Goud en Zilver, BARO METERS. Advertenti'ën. Electromotorische Tandhalsbandjes. F. KEIJLFMAXS, Korte Delft. IN HET MAGAZIJN HORLOGES, Bloedkoralen en Granaten. LANGE DELFT B 113. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogsten koers ingeruild en gekocht. JACQ FRANK. Hierop regelde de Synode de zoo gewichtige en teedere zaak van de verzorging der Emer. predikanten, weduwen en weezen en nam maatregelen, om aanvankelijk alles in te rich ten overeenkomstig de besluiten van de laatst gehouden Generale Synode. De begrooting voor de Provinciale Kas 1897— 1898 werd alsnu vastgesteld. Volgden nog de benoemingen. Als deputaten ad. examina naar art. 49 D. K. O. werden benoemdDs. v. d. Kooij, Ds. Hulsebos, Ds. v. d. Veen, Ds. Donner en Ds. Littooij, tot Secundi: Ds. v. d. Velden en Ds. Esselink. Tot Curator werd benoemdD3. v. d. Kooij, tot CorrespondentDs. v. d. Veen, tot depu- taat voor de Alg. Kas der hulpbehoevende Kerken Ds. Hulsebos, SecundusOuderling Augustijn. De volgende Provinciale Synode zal D. V., Juni 1898 te Middelburg worden gehouden en saamgeroepen door de Geref. Kerk te Middel burg A, B en C. Eindelijk werden de korte notulen gelezen en geschiedde de omvraag. Nadat de Scriba als tolk der Vergadering den Praeses had bedankt voor zyne leiding en deze wederkeerig Scriba, Assesoren en verga dering voor hulp en welwillendheid had dank gezegd, werd de vergadering gesloten. Ds. v. d. Veen ging daarop voor in dank zegging. De leden der Geref. Kerk van Goes bereid den aan de afgevaardigden en andere belang stellenden eene hartelijke en gulle ontvangst. Narravi. Wat geeft gij? Een vriend zeide onlangs tot een anderIk vind het toch eigenlijk onrecht, zooveel geld buiten 's lands te zenden, als nu weer voor de zending gegeven wordt. In ons land is zooveel ellende en armoede, we zouden dat geld veel beter hier kunnen gebruiken. Ge hebt gelijk beste vriend! Er is zooveel armoede bij ons in de stad, zeker ik heb niet genoeg gedaan tot nog toe, ik zal mij beteren. Tot bewijs wil ik mij dadelijk verbinden het dubbele te geven van hetgeen gy geeft. Hoe veel is het De andere werd zichtbaar ver legen. Zoo heb ik het niet gemeend, ik dacht maar men zou in ons land eerst aan onze eigene inrichtingen van weldadigheid denken, eer men aan heidenen denkt. De andere antwoordde kalmGy hebt vol komen gelijk. Ik wil gaarne uw voorbeeld volgen en ook hier het dubbele gevenhoeveel geeft gy De gevraagde werd nog verlegener. Ja zoo heb ik het niet gemeend riep hy ontwijkend. Hoe zou hy het dan wel gemeend hebben (overgenomen.) Een nieuw verdriet. Nu komt weer de tyding, dat een onzer drie zendelingen in Midden-Java, voor onze Zending weg zal raken. Br. Horstman, werkzaam in Pekalongan, heeft zyn ontslag gevraagd en gekregen. Nu blijven in Midden-Java nog maar over de zendelingen Adriaanse en Zuidema, en voor den medischen dienst dr. Scheurer. Zoo hebben wij telkens tegenslag. Nauwiyks kan er eens iets goeds gemeld worden, zooals in zake het op te richten hos pitaal of aanstonds volgt een nieuwe bode des kwaads. Vier mannen op Midden-Java was al zoo bitter weinig. Wat moeten daar nu drie be ginnen De Heere slaat ons. Hij heefteen twist met ■ons. Wel mogen wij ons verootmoedigen. Kan niet in ons verdeeld kerkelijk leven en in het feit, dat onze Geref. Kerken geen diena ren roepen om uit te gaan voor de Zending, oorzaak