BAROMETERS. is en va Offlciëcle Berichten. Idioten-gesticht 's Heeren Loo. Advertentiën. Ds. C. ORANJE. F. KEELEMAXS, Korte Delft. Hare Majesteit Koningin Wilhelniina. A. II. TEN BOKKEL HU1NINK, Utrecht. Electromotorisclie Tandhalsbandjes. danin onzen tijd is er zooveel dat het gezin zoekt uiteen te rukken bovendien, in de week is menig gezin zelden bij elkaar; op den dag des Heeren worde de zoetheid gesmaakt van de eenheid des gezins en men ga gezamenlijk op, om in de gemeente Gods aangezicht te zoeken en zyn Woord te hooren. Gaan de kin deren mede ter kerk, het zal de ouders aan zetten om met nauwgezetheid de predikatie nategaan, want hunne kinderen zullen mis schien straks met vragen tot hen komen. In ieder geval behoort het zóó te zyn, dat, wan neer men thuis is gekomen, in het gezin over het gehoorde gesproken wordtde ouders moeten onderzoeken of de kinderen weten waarover gepredikt is en hoeveel zij er van hebben begrepen en meegenomen, om het overige zelf te verklaren en aan te vullen of misverstand weg te nemen. Zoo wordt het huiselijk leven naar eisch des Woords bevor derd, Gods Woord wordt in het huisehjk leven ingedragen en het bezwaar, als zouden de kinderen zoo weinig van de prediking mee nemen, valt daardoor nog meer weg. R. Drietal te 's Gravenhage (B) ds. R. K. Brou wer te Makkum, ds. W. H. Gispen Jr. te Breu- kelen en ds. J. D. v. d. Velden te Middelburg C. Beroepen: te Kruiningen B. v. d. Werffcand. te Drachten te Middelburg (B) ds. J. H. Donner te Nieuwdorpte 's Gravenzande ds. A. H. van Minnen te Zaamslagte Hantum B. J. Heeres cand. te Idsegahuizente Winsum ds. P. War- menhoven te Alblasserdam Bte Stedum J. Huizinga te Siddeburen. Aangenomen: naar Purmerend door H.Tho mas cand. te Amsterdam. Bedanktvoor Aimkerk door ds. L. Bouma te Emmeienkampvoor MIddelharnis door C. S. Boss; voor Heemse door J. Op 'tHolt. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Willemstad maakt bij deze bekend, dat de eerstkomende vergadering der classe Klundert, D. V. op den 7den September te Fijnaart zal gehouden worden en verzoekt punten voor het Agendum by hem in te zenden vóór den 26sten Augustus. Namens den Kerkeraad, A. Schouten, Wzn. Praeses. S. Vermolen, Scriba. Willemstad, 10 Aug. 1897. Verzoek aan hen, die gaven zonden om de Arme Kerk van St. Maartensdijk haar Kerkgebouw te doen behouden. Nogmaals hartelijk dank voor de gezondene giften, die steeds in deze Bode verantwoord zijn. De pogingen om den verkoop te voorko men zijn niet gezegend, evenmin die, welke ter bekoming van een ander lokaal zijn aan gewend. Een arme broeder, die ruim 80 jaren telt, en bedeeld werd, kan nu niet meer bedeeld worden. De Classe van 11 Aug. j.l. zou gaarne uit die giften dien broeder willen ondersteunen. Naardien zij niet weet of dat de goed keuring der gevers wegdraagt, vandaar het het verzoek of die gaven daarvoor mogen ge bruikt worden. Wie helaasdaartoe ongenegen is, moet daarvan kennis geven aan Ds. J. de KONING te KrabbendQke voor 31 Augustus 1897. Wie niet van zich laat hooren neemt ge noegen om die gelden te laten ter beschikking van dien broeder en bij eventueel overschot zulks te verdeelen aan hen, die vroeger geld leenden tot den Kerkbouw, maar niets terug ontvingen. Verantwoording van Liefdegaven. In dank ontvangen uit het busje van Mej. de L. f5. In de nieuwe Serie van de geldleening ten behoeve van de zoo hoog noodige uitbrei ding van 's Heeren Loo, heeft één broeder twee aandeelen ieder van f100 genomen. Eerlyk gezegd is dit ons niet meegevallen. Wij had den op meer deelname gerekend. Wie eenig- zins met personen en toestanden bekend is, weet wel dat er geld genoeg bij de Walche- naren zit Meermalen hebben wij opgemerkt dat men bevreesd is voor zijn geld en toch is daarvoor niet de minste reden. Ook is het een droevig verschijnsel dat vele Christenen meer vertrou wen stellen in ongeloovige kassiers en make laars, als in geloovige Bestuurders onzer Stichtingen van barmhartigheid. Dit wordt nog slimmer, wanneer men bedenkt dat niet zelden dat geld bestemd wordt voor den Chris ten vijandige doeleinden, of het wordt belegd in effecten en leeningen, die meermalen alles behalve solied bleken te zijn. BESCHAMEN1) voor vele Christenen was dan ook het ant woord van iemand die buiten het kerkelijk leven staat, maar reeds meermalen aan der gelijke leeningen deelnam. Toen wij hem uitnoodigden in deze nieuwe Serie enkele aandeelen te nemen en wij op merkten, dat het een goed doel betrof en bovendien soliede geldbelegging was, antwoord de hij dit wel te weten. Thans had hij geen gelden disponibel, doch zoodra dit het geval was zou