Goud en Zilver, HORLOGES, Bloedkoralen en Granaten. De vier krankzinnige broeders. Officiëele berichten. Zendingsbibliotheek. Verantwoording van Liefdegaven. AALTJE JONGEPIER, CATHARINA MINDERHOUT, Wed. K. POPPE. IN HET MAGAZIJN LANGE DELFT B 113. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogste» koers ingeruild en gekoelit. Electromotiir'isclie fandhalsbaniljes. ROBERT HOLTZ, Nijmegen. Bloempot-omhulsels. Lampversieriogen. K. LE COIXTRE. Oer. Kerk te Dieren B f 1coll. Ger Kerk te Bergen op Zoom f4 90. Leiden, 10 Mei 1897. L. C. Oranje. Een reiziger, die in Londen eens het ver maarde krankzinnigenhuis „Bedlam" bezocht, werd door zijn geleider ook in een kamer ge bracht, waar h\j een hoogst zeldzaam ver schijnsel zag. In het vertrek waren vier mannen, die op stoelen in den vorm van een vierkant, onbeweeglijk zaten, zoodat zij, twee aan twee tegenover elkander zittende, met strakke oogen elkander aanzagen. Zij gaven geen geluid, geen levensteeken en hun ge zichten hadden een akelige gelijkvormigheid. Dit zijn vier broeders, mijnheer! zei de gids, die dag en nacht in deze houding blijven zitten, hun spijzen zoo ontvangen, zoo inslapen en ontwaken. Toen de man dit gesproken had, sloeg de klok van dit gebouw twaalfmet den laatsten klokslag hieven de broeders een koraalgezang aan, zonder eenig teeken van afspraak, zoo stjjf als zij daar zaten. Zoodra het vers geëindigd was, zwegen zij weer. Ontzet en verwonderd, wenschte de reiziger iets meer van dit ongelukkig viertal te vernemen. Hem werd toen het volgende verhaald Deze vier broeders haddén van hun ouders eene vrome opvoeding ontvangen, doch toen hun vader en moeder gestorven waren, kreeg een voogd het toezicht over hen, die God niet vreesde en geen mensch ontzag, en de knapen tot losbandige spotters met God en Zyn dienst, en tot dronkaards maakte. Zy gaven zich ge heel aan de meest buitensporige vermaken over, en het scheen of zij de gelegenheid zochten om met God te spotten. Na een Za terdagnacht in den zondedienst te hebben doorgebracht kwamen zij des Zondagsmorgens een kerk voorbij en besloten de godsdienstoefe ning, die op het punt was geëindigd te worden te verstoren en de gemeente uit elkander te jagen. Als razenden stuiven zij met dit voornemen de kerk in, toen juist de klok twaalf uur sloeg, en de gemeente, door het orgel begeleid, een oud roerend gezang aanhief. Dat gezang was het geliefkoosde lied hunner oudersmet dat gezang op de liepen was hun moeder ontsla pen Dat gezang greep hen in de zielals vastgeworteld stonden zij op den heiligen bo dem, zagen strak en sprakeloos voor zich, en vervielen in stomme krankzinnigheid, die hen sedert dien tijd niet vei lat en heeft en niet verlaten zal. Zoo zitten zij dag en nacht on beweeglijk, en alleen de laatste slag van het twaalfde uur op den middag, lost dit akelig zwijgen in hetzelfde gezang op, dat hen tot krankzinnigheid bracht. Ja, voorzeker, God straft meermalen de zonde in dit levenEr is een God, die leeft, •en reeds op aarde vonnis geeft (Overgenomen.) L. 1. Vrijdag herdacht Ds. Keulemans predi kant by de Gereform. kerk van Schoonhoven B (voorheen als zoodanig te Middelburg werk zaam) zijne 40-jarige Evangeliebediening. Verschillende bewijzen van belangstellingen liefde ontving ZEerw. zoo van binnen als van buiten de gemeente. Door den kerkeraad der Geref. Kerk te Utrecht is tot predikant by die gemeente, (voor den dienst op Midden-Java ten Zuiden) beroepen Ds. L. Adriaanse te Poerworedjo. Beroepente Kamerik (2e m.) Joh. S. Langen te Oldebroekte Apeldoorn, A. S. J. Vogelaar Cand.te Hattem W. Breukelaar Halfwegte Gouda Dr. L. H. Wagenaar te Arnhemte Houwerzijl J. Sluis te Uithuizermedente Genemuiden G. Wielinga te Katwyk ajd Ryn te's Gravenhage D. Ringnalda te Oudshoorn; te Stedum R. P. Haan Cand.te Almkerk Ds. L. Bouma; te Emlicheim. Aangenomen naar Berkel en Rodenrijs door C. Oranje Cand. V. U. Bedankt: voor Hantum c. a. door Meinderts- ma te Oldekerkvoor Epe door G. de Braai te Oos terbeek; voor Enkhuizen door J. Donner te Nieuwdorp. Gecommitteerden tot de Zending van de Ge ref. Kerk te Middelburg (C) geven bij dezen kennis, dat in hun laatst gehouden vergadering besloten ia tot het verzamelen van Zendings- lectuur, om te komen tot de oprichting van een Zendings-Bibliotheek. Het zal wel onnoodig zyn er op te wyzen dat aan zulk een Bibliotheek behoefte bestaat. Zal er toch ware Zendingsijver ontwaken, dan is kennis van den Zendingsarbeid, van landen en volken, een eerste vereischte. Niet ieder is echter