HUISSCHILDER. Officiëele Berichten. BOEKBEOOKDEELING. Verantwoording van Liefdegaven. YAC ATURE ^BEURTEN IN 1 Januari tot 1)E CLASSIS MIDDELBURG. 30 Juni 1898, kerken. Adverteiitiën. bleef hij dus ook aan gereformeerde kringen niet vreemd. Lang was hy predikant bij de N. H. K. te Amsterdam, in de laatste jaren Emeritus, doch daarom niet werkeloos. Hy be reikte een hoogen leeftyd. Wie eene kleine gedachtenis begeert koope het portret met gedicht van Mejuffr. Pieters, uitgegeven bij Weinssen te Amsterdam, ver krijgbaar voor luttel bedrag. Requiescat in pace. Hulsebos. Beroepen te Middelburg (B) Ds. J. Breukelaar te Halfwegte Giesendam (A) ds. G. Goris te Yroomshoop te Zalk ds. A. Nawijn te Midsland (Terschelling); te Ezinge ds. L. G. Goris te Veen woudster walte Gaastmeer ds. E. Prinsen te Oostwoldte Veere ds. P. J. Baaij te Cam- perland. Bedankt voor Wijckel-Balk door ds. H. M. Dethmers te Pabsens voor Siddeburen door ds. S. Datema te Murmerwoudevoor Assen door <ls. L. Kuiper te Hoogeveenvoor Overschie door ds. J. H. M. G. Wolf te Maaslandvoor Str(jen doords. G. de Braai te Oosterbeek. Kruiningen. Onze nieuwberoepen leeraar ds. B. v. d. Werff deed Zondagnamiddag zyne in trede als predikant bij de gereformeerde ge meente alhier naar aanleiding van Coll. 4 3a en 4, na des voormiddags bevestigd te zyn door zyn schoonvader ds. J. H. van der Lichte, van Hoogkerk, die tot tekst had 1 Petr. 53, 4 en 5. Onze geachte leeraar Ds. A. L. Ruijs nam heden namiddag ernstig en plechtig afscheid van de gemeente, naar aanleiding van Coll. 3 14. Na het eindigen der leerrede bracht onze waarde leeraar Ds. De Jager Z.W.E. namens kerkeraad en gemeente een hartelijk woord van dank en zong de gemeente haren scheidenden leeraar Ps. 1214 toe. Eene groote schare was bijeen. Namens den Kerkeraad, P. Melis, Scriba. Serooskerke (W.,) 21 November 1897. Vergadering der Classes Klundert te Klun- dert op 10 November 1897. Ds. W. Kapteijn naar toerbeurt Praeses, opent de vergadering op gebruikelyke wyze en be noemt tot medeleden van het Moderamen Ds. A. Schouten als Assessor en Ds. M. Ouendag als Scriba. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Tijdshalve wordt de „de korte predikatie" uitgesteld. Onderscheidene rapporten worden uitgebracht en de onderscheidene Deputaten met dank ge dechargeerd. Nieuwe benoemingen geschiedende, zijn de Classis Deputaten als volgt CorrespondentDs. Ouendag, secundusDs. Schouten. QuaestorDs. Voigt, secundusDs. Schouten. Archief bewarende Kerk: Klundert. Voor Kerkenvisitatie DD. Ouendag en Schouten, primi. DD. Kapteijn en Voigt, Secundi. Voor ExaminaDD. Schouten, Ouendag en Voigt. Voor Zending: DD. Ouendag, Voigt en ouderl. C. Hendriks. Voor Hulpbeh. KerkenDs. Schouten, oudl. L. Punt en K. Dane. In zake Antwerpen DD. Kapteijn, Schouten en Voigt. Voor Approbatie en Losmakingen Klundert en Moerdijk. Een bezwaarschrift persoonlijk toegelicht wordt in Comité behandeld. Het beroep van Ds. van der Velden naar Klundert en van Ds. Offringa naar Dinteloord geapprobeerd. Goedgevonden wordt te bepalen dat voortaan in den beroepsbrief ook zal worden opgenomen de verklaring van het gebonden zyn van den Dienaar des Woords aan Woord en mitsdien aan de drie Formulieren van Eenigheid en aan de Kerkenordening der Geref. Kerken. Kennis nemende van de ingekomen Missive van het Curatorium der Theol. School wordt besloten naast de gewone, ook de 6 Dec. col lecte te houden, en wordt Ds. Ouendag aange wezen om de finantieële belangen dier School in de Classis te behartigen. Naar aanleiding van een schryven, namens Deputaten der Prov. Synode, in zake uitvoering van Art. 13 K. O. wordt besloten om hetjaar- ïyksch verschuldigd Classis-bedrag bij wijze van omslag over de Kerken, te voldoen. In bespreking komt de arbeid te Antwerpen. Aan deze bespreking neemt ook deel Ds. J. H. Feringa als consulent en voorts br. Mulder van Antwerpen. Gemaakte regelingen met het oog op den arbeid aldaar en met het oog op den arbeid aldaar en met het oog op den daarbij benoodigden finantiëelen steun worden goedge keurd. Het onderzoek naar Art, 41 K. O. loopt be vredigend af. Aan Moerdijk zal de gewone finantieele steun worden verleend. Ds. Schouten wordt benoemd tot consulent van Fijnaart. Bepaald wordt dat de volgende classis D.V. zal samenkomen den eersten Dinsdag in Febru ari te Klundert, na samen geroepen te zijn door de Kerk van Moerdyk. Ds. Schouten sluit de vergadering met dank zegging, Namens de Classis, M. Ouendag, Scriba. bij br. J. A. v. Nederveen ran mej. B. f2.