liggen, dat God ons afbreekt in de Zending W. Overgenomen Hocnsa-Driel. Gode zij dank, kwam ook alhier de kerk des Heeren tot openbaring. Zon dag 14 April werd B. Koers Gzn. tot Ouderling en B. Koers Jzn. tot Diaken gekozenen Zon dag 2 Mei na de prediking des Woords door den Consulent in hun ambt bevestigd. Stelle de Heere de instelling zijner ambten alhier tot een uitgebreiden zegen ook voor de plaats onzer inwoning. Amsterdam. Het doctoraal examen in de Vrije Universiteit is afgelegd door den Heer J. van der Valk. Scheveningen; 8 Juni. Hedenavond vertrok Ds. V. d. Valk naar de baai van Larwick, om den arbeid onder de visscherslieden aan te vangen, die een volgend jaar, naar we hopen, door het „Kerkschip" zal worden voortgezet op breeder schaal. De laatste oogenblikken werden doorgebracht ten huize van broeder Lion Cachet, die, zendingsman in hart en nie ren, ook in dezen arbeid een hartelyke belang stelling toonde. Nog m enigen uit nemen den raad en wenk kreeg de vertrekkende broeder mee van den hartelijken gastheer, en nadat een lied Hammaloth (Ps. J21), gelezen en des Heeren aangezicht gezocht was, werd een har- teiyk en broederlijk afscheid genomen van br. V. d. Valk en hem uitgeleide gedaan naar de Leythsche stoomboot door het Comité ter be hartiging van de geestelijke en zedeiyke be langen der visscherslieden. en br. Lion Cachet. De Heere vergezelle dezen broeder en zegene hem in zijnen gewichtigen arbeid voor de visscherslieden. Donderdag 9 Juni 11. had te Alfen a d R. de jaarvergadering van het Tractaatgen. Filippus plaats. Nadat gezongen was Ps. 146 1 gaat Dr. Franssen voor in gebed, waarna de voorz. Prof. Lindeboom de vergadering opent met het lezen van Hand. 1 1—13. In dit schriftwoord was zijn welkomstgroet begrepen. Het boek der Hand. is het begin der Kerkgeschiedenis. De hoofdzaak lag in deze woordenDe Heere wrocht mede. Dat was het begin der prediking. Het einde is er nog niet. Waarin schuilt alleen alle kracht Alleen in den Heiligen Geest, waarop de dis cipelen moesten wachten. Bezitten wij Dien, dan gaat alles zonder bezwaar, dan hebben we geestkracht genoeg. Daardoor konden de dis cipelen zonder geld rondgaan, zonder ooit hon ger geleden te hebben. Dat geldt ook voor Filippus. Gaat niet, zei de Heere Jezus, vóór ge den H. G. ontvangen hebt. Ook voor Fil. geldt dit woord. Gaat het werk echter een maal met den H. G. dan past geen klacht. Dan geldt het woord van den Apostel„Ver blijdt u ten allen tijdBidt zonder ophouden" Die opwekking heeft ook Fil. noodig als ze soms hare oude leden ziet afvallen maar God zal nieuwe mannen geven. De God der genade geve dan ook dat wij steeds onder de werking des H. G. met dank aan God en belijdenis van schuld steeds blij moedig mogen voortgaan op den ingeslagen weg. De verslagen van Secr. en Penningm. gaven stof weder tot dankzegging, hoewel moest worden geconstateerd, dat het ledental al ach teruitgegaan was, en het batig saldo over 1896 geringer was dan dat over '95. De aftredende bestuursleden, Dr. Franssen en dhr. J. ter Borg werden herkozen. Nadat nog de wijziging der Statuten bespro ken was, werd de morgen vergadering gesloten. In de middagvergadering werd le door Dr. Franssen de vraag ihgeleid„Hoe kan de deel neming der Geref in den lande aan den arbeid van Filippus het best bevorderd worden?" Nadat Spr. beantwoord had waarin