in staat, zich dergelijke lectuur aan te schaifen, vandaar dat zulk een Bibliotheek uitnemende diensten kan bewijzen aan hen die lust tot onderzoek openbaren. Beleefd nemen zij de vrijheid langs dezen weg de medewerking van belangstellenden in te roepen. Naar zij vertrouwen zullen hier en daar wel werken in kas of bibliotheek staan, die, als gelezen en bekend, doelloos een plaats beslaande, voor ons doel zullen worden afgestaan. Niet alleen bepaalde Zendingslectuur ook land en volkenkunde is zeer gewenscht. Wat niet geschikt mocht worden geacht zal desverlangd worden teruggezonden. Namens gecommitt. voorn. K. le cointre, VOOrZ. c. de Neef, Secr. J. Janse, Bibl. In dank ontvangen uit de collecte Noorder- kerk te Middelburg voor br. N. Verhulst te Gapinge f2.50. K. le Cointre. Z E X D I IS G. Volgens verantwoording in de Heidenbode van Mei is uit Zeeland en N. Brabant het volgen de ontvangen: Grypskerke gevonden in de coll. Geref. Kerk f2.50, Oost-Souburg alsv. fl, Koudekerke uit de catechisatiebus der Geref. Kerk f 6 67, Ze venbergen door dhr. N. Versluys coll. f7.01 voor de Heidenpenning f4.16 en uit de Stati onsbus f2.56. Zevenbergen van Ds. W. Koel man uit de catechisatiebus f2.50. Uitlerseke voor de Heidenpenning door C. Oostdijk namens het Best. v. de. Zondagsschoolv. i 8,42. Voor Dr. Seheurer's Hospitaal. Van Mevr. Oosten uit Middelburg, Brigdamme, Koudekerke, Biggekerke van 26 hoofden f32 50. Nieuwendyk van Mej. T. Goedbloed 7 hoofden f8.75. Ter Neuzen en Sas van Gent door Mevr. Heemskerk 6 hoofden f 7.50. Vlissingen door Mej. Verzeveldt f 14.50. Zevenbergen door Mej. Schippers 2 hoofden f2.50. Zierikzee Mej. P. Mulder 4 Hoofden an 14 leden f4.50. Vlissingen B. In dank ontvangen voor de Diaconie eene coupon, groot f4.5u, voor de Zending: eene party postzegels van J. B. Namens dm Kerkeraad, P. G. Laernoes, Jr. Scriba. In dank ontvangenvoor de-Heidenzending, gevonden in de kerkcollecte f8.335. Voor de Vereen. v|d Vrienden der Waarheid, idem f8.33. Fynaart, 24 Mei 1897. J. C. C. Voigt. In dank ontvangen als Deputaat tot opwek king van den zendingsijver in de Zuidelijke Provinciën, byeengebracht bij de bruiloft van G. P. L. te Klundert f 1.76. Klundert, 14/5—'97. J. H. Feringa. Met hartelyken dank ontvangen door den ondergeteekende, als Deputaat tot opwekking van den ijver voor de Zending in de Zuidelyke Provinciën1030 gebruikte Postzegels van Pietje Punt en 1000 van Dina Punt, beide te Zevenbergen en 2000 van Marie Vos te Klundert. Klundert 22/5 '97. J. H. Feringa. Diaconaal Hulpbetoon De ondergeteekende bericht de leden van het Diaconaal Hulpbetoon, dat haar eerstvolgende byeenkomst D. V. zal plaats hebben, Dinsdag 1. Juni a. s. ten huize van Mej. de Wolff, Singel. Mej. Verhage. Idiotengesticht 's Jfeeren Loo Met vriendelyken dank ontvangen uit de collecte Noorderkerk 20 stuivertjes fl. K. le Cointre, DiaJc. Corr. Advertentiën. Voor de vele blyken van welwillendheid, hem 26 Mei 1. 1. betoond, betuigt ondergetee kende by deze zyn hartelyken dank. J. H. FERINGA. De ondergeteekende, getroffen door de vele en velerlei bewijzen van belangstelling op 21 Mei j. 1. hem betoond; en niet in staat die allen persooniyk te beantwoorden, betuigt door deze voor alles zijnen hartelyken dank. Schoonhoven 25 Mei, 1897. u f/-; 'r >M. KEULEMANS. Heden behaagde het den Heere van onze zyde weg te nemen onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Wed. J. JACOBSE, in den ouderdom van 65 jaren en 6 maanden. Sterke de Heer ons in deze zware beproeving. Middelburg, 25 Maart 1897. Uit aller naam, C. JACOBSE. L JOBSE--geb. Jacobse. C. JOBSE. Heden overleed plotseling ten onzen huize in den ouderdom van 75 jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Namens de Familie, A. de RIDDER Poppe. C. A. de RIDDER. Middelburg, 23 Mei 1897. VAN VINDT MEN EEN GROOTE KEUZE, ooi: in oud goed. JAC({ FKAXK. Wettig Gedeponeerd. By het gebruik daarvan geschiedt het tanden krygen der Kinderen zonder de minste plin. 10,000 G u ld en wordt betaald aan hem, die be wy zen kan dat de bij my ter inzage liggende getuigschriften, verkregen over de uitstekende resultaten van de Electromotorische Tandhalsbandjes niet echt zijn Men lette op den naam van den Fabrikant ROBERT HOLTZ. Wordt franco toegezonden alleen na ontvangst van postwissel ad 95 cent door Ondergeteekende bericht dat hem door een der grootste Buitenl. Huizen den verkoop is opgedragen van (PAPIEREN) enzenz. enz. ZIE ETALAGE. LAGE PRIJZEN.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3