ORGELS. Goud en Zilver, HORLOGES, Bloedkoralen en Granaten, Keukenmeid Amerikaansche IN HET MAGAZIJN BOEKBEOOUDEELING. Tweetal Predikatiën INGEZONDEN STUKKEN. Advertentiën. Ook van Harmoniums en Pijporgels voc t gebruik vrage men Prijscourant. A. S. J. DEKKER, Goes. D. F. CAMMELOT LANGE DELFT B 113, 7S&Ê&" Oml Goud en lver wordt tegen de hoogsten koers in geruild en gekocht. JACft. FRAVK. Verantwoording van Liefdegaven. SUPPLETIEFONDS. „Draagt elkanders loeten.'" Met vriendelijken dank ontvangen van N. N f2,60 en gevonden in de Collecte Noorderkerk f- 30. Wij bevelen bovengenoemd fonds in de be langstelling en de liefde der gemeente aan. Zooals wij reeds vroeger schreven ontvingen wij verschillende Inschrijvingen. Wy mogen echter niet verzwijgen dat velen ons ook teleurgesteld hebben van wien wy geen biljet, öf een blanco biljet terug ontvingen. Vooral van jong gehuwden en van hen die geen kinderen te verzorgen hebben, hadden wij veel steun verwacht. Alle biljetten zijn echter nog niet terug en waar verzuimd mocht zfjn het af te halen, oeh, doe ons het genoegen en zend het even terug. Denk er om .veel handen maken ligt werk" en de Heere gebied ons „Draagt elkanders las ten." Aangenaam is het ons nog een dubbele me- dedeeling te kunnen doen le. dat de volgende brs. zich bereid hebben verklaard als voorloopig bestuur de zaken van het Suppletiefonds te rege len n. 1. J. A. van Nederveen, P. J. H. van Roo, J. F. Schey beier, P. G. de Wolff AHz en K. le Cointre, die onderling de functieën zullen ver- deelen en 2e dat op onze uitnoodiging Ds. P. J. W. KLAARHAMER van Utrecht zich bereid heeft verklaard eene rede in het belang van het Chr. Onderwijs alhier te houden op Woens dag 24 Maart a. s. K. le Cointre. EESTRUM. Sedert de laatste opgave is nog door my ont vangen Van D. f 1. uit de collecte Geref. Kerk Sou burg f 2.50, uit de collecte Geref. Kerk Vrouwe polder fl, uit de collecte Geref. Kerk Koude- kerke f 1, en van B. S. te Amsterdam f2 van de B. f 2.50, zoodat ik thans een tweede postwissel ad f 27,95 heb gezonden. Te samen met het vroeger gezondene mocht ik voor deze arme Kerk ontvangen: 70.651/2 Hartelyk dank voor alle giften; en bovenal dank aan den Heere, die daartoe de harten bewoog. Middelburg 4 Maart '97. J. D. v. d. Velden. V. D. M. In dank ontvangen door den ondergeteekende als Deputaat tot opwekking van den Zendings ijver in het Zuiden, f100. van de Hulpzen- dingsvereeniging te Klundert. KI. 9 Maart 1897. J. H. Feringa. Door den boekh. der K. Kas in dank ont vangen, bezorgd bij den koster f3.00 voor de kerk, van de wed. H. uit de collecte f0.85 voor Diakon. Hulpbet. I. de Wolff. ZENDING. In dank ontvangen voor de Zending Busje van J. de N. f6.90, idem van A. en M. f2.145, van de Geref. Jongel. Vereen. Spr. 28 28a f 7,03. Collecte Zendingsbiduur f 12.125, Catechi satiebus f5.52, Collecte Zendingsschool f0.83. Namens gecommitt. J. v. Aartsen Jr., Fenningm. Ondergeteekende bericht met vriendelijken dank de ontvangst van een partijtje diverse nos. van „de kleine Heidenbodevoor de leer lingen van de Zendingsschool. Wie bezorgt hen nog zulk een partijtje dan kan aan elk der leerlingen een ex. worden uitgereikt. Voorts van N. J. H. te Ritthem 700 gebruikte postzegels en van M. P. Francke te Grijpskerke 600 gebr. postzegels. K. lb Cointre. De Heidenbode van Februari vermeld uit Zeeland en N. Brab. de volgende giften voor den arbeid der zending ingekomen bij den Quaestor Missionis Axel van Ds. Steijling Catechisatiebus f2.80. Heinkenszand van br. J. Steketee in 1896 bijeengebracht door de kinderen van de geref. Zondagsschool f4.10. 's Bosch van br. J. B. de Mildt coll. geh. door een paar kinderen der Zondagsschool op het Kerstfeest f4.40. Klundert van Ds. Feringa van A Littooij te Klundert voor het lezen van de Heidenbode fl, coll. geh. in de Zangv. te Colynsplaat gez. door S. Grijspeere f 5. Middelburg van M. Louwerse van deJonged. Vereen. „Doet wel aan allen" f7.20 Moerdijk van A. Nolenboom van de Geref. Jongel. Ver. „Eben Haëzer f 4. Sas van Gent van dhr. J. F. Heemskerk coll. 10 Jan. leeskerk na de lezing van „de Licht kring van hetiicht van Christus", leerr. van Ds. J. H„ Feringa uit Brood des levens f 11 79. Oud Vosmeer van Ds. Los uit het Zend. busje van de Chr. J. Vereen, f5.873. Oost Souburg voor de Heidenbode van ouderl. Dourleijn van de Geref. kerk f 15. Bij den Penn. der Ned Geref. Zend. Ver. uit Koudekerke van br. P. Boone Pz. uit de coll. f5.60 voor het laten lezen van de Heidenbode f 12.25. Voor de Hulp Ver. Heidenpenning uit Zierikzee van Mevr. B. den Herder f2.40. gehouden te Monster op den eersten rustdag na het overlijden van Ds. G. KRAMER, in