ORGELS. Onbegrijpelijk Pakket B. Amerikaansche Officiëele Berichten. Geref. Kerk te Middelburg C, Verantwoording van Liefdegaren. Advertentiën. Christelij ke \Verkliedenvereeniging „PATRIMONIUM". Ook van Harmoniums en Pijporgels voor Kerk gebruik vrage men Prijscourant. A. S. J. DEKKER, Goes. gunstige voorbeelden haalt hij aan van de in vloed der waarheid op kinderen. Zelfs op ze venjarige leeftyd, b. v. een jongentje die al juichende voor hij stierf zijn onderwijzer be dankte dat hij hem had verteld van den Heere Jezus. Ten 3e wees hij ons op de raven der beek, schetste het tydelijk verblyf van den profeet Elia te Chrith. Bewees hoe God voor Zijn zaak en Zijn volk zorgt, en door welke geringe somwijle tegenstrijdige middelenteekende eerst de raven en hun roofzucht en hoe hunne jongen sojns schreeuwen om spijzen. Deze dieren, zegt hij, gebruikte de Heere om Zijn knecht te onderhouden. O, welke een overeen komst wist hy te treffen tusschen Elia en zyn verzorgers, tusschen Kerk en School en de menschen die God gebruiken wil om haar te onderhouden. Zy zijn meest allen arm naar de wereld, omringt met zorgen voor eigen kinde ren en huisgezin,, maar geen nood zegt hij de beekjes mogen tijdelijk uitdrogen, dan zal God die dezelfde is, een weduwe gebieden om te on derhouden. Zoo dikwijls toont Hij dat de ka pitalen der rijken niet onmisbaar zijn.. Laat ons niet om rykdom verlangen dan gaat het niet lang goed. Onze God is niet karig. Hij gaf de profeet wel geen lekkernijen maar ook geen naakt brood. God zorgt nog dat zyne knechten by hun brood een stukje vleesch hebben. Tot hiertoe mijn verslag. Jammer dat die schoone rede, zoo vol prak tische wenken, ernstige vermaningen, door zoo weinig menschen is aangehoordgrootendeels door de drukke werkzaamheden nog met het inzamelen van den oogst, dat reeds gebeurt zou zijn geweest, als het weder gunstig ge bleven was. Mocht dit gebrekkig en onvolledig verslag, nog vele tot jaloersheid verwekken, en die ze gehoord heeft, een vruchtje hebben afgeworpen, zoo voor hun als voor de School is de wensch van een toehoorder. P. Corr. „Veldwijk" hoopt zijn dertiende jaariyksche samenkomst te houden te Breda, op 8 en 9 September 1897, a. s. Woensdag 8 September des avonds ten 7'/a ure, ure des gebeds in de groote kerk der Nederl; Herv. gemeente, waar bij ds. (dr) de Lind van Wijngaarden uit Utrecht zal voorgaan. Donderdag 9 September algemeene vergade ring ten 91/2 ure, in „het Hof van Holland" te 2 ure, openbare samenkomst met debat. Onderwerp „Erfelijkheid en ontaardingin te leiden door den heer dr. J. H. Schuurmans Stekhoven, geneesheer-directeur van „Dennen oord." Op de Agenda voor de algemeene vergade ring staat 0. a.Rapport van het algemeen be stuur in zake zenuwlijders, volgens opdracht van de vorige algemeene vergadering. Het hoofdbestuur worde gemachtigd tot de uitgifte van eene nieuwe leening van f 100000 voor verdere afbetaling van den uitbouw van „Veldwijk" Opwekking om het bestuur te steunen in het zoeken van geschikte personen voor den arbeid der verzorging van lijders en lijderessen. Voorstel afd. Kampen. Met het oog op de moeiiykheden, die in den laatsten tyd bij de benoeming van een geestelijk verzorger voor de stichting „Bloemendaal" zich hebben voor gedaan, verzoeke de algemeene vergadering aan het bestuur der vereeeniging met de ter plaatse der stichtingen bestaande kerk, welke op den grondslag der Gereformeerde belijdenisschriften