BARNABAS. Goud en Zilver, Salon-Pianino's a f'265 en f365. IN HET MAGAZIJN A. A. WANDA, Chr. philantr. Scheurk. Verantwoording van Liefdegaven. Advertentiën. HORLOGES, Oude en Nieuwe Bloedkoralen en Granaten worden Oude Walcliersclie Krullen zoo mogelijk in iedere verlangde wicht verzwaard en vergroot. Oud Goud en Zilver wordt tegen den hoogsten koers inge ruild en gekocht. JACQ FRANK. Be zaak is sints 1 Aug. verplaatst naar Langedelft B 142. Antieke en Moderne Meubelen K. LE COINTRE, werk. Maar zijne getrouwheid klaagt ons Gere formeerden, die aan Ds. B. zooveel nader ston den des te meer aan. Van den voor zyn Maria beeld neergeknielden predikant gaat zulk eene machtige sprake uit. Is het niet of God zelf verwijtende ons toeroeptHoe lang zult ge met uwe gedeeldheid en verdeeldheid voortvaren. Weest het zout der aarde. Hebt ze lief uwe broeders en zusters, die Ik ook in de Hervormde Kerk u nog gelaten heb. Zegent hen met wat Ik u ook voor hen schonk. Een iegelijk, die gelooft dat Jezus is de Christus, die is uit God geboren, en een iegelijk die liefheeft dengenen die geboren heeft, die heeft ook lief dengenen, die uit Hem geboren is. (1 Joh. 5 1.) Die ooren heeft, die hoore. {Kerkb. v. Ov. en Dr.) Geven. Eens kwam een oud mannetje, dat zich voor 10 jaren in een armenhuis had ingekocht, tot een predikant en vertelde hem, dat hij zijn einde voelde naderen en nu ten uitvoer wilde brengen, wat hy zich sedert langen tyd voor genomen had, en waarvan niemand iets wist. Hij had geen nabestaanden, en het was reeds lang zijn wensch geweest, iets by te dragen voor de uitbreiding van Gods Koninkrijk. Daar om had hy zoo spaarzaam mogelyk geleefd, zijn benoodigdheden zooveel mogelijk verminderd, en door zakjes te plakken een klein vermogen verworven, dat hij aan de Zending toegedacht had. Ten laatste vroeg hij den predikant het gesprokene op schrift te zetten, en dit op de laatste bladen van zyn spaarbankboekje te schryven, wat de predikant deed, en de oude man met zijn naam onderteekende. Hij was vroeger een eenvoudig handwerksman geweest, en was by den predikant bekend als een vroom Christen en geregeld bezoeker der kerk. Kort vóór zyn dood liet hy den dominee nog eens roepen en overhandigde hem zyn spaar bankboekje met de bede het aan het rechte adres te zenden, wat gedaan werd. Daarby schreef de predikant„Treffend is het, hoe die eene gedachte hem jaren lang heeft bewogen en bezig gehouden, en hoe hy steeds alleen voor dat doel tot aan zijn einde heeft gewerkt, zooals uit zijn spaarboekje biykt". Het legaat bedroeg meer dan duizend gulden. In het testament van den spoedig daarop zalig ontslapene, dat op de laatste bladzyde van het spaarbankboekje geschreven stond was te lezen ,Het is mij een innige vreugde, iets voor mijn Heiland te kunnen doen, nadat Hy alles voor mij gedaan heeft, my verlost, my tot een kind Gods gemaakt, mij gegeven heeft een levende hoop in leven en in sterven. Ik houd het voor den hoogsten plicht van een Christenmensch Zijn ryk te helpen stichten want alleen het Christendom brengt heil aan de wereld. „Naar my'n meening wordt voor het grootste aller liefdewerken, voor het Zendingswerk, veel te weinig gedaan. „Ik zou gaarne het bewijs geven, dat ook een eenvoudige, die van zichzelven geen vermogen heeft, wel iets kan bydragen tot het uitbreiden van Gods Koninkrijk, wanneer het maar ernstig gemeend is. Daartoe heb ik gewerkt, opgezameld, gespaard, gedurende vele jaren. Myn naam mag niet openbaar gemaakt worden. Ik zoek niet mijn eer maar de eer van Christus. Moge Hij het dankoffer, dat ik Hem breng, genadig aan zien en, moge Hij mij aan het einde verlossen van alle kwaad, en my in Zyn hemelsch ryk opnemen." Dit zyn eenvoudige woorden, maar zy zijn als de kostelijke geur van den balsem, die op Christus' voeten gegoten werd, en welks heer lijke geur het gansche huis vervulde. Humor in casa. Niet onbelangrijk is het bericht dat dezer dagen in de dagbladen de rondte deed. Een incident bij een bevestiging. Uit Tzummarum wordt geschreven Sedert 31 December 1896 was de Ned. Herv. Gemeente alhier vacant. Den vorigen leer- aar, den heer J. Cannegieter, Rz., werd met genoemden datum eervol emeritaat verleend. Z.Eerw. behoorde tot de oude Groninger rich ting. Tijdens de vacature hebben de verschil lende partyen elkaar voordurend slag gele verd, tot eindelijk de vryzinnige partij - dank zy der doleantie, waardoor vele rechtzinnigen uit de Ned. Herv. kerk getreden waren haren candidaat, de heer Mees van Britsum beroepen zag. Zondag zou de heer Mees zijn intrede doen. De consulent de heer Pot van Oosterbie- rum, van