leven Bedienaar des Woords aldaar door P. A. E. SILLEYIS 3MITT, v. d. m. te Rotterdam. Rotterdam, DUNK. Prijs 30 cent. Deze predikatiën verdienen bijzonder de aan dacht van onze lezers. De inhoud is ryk, ge trouw, de vorm onberispelijk. Zij vormen tevens eene gedachtenis aan den zoo vroeg- tydig ontslapen en zooveel belovende jeugdigen predikant en echtgenoot. DAarenboven ge schied de uitgave tot een liefdadig doel. De eerste predikatie handelt over psalm 103 15 18, de tweede over 1 Petr. 4 8. Van het Voorwoord schrijven wij hier een paar zinsneden af: In Monster is een graf gedolven, waarin met onzen beminden Kramer een gegronde verwach ting van Kerk en Wetenschap, een rijkdom van idealen en liefde, een schat van blijdschap en verheuging, zoo verscheurend smartelijk voor deze aarde is ondergegaan. Toen de Almachtige het licht van die rijzende ster op eens voor ons doofde, is er meer met zwijgen dan met spreken, met den verslagen blik dan met het wennend oog gezegd En verder Op den rustdag, volgende op dien, toen Kra mer's eeuwige ruste inging, werd ik door de ge meente, die hem slechts een viertal weken als mjn opvolger bezat, geroepen de ledige plaats te ver vullen. Gaarne geef ik, ter gedachtenis, de beide predikatiën bij die gelegenheid, bijzonder met het oog op de gemeente gehouden, in het licht, slechts met de bede, dat zij iets van de kracht des Woords bij zulk eene beteekenisvolle roepstem moge doen gevoelen. Hulsebos. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) ©HTBOSZ-SSONC op de ineensmelting der Geref. Kerken A en B te Seroeskerke (W). Komt, Broeders en Zusters, Jehova de lof, Voor 't goede onze Kerken betoond. Een danklied rijz' op tot Zijn eer uit het stof, Ons werk werdt met zegen bekroond. Wy waren vereenigd en nachthans gedeeld, Wy leefden gescheiden, niet waar? Maar God heeft genadig de breuken geheeld, En wy smolten saam met elkaar, God heeft het gebed Zijner kind'ren gehoord, In weerwil van al onze schuld Werd iedere aanslag des boozen verstoord, En zien w' onze wenschen vervuld. Nu slaan wij te samen de handen in een, Niet sprekend van A of van B. Wy weten die zondige toestand verdween, En daarvoor kwam liefde en vree. Nu dragen w' elkander bij alle gebrek, Vergevend elk vroeger verwijt. Ons zeiven steeds wachtend in daad en gesprek Voor alles wat scheurt en wat scheidt. Nu kweeken wij, schoon ons de wereld belacht, Ja met onz' ineensmelting spot. En nieuwe verbrokking begeert en verwacht, Steeds liefde uit liefde tot God. Mu waken en bidden we allen te saam, Voor d' eer en het heil van Gods Kerk. En slaan ook, ofschoon in ons zelv' onbekwaam, De handen eenparig aan 't werk. Nu buigen w' eerbiedig voor 't God'lyk bestel, Recht dankbaar voor 't geen Hy ons gaf. Nu klemmen w' ons vast aan Zijn Woord en bevel En wachten Zyn leiding voorts af. Nu mogen geen gaven, nu mag geen talent, Door ons in de weegschaal gelegd. 't Is God die ze uitdeeld en 't is ook bekend Wat Paulusons hieromtrent zegt. O Maar neen, als Gods Geest in het hart is gedaald, Waardeeren wij al wie God dient. Ja zoeken zelfs op al wie afwykt en dwaalt, En hand'len met hem als een vriend. Welaan dan, gehandeld naar 'fcWoord onzes Gods, Bij alles wat voorkomt op aard. Dan zyn we gewapend, dan staan w' op een rots, Dan maakt ons geen vyand vervaard. Dan bindt ons de liefde steeds nauwer aan Hem, Die onze eenheid eens bad. Dan danken wy God, die by't hooren dier stem, In 't verhooren ook ons niet vergat. Dan volgt ons straks alles wat samen behoort, Maar nu in gedeeldheid nog leeft. Dan schaamt het zich diep en 't keert weer tot dat Woord, Waar al wie God lief heeft voor beeft. O kome maar spoedig dien heuglyken dag, Waarop al wat Jezus belijd, Door d' arbeid des Geestes tot één worden mag, Zulks wordt uit genade ons bereid. J. Schout, Serooskerke (TV)- (1) 1 Kor. 12 4. Goedkoope, beste Amerikaan sch Orgels in groote sorteering in voorraad. Ook op "afbetaling wordt geleverd. Een massa aanbevelingen liggen ter inzage. 11asmarkt. Middelburg Steeds voorhanden Solide Veeren en Kapok, bedden, Dekens, Matrassen in alle soorten, IJzeren Ledikanten en Wiegen, Spreijen enz, Voorts Tapyten, Vloer- en Tafelzeilen, Kar petten, alle soorten Glas- en Meubelgordynen. Deur- en Gangmatten enz. VAN VINDT MEN EEN GROOTE KEUZE, ook in oud go^d. Gevraagd te 's GRAVENHAGE tegen 1 Mei e. k. eene flinke P. G., die een burgerpot goed kan koken en goed kan werken. Loon f 100, Waschgeld f26 en f40 verval. Onnoodig zien aan te melden zonder goede getuigen. Brieven franco lett. W. Z., aan den Boekhandelaar L. J. C. BOUCHER. Papenstraat 11, Den Haag.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3