staat, waarborg biedt, dat deze in haar midden worden beleefd en gehandhaafd, en dus ook zorge kan dragen, dat art. 2 der statuten voor den dienst des Woords op het gebied der stich tingen van kracht blij ve zoodanige regeling te treffen, dat de geestelijke verzorger in de stichting ook door die kerk als dienaar des Woords wordt beroepen en erkend, en alzoo ook zijn dienst op het gebied der stichting ambtelijk in den Naam des Heeren uitrichten kunne. De afd. Kampen geeft de algemeene verga dering in overweging, in overleg met andere vereenigingen, als „Effatha", „'s Heerenloo", „Eudokia", „Geref. Ziekenverpleging" enz., op de wijze als in het Wupperthal, samen ineen week in het midden des lands te vergaderen. Middelburg. Ds. W. H. Oosten hoopt Zondag 26 September a. s. afscheid te nemen van de -Geref Kerk te Middelburg B en Zondag 10 October intrede te doen by de geref. kerk te Enkhuizen. Als bevestiger zal optreden ds. A. van der .Sluys te Baarn. Beroepen te Monster ds. T. Kramer te Rotte- valle (broeder van den vorigen leeraar wyien dr. G. Kramer die na een arbeid van slechts vyf weken overleed)te Gaastmeer B. J. Hee- res cand. te Idsegahuizente Klundert ds. J. D. v. d. Velden te Middelburg Cte Staphorst ds. W. Wolsink te Steenwijk te 's Gravenhage B ds. W. H. Gispen Jr. te Breukelente El- burg G. J. D. Aalders te Gouda (A). Klundert, 24 Aug. 1897. Uit het drietal be staande uit de predikanten C. W. J. v. Lum mel van Delft, D. Ringnalda van Oudshoorn en J. D. v. d. Velden van Middelburg, werdt laatstgenoemde door den kerkeraad van Klun dert tot Herder en Leeraar dezer Kerk beroe pen. Namens den Kerkeraad, A. C. v. Drimmelen, Scriba. VERPLEGING IDIOTEN-MEISJE. Vergeet de mildadigheid en. de mededeelzaamheid niet, want aan zoodanige offerande heeft God een welbehagen. Heijr. 18:16. In de Kerkbode van 7 en 14 Mei 1.1. hebben Diakenen aan de gemeente bekend gemaakt, dat zij geroepen zijn om te zorgen voor de verpleging van een meisje in het Idioten-ge- sticht 's Heeren Loo. Medegedeeld werd dat de Diaconie f200 verplegingskosten moet bijdragen en op welke wijze Diakenen in dit bedrag hoopten te voor zien. Daarbij werd gemeld waarom Diakenen meenen niet om hulp te kunnen vragen bij de Overheid of bij de Kas voor hulpbehoevende Diaconiën en het vertrouwen uitgesproken dat de gemeente hen in deze niet zou teleur stellen. Met dank aan den Heere die de harten tot mildadigheid heeft geneigd, kunnen Diakenen berichten, dat dit vertrouwen niet is beschaamd. De eerste collecte toch heeft de belangrijke som van f86,985 opgebracht. Op den a. s. Zondag zal D. V. de Gemeente bij vernieuwing in de gelegenheid worden ge steld om, een deel van hetgeen de Heere haar heeft geschonken, voor dit doel af te zonderen. Diakenen hopen dat de Gemeente door ruime mildadigheid de dankbaarheid zal toonen aan den Heere, die haar zooveel schonk in tegen stelling ook van dat meisje dat zooveel moet missen. Mochten wy steeds bedenken dat, de Heere mededeelzaamheid van ons vraagt, als eene vrucht der dankbaarheid voor de zegeningen welke Hij ons schenkt. Namens Diakenen der Gereformeerde Kerk te Middelburg (C) J. A. van Nederveen, Voorz. J. J. FANOY, Secr. Door den boekh. der K. Kas in dank ont vangen uit de collecte 22 Aug. f2.50 voor de plaatsf 1.— voor de Aug. collecte. Bezorgd bij den Koster van C. R. f5.— voor de Kerk door tusschenkomst van Br. J. J. Fanoy van N. N. fl.— voor de plaats van N. N. fl.