Eet provisioDttl Agent BEDDEN eo MATRASSEN, Oificiëele Berichten. KORT VERSLAG Nieuw-Beerta. Advertentiën. Portretten van Ds. OOSTEN, in verschillende vormen, zijn te bekomen bij den Koster G. MIDAYAINE. KONINKLIJKE FABRIEK^ gaan, dan is dat laat werken op Zaterdagavond zeker evengroote zonde als het werken op Zon dag zelf. 15. Ook weet ik niet hoevele Sabbathen de Heere my nog geven zal, en het zou een po vere voorbereiding voor den eersten Sabbath in den hemel zyn, den laatste op aarde in de wereld te hebben versleten. Dit stukje werd door Rev. Jacob Filook (een Engelsch predikant) gevonden in den ouden en veel gebruikten Bijbel van een zestigjarig lid mate zijner Kerk, die bij haar leven bijna twee mijlen van de kerk woonde, en er altijd was zoolang zq niet vanwege ziekte te bed lag. Ik denk de redenen van deze oude Engelsche -Christin zyn nog altijd een voor een aandach tige overweging waardig. En het zou zeer be- langryk zyn wanneer sommigen, die niet ge woon zyn trouw ter kerk te komen, tegenover deze ook hunne redenen plaatsen. Maar ik vrees dat men zulk een lystje van verontschul digingen niet achter in zyn By bel zou durven schryven. E. Overgenomen. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Middelburg C heeft in zyne Vergadering van 2 September 1897, de artikelen 2 en 3 der regeling voor de benoeming van Ouder lingen en Diakenen gewijzigd, zoodat die artikelen nu luiden als volgt Art. 2. De Kerkeraad stelt jaarlijks in de maand September, de mansleden die tot het H. Avond maal zyn toegelaten in de gelegenheid om op -onderteekende briefes namen op te geven van personen, die zij voor den dienst van het Ouderlingschap en het Diakenschap geschikt achten en wel van hoogstens zooveel perso nen als er vacaturen zijn. Verkiesbaar tot die ambten worden alleen ge acht die leden der geref. Kerk, die naar het oordeel des Kerkeraads de gaven en bekwaam heden van den Heere ontvingen, welke tot deze diensten noodig zyn en welke gekend worden uit 1 Tim. 3 en 2 Tim. 2 24—26 en Titus 1 5—11 en uit de artikelen 23 en 25 der Dordsche Kerkenorde of ook uit capittel 4 en 5 van de Acta der Synode van Wezel, alsmede uit de stipulatiën van het Formulier van be vestiging van Ouderlingen en Diakenen. Art. 3. In een der Kerkeraadsvergaderingen van de maand October wordt uit het aldus verkregen .grostal door den Kerkeraad opgemaakt een lyst, bevattende tweemaal zoo veel namen als er vacaturen zyn in het College van Ouderlingen en Diakenen. Op den len Vrijdag in November des avonds 7 ure worden de stemgerechtigde mansleden der gemeente opgeroepen, om uit deze candi- datenlijst aan te wijzen welke personen men door den Kerkeraad tot het ambt van Ouderling of Diaken wenscht benoemd te zien. Ter uitvoering daarvan heeft de Kerkeraad bepaald dat op Woensdag den 22 September a. s. des Voormiddags van 11 tot 1 uur en des avonds 7 tot 9 uur eene Commissie uit den Kerkeraad in de Consistoriekamer zitting zal houden tot het in ontvangst nemen van per soonlijk in te leveren onderteekende briefjes welke hoogstens mogen bevatten 6 namen van personen die geschikt geacht worden voor het ambt van Ouderling en 3 namen van perso nen geschikt voor het ambt van Diaken. De namen der aftredende Broeders zyn als Ouderlingen de Broeders J. Maljers, C. Verhage, C. H. de Wagemaker en 3 vacaturen als Diakenen de Broeders J. A. van Neder- veen, J. Tilroe en I. de Wolff. Namens den Kerkeraad voorn., J. D. v. d. Velden, Praeses. C. H. de Wagemaker, Scriba. Leden