is en Goud en Zilver, HORLOGES, Bloedkoralen en Granaten. IN HET MAGAZIJN Ofïïciëele Berichten. HOEK BEOOKDEELLN G. JACQUL1NE. VORSTENHUIS en VADERLAND. Advertentiëu, LANGE DELFT B 113. Oud Goud en Zilver wordt tegen de Iioogsten koers ingeruild en gekocht. JAC(J FRAXK. Hare Majesteit Koningin Wilhelmina. A. H. TEN BOKKEL HUININK, Utrecht. daarvan kennis te geven aan den Voorzitter. Brenge de Heere vele Broederen in de bis- schopstad saam en moge Zijn Zegen op deze te houden Conferentie rusten Doe Hy het ons ook thans als in vroegere samenkomsten ervaren, hoe goed en lieflyk bet is, als broeders ook samenwonen. Namens het Comité der C. P. C. J. Vonk. Maassluis. Voor de classis Zwolle deed de heer B. Wie- linga. cand. aan de Theol. School te Kampen, gisteren met gunstig gevolg Praeparatoir exa men, doch stelt zich nog niet beroepbaar. Bevestigd door Ds. A. Schouten Wz. uit Wil lemstad, die sprak naar aanleiding van Matth. 13 vers 1—9, hield Ds. J. C. C. Voigt, overge komen uit Fynaart, Zondag zijn intreerede bij de Geref. Kerk te Raamsdonk met een toepasselijke rede over Jes 26 2. Een groote menigte woonde beide keeren de plechtigheid bij. Ds. Voigt is de eerste predikant van die Gemeente, daar deze nog geen jaar geleden eerst tot openbaring kwam. Beroepente Hattem H. Bouman te Berlikum te Genemuiden T. Rispens te Ezinge. H. D. Drenthe Nieuwoldate Heemse (A) J. Op 'tHolt te Bolsward te Oudega B. v. d. Werff, cand. Aangenomen: naar Anna Jacoba Polder R. v. d. Kamp, cand.naar Gouda (B) door A. Voogel te Dinteloord. Bedanktvoor Vinkeveen door R. v. d. Kamp, cand voor Monster door A. Roorda te Schar- negoutum. Drietal te Middelburg B, Ds. C. B. Bavinck te Rotterdam A. Ds. J. H. Donner Jr. te Nieuw- dorp en Ds. A. Doorn te Franeker. ZENDINGSSCHOOL te Middelburg in de Noorderkerk Woensdagmiddag om 3 uur voor kinderen beneden de 10 jaar en om 5 uur voor kinderen boven de 10 jaar. Op Zondag 1 Aug. nam onze geachte leeraar Ds. Voigt afscheid van de gemeente, sprekende naar aanleiding van 2 Cor. 13 11. Talrijk was de schare die met de gemeente was opge komen, om dat laatste woord te hooren, waar na de zegenbede in ps. 121 4 vervat, Z,Eerw. werd toegezongen. De Heere stelle onzen ge liefden Leeraar tot een uitgebreiden zegen voor de Kerk te Raamsdonk, en vervulle spoedig de ledige plaats met den man Zijns raads, is de wensch en bede van Kerkeraad en gemeente. Namens den Kerkeraad, C. A. van Dis, Scriba. Fijnaart, 19 Aug. 1897. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Willemstad maakt bij deze bekend, dat de eerstkomende vergadering der classe Klundert, D. V. op den 7den September te Fynaart zal gehouden worden en verzoekt punten voor het Agendum bij hem in te zenden vóór den 26sten Augustus. Namens den Kerkeraad, A. Schouten, Wzn. Praeses. S. Vermolen, Scriba. Willemstad, 10 Aug. 1897. Verantwoording van Liefdegaven. SUPPLETIEFONDS Draagt elkanders Lasten. Met vriendelyken dank en onder beleefde aanbeveling ontvangengevonden in de collecte Noorderkerk f0.50. In ons vorig stukje maakte de zetter, na de correctie, een onaangename fout die de zin on - duidelijk maakte, waarom wij deze by vernieu wing hier afdrukken. Wij schreven „Natuurlijk moet ieder ouder doen wat hij kan en wordt door hen voor schoolgeld p. maand f21 betaald. Het Suppletiefonds keert aan de ouders het ontbrekende uit tot een bedrag van f21. Aangezien hetbenoodigde bedrag van pl. m. f2.50 p. jaar niet door de toegezegde bij dragen gedekt wordt rekenen wij op de in schrijvingen die nog niet terug ontvangen zyn. De opmerkzame lezer zal de vergissing wel reeds zelf hersteld hebben." K. le Cointre, Penningm. waaronder een muntbiljet van f10 voor de zitplaatsen, van N.N. fl voor de plaats. i. de Wolff. DIACONAAL HULPBETOON. In dank ontvangen gevonden in de collecte Noorderkerk f0.50. Mej. Verhage. Door den boekh. der K. Kas in dank ont vangen uit de collecte 8 Aug. van N.N. f 12,50, Een geschiedenis uit den Hervormingsstrijd in Nederland door Mevr. HARDY. Naar het Engelsch. Tweede druk. Groningen. Jan Haan 1897. De kunst om tafereelen uit het mensche- lyk leren zóó te schilderen en voor testellen, dat de lezer zich als het ware in de werkelijk heid ziet verplaatst, is ongetwijfeld eene gave van onzen heerlijken Schepper. Doch, de zonde heeft ook die gave verkeerd en bedorven, zoo dat zij wordt misbruikt als zeer verleidend wapen, tot meerdere Goddeloosheid en Godver zaking. Mag zy dan gansch niet meer