1 M Officiëele Berichten. KORT VERSLAG ff. Provinc. Quae storouderl. J[. den Boer. Electroraotorische Tandhalsbandjes. 18981»»»»»#! co ••••••I1898 1 yan de particuliere Synode der Geref. Ker ken in N. Brabant en Limburg, ge houden op 16 en 17 Juni 1897 te Nieuwcndijk. Na het zingen van Ps. 11953 opent Ds. -Ooedbloed de vergadering met gebed en het lezen van Openb. 3 7 13. Namens de roe pende Kerk en de Classe Almkerk heet Z.Eerw. <le aanwezige afgevaardigden hartelijk welkom met eene kernachtige rede naar aanleiding van het gelezen gedeelte der Schrift. De Credentiebrieven worden nagezien en in orde bevonden. In het Moderamen worden gekozen ds. J. A. Goedbloed praesses. ds. A. Schouten Wz., scriba, ds. W. Bosch assessor, ds. J. C. C. Voigt adj. scriba. Het door de roepende Kerk voorgestelde agendum wordt na eenige wijzigingen en bij voegingen vastgesteld. De notulen der vorige Part. Synode worden gelezen. Deputaten voor Examina rapporteeren bij monde van ds. J. H. Feringa, dat ds. C. Linde boom met volle vrijmoedigheid werd toegelaten tot den Dienst des Woords in de Kerk van Sprang. Namens Deputaten voor hulpbehoevende Ker ken, rapporteert ds. A. Schouten Wz., over den steun, verleend aan Helmond en andere hulpbeh. Kerken. De collecten hadden opgebracht f 267,65. Hiervan was uitgegeven f 197,18. Deze reke ning wordt nagezien en in orde bevonden. De Kerk van 's-Hertogenbosch, aangewezen tot Provinciaal Informatiebureau, rapporteert bü monde van ds. J. M. Mulder, dat slechts één maal aanbeveling is gevraagd Voorgesteld wordt, het Provinciaal Informatiebureau op te heffen en de Kerkeraden aan te bevelen zelf maatregelen te nemen. Eenparig wordt be sloten het Provinciaal Informatiebureau op te heffen, maar dat de aanbeveling niet zal ge schieden. De Synode wenscht dit aan iedere Kerk over te laten. Een overschot groot f 1,93, van het Informa tiebureau wordt geschonken aan de Kas voor Inw. Zending en Bijbelcolp. Deputaten voor Inw. Zending en Bijbelcolp rapporteeren bij monde van ds. J. v. Haeringen en Ouderling J. den Boer. Dit rapport geeft blijk van grooten zegen en vooruitgang. Het financieel verslag wijst als eindcijfers aan ontvangen f4427,365, uitgegeven f 4335,885, dus een batig saldo van f91.48. Ook deze rekening wordt nagezien en in orde bevonden. De Synode besluit voorts, dat Br. H. Dekker als Colporteur-By bellezer 1 Augustus van Raamsdonk naar Venloo zal vertrekken. De rekening van den Provincialen Quaestor wordt nagezien en blijkt uitstekend in orde te zijn. Voorlezing geschiedt van een schrijven van ds. E Th. Ploos van Amstel. Een protest van een lidmaat tegen een be sluit der Classe, inzake zijne censure, wordt in Comité-Generaal behandeld. De vraag of de Kerk van Raamsdonk voort aan by de Classe 's-Hertogenbosch zal behoo- ren, lokt eenige bespreking uit, waarop de Classe'sHertogenbosch haar voorstel terugneemt. Weder ontvangt de Classe 's Hertogenbosch toezegging van steun voor de Kerken Hel mond en Helena veen. De Curator der Theol. School deelt een en ander mede van hetgeen door Curatoren in opdracht van de Generale Syuode is verricht. Op voorstel van ds. W. Bosch wordt be sloten, dat voortaan de korte notulen aan het oinde der vergadering zullen gelezen en vast gesteld