van kerkeraden, die tegenwoordig wenschen te zyn bij de afscheidspredicatie van Ds. W. H. Oosten op Zondagavond 26 Septem ber 6 uur in de Hofpleinkerk, worden vriendelijk verzocht hunne namen op te geven bij een der leden van den Kerkeraad der Geref. Kerk Mid delburg (B), teneinde plaatsen beschikbaar te hebben. Als Algemeen hoofd voor het Scheurer hospitaal te Middelburg is opgetredenMejuffrouw M. Stoof, Vlissingsche Singel. Alle hoofden wor den ten vriendelijkste verzocht hun gelden in September aan bovengenoemd adres te be zorgen. De Kerkeraad der Geref. Kerk te Middelburg (C) heeft besloten met het oog op het a. s. vertrek van den tegenwoordigen Dienaar des Woords, ommiddellijk het Beroepingswerk ter hand te nemen. Dientengevolge roept zij by dezen de stemgerechtigde leden op ter vergade ring in de Noorderkerk op Woensdag 22 Septem ber a. s., des avonds om 8 uur precies, ten einde over te gaan tot het formeeren van een zes tal,ter beroeping van een Dienaar des Woords bij deze Kerk. De Kerkeraad voornoemd, Namens hem, J. D. v. d. Velden, Praeses. C. H. de Wagemaker, Scriba. Classe Klnndert. De Kerken der Classe Klundert worden her innerd aan de Classicale regeling der collecten waarbij bepaald is, dat in September moet ge houden worden de 3e Collecte naar art. 13 K.O. en in October de collecte voor de Theol. Facul teit van de Vrye Universiteit. De Quaestor der Classe, J. C. C. Voigt. Raamsdonk, Sept. '97. van de Vergadering der Classe Klundert ge houden te Fijnaart op 7 September '97. De vergadering werd geopend met psalmge zang, aanroeping van den Naam des Heeren en het lezen van een gedeelte uit de Heilige Schrift. Uit de presentielyst bleek, dat alle kerken met behooriyke Credentiebrieven ter vergadering waren, behalve die van Moerdyk, die bericht van verhindering ingezonden had. Ook waren tegenwoordig de broeders uit Ant werpen met hun Consulent, Ds. J. H. Feringa. Naast den voorzitter, ds. A. Voogel, namen in het Moderamen zitting ds. Ouëndag als Assessor, ds. Schouten, als Scriba en ds. Kap- teyn, als adj .-Scriba. De redactie van de No tulen werd goedgekeurd. Naar aanleiding van de Notulen wordt door ds. Feringa mededee- ling gedaan aangaande het Consulentschap te Antwerpen en inlichtingen gevraagd omtrent het Deputatenschap voor de Zending. De korte predikatie werd uitgesteld tot de volgende vergadering. De onderscheidene De- putaten brachten hun rapport uit. Ds. Ouëndag rapporteerde als Classicale Correspondent en namens Deputaten ad Examina en namens Kerkvisitatoren. Ds. Voogel las het rapport van Deputaten voor de Zending br. L. Punt dat van Deputaten voor Hulpbeh. Kerken en van de Archief be warende Kerk. Ds. Voigt bracht verslag uit van de Particuliere Synode van Nieuwendyk. Ds. Kapteijn over de toe passing van art. 13 K. O., in een bepaald geval en Ds. Schouten rapporteerde namens Deputaten voor tusschentydsche Approbatieën, Losmakin gen. Alle Deputaten werden met dank ge dechargeerd. Voor Approbatieën en Losmakingen werden tot de eerstkomende Classe aangewezen de ker ken van Fijnaart en Raamsdonk. Aan de kerk van Raamsdonk werd opgedragen de zorg voor de geloovigen te Geertruidenberg en Drim- melen. Alle overige Deputaten werden ge continueerd tot de November-Classe. Door den voorzitter werden gelezen de in gekomen stukken van de Vereeniging tegen de Prostitutie en van den Nederlandschen Vrouwen bond. Den Scriba wordt opgedragen genoemde stukken te beantwoorden. By de rondvraag naar art. 41 K. O. werd