Officiccle Berichten. INGEZONDEN STUKKEN. Reglement voor Zendingsvereenigingen. BOEKBEOOBDEEL1NG. Vorstenhuis en Vaderland. Advertentiën. De Christelijke Vrijheid Dr. H. fl. KUYPER. Hier ia misverstand. Onze opmerking richtte zich tegen eenprin- lipieel kwaad, niet in onze Gereformeerde ker en, maar in de kerken van onzen tijd, zoo iier te lande als elders; een kwaad hierin estaande, dat de kerken confessioneel slap zyn eworden, en de belijdenis prijsgeven, wanende lit door allerlei practische werkzaamheid te unnen vergoeden, ep, hieruit voortvloeiende, gen het kwaad, dat, o, zoo veel predikanten alle deelen der wereld, in plaats van hoofd- |rerk te maken van dege prediking, na dege I tudie, van Gods Woord, hun besten tijd geven 1 an allerlei diaconalen arbeid. 1 We zijn overtuigd, dat Ds. Barger hiertegen I iet ons protesteert. En overigens zy, bescheidenlijk herinnerd, lat geheel de herleving van den Dienst der ^rmhartigheid mede behoord heeft tot die vensvragen op kerkelijk gebied, waarvoor de eraut steeds haar beste paarden spande. I Beroepen te Zaamslag A. ds. G. J. v. d. Vegt tHarente Andel ds. A. Mulder te Schoon- I jwoerd te Amersfoort B. dhr. G .Wisse cand. IKamperland te Dedems vaart ds. S. v. Hen- t i te Baambrugge te Pieterburen L. H. Duin c id. te Koevorden te Hindelopen R. J. Aal- b rts cand. te Amsterdamte Wyhe en te bntfoort, c. a. G. Wisse Jr. cand. te Kamper ,ndte Bleiswyk ds. C. Hoek te Schettens Murmerwoude ds. C. J. Bos te Nijegate >ppersum ds. A. H. Nieboer te Aaltente 'insum ds. D. Steenhuis te Blyate Gouda dhr. G. Wisse Jr. cand. te Kamperland. Bedankt voor Berlikum door ds. H. J. Allaart Harlingen; voor Zaltbommel door dr. J. [ania te Oosterbierum voor Sneek A door ds. Kuiper te Hoogeveen Avoor Oudshoorn d >r ds. J. J. Berends te St. Ann a-parochie vior Sleeuwijk door ds. J. W. Wechgelaar te I Ikmaar voor Rijswijk door ds. J. A. de Bruijn I Emraen voor Oosterland door dhr. G. Wisse Jj. cand. te Kamperland. Het cand. examen in de Theol. Fac. aan de rije Universiteit is afgelegd door de heeren W. Meijnen en M. F. Visser. da vi Ondergeteekende bericht, dat op sommiger ingend verzoek eenige verschikking is aan bracht in de catechisatiën. die in de zomer- I aanden alleen gegeven worden Bogaardstraat. De catechisatie der Jongedochters, die 's Maan- gs om 7 uur gegeven werd, is nu een uur rzet en wordt dus nu gehouden 's Maandags n 8-9, in de tuin der Noorderkerk. En de catechisatie der Jongelieden, die op da uur plaats vond, zal voortaan gehouden worden 's Dinsdags om half 8 in de consisto- Rkamer der Noorderkerk. Dr. L. H. Wagen aar. ZENDINGSSCHOOL de Noorderkerk te Middelburg Woensdag- ddag van 8—4 en van 5—6 uur. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie! Verzoeke beleefd voor het onderstaande een pk atsje. Met belangstelling heb ik, Mei jl. 24 bij jewoond, de jaarvergadering der Knapenver- Biiging „Obadja" te Vlissingen. n de eerste plaats een woord van dank aan Eere-voorzitter, Ds. J. Hulsebos, die met r veel zelfopoffering zich ten doel gesteld Hfci't die knapen eenmaal per week een gezel lig» n avond te verschaffen, maar ook hen te on vijzen, hoe zij zich verblijden mogen en hü i zy te gedenken hebben aan hunnen Schep- I in de dagen hunner jongelingschap. Het Pr mma voor dien avond is keurig afge werkt. Openen met gebed en Psalmgezang en nenspraken en voordrachten, het was een ar genoegen en ik spreek hier openlijk my- dank uit voor het vele goeds, dat ik mocht nemen. 