streng rechtzinnige beginselen had geweigerd de bevestiging af te staan. Toen nu de heer Pot den beroepen predikant vragen stelde, welke deze niet volgens ge weten bevestigend kon beantwoorden, gaf deze een antwoord zooals van vryzinnige richting verwacht kon worden. De heer Pot verklaarde daarop de beves tiging niet te kunnen volbrengen en zich te zullen wenden tot de kerkeiyke besturen. Hiermede was het incident afgeloopen. De heer Mees sprak gisterenmiddag zyn intreerede uit. Bij beide gelegenheden was eene groote schare in het ruime kerkgebouw samenge komen. Wij eeren het in Ds. Pot te Oosterbierum, dat hij weigerde den wolf in herderskleeren te bevestigen, die kwam om de schapen te ver derven. Elke poging om tot reformatie der Kerk te komen vindt in ons hart weerklank. Maar wat zal ook van dezen stryd de uit komst wezen Ds. Pot zal een „berisping" krijgen. Ds. Mees zal het hoogste lied zingen en in zijn onwettig ambt worden gehandhaafd. En straks zal deze zelfde Ds. Pot, die wei gerde deze Christus-loochenaar te bevestigen, heel broederlijk naast hem in de Classicale Vergadering gaan zitten en met hem Christus Kerk besturen. Is de macht der Synode niet groot? (Friesche Kerkbode.) -- - Officiëcle Berichten. De Gereformeerde kerk te Vrouwepolder daar toe op de jongstgehouden classis aangewezen roept bij deze de kerken der classis te Middel burg op, om in classis te vergaderen Dinsdag 8 November e.k. des voormiddags te half tien ure in de Gasthuiskerk te Middelburg. Voorstellen enz. voor de agenda gelieve men voor 21 October te zenden aan den actuarius den WelEerw. Heer J. Zyp predikant te Koude- kerke. Namens de kerk voornoemd, G. Melse, Voorzitter. Abr. Maas, Scriba. ZENDINGSSCHOOL Woensdagmiddag van 3—4 en van 5—6 uur in de Noorderkerk. ZENDING. Met dank ontvangen voor de zending van Mejuff. N. N. bezorgd bij Br. K. Ie Cointre f3.25, Collecte zendingschool September f0.61 en van C. J. driemaandelyksche gift f 0.52. Namens gecommitt. J. v. Aartsen, Jr. Penningm. Vlissingen B. In dank ontvangen voor de Zendingskas van de jongedochtersvereeniging „Dorkas" vijf gulden, voor de weezen één gul den, voor de zending, van M. S. 1000 en van W. G. een doos vol postzegels, voor den hei denpenning van J. d. R. 25 cent. Voorts verzocht ons de Vrouwenvereeniging Diaconaal hulpbetoonin haren naam met innigen dank te vermelden de ontvangst van twee giften, ieder groot f2.50. Deze giften zijn onder de leiding Gods eene groote uit komst voor de zoo zeer uitgeputte kas. Moge de vrouwen vereeniging, die uitsluitend voor de armen arbeidt, meerdere biyken van liefde en belangstelling uit de Gemeente ontvangen. Ook de kleinste gift is welkom. Namens den Kerkeraad, C. P. I Dommisse, Scriba. Idiot eng est iclit 'sHeeren JLoo. Met vriendeiyken dank ontvangen uit het busje van Aarn. Kögeler f 4.35. Van de Geref. Kerk te Grypskerke f5.—. K. le Cointre, Diaken-Corresp. Diaconaal Hulpbetoon Met harteiyken dank ontvangen door tus- schenkomst van den koster van R. f2,— Mej. Verhage. Mijnen hartelyken dank aan zoo velen, die mij den lsten October maakten tot een dag van aangenaam herdenken, van inneriyke ver kwikking en stille vreugd. J. D. v. d. VELDEN, v. d. m. Klundert, 8/10 '98. Beroemde nieuwe Kruissn. garandeerde |van Exp. TE KOOP, dubbele waarde. Op proef verkrijgbaar, franco huis. Brieven Bureau dezer Courant. Zeer gunstig beoordeeld in de Vrije Kerk, 7 Haarlemsch Predikbeurtenblad, in het Chr. Volksblad, de Nederlander, de Jongelingbode, het Diaconaat, enz. enz. Ds. DIJKSTRA zegt er van „Wanneer gy nog van Scheurkalenders houdt, zou ik U raden den Zendingsscheurkalender te nemen." Echt Zendingsschild met groepen uit de Zendings wereld en belangryke prijsvragen. VAN HET BESTUUR der Vereeniging „de Kerke lijke Kas" alhier, maakt bekend, dat tot het in ontvangst nemen der Plaatsgelden, nog maals zitting zal worden gehouden in de Noorderkerk, op Woensdag 12 October van 10 12 uur en 's avonds van 7—9 uur en Donderdag 13 October aanstaande, des voor middags van 10 12 uur. Het Bestuur voornoemd, G. P. WATTEZ, Voorzitter. J. P. DE WAGEMAKER, Secretaris. Middelburg, 5 October 1898. Yolderijlaagte M 106 Middelburg, beveelt zich beleefd aan tot het Politoeren en Restaureeren van en verder alles wat tot het vak behoort. voor 1899 is verschenen. PRIJS 50 CENT. met PREMIEBOEKWERK 75 cent. Deze Scheurk. met fijn bewerkt Schild en degeiyken inhoud is een sieraad voor de huis kamer. De inteekening is alom opengesteld. Be stellingen worden ingewacht by den uitgever te Middelburg.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1898 | | pagina 3