Wat is Calvinisme Goud en Zilver, VERKOOPING van AFBRAAK. Vereeniging BIDT en WERKT. Vereeniging voor Gereformeerd Onderwijs te Middelburg. IN HET MAGAZIJN HORLOGES, Bloedkoralen en Granaten. lange delft b 113 De Homeopatische Veearts. Nood te Antwerpen. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKBEOOKDEELIXG. Advertentiën. Oud Goud en Zilver wordt tegen den hoogsten koers inge ruild en gekocht. JACH FRAXK. -broeders uit Antwerpen met hun Consulent Ds. J. H. Feringa, en eenige adviseerende le den van Klundert en Willemstad. De praeses, de nieuwe Classis-predikanten J. Offringa en J. D. v. d. Velden welkom geheeten hebbende, teekenen deze het bekende onderteekenings- formulier en zingt de vergadering hun Ps. 134 3 toe. Ds. J. D. v. d. Velden wordt benoemd tot assessor en Ds. M. Ouendag tot scriba. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en gearresteerd. In zake de .korte predikatie" voor het hou den waarvan Ds. v. d. Velden ten zeerste pleit, wordt by meerderheid van stemmen besloten dezelve voortaan niet meer te houden. Onderscheidene rapporten worden uitgebracht. De e. k. Zendingsdag, samenvallend met de door de kerk van Klundert samen te roepen gewone Classis, zal D. V. den 3den Mei a. s. te Klundert gehouden worden. Nadere regeling van de op de Zending be trekking hebbende werkzaamheden wordt aan de Zendingsdeputaten opgedragen. Deputaten in zake Antwerpen deelen mede dat zy, eer zy verder handelden, nog een poging beproefd hebben om met de Belgische Zendingskerk in overleg te treden, en voorts, dat de by aanvang hier te lande voor AntweP pen verkregen finantiëele steun ten behoeve van een kerkgebouw, bemoedigend mag heeten. Breda en Zevenbergen worden aangewezen als kerken voor approbatiën en losmakingen. De overige deputaatschappen worden geconti nueerd. Aan Moerdyk wordt de gewone onder steuning toegezegd. Aan Fiinaart, Moerdijk en Antwerpen worden 2 predikbeurten in de 6 weken toegewezen. De arbeid tot reformatie in Made, Oud en Nieuw Drimmelen en Hooge Zwaluwe wordt aan de Kerk van Raamsdonk opgedragen. De onkosten worden verrekend en rapport desaangaande uitgebracht. Inge komen missives van buiten de Classis worden ter kennisse der vergadering gebracht. De rondvraag naar art. 41 K. O. geeft aanlei ding tot het geven van advies aan sommige kerken. Ds. J. Offringa sluit de vergadering met dankzegging. Namens de Classis, M. Ouendag, Scriba. Verantwoording van Liefdegaven. ZENDING. In dank ontvangen uit het busje van Cato de Ridder fl,14, van de jongel. zending vereen, f 18 van Mej. L. f 1,uit de catechisatiebus f5,605, en uit het schoolbusje der Christelyke school Gravenstraat f 2,025, van br. K. le Cointre voor verkochte postzegels fl,50. Namens gecommitt. J. van Aartsen Jz. Penningm. Idiotengesticlit 9 8 Heer en Loo. Met vriendelyken dank ontvangen, gevonden in de collecte Noorderkerk f 1 K. le Cointre, Diak.-Corr. In de week van 30 Januari—5 Febr ontving de penningmeester de volgende giften Gevonden i/d coll. Geref. Kerk te Koudekerke (Z) fl.—Postwissel van A. J. L. v. B. C. te Utrecht 2.50. Gevonden i/d coll. te Zaandam (fl en f0.50) fl.50. Nagekomen giften uit Zaandam 3.25. Gift van G. B. te Zevenbergen fl.— Nagekomen uit Willemstad 0.25. Post wissel van M. te Amsterdam f 2.50. Verzameld door Br. J. Mulder te Amsterdam f84.50. Hartelijk dank voor deze giften. Meer en meer gevoelen de Broeders en Zusters het noodzakelijke om te Antwerpen met kracht te kunnen optreden. Maar daartoe is nog veel noodig. Wie helpt mee Doe het om 's Hee- ren wil. Namens Deputaten, J. C. C. Voigt, Penningmeester. Raamsdonk, 7 Febr. 1888. Bij opvoeding en onderwijs komt boven alles te pas al had ik alle wijs heid en ik had de liefde niet zoo was ik niets. In dit nommer van de Kerkbode kunnen de 240 leden der Vereeniging voor Gereformeerd onderwys te Middelburg voor zoover ze lezers van dit blad zyn, de modedeeling vinden dat de Algemeens Vergadering zal plaats hebben op 1 Maart a. Het zy my vergund, met 'toog op deze aan staande vergadering, de leden te wyzen op het hoog ernstig belang dier vergadering. De school der Vereeniging in de Gravenstraat, staat op een keerpunt. De aanvrage voor leerlingen is zoo tatryk dat tot uitbreiding besloten is en de plannen tot reorganisatie, waardoor zal kunnen voldaan worden aan de behoeften van die ouders die ook na het twaalfde levensjaar der leerlingen het onderwys wenschen voortgezet te zien, zyn gerypt en wachten dit jaar uitvoering. Een belangryk moment in het leven der school al zoo Als handwijzer op dit keerpunt voor bestuur als voor leden en voor onderwyzers, wenschte ik het woord te plaatsen, dat ik schreef aan 't hoofd van dit opstel en leende van da Costa. Met wysheid alleen is geene opvoeding te geven, en met wysheid alleen is een school te vormen en te onderhouden die put uit Staats- of gemeente-fondsen, maar nooit eene christelyke school. Als