BAROMETERS. F. KEILF.MAXS, Hy dankte daarop de Gemeente voor dit schoone cadeau, als blijk van liefde, het was weer een vernieuwd bewijs voor hetgeen in de harten leefde en dat zich hierin uitsprak. Deze ure zou, zeide spreker, nimmer door hem vergeten worden. Hij dankte br. Laernoes voor het woord tot hem gericht, alsmede de knapen- en meisjes-vereeniging voor de verrassingen, die zij hem op dezen avond hebben willen be reiden. Daarna werd nog het woord gegeven aan de leden der gemeente om den Herder ge luk te wenschen met zijn jubileum. Daarvan maakte gebruik br. Dommisse, die er op wees, hoe Ds. Hulsebos als leeraar op de plaatsen, waar hy stond, gearbeid heeft voor het Chris telijk onderwijs. Het„Geef mij de kinderen en ik heb de toekomst," heeft hem in heilig vuur doen ontvonken voor de scholen met den Bijbel. Spreker eindigde met den wensch, dat de jubilaris nog vele jaren mocht arbeiden voor het Christelijk onderwijs, inzonderheid voor onze school, die door zijne krachtige me dewerking was opgericht. Officiëele Berichten. Verantwoording van Liefdegaven. Advertentiën, 25-Jarige Ambtsbediening. Korte Delft. gaard als Zyn medearbeider, naar 1 Cor. 39, U naar de instelling van onzen Heere Jezus Christus te doen bevestigen. En het was U een voorrecht en eene eere in Uwe bediening niets te willen weten dan Jezus Christus en dien gekruist. Omdat zulks het fundament is, waarop de gemeente naar Hem genoemd en gegrondvest is, en omdat de eere van onzen verlosser dit vordert. Mochten door UEerw. achtereenvolgens de kerken van Blauwkapel, Wissekerke, Lem mer, Oostwold en Zuidwold worden bediend, en zult UEerw. in die verschillende gemeenten de trouw en de leidingen Uws Gods ervaren hebben, ook U is niet gespaard, wat, naar het Woord onzes Gods, het deel is van hen, die naar dat Woord wenschen te leven en te han delen. Inzonderheid zijn het voor UEerw. dagen van veel stryd, lyden en aanvechtingen ge weest, in het voor U in 't bijzonder onvergete- ïyke Zuidwolde. Immers, in het gezegende jaar 1886, kwam het daar ook by U tot een breken met de zondige machten, die 'sHeeren Kerk gebonden hielden en werd ook de Kerk van Zuid wolde genadiglyk van het Synodale dwangjuk verlost, waaronder zij zich zoo schrikkeiyk zondig had begeven. Zoo toonde de Heere zijne bemoeienissen met Zijne Kerk ook ten Uwent. En zijn U de smarten en tegenheden ook in dezen weg niet gespaard, gij hebt ook mogen ondervinden, niet het minst toen U in's lands rechtzaal het goed recht der Kerke mocht be pleiten, dat het de Heere is die zijne knechten getrouwheid geeft en bekwaam maakt. Ook de Kerk te dezer plaatse heeft dezen strijd gevoerd en nog te voeren. In andere opzichten misschien, maar ook zij mocht in 1887 uittreden uit het zondig kerkelijk verband en breken met de synodale organisa tie van 1816, om terug te keeren tot het le ven onder de Kerkenordening van Dordt van 1618/19. In onderscheiding van zoovelen gaf de Her der Israêls ons na eenigen tijd een eigen Herder en Leeraar, en mocht U in October 1889 hier bevestigd worden, door Ds. P. J. W. Klaarhamer, en naar 1 Cor. 8 Uw arbeid in deze Kerk aanvaarden. En moogt U WelEerw. nu op dezen dag ge denken een 25-jarige bediening van Uw ambt, by na een 3de deel hiervan mocht UEerw. deze Kerk dienen. En nu geliefde leeraar, het past ook ons uwen dienst in ons midden te gedenken voor het aangezicht des Heerenen keeren wy dan als kerkeraad en als gemeente tot ons zeiven in, zij het dan in oprechtheid