAGAZIJN HORLOGES, Oude en Nieuwe Bloedkoralen en Granaten mp?" Oud Goud en Zilver wordt tegen den hoogsten koers inge ruild en gekocht. JAC<J FRANK. gingen. Men liet een ge vierden spreker komen üefet een zendeling, deze sprak roerend en bepleitte het moet tot zijn eere gezegd met warmte de zaak waarvoor hij optrad en als dan ieder onder den indruk van het ge boorde was, werd er gauw gecollecteerd, eer de gemoederen weer bekoeld waren en meteen kwam een flinke collecte binnen. Nu mogen wij niet zeggen het doet er niet toe /we, als het er maar komt. Voor de men schen zelf is dit lang niet onverschillig wij mogen in den dienst van God niet onnatuurlijk zjjn; wy zullen liefhebben ook met geheel ons verstand. De welbekende Hudson Taylor, de groote baanbreker van de zending in China wilde van zulk collecteeren dan ook niet weten. Hy wenschte niet dat de menschen de zaak, waar aan hy zyn leven gewyd had, zouden steunen onder een opgewekte aandoeninghij zocht alleen belangstelling des harten. Zoo gebeurde het in 1866 dat hij een rede hield te Patteridge bij Londen, maar als altijd onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat er niet zou gecollecteerd worden. Zyn woord maakte bij die gelegenheid zooveel indruk, dat de voor zitter aan het einde der rede voorstelde on- middeiyk te collecteeren. „Na hetgeen wij ge hoord hebben", zeide hij, „is het ons een be hoefte te geven. Ik weet wel, dat de heer Taylor deze collecte geweigerd heeft, maar ik ben er zeker van, dat ieder zal goedvinden haar toch te houden". Toen stond Taylor op en drong er met ernst op aan, dat die niet zou gehouden worden. „Myn wensch is" sprak hy, „dat gy niet zult helpen door een oogenblikkelijke gift als gevolg van gevoelde aandoening, maar dat myne woorden in uwen geest en in uw hart blijven. Als gij overlegd hebt by u zei ven, doet dan wat gy wilt, maar ik biyf er by, elke onmid- delijke collecte te weigeren". Zoo geschiedde het. Denke nu niemand dat op die manier de zen ding belangrijke schade moet ïyden. Het zal wel waar zyn dat velen nooit iets geven, wat zij anders wel zouden doen en dit teekent voor hun geestelyk leven al zeer ongunstig. Maar daar staat tegenover, dat anderen by wèl door denken ook meer en beter geven. Ten bewijze diene wat het gevolg was van bovengenoemde weigering. Taylor was juist de gast van den vriend die de vergadering ge presideerd had. Den geheelen avond was de gastheer in gedachten verdiept en sprak weinig. Den volgenden morgen kwam by in de kamer van Taylor en overhandigde hem een wissel van 500 pond sterling (6000 gulden.) „Neem dit" zeide hy. „Had men gister avond collecte gehouden, dan had ik slechts enkele guinjes 12.60) gegeven. Deze wisselis de vrucht van myne overdenkingen. Ik heb den nacht op de knieën doorgebracht, zeggende tot GodHeere wat wilt Gy dal ik doen zal En ziedaar het antwoord dat my is ingegeven". Dat was geven zich zelf en daarom het zijne gevendat was liefhebben met zyn gansche hart, maar ook met „geheel zyn ver stand". Waariyk, de zending zal by deze wyze van doen geen schade lyden zy zal weer gaan leven voor ons besef er zal voor ge beden worden zy zal weer als onze levens taak beschouwd worden en de vrucht daarvan zal zyn een rykere bijdrage voor dien arbeid des Heeren. O. B. Doetinch. Wbl. Beroepen te Rotterdam A ds. Joh. Visser te Ierseke; te Hindelopen J. E. Reyenga, cand. te De Lemmer, te Wyhe ds. J. J. Steinhartte Nunspeet. Tot het ontvangen der zitplaatsengelden over het afgeloopen kwartaal zal D. V. worden zit ting gehouden in de Bewaarschool, Korenstraat, Zaterdag 17 Januari, van des avonds 7-8 ure. J. Pellb, Boekh. Classis 's Bosch. Vergadering van classis 's Bosch op Woens dag den 18den Januari 1899 op den bekenden tyd en ter plaatse als gewoon. Punten voor 't Agendum worden ingewacht tot op den llden Januari by Ds. J. M. Mulder aldaar. Namens de roepende Kerk G. Visser, Scriba. Verantwoording van Liefdegaven. ZENDING. Door gecommitt. in dank ontvangen uit de Catechisatiebus f5.08, Collecte Zendingsschool f0.73, uit het huisbusje van S. f3.