worden ge bruikt Dit zouden wij niet gaarne beweren. Geheiligd door de genade mag zij worden ge bruikt m den dienst van Gods Koninkrijk. Toch blijft het eene gewichtige en moeielijke taak, om hierin de rechte sporen nimmermeer te verlaten. Vooreerst moet het verhaal altyd in de geschiedenis zijn gegrond en voorts zyn ingericht, om de lezers in de waarheid te on der wy zen. Ook Jacqueline behoort tot de boeken, wier schrijvers of schrijfsters dit doel najagen. Wij gelooven, dat het een nuttig en onder- wyzend en aangenaam boek is vooral voor onze zoo leeslustige jonge menschen. Opmerkelijk is, hoe de Engelschen, sinds Motley zoo schoon onze geschiedenis in die taal beschreef, voortdurend uit deze bron put ten, om hun jeugd degelijke lectuur te ver schaffen. Zydehngs wordt ook ons volk hier uit weder eenen zegen bereid. Hulsebos. Gedenkboek by de a. s. Kroning van H.M. Koningin Wilhelmina door R. Husen, A. A. Klein, P. J. Kloppers, H. B. van Lummel en G. Sehutte. Utrecht. A. H. ten Bokkel Huinink. Dit werk, dat in royaal kwarto wordt uitge geven en met twaalf prachtige portretten en platen zal worden versierd, en Bzal verschynen in twaalf afleveringen ieder van twee vellen druks in schoonen omslag, wordt gaarne door ons bij onze lezers ingeleid en aanbevolen. Het zal de gansche geschiedenis van ons geliefd Vorstenhuis, zoo nauw verwant aan die van Vaderland en Kerk doorloopen, om ons eindelijk ook de jongste geschiedenis, en wat spoedig onder inwachting van Gods zegen ver beid wordt, de kroning van onze jeugdige Koningin Wilhelmina, te verhalen. Wat wrj van dit werk in de eerste afleve ring lazen, voldeed ons uitnemend. Vinde het eene plaats in menig huisgezin, opdat alzoo onze zoo rijke en van Gods trouw zoo heerlyk getuigende geschieden is blijve leven in de harten onzes volks. Het geheele werk zal komen op f4.80, waarvan de helft in dit en de andere helf in het volgend jaar zal zyn te voldoen. Fraaie stempelbanden zullen bij tijds tegen matigen prijs voor het geheele werk worden beschikbaar gesteld. Hulsebos. De Heere schonk ons heden een welgescha pen dochter. G. GUILLAUME. H. C. GUILLAUME - Knook. Vlissingen, 12 Augustus 1897. Ons en onzer kinderen dank voor de vele biyken van belangstelling op den 2den Augus tus ondervonden. I. A. POUWER. E. POUWER—Smallegange. Middelburg, 11 Aug. 1897. VAN VINDT MEN EEN GROOTE KEUZE, ook in oud goed. Verschenen is: de eerste afleve ring van Gedenkboek bij de a. s. Kroning van Dit in groot, 4° formaat op best papier gedrukte en met 12 fraaie portretten en platen (in 8 kleuren) versierde boek, zal bevattende levensbeschrijvingen van alle Vorsten uit het Huis van Oranje, besloten door die van H.H. M.M. de Ko ningin Regentes en onze geëerbiedigde Koningin en zal ook de belangrijkste bijzonderheden vermelden der Troons bestijging. Schryvers van het boek zijn de H.H. R. Husen; A. A. Kleyn; G. Schutte; P. J. Kloppers en H. B. van Lummel, die door hun vroegere werken reeds getoond hebben, iets goeds op 't gebied der Va- derlandsche Historie te kunnen leveren. Onze Duitsche buren mogen tiotsch zijn op hun heldenkeizer, hoeveel te meer reden is er voor ons, de gedachtenis van het helden-geslacht der Nassau's in zege ning te houdenNeerlands Volk wordt in dit werk opnieuw er aan herinnerd, wat de Vader des Vaderlands", de groote Zwijger, die onder 't moordend lood dus viel, met een gebed voor zyn verdrukte volk op de lippen, in een gansche rij van edele broeders, voor 't meerendeel mede in den langen, bangen stryd tegen den Spaanschen dwingeland gesneefd, met een Mauritseen Frederik Hendrik en al hunne vorstelyke Nazaten voor 't dierbaar Vaderland eens zijn geweest. Is dit standaartwerk niet 't beste mo nument, dat voor de geliefde jeugdige Koningin kan worden opgericht, wijl het meer dan het zinrykst beeld van steen of brons zal spreken tot het harte van haar volk? Koope dan ook ieder dien nog het geuzenbloed door de aderen stroomt, dit boek en leze het en late het zyn kinderen lezenDe prijs behoeft voor slechts weinigen een bezwaar te zijn. De inteekenaars betalen dit jaar slechts f2.40 en in 1898 de tweede helft. Men vrage nadere inlichtingen bij zijn Boekhandelaar, die gratis een uitvoerig prospectus verstrekt en de lste afleve ring voor een ieder ter inzage heeft. Uitgever, Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tob de levering van bovenstaand werk. K. LE COINTRE.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3