van ons hart voor zijn heilig aangezicht: Looft den Heere mijne ziel en vergeet geene van zyne welda den. Maar ook Want Hij weet wat maaksel wij zijn, gedachtig zijnde, dat wij stof zijn. WeiEerw. Heer, de Kerkeraad droeg m\j op, U op dezen plechtigen en gewichtigen gedenkdag namens hem en de gemeente toe te «preken. Hij heeft gedacht zulks te moeten doen op eene wyze dat de gemeente zooveel mogeiyk daarbij tegenwoordig zou kunnen zijn. Heb dank, alsmede Uwe echtgenoote en kinderen voor Uwe tegenwoordigheid te dezer plaatse. Waar ik met schroom de opdracht aanvaardde, om U toe te spreken, daar werd het my ge- makkelyk gemaakt door de overtuiging, dat wat ik sprak, de uitdrukking is van wat in de harten van kerkeraad en gemeente leeft. En als ik zulks uitspreek, zij het dan om onzen God te danken voor de gaven en krachten U verleend. De Heere stelle U verder nog tot eenen ryken zegen voor zijne Kerk, inzonderheid voor dit deel, aan deze plaats. Hy doe U zijn en biy ven een sieraad zyner Kerk. Hij make uwen arbeid voorspoedig tot uitbreiding van zijn Koninkryk, maar bovenal tot eer en verheerlyking van zynen driemaal heiligen Naam. Hy spare, schrage, drag een bekwame U tot het werk waartoe Hij U roept. Hy spare uwe geliefde gade en kinderen. Hy krone U met gaven des Heiligen Geestes, tot eer Zyns Naams, tot heil Zijner Kerk en tot Zaligheid Uwer ziele Spreker eindigde zyne rede met de woorden Kom, gemeente, staan wij van onze zit plaatsen op en zij het onze behoefte voor onzen geliefden leeraar en de zijnen biddend aan te heffen, de zegenbede uit Ps. 1343. Daarna nam br. G. v. d Putte het woord, om het cadeau der gemeente, bestaande in een prachtig notenhouten buffet met wit marmer bted, vervaardigd bij de firma Belderok en Van Roo te Middelburg. Dit biyk van liefde en waardeering der ge meente werd met dank aanvaard. Daarop werd het woord gegeven aan een lid der Knapenvereeniging, dat, namens de Ver- eeniging „Obadja", den jubilaris een mooi wa- terstel aanbood, als blijk van sympathie en liefde voor hetgeen Ds. Hulsebos voor haar deed. Vervolgens werd door de meisjesvereeniging den jubilaris een prachtige papiermand ten geschenke aangeboden. Beide voorwerpen werden onder dankbetui ging aanvaard. Daarop nam Ds. Hulsebos het woord, om dank te betuigen voor de onvergetelijke ure hem hier bereid. Alleen de tegenwoordigheid der ge meente, om den Heere hier groot te maken voor Zijne daden, verheugde hem reeds zoo zeer. Spreker wees op het heerlijke woord der Schrift „Ik zal gedenken de dagen van jOuds, de jaren der eeuwen, alsmede op dat andere Gods Ver bond houdt eeuwig stand. De weldaden des Heeren waren ook in dezen zoovele. Spreker zou hierover wel twee uur kunnen spreken, doch hij wilde hedenavond slechts het een en ander aanstippen, daar hij a. s. Zondag inzon derheid er bij wilde stilstaan, hoe de Heere hem geleid en gesteund had. Daarop nam br. Baert het woord, om den jubilaris, namens den broederkring, een schoon bouquet aan te bieden,'als blijk van waardee ring voor al hetgeen hij ook daarvoor deed. Daarop werd door een broeder uit Amster dam nog een woord van gelukwensch tot den leeraar gericht en nam Ds. Hulsebos nogmaals het woord, om te danken voor hetgeen de sprekers in het midden hadden gebracht. Na het zingen van Ps. 68 14 eindigde de leeraar deze samenkomst met dankgebed. Daarop verliet de gemeente het bedehuis, in de stemming, dat deze ure voor haar eene onvergeteiyke zou blyven. VI., 4 Aug. 