BEDDEN cd MATRASSEN, P. J. TAYEH1EB. P. J. PLUIJMERS. §9" OOK IN RUIL. Officiëcle Berichten. Adyertentiën. KONINKLIJKE FABRIEK Lange Breestraat 0157. Middelburg. Ruim gesorteerd in HAARDEN, KACHELS en FORNUIZEN, gepoetste en in yuur gelakte. Tevens eene groote partij gebruikte, in alle soorten, alle zoo goed als nieuw, aan uiterst lage prijzen. verraad aan de Overheid bekend gemaakt en ontdekt. Allereerst werd het huis, waar Gaspar van der Heijden verblijf hield, bezet en doorzocht. Zijn gastheer werd gevangen genomen. Van der Heijden werd wonderdadig gered. Hij had zich in een klein bijgebouwtje ver borgen en de deur van binnen zoo goed vast gedaan, dat de schout of de markgraaf die niet konden openen. Een der dienaren werd nu belast op het dak te klimmen en de pannen op te lichten. De dienaar deed dit en zag van der Heijden op zijne knieën liggende en God biddende. Maar door eene wonderlijke bestiering Gods werd de dienaar met deernis bewogen en ver zekerde den schout, dat er niemand in was. Zoo ontkwam van der Heijden aan het doods gevaar. Doch de vervolging hield niet op. De Gemeente werd alzoo verstrooid, dat velen of gedood, of verjaagd zyn en er gedu rende vele jaren slechts weinige overblijfselen van geweest zijn. Zoo getuigt een bitter vijand Hendrik van Berchem. Het volgend jaar, 1559, werd voor van der Heijden nog gevaarlijker. Wordt vervolgd). Hulsebos. Middelburg. Zondag avond nam Ds. W. H. Oosten met de woorden van Handelingen 20 32 van de geref. Kerk van Middelburg (B) af scheid. Eene talrijke schare, waaronder vele predikanten uit naburige Kerken, vulde het bedehuis. Ds. Littooy sprak namens allen den scheiden den leeraar een hartelijk woord van afscheid toe, waarop hem het 4e vers uit den 120sten Psalm werd toegezongen. Middelburg (C.) Uit het gestelde tweetal ter beroeping van een predikant bij deze Kerk is beroepen Dr. L. H. Wagenaar van Arnhem. Nieuwdorp. Aan den heer A. S. J. Dekker, 1 Orgelhandelaar te Goes, is opgedragen de leve ring van een nieuw (pijp) orgel ten behoeve van de Geref. Kerk alhier. Poortvliet. Alhier is beroepen tot herder en eeraar Ds. J. H. Spoel van Harderwijk. Fijnaart. Ds. G. de Braai van Oosterbeek is .alhier tot herder en leeraar beroepen. Ds. G. Ringnalda te Apeldoorn (B) is wegens voortdurende zwakte in het hoofd genoodzaakt rust te nemen. Hij zal op de eerstvolgende classis aanvraag doen om Emeritaat tegen een nader te bepalen tijd in 1898. De classis Bergen op Zoom heeft den can- ■didaat R. v. d. Kamp, beroepen predikant te Anna Jacobapolder peremptoir onderzocht en tot de H. Bediening toegelaten. De heer G. Doekes, cand. aan de Theol. School te Kampen is in de Classis Alkmaar geslaagd voor het praeparatoir examen. Almkerk, 31 Aug. 1897. De kerkeraad der Ger. Kerk te Almkerk werd aangenaam verrast, door de ongedachte schenking van de royale gift van f2000.