— idem. i. de Wolff. SUPPLETIEFONDS Draagt elkanders lasten te Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen als Augus- tus-gift: van Mej. H. fl.— van Mej. V. f0.25. Aangenaam zal het ons zijn nog meerdere bewijzen van sympathie voor het Suppletie- fonds te mogen ontvangen. Men weet het is ten behoeve van het Chris telijk Onderwijs voor de kinderen van de min der gegoede broederen onder ons. Het is naar 's Heeren wil en dus ook 's Heeren werk, dat Hij niet zal loslaten. Zij het ons een eere daaraan te mogen mede arbeiden. Wie dit nog niet deed en zich zoogemakke- lyk aan alles of vele zaken onttrekt, mag zich wel ernstig bedenken of de Heere hem of haar misschien ook heeft losgelaten. Hij heeft ons niet noodig. Zijn werk gaat door, dit geeft hope. Dat wy ons dan niet onbruikbaar maken. K. le Cointre, Penningm. Idiotengesticht 's Heeren Loo Met dank ontvangen van Mej. G. 200 halve centen f 1 en aangevraagd is één aandeel van flOO in de geldleening. Wy bevelen deze zaak verder in de belang stelling aan van hen die met geld en goederen gezegend zijn. Omtrent het Idioten-meisje uit Middelburg schreef het Bestuur ons dezer dagen „Pietje is een vreemd meisje d. w. z. zij lijdt aan Idiotisme in een vorm die somtijds aan krank zinnigheid doet denken, 'tls een zeer onge lukkig kind. Toevallen heeft zij nu en dan, doch ze zijn niet zwaar, ook niet van langen duur." Met het oog op deze laatste meaedeeling komt het ons voor dat het verblijf op 's Heeren Loo reeds gunstige resultaten geeft. Vroeger althans waren de aanvallen langdurig en veelvuldig. Zij er veel gebeds voor al wat in ellende verkeert. K. le Cointre, Diac. Corr. OPENBARE VERGADERING op Woensdag 1 September, a. s. 's avonds 8 uur. Lokaal Kerkstraat. Spreker: Ds. W. H. OOSTEN. Goedkoop e, beste Amerikaansche Orgels in groote sorteering in voorraad. Ook op afbetaling wordt geleverd. Een. massa aanbevelingen liggen ter inzage. Door de honderde aanvragen zijn de beide vorige pakketten totaal uitverkocht. Er is echter nog te veel voorraad, welke eerst opgeruimd moet worden ten einde tegen 't najaar plaats te hebben voor een nieuwe sorteering. Onderstaand pakket wordt franco toegezonden na ontvangst van postwissel ad f 1,35 plus 15 cent voor de vracht. Spoed u, haast u, voor u teleurgesteld wordt, doordien dit pakket uitverkocht is. Pakket B bevat: 1. Ds. DETMAR, ZEerw. bekeeringsgeschiedenisf 0,50 2. Ds. DETMAR, Zestal Leerredenen0,50 3. Ds. Th. VAN DER GROE, Vyftal Leerredenen0,30 4. TAAIE JAAP, Levensgeschiedenis van een godvreezend zeeman 0,127a 5. Th. HALYBURTON, De zondaar verheugd1,— 6. JOH. OWEN, De dooding der zonde0,70 7. Ds. DETMAR, Overdenking van Rom. 8:10,25 Deze 7 stuks franco f 1,50. Wat een prachtige interessante boekenDoch dit is nog niet alles. De eerste van elke 10 bestellers ontvangt geheel gratis het werk van Ds. KRUMMACHER, De waarheid der godzaligheid. Een uitnemend werk. Een ieder, oud of jong, schaffe dit pakket onverwijld aan. 't Is degelijke gereformeerde lectuurOok uitnemend geschikt voor onze Jongelings- en Jongedochters-Vereeni gingen. De dagen korten. Ze wijzen ons heen naar den winter, den tyd zoo uitnemend geschikt om te lezen of te onderzoeken. Haast u dus en zendt onverwijld postwissel ad fl,50 waarop staatPakket B en den naam van dit blad, aan den Uitgever R. J. FUIK, Leiden. N. B. Is het pakket niet naar genoegen, na terugontvangst uw bedrag direct terug.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3