'at de vereeniging mag groeien en bloeien Gods zegen er rijkelijks op ruste, is myne ,e en mijn wenscht, terwyl ik deze knapen- |eeniging in de belangstelling der Gemeente beveel. by voorbaat dankzeggende voor de ver- de plaatsruimte teeken ik mij Een Begunstiger. liss. Mei 1898. Slot. Art. 7. Uit en door de leden wordt een be stuur gekozen, bestaande uiteen Presidente, Secretaresse, Penningmeesteresse, vice-Presi- dente, vice-Secretaresse en een vice-Penning meesteresse. De Secretaresse is tevens belast met de zorg voor boeken en tijdschriften. De functiën verdeelt het bestuur onderling. Ieder jaar treden naar rooster twee bestuurs leden at. In de eerste vergadering der maand Novem ber doet het bestuur verslag van al den arbeid, en in de laatste vergadering dier maand ge schiedt de aanvulling der opengevallen plaat sen. De aftredenden zijn aanstonds herkies baar. De stemming geschiedt met gesloten briefjes, door de tegenwoordig zynde leden. De meerderheid der stemmen beslist, (blanco stemmen worden beschouwd als niet uitge bracht.) Bij onzekerheid beslissen Gecommitteerden. Art. 8. De vergaderingen worden gehouden Vrijdags om de veertien dagen, des avonds ten half acht. De volgorde der werkzaamhe den is le opening met gezang, gebed en het lezen van een gedeelte der Heilige Schrift; 2e het lezen en vaststellen van de notulen der vorige vergadering; 3e het vervaardigen van kleedingstukken of handwerken, en al datgene, waarvan in Art. 4 is gemeld 4e onder de werkzaamheden fin punt 3 ge meld) voorlezing en bespreking van Zendings- lectuur, in overleg met Gecommitteerden ge kozen 5e sluiting met gezang en gebed. Art. 9. De vereeniging heeft het recht min stens tweemaal per jaar, van Gecommitteerden te vorderen, dat een hunner of iemand van hunnentwege, in hare gewone vergadering voor haar optreedt, in zake de Zending. Voorts is zy bevoegd, alle in haar midden rijzende vra gen over de zending aan Gecommitteerden voor te leggen. Art. 10. Als begunstigers en begunstigsters, worden aangemerkt zij, die instemmen met grondslag en doel der vereeniging en minstens tien cent per maand by dragen. Zoolang niet door het bestuur of door Ge committeerden bezwaar gemaakt wordt, hebben de begunstigers het recht tot deelneming aan de werkzaamheden, voor zoover dit betreft het bijwonen der gewone ledenvergaderingen, en het aldaar of tehuis maken van handwerken ten bate der Vereeniging. Alle gaven, hoe klein ook en waarin ook bestaande, zullen worden aanvaard, zoo zy maar dienen kunnen tot het vervaardigen van genoemde handwerken. Het Bestuur der Zendingskrans „Lydia". Guurtje Dekker, Presidente. Jac. Kleiman, Penningmeesteresse. Johanna Jongbloed, vice-Presidente. Geertje v. d. Haven, vice-Penningmeesteresse. Wietsche van Randen, vice Secretaresse. Petronella Hartman, Secretaresse. Goedgekeurd in de vergadering van Ge committeerden tot de Zending' op 25 Maart 1898. J. H. Feringa, h. t. praeses. J. Windhouwer, Pz. scriba. REGLEMENT der Afdeeling voor jon gere meisjes van de Zendingskrans „Lydia." Art. 1. De afdeeling der Zendingskrans „Lydia" voor jongere meisjes, draagt, omdat zy eene afdeeling van genoemde krans is, en dms geene nieuwe vereeniging vormt, denzelf den naam, met bijvoeging „voor jongere meisjes" Art 2. Als afdeeling van „Lydia staat zy daarom ook op denzelfden grondslag. Art. 3. Het doel der afdeeling is: mede werkzaam te