— door een lid der gemeente. V De ineensmelting van de twee kerkfor- maties in de hoofdstad van ons land, die zoo lang op zich wachten liet, is eindelijk tot stand gekomen. Reeds werd ze door de classis Am sterdam goedgekeurd. Dat er, nu Amsterdam, dat oudtijds steeds aan de spitse stond, voor ging, spoedig meerdere groote steden moge volgen. Aan het Geref. Gymnasium, verbonden aan de Theol. School te Kampen, is de nieuwe cursus aangevangen met een 70-tal leerlingen. Aan het 2e admissie-examen hebben nog vol daan 21 adspiranten. Te Utrecht werd 7 Sept. j.l. een Christelijk Gymnasium geopend. Beroepente Assen ds. J. Breukelaar te Bo degraven, te Zevenhoven G. Doekes cand. te Dirkshoorn, te Dokkum ds. A. H. Fokkens te Oude Pekela, te Ten Boer ds. P. Bos te Zuid broek, te Nichtevecht en Nederhorst den Berg ds. P. Zijlmans te Hengeloo, te Middelburg Dr. L. H. Wagenaar te Arnhem. Aangenomennaar Yianen aan de Lek door ds. F. Rispens te Steenwyk, naar Scherpenzeel door ds. O. Los te Oud-Vosmeer, naar Middel- harnis door ds. C. S. Boss te Hoogeveen. Bedanktvoor Houwerzijl door ds. W. Bouw man te Lutjegast, voor Stiens door ds. J. H. Spoel te Alblasserdam A, voor Ooltgensplaat door ds. C. J. van Binsbergen te Loosduinen. Agenda voor de vergadering van den Ring Walcheren" op Donderdag 7 October 1897 te Middelburg (des avonds ten 6 ure.) 1. Opening. 2. Lezing der Notulen. 3. Vraag van Koudekerke. Laat het doel eener Geref. Jongelings Ver. toe op Zondag te verga deren. Inl: L Maas Jz. 4. „Belsazar". Inl: J A Luijk. 5. Een Socialistische en Calvinistische volks beschouwing. Inl. P. Gilde. 6. Het Lot. Inl. M. F. Sturm. 7. Godsdienst en beschaving. Inl. P. Suur- mond 8. Iets uit den tijd der Batavieren. Inl. C. de Neef. 9. Tijdsbepaling volgende vergadering. 10 Sluiting. Veere Oct97 De Secretaris J. A. Luuk. De Kerkeraad der Geref. Kerk te Vlissingen (B), maakt bekend zijn besluit, om de dubbel- getallen ter benoeming van ouderlingen en diakenen, ditmaal op te maken uit een gros tal, saam te stellen door de mans-lidmaten en zoo noodig aangevuld door den Kerkeraad. Mitsdien worden de manslidmaten uitgenoo- dlgd op een briefje te plaatsen hoogstens acht namen voor de benoeming van ouderlingen en op een ander briefje hoogstens vier namen voor de benoeming van diakenen, en deze beide briefjes persoonlijk te komen inleveren in een stembus op de Consistoriekamer Maan dag 4 October e. k., van des avonds zeven tot negen uur. De Kerkeraad voornoemd, P. G. Laernoes Jr., Scriba. Gereformeerde Kerk van Vlissingen (B.) Tot het ontvangen der zitplaatsen gelden over het afgeloopen kwartaal zal D. V. worden zitting gehouden Maandag 4 en Zaterdag 9 October, telkens van des avonds zeven tot acht ure, in de consistoriekamer der Kleine kerk. C. P. J. Dommisse. Boekhouder. Verantwoording van Liefdegaven. Vlissingen B. Wederom werden wij ver blijd door eene gift voor de Kerk, bestaande in een bankbiljet van zestig gulden. Naast Gode den onbekenden gever of geefster dank. De extra collecte voor den Kerkedienst bedroeg fl2.38l/2« Ontvangen voor de Zending f 0.50, busje P. A. K. f3.40, voor 's Heeren-Loo f 0.50. Namens den Kerkeraad P. G. Laernoes Jr., Scriba. In dank ontvangen voor 's Heeren Loo van den heer G. G. uit een busjef 6.25. M. Vader Jr., Correspondent. Diaconaal Hulpbetoon. Diakenen der Geref. Kerk te Middelburg (C) nemen de vrijheid de aandacht der gemeente weer eens te vestigen op Diaconaal Hulpbetoon. Het doel en den arbeid dezer Zusters is, naar wij meenen, genoegzaam bekend, en haar daar in met gebed en giften te steunen, kunnen wij dringend aanbevelen maar daar zij den arbeid niet geheel alleen kunnen verrichten, hebben zij even als vroeger hulp noodig. Zij wenschen weer een flinke voorraad kousen, door de armen zoozeer begeerd, de Br. Diakenen aan te bieden, maar zal hun