ORGELS „PATRIMONIUM'. Amerikaansche Aangekomen 92 Suppletiefonds. Vergadering der Zondagsschoolver. afd. JACU1N. EESTRUM. Bolia^ÖRDiELiiïïr De Toekomst onzer Theologische School. Advertentiën. Christ. Werkliedemreroeniging Ook van Harmoniums en Pijporgels voor Kerk gebruik vrage men Prijscourant. A. S. J. DEKKER, Goes. BREEBAART's Orgelhandel. DAMRAK 22, bij het Centraal-Station te Amsterdam. Met vriendelijken dank ontvangen uit de Collecte Geref. Kerk (C). f 0,30 voor het School fonds!). Deze gift heeft ons verwonderd en verblijd. Verwonderd omdat wij nog geen kennis gege ven hadden van ons voornemen, om een Sup pletiefonds op te richten. Wél hadden wij met eenige Brs. van verschillende kerkformatie be sloten een algemeen Suppletiefonds op te richten buiten de Kerken om, doch dit is gebleken voor alsnog eene onmogelijkheid te zijn. Hoe jammer ook, wij hebben ons ideaal losgelaten en zullen wachten op gunstiger toestanden en doen hier verder het zwygen aan toe. Toch heeft ondergeteekende gemeend, dat om verschillende redenen een Suppletiefonds zeer gewenscht was, waarom hij zich belast heeft met de vorming daarvan ten behoeve van Kerk C., en het doel breeder omschreven in een Circulaire dezer dagen aan verschillende leden toegezonden. Nog voor deze Circulaire gereed was, werd ons ^bovenstaande gift ter hand gesteld en daarom heeft ze ons ook verblijd. Het is de eerste vrijwillige bijdrage ten be hoeve van het Suppletiefonds, met het schoone doel om hulpbehoevende brs. te steunen in hun dikwijls zware taak van de Chr. opvoeding hunner kinderen. Het gaf ons goeden moed en wy twijfelen niet of er zullen nog vele kleinere en grootere giften volgen. Reeds werden grootere contri butiën toegezegd. Wy bevelen het Suppletiefonds .draagt el kanders lasten", in de liefde der gemeente aan. Laat het ons niet verdrieten, maar zij het ons een eere, dat wij ons zei ven mogen en kunnen helpen. Daaruit blijkt onze liefde voor de zaak des Heeren en tot onzen naaste. In de vele offers die gevraagd en gegeven worden van en door de luyden van kleyne middelenschuilt de kracht van de Gerefor meerden, van het Calvinisme. Zie maar naar de Stichtingen van barm hartigheid, Hooger Lager Onderwijs, Zending enz. en zeg mij of het mogelijk zou zijn deze zaken in stand te houden zonder den steun der „kleyne luyden" Doch daarop rust dan ook des Heeren zegen in ruime mate. K. le Cointee. 1) Dit stukje was voor het vorig no. be stemd, doch moest wegens plaatsgebrek over staan. Ondergeteekende kan de volgende week zijne gewone catechi3atiën niet houden. Alleen Maandagavond van 6-8 uur, Donderdagmid dag van 21 en Yrydag avond van 7i/2 81/2 uur zal hij de bekende catechisatiën houden. J. D. v. d. Velden. Middelburg4 Febr '97. v. d.m. Provinciale Kas voor Hulpbehoevende kerken in Noord-Brabant en Limburg. Na Juni 1896 zijn door ondergeteekende de navolgende collecten ontvangen: Van Moerdyk f2. van Willemstad f 8,15; van Fijnaart f 7,05van Zevenbergen f 3,08 en van Klundert f 15. Dat ook de overige kerken spoedig collecten inzenden, wenscht de Pennigmeester, A. Schouten. Wzn. "Willemstad 3 Febr. 1897. op a. s. Vrijdag den 12e Jan. ten W ure des -avonds in de Consist. Kerk A te Vlissingen. 1 Verantwoording van Liefdegaven. In dank ontvangen voor de Zending uit het busje van G. G. f 2,28. idem van M. de B. f 2.01 idem van A. W. 3,645. idem van J. C. f3.54. idem van M. v. d. B. f 1.83. Van Mej. Krijger van K. L. 2,25. Namens gecommitt. Middelburg (c) J. van Aartsin. Jr. Penningmeester. Vlissingen BIn dank ontvangenVoorde .Zendingskas busjeKinderen te Hf 5 95, van J. B. een doosje met postzegels. Voor Ees trum: f 1. extra collecte voor de Kerk f 13,93. De collecte voorde gereformeerde zie kenverpleging bedroeg f 15,50. Namens den Kerkeraad: P. G. Laernoes Jr. Scriba. Door de Commissie ten behoeve van br. N. Verhulst is met vriendelijken dank ontvangen; Van de Chr. J. Ver. te Kattendijke f 1. Van br. K. Le Coiatre uit de coll, van Geref. Kerk Middelburg C f - 50. Oiïder aanbeveling en met dank aan den Heere. A. Goedbloed. Voorz. Gapinge. P. Besuijen. Scriba. J. v. Keulen. St. Maartensdijk. Met vriendelijken dank ontvangen van N. N, f 2.50. Gevonden in de collecte geref. Kerk te Mid delburg (C.) f 50 van C. C. voor Friesland's Zuid Oosthoek. K. le Cointre, Diak. Onder hartelijke dankbetuiging kan ik nog berichten het volgende te hebben ontvangen Bij mij aan hui3 bezorgd of in de collecte gevondenf 1 van een werkman, van N. N. fl, 0,50, fl, f0.50, f2.50, f 1van eene ca techisant 50 ct., van Mej. N. f 2 50, 25 ct., 50 ct., 50 ct., fl, 50 ct., van C. C. fl, van L. B. f3, van eene dienstbode 50 