deelne ming bestond, en geconstateerd had, dat er nog zoo weinig deelneming was (van de 400000 Geref. slechts 1871 leden van Fil.), noemde hij als voornaamste middel om genoemd doel te bereiken het spreken van léden van F. met hen die nog buiten Fil. staan, hen te overtuigen, van het geoorloofde, noodzakelijke en nuttige van Fil. en hen tot deelneming op te wekken. Door dit middel ware, onder de leiding des H Geestes zegen te verwachten. Allen waren het met Spr. eens, terwijl in het debat nog enkele andere middelen genoemd werden. Nu houdt Prof. Lindeboom zijn Referaat over „Onze «roeping jegens de gevangenen en de ontslagen ont vangenen" Spr. behandelde a waarom hebben we roeping nl. om Gods wilom hunswü en om onszeifs wilb hoe hebben we de gevangenen te be schouwen c van welk belang d hoe kunnen we die roeping betrachtenwaarna hij nog enkele mededeelingen aangaande de statistiek van '95 gaf. Spr. besloot zijn Referaat met 3 voor stellen nl. a. „Fil. wekke het besef der roeping by ons Christenvolk op, te gedenken aan den geestelijken nood der gevangenen. b. Filippus schrijve tractaten in 't bijzonder voor gevangenen geschikt. c. Filippus benoeme of machtige het bestuur te benoemen eene commissie van onder zoek, wat onder en voor de gevange nen en ontslagen gevangenen kan worden en behoort te worden gedaan. Nadat hierop eenige bespreking volgde, wer den genoemde voorstellen aangenomen, even eens ook nog de overige voorstellen van de agenda „Filippus trachte zich te voorzien van vaste medewerkers voor tractaten en volksboekjes" „Filippas verspreide op groote schaal ons "Volkslied Wilhelmus v. Nassouwen." Nadat Ds. Lindeboom van Zutfen nog een kort woord gesproken had namens de Zondag schoolver. „Jachin", werd deze jaarvergadering met dankzegging gesloten. Beroepenby de Herv. Kerk te St. Anthonie- Polder den Eerw. Heer C. Oranje, Candidaat by de Geref. Kerken. Naar wij vernemen hoopt D. V. a. s. Zondag Ds. J. H. Feringa te Klundert afscheid van zyn gemeente te nemen en op 27 Juni a. s. zijn intrede te houden te Zaandam, na des voor middags tot zyn Dienstwerk ingeleid te zijn door Ds. P. J. Wymenga te Voorburg. Verantwoording van Liefdegaven. Door den boekh. der K. Kas in dank ontvan gen uit de collecte 6 Junieen muntbiljet f 10, als f 3,50 voor het idioten-meisje, f 3,50 voor de armen, f 3,00 voor de plaats. Uit de collecte 13 Juni een bankbiljet groot f25. i. de Wolff. Door Brs. Diakenen met harteiyken dank ontvangen uit de collecte 13 Juni een bank biljet groot f 25. i. db Wolff, Diak. Boekh. Met hartelyken dank ontvangen van Mej. N. N. 2 schorten en van N. N. een paar kousen. zusterkring. Idioten gesticht 9s Heeren Loo. In dank ontvangen gevonden in de coll. Noorderkerk f 0.25 en uit het busje van J9de Groot te Meliskerke f0581/!- Wettig Gedeponeerd. Bij het gt mik daarvan geschiedt het tanden krygen der Kinderen ZONDER DE MINSTE PIJN. 10.000 Gulden wordt betaald aan hem, die bewij zen kan dat de bij mij ter inzage liggende getuigschriften, verkregen over de uitstekende resultaten van de Electromotorische Tandhalsbandjes niet echt zijn Men lette op den naam van den Fabrikant ROBERT HOLTZ. Wordt franco toegezonden alleen na ontvangst van postwissel ad 05 cent door ROERT HOLTZ, Nijmegen. VAN VINDT MEN EEN GROOTE KEUZE, ook in oud goed.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3