hij zich aanmelden. Hij wilde liefst op geen andere wijze zijn geld beleggen, omdat er 'geen gevaar bij was en steeds een billyke rente werd uitgekeerd. Aan zulk een stichting kon men niet te kort komen, dit zou de eer der partij te nakomen, zeide hij. Wij zeggen en gelooven dat Christenen, die gezegend zijn met aardsche goederen, geroepen zyn daarmede de zaak des Heeren te dienen en zij wel mogen toezien hoe zij hierin handelen. Toch zijn er brs. die niet uit vrees en wan trouwen, maar in onwetendheid handelen. Zijn er zoo onder onze lezers, wij raden hen bij een vertrouwd persoon naar deze zaken te onderzoeken en men zal wel doen 's Heeren geld voor 's Heeren zaak aan te wenden. K. le Cointre, Diak.-Corr. SUPPLETIEFONDS Draagt elkanders lasten te Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen als Augus- lusgift fl. Wie volgt dit goede voorbeeld. De maand Augustus is bijna ten einde. K le Cointre, Penningm. ZENDliX G. In dank ontvangen voor de Zending bij br. le Cointre van N. N. fl.— Collecte Zending- school f0.60 gevonden, in de collecte Noorder- kerk f 0.35. Namens gecommitt. J. v. Aartsen, Jr. Penningm. Door den boekh. der K. Kas in dank ont vangen uit de collecte 15 Aug. van eene dienst bode f2.— voor de plaats van N. N. f2.— voor de plaats, f 2.50 uit dankbaarheid. Voor Diakon. Hulpbet. f 0.35. Door tusschenkomst van Br. K. le Cointre van S. f150 voor de plaats. I. de Wolvf. Vlissingen B. In dank ontvangencollecte voor de Theol. School en de Vrije Universiteit f 14.88. Namens den Kerkeraad, P. G. Laernoes, Jr. Scriba. Diaconaal Hulpbetoon. Met hartelyken dank ontvangen van Mej. N. 8 paar sajetten manskousen. Mej. Verhage. Ondertro u w d P. J. TISMEER, en J. KOOLE. Middelburg, 20 Augustus 1897. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van een meisje. P. A. LE COINTRE, geb. kok. Middelburg, 19 Augustus 1897. D. V. hoopt op Zondag 22 Augustus a. s., des avonds te O ure in de Geref. Kerk te SEROOSKERKE, voor de Geref. J. V. Pred. 12 lc. op te treden den WelEerw. Heer Onderwerp: „TYlïTJS". Het Bestuur. Verschenen is: de eerste afleve ring van tt 1 i tt id Gedenkboek bij de a. s. Kroning van Dit in groot, 4° formaat op best papier gedrukte en met 12 fraaie portretten en platen (in 8 kleuren) versierde boek, zal bevattende levensbeschrijvingen van alle Vorsten uit het Huis van Oranje, besloten door die van H.H. M.M. de Ko ningin Regentes en onze geëerbiedigde Koningin en zal ook de belangrijkste bijzonderheden vermelden der Troons bestijging. Schryvers van het boek zijn de H.H. R. Husen; A. A. Kleijn; G Schutte; P. J. Kloppers en H. B. van Lummel, die door hun vroegere werken reeds getoond hebben, iets goeds op 't gebied der Va- derlandsche Historie te kunnen leveren. Onze Duitsche buren mogen tiotsch zijn op hun heldenkeizer, hoeveel te meer reden is er voor ons, de gedachtenis van het helden-geslacht der Nassau's in zege ning te houdenNeerlands Volk wordt in dit werk opnieuw er aan herinnerd, wat de Vader des Vaderlands", de groote Zwijger, die onder 't moordend lood dus viel, met een gebed voor zyn verdrukte volk op de lippen, in een gansche ry van edele broeders, voor 't meerendeel mede in den langen, bangen stryd tegen den Spaanschen dwingeland gesneefd, met een Maurits; een Frederik Hendrik en al hunne vorstelijke Nazaten voor 't dierbaar Vaderland eens zijn geweest. Is dit standaartwerk niet 't beste mo nument, dat voor de geliefde jeugdige Koningin kan worden opgericht, wijl het meer dan het zinrijkst beeld van steen of brons zal spreken tot het harte van haar volk? Koope dan ook ieder dien nog het geuzenbloed door de aderen stroomt, dit boek en leze het en late het zijn kinderen lezenDe prijs behoeft voor slechts weinigen een bezwaar te zyn. De in teekenaars betalen dit jaar slechts f2.40 en in 1898 de tweede helft. Men vrage nadere inlichtingen bij zijn Boekhandelaar, die gratis een uitvoerig prospectus verstrekt en de Ist0 afleve ring voor een ieder ter inzage heeft. Uitgever, Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot de levering van bovenstaand werk. K. LE COINTRE. Wettig Gedeponeerd. Bij het gebruik daarvan geschiedt het tanden krygen der Kinderen zonder de minste pijn. 10,000 Gulden wordt betaald aan hem, die bewij zen kan dat de bij mij ter inzage liggende getuigschriften, verkregen over de uitstekende resultaten van de Electromotorische Tandhalsbandjes niet echt zijn. Men lette op den naam van den Fabrikant ROBERT HOLTZ. Wordt franco toegezonden alleen na ontvangst van postwissel ad 05 cent door ROBERT HOLTZ, Nijmegen.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3