1897. D. Na des voormiddags door ds. H. H. Veder van Rotterdam tot zijn dienstwerk te zijn in geleid met eene predikatie naar aanl. van 2 Cor. 12 2-10, deed 's namiddags ds. C. Oranje, te voren candidaat te Middelburg, intrede by de kerk van Berkel met de woorden van Col. 1 28. Beroepen: te Almkerk L. Bouma te Einlich- heim te Baarland L. Spoel te Harderwykte Tzummarum B. Heeres cand. Aangenomennaar Zaandam A. L. S. Jongs- ma te Dokkum. Bedankt voor 's Gravenzande door N. G. Kapteyn te Leerdamvoor Oudega door A. P. Lanting te Gameren. Aan de geref. Kerk te Koudum is doorMej. Hieltje Deinum op 27 Maart j.l. overleden en mede op uitdrukkelijk verlangen van haar vroeger overleden Echtgenoot, bij testamen taire beschikking vermaakt de helft van hare nalatenschap, zijnde pl. m. f2500. ZENDINGSSCHOOL te Middelburg. Niet op Woensdag 11, maar op 18 Aug. a.s. zal de Zendingsschool worden gehouden. SUPPLETIEFONDS Draagt elkanders lasten Met vriendelyken dank ontvangen: bezorgt by Ds. v. d. Velden van N. N. f 0.75 gevonden in de collecte Noorderkerk van N. N. f0.35. By voortduring bevelen wy het suppletie fonds in de liefde der gemeente aan. 'tls noodig en tevens ook nuttig besteed. Vele ou ders zyn niet in staat het gevraagde school geld ten volle te betalen en kunnen noch mo gen hun kinderen naar de Openb. Staatsschool zenden. Niet minder dan 22 huisgezinnen hebben voor 43 kinderen steun noodig. Natuurlijk moet ieder ouder doen wat liy kan en wordt door hen voor schoolgeld p. maand f 21 betaald. Het Suppletiefonds keert aan de ouders het ontbrekende uit tot een be drag van f250. Aangezien het benoodigde bedrag van f 21 p. jaar, niet door de toegezegde by dragen gedekt wordt, rekenen wy op die inschrijvingen die nog niet terug ontvangen zijn. Wie bedenkt welk een zegen het Chr. On derwijs voor de jeugd is en dat het gestelde schoolgeld voor menig huisgezin te hoog is zal gaarne iets voor het Suppletiefonds willen af zonderen opdat ook de minder gezegende brs. in ons midden in staat gesteld worden naar eisch van Gods Woord hun kinderente doen onder wy zen. Wij houden geen Augustus-collecte maar be velen ons beleefd aan tot het ontvangen van Augustus-giften ten behoeve van bovengenoemd Suppletiefonds. K. le Cointre, Penn. Voor de Vrije Universiteit in dank ontvan gen bezorgd bij br. K. le Cointre van N. N. uit W. f 0.50. C. Verhage, Corr. Door den Boekh. der K. Kas in dank ont vangen uit de collecte 1 Aug. van M. P. f 2.50 voor de plaats. Door Br. I. de Wolff van vrouw R. f2.50 voor de plaatsvan N. N. f5.— voor de plaats, bij br. C. H. de Wagemaker van eene dienstbode voor de plaats f6. i. de wolff. Vlissingen B. In dank ontvangen voor de weezen f3.— Nwmens den Kerkeraad, P. G. Laernoes, Jr. Scriba. ldiotengestieht 98 Heeren Loo. Met vriendelijken dank ontvangen van N. N. f2.50. Uit het busje van Aarn. Kögeler f2.48 alsv. van Mina de Bokx f9.79. K. le Cointre, Diak. Corr. Door 's Heeren goedheid was de dag van 4 Augustus ons een dag van zegening. Psalm 1031. Aan allen, die ook van buiten de Gemeente ons blijken van liefde en belangstelling deden toekomen, betuig ik ook namens de mijnen, onzen vriendelijken dank. Vlissingen, 5 Augustus 1897. Ds. J. HULSEBOS. De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank voor de blijken van belangstelling en vriendschap, hem betoond by zyne verkiezing tot Lid van den Gemeenteraad. Middelburg, 6 Augustus 1897. C. VERHAGE.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3