—, uit het busje van de Zusterkringf6.71envandeGeref. Jongel. vereen, te Gapinge f3.11. J. van aartsen Jz. Penningm. Met harteiyken dank ontvangen, door Mej. Verhage van C. f2,50, en van Mej. deW. v. P. f5.-. Diaconaal Hulpbetoon. Vlissingen B. Behalve het reeds opgegevene, maar verleden week niet geplaatste, in dank ontvangen voor den Heidenpenning van J. d. R. f 0.25 en van M. v. d. H. 125 halve centen voor de kerk f2.50, een steentje voorde nieuwe kerk (van eene zuster) f0.50, dito f0.25, Namens den kerkeraad, C. P. I. Dommisse, Scriba. Vlissingen B. In dank ontvangen kerk f2.50, armen f2.50, zending 2 contr. A fl.25, 1 a f 1.-. Namens den Kerkeraad, C. P. I. Dommisse, Scriba. Idiotengesticht 's Heeren Loo, Met vriendelyken dank ontvangen voor de Kerstfeestviering van familie van S. f0.95, uit het busje van Q f 2.50, alsv. van Mejn. J. en M. f4.12, alsv. van Mej. de L. f3.—, bezorgd by boekh. Fanoy van C. D. te K. f 1.— K. le Cointre, Diak.-Corr. Handboek ten dienste van de Gerefor meerde Kerken in Nederland voor het jaar 1899. Middelburg. K. le Cointre. Prys f0.35. Van af 1895 is het Handboekje een Handboek geworden en steeds meer krijgt die nog al ge wichtige verandering recht en beteekenis. Alle eischen, die men redelijkerwijs aan een Hand boek voor onze talryke kerken en al den arbeid, die van de Gereformeerden in deze dagen mag uitgaan, stellen kan, en deze zijn niet weinige, zyn zoo veel mogelijk in het oog gehouden en van jaar tot jaar wordt le Cointre's Handboek vollediger, maar ook des te meer eene onmis bare vraagbaak vooral voor alle ambtsdragers. De levensbeschry vingen van in het afgeloopen jaar ontslapen leeraars der gereformeerde ker ken geven nog aan het Mengelwerk en aan het Boek in zyn geheel eene bizonder e historische waardewaardoor het zeker des te meer zal ge waardeerd en gezocht worden. Zy er behoefte, om de oplaag steeds meer te vergrooten Hulsebos. Vergadering van den ring „Walcheren" van Ger. Jongel. Ver. op Donderdag 5 Januari 1899 des avonds ten 6 ure Middelburg, (locaal Concordia.) AGENDA. 1. Opening. 2. Lezing der notulen. 3. De geheelonthouding. Inl. Wolf, van Sou burg. 4. Vraag van Vlissingen. 5. Het Socialisme. Inl. P. Gilde van St. Lau rens. 6. Mag de overheid als zynde Gods dienares gratie verleenen. Inl. J. Maas Jz., van Koudekerke. 7. De kruistochten. Proeve van geschiedenis behandeling. Inl. W. L. B. J. Dekker. 8. Tydsbepaling volgende Verg. 9. Sluiting. Veere Dec. '98. De Secretaris J. A. Luuk. Voor de vele bewyzen van deelneming, onder vonden gedurende de ziekte en na het over- lyden myner dierbare echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader Uit aller naam Wid. J. VERSLUIJS, qeb. Mïuers. St. Laurens 31 December 1898. De diaconie der Geref. Kerk Middelburg B betuigt haren dank aan de Zusterkring Phoëbe, naardien zy ons verbiydde met 76 stuks ondere goederen, benevens f 21 voor versterkend, middelen, ten behoeve onzer ouden en armen Namens voornoemde Diaconie, J. MAAS. By den aanvang van het nieuwe jaar wenscht ondergeteekende zijnen Begunstigers veel toe. ANDR. BALJEU, Kleermaker. By den aanvang van het nieuwe jaar wenscht ondergeteekende aan vrienden en bekenden. P. KASTELIJN, Aannemer, Souburg. Ondergeteekende wenscht zynen Siad- en Landgenooten toe in het Nieuwe Jaar. H. HUBREGTSE, Hoek Bree Wagenaarstraat. Uitgever Oude Boekh. Auctionaris. p. f. 20 Instrumenten ter bespeling gereed. Goes. Ruim gesorteerd in geslagen en gego ten HAARDEN, KACHELS en FORNUI ZEN, gepoetste en in vuur gelakte, aan niterst laag gezette prijzen. Tevens eene groote partij gebruikte in alle soorten, alle zoo goed als nieuw. VAN MT* wor^en Oude Walchersche Krullen zoo mogelijk in iedere verlangde wicht verzwaard en vergroot. De zaak is sints 1 Aug. verplaatst naar Langedelft B 142.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1898 | | pagina 3