dit gelukken, dan hebben zij breisters noodig, die vaardig de breinaalden kun nen hantteeren. Er zijn nog altijd vrijwilligers opgekomen om dezen arbeid te verrichten en wij vertrouwen dat deze ook nu niet achter zullen blijven. Wy achten dat zy geen aan sporing noodig hebben, zij doen dat werk met blijdschap om des Heeren wil, en weten er daar om ook tijd voor te vinden,maar er zijn er ook die traag in zulk een arbeid zijn en er daarom geen tyd en lust voor hebben. Nu bedoelen wij niet alleen de kinderen, maar de jonge doch ters, hetzij dienstbaren, hetzij vrijen. Voorop sta dat het werk voor de huishouding en alle andere noodzakelijke dingen daar geen schade bij mogen lyden «n ook vragen wij geen islaafschen dienst in deze, het moet vrijwillig gaan en uit liefde tot de armen, die de Heere ons als een erfenis heeft nagelaten, en wanneer dit besefd wordt, kan het niet moeilijk vallen wanneer de dagtaak volbracht is, nog een uurtje uit te splitsen om dezen arbeid der barmhartigheid ter hand te nemen. Er gaan in dezen tijd helaas zooveel uurtjes nutteloos in wereldzin, zoo niet erger, verloren. Dat men toch bedenken moge, dat de Heere eenmaal van een iegelijk rekenschap zal vra gen, hoe hy den tijd, dien Hij hem schonk, heeft doorgebracht. Wij hopen, dat velen bereidvaardig zullen zijn in de komende lange avonden, om de Zusters, van Diaconaal Hulpbetoon, en daarmede de armen, ter hulpe te komen. De schijnbaar geringste diensten, die wij met liefde des Hee ren armen bewijzen, zal Hy naar Zyne beloften rykelijk beloonen en ze zelf, naar Zyne onuit sprekelijke genade, beschouwen als aan Hem bewezen. Zegene de Heere den arbeid van de Zusters van Diaconaal Hulpbetoon en de daaraan verbonden Zusterkring, en van allen, die aan dat schoone doel medearbeiden, tot de eere Zyns Naams. Diakenen voornoemd, J. A. van Nederveen, Voorz. J. J. Fanoij, Secretaris. De sajet tot het breien van kousen, is als naar gewoonte gratis te bekomen bij Mej. Verhage, Krommeweele. Met hartelijken dank ontvangen voor de Naai- vereeniging 's Heeren Loo van Mej. N. N. fl. Mej. J. de Wagemaker, Penningm. De vergadering der Vereeniging voor Geref. Onderwijs, uitgeschre ven tegen 6 Oct., kan NIET doorgaan, maar zal D. V. gehouden worden ACHT dagen later op hetzelfde uur en op dezelfde plaats (Hofpleinkerk.) Namens het Bestuur, C. VERHAGE, Voorzitter. Middelburg, 1 Oct. 1897. Magazyn Gortstraat, Middelburg. Magazijn Wagenaarstraat, Vlissingen. bericht het geacht publiek van Middelburg en Vlissingen, ook de buitenlui, dat hij ruim is voorzien van een groote voorraad Heeren Win terjassen in alle qualiteit, Demi-saisons, Pan talons, Pellerienjassen en Kindergoederen. Door de enorme groote voorraad en de z.g.n. concurrentie verkoopt hy alle artikelen aan lage prijzen. N. B. Voorradig eigengemaakte Bonkers voor den Boerenstand. ij die gedurende den winter van een warme Stoof gediend willen zijn in de Geref. Kerk te Serooskerke, gelieve zich te vervoegen bij den Koster J. DE TOS. van bestaande sinds meer dan een halve eeuw. D. J. PENNOCK, Middelburg. Solide nieuwe Veeren BEDDEN en Kapok BEDDEN. Springveer-, Wolle-, Paardenharen-, Kapok-, Alpen- en Zeegras, MATRASSEN. Soliede aflevering.Uiterst laaggestelde prijzen. BEDDEN-TIJKEN, welke nimmer doorstuiven. 10 jaar garantie.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3