werden. De volgende benoemingen geschieden a. Curator voor de Theol. Schoolds. J. A. Goedbloed, secundus ds. A. Schouten Wz. b. Deputaat voor de Generale Kas inzake Art. 13 D. K. O.ds. J. A. Goedbloed, secun dus ds. J. M, Mulder. x. Deputaat voor de Generale Kas voor hulpbehoevende Kerkends. A. Schouten Wz, secundusDs. W. Bosch. d. Provinciale Deputaten voor hulphoevende Kerkends. A. Schonten Wz., ouderl. C. v. Wijnen en ouderl. W. N. de Leeuw. e. Deputaten voor Examinads. J. M. Mulder, ds. J. A. Goedbloed, ds. A. Schouten Wz., ds. W. Bosch en ds. J. van Haeringen. f. Deputaten voor Inw. Zending en Bijbel colp. ds. A. Schouten Wz., ds. J. v. Hae ringen, ds. J. A. Goedbloed, ouderl. L. Punt, ouderl. C. v. Wijnen, ouderl. J. den Boer, ouderl. G. Branderhorst, Secundids. W. Bosch, ds. J. C. C. Yoigt en ouderl. W. N. de Leeuw. li. Archief bewarende Kerken Klundert en Werkendam A. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van de Generale Deputaten naar Art. 13 D. K. O., wordt besloten een 3-tal Provinciale Deputaten te benoemen. Gekozen worden ds. J. M. Mulder, ds. J. C. C. Voigt en ouderl. W. N. de Leeuw. Aan deze Deputaten wordt volmacht ver leend met betrekking tot de uitkeering namens de Provincie te verstrekken aan enkele weduwen en een emeritus-predikant. Ook wordt de positie van Ds. Binnema nauwkeurig gestipuleerd. Ten slotte spreekt de Praeses een hartelijk woord, inzonderheid Ds. Feringa dankzeggende en ZEW. 'sHeeren zegen toewenschende bij zijn aanstaand vertrek uit de Provincie. Ook richt Ds. Feringa nog eenige hartelijke woorden tot den Praeses en de Synode. Nadat nog besloten is, dat de volgende Partic. Synode te 's Hertogenbosch zal vergaderen en door de kerk van 's Hertogenbosch tegen 't laatst van Mei of begin Juni 1898 zal saam- geroepen worden, en nadat het Moderamen is aangewezen voor de regeling van den Provin cialen Zendingsdag, wordt deze Particuliere Synode gesloten met dankzegging door Ds. Goedbloed, nadat de Vergadering had gezongen Ps. 133 3. Op last der Partic. Synode van N. Brabant en Limburg: Fijnaart, 21 Juni 1897. J. C. C. Voigt, adj.-scriba. Classis 's Hertogenbosch. De Kerkeraad der Geref. Gemeente te Sprang, aan wien de saamroeping der e. k Classicale Vergadering werd opgedragen, bericht dat deze, zoo de Heere wil, zal worden gehouden op Woensdag 21 Juli e. k. te 's Hertogenbosch, des voorm. 91/2 uur, ter gewone plaats. Punten voor het Agendum gelieve men vóór 4 Juli e. k. toe te zenden aan den eerstonder- geteekende. Namens den Kerkeraad voornoemd, Sprang, 22 Juni 1897. C. Lindeboom, Praeses G. Kuypers, Scriba. De Deputaten voor Perempt. Examina, be noemd door de Particuliere Synode van Nieu- wendyk, maken bij deze bekend aan de Classen in Noord Brabant en Limburg, dat hun adres is bij Ds. J. M. Mulder te 's Bosch. W. Bosch. J. A. Goedbloed. J. K. van Haeringen. J. M. Mulder. A. Schouten Wzn. De Deputaten voor Hulpbehoevende Kerken in Noord Brabant en Limburg, aangewezen door de Particuliere Synode van 16 Juni 1897, verzoeken de kerken der Provincie om het be drag der collecten en de aanvragen om onder steuning te zenden aan den Quaestor, Ds. A. Schouten Wzn. te Willemstad. W. N. de Leeuw. A. Schouten Wzn. C. van Wijnen. Verantwoording yan