-^ voor de plaats. I. de Wolff. ZENDING. In dank ontvangen van de Zendingschool November f 0,76 van N., voor de Zending f 2,675 en uit het busje van Corn, van de Velde f2,80. Namens gecommitteerden, J. van Aartsen Jr., Penningm. ldiotengesticht 9s Heer en Loo. Met dank ontvangen uit het busje van Aug. v. d. Velden f 2,09. K. le Cointre, Diac.-corr. Diaconaal Hulpbetoon Met hartelyken dank ontvangen van mej. W. 6 eenslaaps wollen dekens, van vrouw B. 6 teerling schorten, van mej. de wed. R. een pakje kleeren, bij mej. Wattez bezorgd 75 Cts. en bij mej. de wed. Nachtegaal fl. Ondergeteekende bericht den leden van Diaco naal Hulpbetoon, dat hare bijeenkomst D. V. zal plaats hebben Dinsdag a. s. ten huize van mej. de wed. Nachtegaal. Mej. Verhage. Classe Klundert. De Kerken worden herinnerd aan het besluit der Classe, waarby is bepaald dat in December zal worden gecollecteerd voor de Hulpbehoe vende Kerken buiten de Classe èn voor de Theol. School. Vriendelyk verzoekt ondergeteekende, dat hem vóór 15 Januari 1898 het bedrag dier collecten worde toegezonden, opdat hij oen volledig rapport over het boekjaar 1897 kan gereedmaken. Raamsdonk, J. C. C. Voigt, Nov. 1897. Quaestor. Door den boekh. der K. Kas in dank ont vangen uit de collecte 21 Nov. voor de armen uit dankbaarheid f 1.00, door tusschenkomst van ds. J. D. van de Velden van N. N. f 12.50 voor de plaatsen, van N. N. f2.50 voor het tekort, van N. N. f 1 voor de armenbezorgd bij br. C. Verhage van P. f3.— voor de plaatsidem Ter beoordeeling werd ons gezonden de Scheurkalender van ons Gereformeerd Tractaat- genootschap „Filippus" en de Premie daarbij. De kalender en de premie (het boek over de „Geestelijke verlatingen") gebonden kosten f 1.00 Goedkoope kalender en premie in papieren omslag f0.80. De premie in prachtband alleen f0.75. De premie in papieren omslag alleen f 0.40. Uitgegeven door den heer F. P. D'huy te Middelburg. Het komt ons voor, dat andere dan gunstige beoordeeling hier niet wel mogelijk is. Het schild van den kalender (waarvan het blok door een goed bewerkt plaatje gedekt is) heeft tot grondgedachte genomen het „Oranje boven", dat God geve, dat in 1898 rijkelijk en zege vierend moge weerklinken. Een reeks flinke portretten van onze Oranje-, Prinsen en Konin gen siert het. En bovenaan z(jn de beeltenissen (helaas niet gelykenissen men houde ons deze aanmerking ten goede) van onze twee Konin ginnen. Dat de inhoud van den Scheurkalender goed zal zijn, waarborgen namen van mannen als Prof. L. Lindeboom, Dr. H. Franssen, Ds. A. Littooy, en andere bestuurders. En wat de premie betreft, hebben w(j maar te melden, dat dit boek (getiteld „Geestelyke Verlatingen") een inleiding heeft van Prof. Joh. Hoornbeeck, vervolgens voor een groot deel is geschreven door Gisbertus Voetius, voor een tweede deel door Joh. Hoornbeeck, en verder stukken bevat van Dorothëus den Archiman driet, Luther, Bradford en Amesius, en eindelijk een naschrift van Ds. A. Littooij, waardoor dit eeuwenoude geschrift blijkt voor deze nieuwe uitgave gereedgemaakt te zyn door de welbe kende predikanten J. Hulsebos en A. Littooy. Is aanbeveling van zulk een uitgave niet overbodig De Heere geve het veel lezers En den lezers veel zogen Feringa. CORRESPONDS N T I E. De Opwekking van „Eene lidmate van Kerk A" alsmede enkele berichten en adv. moesten wegens plaatsgebrek tot een volgend no. over staan. Januari. Februari. Maart. April. Mei. Jui ïi. 9 23 13 27 6 20 3 17 8 22 12 26 Arnemuiden. Toebes. Gom- mer. Buur. man. van den Hoorn. Veon- stra. Schoe- makers. Gapinge. de Jager Zijp. Toebes. deJager. van den Hoorn Littooij. Middelburg B. Hulse bos. Schoe- makers. Littooii Veen- stra. Littooij Gom- mer. Middelburg C. Littooy Hulse bos. Zijp. Toebes. Oostkapelle. van den Hoorn. Toebes. Hulse bos. Buur man. de Jager zyp. Veere. Schoe- makers. van den Hoorn. Gom- mer. Veen- stra. Zijp. Buur man, Vrouwepolder. Gom- mer. Buur- man. de Jager Schoe- makers Hulse bos. Veen- stra. Ondertrouwd: F. J. VAN DITMARS, weduwnaar van C. M. de Broekert, en WILHELM1NA WEGELING. Koudekerke26 November 1897. Bezoeken worden afgewacht 2 December 's middags na 1 uur. Eenige Kennisgeving. Hartelyk dank aan allen die blijken van be langstelling gaven op den 13 dezer. J. DE VOS. I. C. DE VOS, geb. Geldof. Serooskerke, 24 Nov. 1897. Ondergeteekende neemt de vryheid langs dezen weg zich aan te bevelen als Een nette en prompte bediening belovende. Beleefd aanbevelend, W. HUBREGTSE, Segeerstraat H 79. Middelburg.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3