liefde ontbreekt dan is ons christeiyk onderwys dood. Belang moet niemand dry ven, want men kan overal elders goedkooper terecht. Niet een koopje, maar liefde moet de grond slag zyn, waarop ons christeiyk onderwys is gebouwd. En liefde tot de school die ons bij de opvoeding onzer kinderen dient, moet de levensader van de School in de Gravenstraat zy'n, die zich aanvankelijk in bloei verheugen mag. Nog zes jaren, indien God ons leven en werk kracht spaart en de school in d e Gravenstraat zal eene inrichting zyn die zal kunnen wod- y veren met de best ingerichtte in ons land mits wy ons zullen mogen verheugen in de voortdurende liefde der leden of die der leden winnen. Als ge in New-York komt dan is geregeld de eerste vraag van een kennis die ge tegen komt: hoe staat het met de zaken? Als ge in Beriyn komt of in een van de centra's van Duitschland dan wordt met levendigheid het gesprek gevoerd over de staten van uit- en invoer, over de subsidie aan de Oost-Aziatische Stoombootdienst of over de concurrentie die men van den Siberischen Spoorweg vreest. Ziet, daar spreekt liefde tot de zaken uit. Men gevoelt daar, men wint, men gaat vooruit, en ook dat wekt de ambitie. Zouden wy de praatjes over mooi weer of kwaad weer, getuigen zoo dikwyls van onze erbarmeiyke geestelyke ledigheid, niet kunnen verwisselen met gesprekken over opvoedingen onderwys? Over de toekomst onzer kinderen in stoffelyk en geesteiyk opzicht? Zou dat geen winst opleveren En spaart dan daarby de School en uw bestuur niet. Neen, neen, nooit moet de School bestaan uit genade of welwillendheid, in de voldoening van uwe behoeften, in de billijke, maar strenge voldoening aan uwe behoeften, vinde zij de eenige reden van bestaan. En op dien bodem gebouwd moet en zal de School onze kroon worden en onze eere. P. J. de Krudter. P. S. Het bestuur zal op nader te bepalen dag in April gelegenheid geven tot het inscho ven van leerlingen. VAN HEMEL EN AARDE. Geïllustreerd Zondagsblad, verschynt wekeiyks, prys per jaar f2,50. Rotterdam J. M. Bredke. Keurig is de uitvoering van dit nieuwe Zon dagsblad, waarvan de eerate aflevering voor ons ligt. Wanneer het volgende geiyk is aan dit eerste, dan hebben wij hier waarlyk een blad, dat wat uitvoering en rykdom van illustratie aangaat overtreft, al wat op christeiyk gebied tot nu toe voor dien prys werd aangeboden. Maar, wat is dit dan voor een blad Hoort het van de Redactie zelveWat wij willen. Ons ZondagsbladVan hemel en aardetracht door keur van illustratiën het oog te boeienhet tracht door den billijken prijs den weg tot de gezinnen te vindenhet wenscht dooi' echte Parelen uit den rijken schat van Gods Koninkrijk op Aarde, den geest naar boven te verheffen, en door aantrek kelijke verhalen, of op de vleugelen der Poëzie gedragenboven het stof des alledaagschen levens te voeren, en ook door leerrijke opstellen kennis te vermeerderen. Kortom, ons blad wenscht met God op weg te gaan, en voor zeer velen een weg wijzer te worden door den tijd inde Eeuwigheid. Dit luidt inderdaad voortreffeiyk en zal ook wel goed gemeend zyn, toch ware het wensche- lyk geweest, wanneer de Redactie haar stand punt nader hadde omschreven. Roomschen, Ethischen of modernen kunnen evenzoo schry- ven, als hier staat, zonder oneeriyk te zyn Waarom mocht dat standpunt niet vermeld De redactie heeft immers een standpunt Eene Gereformeerde illustratie zou voor ons volk geene overtollige weelde zyn. Zou die schoo- ne taak wellicht voor ons tractaatgenootschap „Filippus" zyn weggelegd? Hulsebos. Heden overleed onze geliefde Echtge- noote en tante CATHARINA KAMERMANS in den ouderdom van 61 jaar. Middelburg, 8 Februari 1898, A. MUS. J. J. B. FANOY. J. J. FANOY. Algemeene kennisgeving. VERGADERING Dinsdagavond 7'/^ uur in het lokaal op het Koorkerkhof. De gewone jaariyksche Algemeene Ver gadering zal plaats hebben op 1 Maart a. des avonds om 7'/2 uur het lokaal A 111 Koor- kerkhof. Voorstellen worden ingewacht. C. VERHAGE, Voorzitter VAN VINDT MEN EEN GROOTE KEUZE, ook in oud goed. Eene Samenspraak door Rev. W. I).SMITH, met aanbevelend woord van Ds. M. J. v. d. HOOGT. Prijs f 0,40Ingen. tin. rug f 0,50. Verkrijgbaar in den Boekhandel van K. LE COINTRE, bij wie de inteekening is openge steld op Voor landbouwers en veehouders. prys per jaar slechts fl. MBRCKENS. De Homeopatische Huisdokter. Geh. f3.— De kleine Homeop. Huisdokter. f 0.60 Deurwaarder KOUBON te Middelburg- zal DINSDAG 15 FEBRUARI 1898, voormid dags tien uur, op het fort RAMMEKENS by Ritthem verkoopen: Balken, een gedeelte vijf centime ters greinen Deelen, Deuren, Stijlen, Brandhout, drie groote fornuisketels, pl. m, 26000 Waalsteen, pl. m. 30000 IJselsteen, pl. m. 3000 blauwe Hollandsche Pannen, 100 blauwe Vloerleien. De Steenen en Pannen inmiddels uit de band te koop. Inlichtingen by genoemden Deurwaarder.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1898 | | pagina 3