Liefdegaven. Middelburg (C) Door gecomm. tot de Zending in dank ontvangen van het Bestuur der geref. Zondagsschoolv alhier f 4.65 zijnde het bedrag der Pinkster-coll. onder de Zondagsschoolkinde ren gehouden. Namens gecomm. J. v. Aartsen Jr. Vlissingen B. In dank wordt vermeld, dat de collecte voor de weezen heeft opgebracht f21,64. Namens den Kerkeraad, P. G. Laernoes Jr., Scriba. ZENDING. Volgens opgave in de Heidenbode van Juni 1897 is uit Zeeland en Noord-Brabant het vol gende voor de Zending ingekomen Middelburg van br. J .v. Aartsen van gecomm. tot de Zending Ger. Kerk (C) f125.— Nieuwendvjk door ds. Goedbloed uit het Zen dingsbusje van O. W. 5.99 alsv. van W. G. f 1.12 en uit het Kerkzakje f3. Serooskerke van A. Slabber voor de Heiden bode f 1. Vlissingen van C. Stroo uit het busje van J. de Gruijter f8.90. Nieuwdorp van Ds. Donner uit de Catechi satiebus f3.50. Klundert van Ds. Feringa aan diversen f 87.25. Helmond van dhr. G. Kalkman busje G. E. f 2.04 Catechesatiebusje f 2.36Heidenbode f 1 Pinksterfeest fl.50. Voor Dr. Scheur er's Hospitaal uit Axel van Mej. O. f7.50. Diaconaal Hulpbetoon Ondergeteekende herinnert de leden van Dia conaal Hulpbetoon dat hare eerstvolgende bij eenkomst D. V. zal plaats hebben den 29sten Juni a. s. te haren huize. Mej. Verhage. Dubbel corrigendum. Het verslag van de Provinciale Synode in ons vorig nummer vereischt het herstel van twee daarin voorkomende fouten. Er staatTot Curator werd benoemdDs. v. d. Koojj. Lees in plaats van Curator quaes tor of penningmeester. Voorts is uitgelaten het navolgendeTot Curator werd benoemd ds. A. Littooij en tot diens secundus: ds. A. H. van Minnen van aamslag. Redactie. Atyertentiën, Wettig Gedeponeerd. Bij het gebruik daarvan geschiedt het tanden krijgen der Kinderen zonder de minste pijn. 10,000 Gulden wordt betaald aan hem, die bewij zen kan dat de bij mij ter inzage liggende getuigschriften, verkregen over de uitstekende resultaten van de Electromotorische Tandhalsbandjes niet echt zijn Men lette op den naam van den Fabrikant ROBERT HOLTZ. Wordt franco toegezonden alleen na ontvangst van postwissel ad 05 cent door ROBERT HOLTZ, Nijmegen. ^VoOxAoO pi<J- SblXAcixt, 03 Onder bovenstaanden titel zal in den OO looP van dit J^ar en de tweede helft van 1898. verschijnen een dat een ieder, die zijn vaderland liefheeft en het Huis van Oranje eert, gaarne zal bezitten. Het zal bevatten de levensbeschrijvin gen van Prins Willem 1 tot en met Ko ningin Wilhelmina, saam gesteld door alleszins bekwame en gevierde Schrijvers, n.l de H. H. R. Husen, A. A. Kleijn, P. J. Kloppers en H. B. van Lummel. Het werk wordt uitgegeven in 4° for maat, op best papier met duidelijken letter gedrukt in 11 a 12 afleveringen, ad 40 cents, elkbetaalbaar bij ontvangst der 6e en der laatste aflevering, zoodat de inteekenaars voor hoogstens 2 X f2AO, in 't bezit komen van dit prachtige boek, een prys, welke voor slechts weinigen een bezwaar kan zijn. Het wordt versierd met twaalf fraaie platen naar beroemde schilderstukken en portretten. Voor nadere inlichtingen vrage men by zijn Boekhandelaar het uitvoerige pros pectus. A. H. TEN BOKKEL HUININK, te Utrecht, Uitgever. CO GD OO OO CD OO

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3