BEDDEN en MATRASSEN, lis eo vaaenana. Officiëele Berichten. BOEKBEOOKDEELING. Een Gedachtenis van tien jaren Advertcntiën. KONINKLIJKE FABRIEK Hare Majesteit Koningin Willielmina. werken. En nog anderen vonden het, hoe toenschelvjk het ook is dat elk lid der Ge meente den Doop ontving, om de teederheid en heiligheid der zaak, niet goed den Doop voor te schrijven. Uit niets bleek ons, dat de „Synode" ten slotte de bepaling verwierp, omdat zij, het ka rakter harer „Kerk" als eener Christelijke Kerk eerend oordeelde zelve niets meer te bepalen te hebben, omdat Christus zelf den Doop had voorgeschreven. En wat is dan het resultaat van heel deez' historie Wat anders, dan dat nu by vernieuwing gebleken is, hoe het hoogste Kerkbestuur van het Nederl. Herv. Kerkgenootschap straffeloos de bindende kracht van Christus' ordinantie in zijn midden laat ontkennenin bespreking van het al of niet verplicht zijn van den H. Doop voor leden van zijn Kerkgenootschap, achter het Christelyk karakter van de „Ned. Herv. Kerk" een vraagteeken laat zettenen eindeiyk, door het laten staan van dit vraag teeken, zelf aanleiding dreigt te geven tot het verzaken van den Doop door ongeloovige pre dikanten Een droef resultaat, maar in plaats waarvan kostelijke vrucht voor 'sHeeren Kerk zou zijn te boeken, zoo de gereformeerde kerken en be- lyders in het Genootschap, door zich ernstig rekenschap te geven ook van dit feit in hun kerkelijk leven, de zönde van hun weg moch ten inzien en rechte paden mochten maken voor hune voeten. Om, naar de schuld die we hebben bij onze broederen, daartoe mede te mogen werken, meenden we op deze doopkwestie even de aan dacht te moeten vestigen. OvergenomenFernhout. Woensdag, 8 September, herdenkt Ds. A. Littooij, predikant by de Gerei. Kerk te Mid delburg, den dag waarop hij vóór 30 jaren zijn dienstwerk te dier plaatse aanvaardde. Moge ZEerw. nog vele jaren in den dienst van Gods Koninkrijk werkzaam zijn Kruiningen. Ds. G. Lampen nam Zondag afscheid van de Gemeente met eene leerrede naar Handelingen 20 vers 32. Een groote schare van hier en elders was opgekomen om den geliefden leeraar en vriend voor 't laatst te hooren. Het was een aandoenlijke ure, aan het eind waarvan ds. de Koning van Krabbendyke, namens Kerkeraad en Gemeente den leeraar een laatst vaarwel toeriep en de gemeente op ZEerw. uitnoodiging hem toezong Ps. 121 4. In 1860 bevestigd, diende ds. L. achtereen volgens de kerken te Herwijnen, Zegwaart, Sleeuwijk en Kruiningen, respectievelijk 7,21/J, 7 en 20 jaar. ZEerw. gaat zich te Smilde vestigen. Den heer G. Jager die door de deputaten voor de Zending onder de Joden, uitgaande van de Geref. kerken, aangesteld is als zendeling onder Israël, is Groningen, als voorloopige standplaats aangewezen. Hy bevindt zich thans sinds eenigen tijd bij ds. Kropveld te Waddings veen, secretaris der Deputaten, om onder diens leiding zich voor deze moeilijke taak te be kwamen. Als een eigenaardigheid meldt men dat Ds. J. A. de Bruin te Emmen die jl. Zondag ge dachtenis vierde van zyn 25-jarig predikambt, in die 25 jaar geen enkelen kerkdienst, om welke reden ook, heeft behoeven te verzuimen. De heer B. van Schelven te Amsterdam, herdacht Woensdag 1 Sept. zijn 2o-jarigen dienst in 't