ct, Samen f 17.75. Van de Geref. Kerk van Araemuiden f6. Gevonden in de collecte te Oostkapelle fl. Uit Schoondijke een postwissel van f6 zijnde: van de meisjesvereeniging. f2.50 van J. v. B. 2.50 van N. N. fl. Met het vroeger verantwoorde kon ik alzoo de som van f 52.401/2 voor deze arme Kerk naar Ds. Kruijswijk zenden. De Heere zegene deze gaven en de gevers J. D. v. d. Velden. Ingekomen voor Eestrum: Van W. M. f 1. B. B. f 1. een dienst meisje f 0,50, A. L. K. f 1. J. M. f 1. J. de B. f 1. -, H. M. f 0,50, C. A. v. D. f2,50. gevonden in de Kerkcollecte f 1. A. S. f 1. Fijnaart, 1 Febr. '97. J. C. C. Voigt. door Ds. A. LITTOOIJ v. d. m. der Geref. Kerk te Middelburg. Middelburg, A. D. Littooij Az. Hoewef niet in alles met den geachten schry- ver instemmende hebben wij toch met genoe gen dat helder en wakker woord gelezen. Het kan van veel nut zijn by de behandeling van gewichtige belangenwaarover tnsschen de broederen nog verschil bestaat. Ds. Littooij spreekt zich in deze brochure weder flink uit, de broederen niet ontziende, waar hij meent hen te moeten tegenstaan. Dit zal zeker aan de goede zaak bevorderlijk zyn, aangezien ook nimmer de broederlijke toon hier wordt gemist. Wij hopen dat dit vlugschrift onder Gods zegen mag medewerken, om de Kerken op te wekken, zich ernstig bezig te houden met het zoo gewichtig puntde Theologische School en hare toekomst. Wat de geachte schrijver in het midden brengt op pag. 25 aangaande het moderamen, het overwicht der adviseerende leden en de wijze van werken der Generale Synode van '96 beamen wij volkomen. Zelfs voegen wij er nog iets aan toe. Ook de benoemingen gingen te veel om buiten de afgevaardigden. Goed voorbereid haddon zij die benoemingen best zeiven kunnen doen. Er is waarlijk lang genoeg vergaderd. Zooals die benoemingen nu geschiedden, moesten zij, ook mef den besten wil, eenzydig worden. Voorts veroorlove br. Littooy ons nog eene enkele opmerking. Herhaaldelijk spreekt onze geachte broeder het uit, dat de Synode van Middelburg geene reden tot vreeze gaf voor het bestaan der Theologische School. Wy kunnen hierin niet medegaan. Wel is waar is er op die Synode niet met zoo vele woorden gezegd: Zij moet vallen, Maar of de redevoeringen en besluiten de vroeze daarvoor niet hebben gevoed, is eene ander® zaak. Door ons is eene redevoering gehoord, waar in de Kerken ongeveer aldus werden toege sproken „Gy moet niet klagen over de hooge kosten, die uwe Theol. School nu gaan eischen, dit is uw eigen schuld en het gevolg van uw verwerpen van het rapport der deputaten op de vorige Synode Zoo iets geeft te denken. Na 1893 is er met kracht gewerkt aan de reorganisatie der Theol. School. De voorbe reidende studiën moesten zoo niet geheel los, dan toch meer los worden gemaakt van de Theologische. Een Gereformeerd gymnasium in optima forma is reeds nu met bekwamen spoed opgetreden. En er is niet veel kennis noo- dig om te zien, hoe door de jongste verande ringen de Theol, School gaat gelijken op eene Theologische Faculteit. Ligt nu niet voor de hand, dat later ter wille van de kosten op samensmelting der beide faculteiten zal worden aangedrongen. Reeds in 1893, toen de kosten voor de theol. school miader waren, is er op gewezen, hoe onze Kerken moeilijk de lasten konden dragen van twee zoo kostbare inrichtingen. Men had m. i. beter gedaan om met het reorganiseeren nog eens een Synode-jaar te wachten. Wij wenschen, dat de Kerken de ad viezen der hooggeleerden zeer op prijs stel len, maar dat zij wakker zijn, om zelve hare zaken te doorzien en zelfstandig daarin te oordeelen. Hulsebos. Ondertrouwd: J. MALJERS en MARIA TEEKMAN. B Februari 1897. Harderwyk, Volstrekt eenige kennisgeving. OPENBARE VERGADERING op Dins dug 9 JEebruari a s. 's avonds ten lialf acht ure in het lokaal Kerkstraat. Trouwe opkomst wordt dringend verzocht. Goedkoopte, beste Amerikaansch Orgels in groote sorteering in voorraad. Ook op 'afbetaling wordt geleverd. Tien massa aanbevelingen liggen ter inzage Orgels van SI ORY CLARK te Chicago, waaronder de zoo geliefde num mers 71, 91 en 101, van resp. f175, f 195 en f 210. De bestelde ex. zul lett nu zoo spoeduf mogelijk wor den afgeleverd Ook zijn daarbij de Orgels met de gepa tenteerde registers Cello en Vacuun Viola welke zeer geroemd en gezocht zijn. Men kome de rijke sorteering zien en hooren of vrage den nieuwen Catalogus. Ook by onze agenten verkrijgbaar. De algemeene vraag naar en de enorme verkoop van STORY CLARK ORGELS eischten zulk eeirigroote partij tegelijk te doen komen. 200stuks doorloopend i n voorraad. Laagste doch vaste prijzen.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3