door eene kerk toestemming gevraagd om over te gaan tot den tweeden trap in eene censuur. Aan Moerdyk werd dezelfde steun toege zegd. De Consulentschappen werden geregeld als volgtds. Voigt te Moerdijkds. Ouëndag te Klundertds. Voogel te Fijnaartmet ds. Schouten als Secundusds. Kapteyn te Dintel- oord en ds. Feringa te Antwerpen. Aan het verzoek van Antwerpen om de steun der Classe by de inzameling van gelden voor een Kerkgebouw zal voldaan worden, zoodra de noodige waarborgen door eene Commissie uit de Classe zullen gevonden zijn. Tot Depu taten werden benoemd D. D. Kapteijn, Voigt en Schouten. De regeling der Vacatuurbeurten voor de eerste drie maanden is als volgt Moerdyk Sept. ds. Kapteyn. Oct. ds. Voigt. Nov. ds. Ouëndag. Fijnaart Sept. ds. Ouëndag. Oct. ds. Schouten. Nov. ds. Kapteyn. Klundert Sept. ds. Voogel. Oct. ds. Kapteijn. Nov. ds. Voigt. Antwerpen Nov. ds. Schouten. Door ds. Voogel werd gevraagd om acta van afscheid met het oog op de opvolging van een beroep naar Gouda. Aan dit verzoek werd voldaan. Aan de namiddag-zitting werd een referaat geleverd, door Ds. Dijkstra van Smilde over: „Hoe midden-Java om arbeiders roept". Ver volgens is een bidstond voor de Zending ge leid door de Deputatie tot opwekking vanZen- dingsyver in het Zuiden, ds. J. H. Feringa en ds. Voigt. De volgende vergadering zal D. V. op 3 Nov. te Klundert gehouden worden, na safimgeroepen te zijn door de kerk van Raams donk. De vergadering werd gesloten met dank gebed van den Praeses. Namens de Classe, A. Schouten Wz., Scriba. Verantwoording van Liefdegaven. Vlissingen B. In dank ontvangen voor de gereformeerde schooléén gulden voor diako- naal hulpbetoonsajet- voor twee paar kousen, 21 el geel katoen en één gulden. Voor de zen ding van W. J. G. W. Jz. 3200 postzegels. Van de Jonged. Vereen. Dorkas voor de Zending f5.16 De collecte voor de hulpbehoevende Kerken bedroeg f 13.66. Namens den Kerkeraad, P. G. Laernoes, Jr. Scriba. Met hartelijken dank ontvangen van Mejuff. N. N. een lap cits en een lap geel katoen. Ps. 112 vers 5. Zusterkring. Door de Jonged. Ver. te Arnemuiden wordt met dank de ontvangst bericht van een postw. ad f2.50 uit Axel. Idiotetu/esticht 98 Heeren Loo. Met vriendelijken dank ontvangen van Ds. Keulemans 6e deel eener collecte in de geref. Kerk van Schoonhoven (B) f2.66. De geldleening begint op te schieten. Sedert ons vorig schryven is voor f 12000 ingeschre ven, zoodat thans ongeveer f25000 aan aan- deelen geplaatst is. Dit is nog maar de helft en zoo kan aan de noodzakelijke aanbouw nog niet begonnen worden. Zeer jammer, want reeds spoedig komt de winter, wanneer aan bouwen niet kan worden gedacht. Wie dus kan, helpe spoedig. K. le Cointre, Diak.- Corr. Tot myne biydschap ontving ik voor dit arme Kerkje in de woestyn: van A. B. f 1,00van G. P. f—,50. Met hartelijken dank J. Hulsebos. Getrouwd: F. KEULEMANS en A. A. v. APELDOORN, die ook namens hunne familie, hun hartelyken dank betuigen voor de bewijzen van belang stelling by hun huweiyk ondervonden. Goes, 16 September 1897. gevraagd voor de Dordrechtsche Stoom- mosterd-fabriek, Binnenkalkliaven 29 rood, Dordrecht. van bestaande sinds meer dan een halve eenw. D. J. PENNOCK, Middelburg. Solide nieuwe Veeren BEDDEN en Kapok BEDDEN. Springveer-, Wolle-, Paardenharen-, Kapok-, Alpen- en Zeegras, MATRASSEN. Soliede aflevering.Uiterst laaggestelde prijzen. BEDDEN-TIJKEN, welke nimmer doorstuiven. 10 jaar garantie.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3