Evangelie. Ds. v. Schelven, geboren 1847, was in 1872 candidaat by het provinciaal kerkbestuur van .Zeeland. Den 1 Sept. van laatstgenoemd jaar werd hy te Oost-Souburg bevestigddaarna was hij pred. te Alkmaar 1877, 's Hertogenbosch 1878, Haarlem 1880, Amsterdam 22/25 April 1883. Wegens de bekende beheersquaestie uit de hervormde kerk geraakt, dient hij sinds 1886 de gereformeerde Kerk van Amsterdam. Voor de Bijbelcolportage in de boven en be neden Betuwe, in de Tieler en in de Bomme- lerwaard, is door Depp, der classis Arnhem en Tiel van de geref. Kerken, benoemd om te ar beiden in deze strekendhr. A. Punt, tot nog toe ouderling by de Geref. Kerk van Rotterdam. Ds. Abels thans Emer. pred. te Zuidwolde, is door H. M. de Koningin-Regentes benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ds. Abels heeft van 1843 tot 1897 de geref. Kerken gediend en is alzoo de nestor, de oudste, van de dienaren des Woords in de geref. Kerken. Beroepen te Veere B. v. d. Werff, cand.te Stiens J. H. Spoel te Alblasserdamte Scherpen- zeel O. Los te Oud-Vosmeerte Kamerik W. H. Gispen Jr. te Breukelen. Aangenomen: naar Stedum J. Huizinga te Siddeburennaar Hattem door H. Bouwman naar 's Gravenzande A. H. v. Minnen te Zaam- y slag. Bedankt voor Ezinge door H. D. Drenth te Nieuwoldavoor Winsum door M. Warmen- hovenvoor Genemuiden door T. Rispens te Oenkerkvoor Middelburg door J. H. Donner Jr. te Nieuwdorp. Vlissingen b. In dank ontvangen, voor de Zending duizend net gesorteerde postzegels van eene vriendin uit Serooskerke. Namens den Kerkeraad P. G. Laernoes Jr., Scriba. Idiote iig e sticht 9 8 11 eer en Loo. Met vriendelijken dank ontvangen uit het busje van Pa Ma Boucherie te Souburg f 17,59 en f0,50 voor den harden weg. Het Bestuur bericht ons dat reeds voor f17000 in de 4 pCt. geldleening is deelgenomen. Wie helpt uit onze kring de ontbrekende f8000 aanbrengen? Er zyn in Zeeland en N. Brab. plm. 30 correspondenten. Broeders wat deed ge als zoodanig reeds voor deze zaak? K. le Cointre, Diak.-Corr. door J. H. FERINGA. Amsterdam, Wormser. Prijs 30 Cent. Deze gedachtenis bestaat uit de intreerede van ds. Feringa te Klundert, 20 Juli 1888, en zijn afscheidswoord aldaar 20 Juni 1897. Het denkbeeld van den geachten schryver ligt dus voor de hand, om in deze twee rede nen als 'tware een tydvak van circa tien jaren te doen spreken, een tydvak voorZEw., voor de Kerk van Klundert, ja voor onze Ker ken in 't gemeen zoo belangrijk. Wy hebben deze leerredenen met zegen en Ondergeteekende hoopt aanstaande week zyne catechisatiën op de gewone uren te hervatten. J. D. v. d. Velden, Middelburg 2 Sept. '97. v. d. m. De Zendingsconferentie der Geref. Kerken in de Classis Klundert zal D. V. a. s. Dinsdag 7 September, 's nam 2 uur te Fijnaart gehou den worden. Ds. H. Dijkstra van Smilde zal een referaat houden over het onderwerp Hoe midden-Java om arbeiders roept", waarna gelegenheid zal worden gegeven tot debat, 'w Avonds 6 uur zal de Bidstond voor de Zen ding aanvangen, waarbij als sprekers hopen op te treden Ds. J. H. Feringa van Zaandam en Ds. J. C. C. Voigt van Raamsdonk. Tot bywoning dezer samenkomsten worden zoowel leden als ambtsdragers van de Geref. Kerken dezer Classis dringend opgewekt. Verantwoording van