zijn in het belang der Zending, geheel in aansluiting aan het reglement van „Lydia" voor volwassenen. Art. 4. Het bestuur van „Lydia" zorgt voor de leiding dezer afdeeling en voor de daaraan verbonden administratieve werkzaamheden. Art. 5. Als leden dezer afdeeling worden aangenomen meisjes van twaalf tot zestien jaar, bekwaam tot het vervaardigen van hand werken, en die eene contributie betalen van 2>/2 cent per week op iedere vergadering te innen. Art. 6. De leden verbinden zich de verga deringen zoo getrouw mogelyk bij te wonen en by verhindering hiervan kennis te geven. Art. 7. Alle inkomsten worden aan „Lydia" afgedragen, doch afzonderlijk geboekt en ver antwoord. Art. 8. De afdeeling staat, met Lydia onder toezicht van Gecommitteerden voor de Zen ding, en zal daarom ook minstens tweemaal per jaar door een hunner op hare vergaderin gen bezocht worden. Namens het Bestuur van „Lydia." Petronella Hartman, Secretaresse. Goedgekeurd volgens opdracht van Ge committeerden. L. S. Jongsma, h. t. Praeses. J. Windhouwer Pz. Scriba. Gedenkboek bij de a. s. kroning van H. M. Koningin Wilhelmina Uitgever A. H. ten Bokkel Huinink, Utrecht. Schrijvers en Uitgever van dit schoone werk gaan voort op tijd aan de opgenomen verplich tingen tegenover hun inteekenaren te voldoen. Aflev. VIII en aflev. IX liggen voor ons. Op dezelfde wyze als in Aflev. I werd aangevan gen, wordt het werk nu verder voortgezet. Reeds komt de voltooiing in het verschiet en worden inschryvingen verwacht op een pracht band, om het werk in zyn geheel in te laten binden, en die één gulden kosten zal. Wij twyfelen niet, of deze uitgave zal wel geslaagd mogen heeten. En wie nog een exemplaar verlangt talme nietzijne bestelling bij zijnen boekhandelaar te doen. Het werk is nu genaderd tot den Franschen tijd. Aandoenlijk is de beschrijving van de vlucht van het Oranjehuis 18 Jan. 1795. Zoo lezen wy, pag. 268 „Het oogenblik. waarop het rytuig der erfprinses, die met betraande oogen op die verschrikkeiyk hooge zee (te Schevenin- gen) staarde, aldaar stil hield, leverde nog het volgende aandoeniyk schouwspel op, dat ge tuigde van der Scheveningers trouw en Oranje gezindheid. Eene arme vrouw uit den hoop, met name Keet Holen, vroeg, toen zy het jonge, onschul dige Prinsje (later koning Willem II) op den schoot zyner moeder zag „Och Uwe Hoogheid, laat ik het Prinsje nog eens kussenDe vorsteiyke moeder reikte het wicht haarstil zwijgend toestemmend, waarop de arme vrouw het vurig en met betraande oogen kustede laatste kus voor den jongen balling op vader- landschen bodemHulsebos. Getrouwd: BERNARDUS PLUIJMERS en JOHANNA MEEUWSE, die hartelijk dank zeggen voor de vele en har- telyke belangstelling by hun Huweiyk onder vonden. Middelburg, 3 Juni 1898. Voor de vele liefdeblyken, uit verschillende plaatsen in het Zuiden ontvangen, betuigt zyn hartelijken dank J. H. FERINGA. Bij den Uitgever verschenen J. H. BOS te Kampen is door Prijs 75 cents. INHOUD: De Christelijke Vryheid. Verlost uit het diensthuis der zonde. Bevrijd van de wet. De wet als regel des levens. De vrijheid der consciëntie. De Christelijke Vryheid en het Kerkelijk Gezag. De Christelijke Vryheid en het gezag der Overheid. De Christelyke Vry heid in middelmatige zaken. Geen Roomsche superstitie. Geen Doopersche myding. Geen Libertynsche losbandigheid. Het gebruik der Christelyke Vryheid.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1898 | | pagina 3