Liefdegaven. SUPPLETIEFONDS Draagt elkanders lasten te Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen, gevonden in de collecte Noorderkerk fl, f 0,25 als Augustus- giften. K. le Cointre, Ferm. ZENDING. Middelburg (C) Door gecommitteerden in dank ontvangen voor de Zendingcollecte Zendingschool Augustus f0,525, uit het busje van Mej. A. f4,69, bezorgd bij br. K. Le Cointre, door Cath. Vader 1000 gebruikte postzegels, van Pa Ma Boucherie, Souburg f0.50, uit de kerkbus geref. Kerk (Segeerstraat) f 10,14 V2- Namens gecommitt. J. van Aartsen Jr. Fenningm. Met hartelyken dank ontvangen van Mej. N. N. 7 Jongenshoeden. Zusterkring. stichting gelezen en gelooven, dat de schryver zijn denkbeeld verwerkeiykt heeft. Natuurlyk hebben deze woorden des geliefden leeraars in de eerste plaats belang voor Klun dert en vindt men daar dit boekske (dat wy wel wat laat ter recensie ontvingen) zeker reeds van huis tot huis, en voor Zaandam, waar men van den nieuwen leeraar begeerig is alles te lezen, maar de kring van lezers moet zich nog veel wyder uitstrekken. Ds. Feringa (Klundert en Zaandam mogen het ons ten goede houden) is geen man om aan ééne Kerk te behooren. Gansch Brabant en Zeeland ten minste hadden en hebben deel aan hem. Het is dus niets minder dan wenschelyk, dat al ons volk door Brabant en Zeeland zich deze Gedachtenis aanschaffen en, geve het de Heereden zegen genieten, die het lezen van deze treffende bladzijden kunnen brengen. Hulsebos. Ond ertrouw d F. KEULEMANS en A. A. VAN APELDOORN. 1 September '97. Getrouwd: P. J. TISMEER, en J. KOOLE, die tevens hunnen dank betuigen voor de veel vuldige blyken van belangstelling, welke zij mochten ontvangen. Middelburg, 3 September 1897. De ondergeteekende betuigt zyn hartelyken dank voor de blijken van belangstelling en vriendschap hem betoond bij zyne Verkiezing tot Lid van de Provinciale Staten. D. J. DRONKERS. Middelburg, 3 September 1897. Aan allen, die in dit jaar van zooveel her denking voor ons, toch ook ditmaal 30 Augus tus niet onopgemerkt wilden laten voorby gaan, onzen hartelyken dank. Ds. J. HULSEBOS. Vlissingen, 3 September 1897. van bestaande sinds meer dan een halve eeuw. D. J. PENNOCKMiddelburg. Solide nieuwe Veere BEDDEN en Kapok BEDDEN. Springveer-, Wolle-, Paardenharen Kapok-, Alpen- en Zeegras, MATRASSEN soliede aflevering.Uiterst laaggestelde prijzen BEDDEN-TIJKEN, welke nimmer doorstuiven 10 jaar garantie. Verschenen ring van is: de eerste afleve- Gedenkboek bij de a. s. Kroning van Dit in groot, 4° formaat op best papier gedrukte en met 12 fraaie portretten en platen (in 8 kleuren) versierde boek, zal bevattende levensbeschry vingen j| van alle Vorsten uit het Huis van Oranje, §0 besloten door die van H.H. M.M. de Ko- ningin Regentes en onze geëerbiedigde 0 Koningin en zal ook de belangrykste byzonderheden vermelden der Troons- bestyging. Schry'vers van het boek zijn: de H.H. R. Husen; A. A. Kleyn; G. Schutte; P. J. Kloppers en H. B. van Lummel, die «a door hun vroegere werken reeds getoond hebben, iets goeds op 't gebied der Va- Ij derlandsche Historie te kunnen leveren. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot de levering van bovenstaand werk. K. LE COINTRE.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3