De SYNODE-PLAAT in verschillende grootten en prij zen weder ontvangen ten dienste der Gereformeerde Kerken in Nederland, is dat juist andersom. De Reglementen daar van gaan uit van de gedachte, dat er één Lands- kerk is en van dat ééne lichaam zyn de plaat selijke Kerken de inzichzelve machtelooze stukjes en leden. Gods Woord kent echter na het oude Testa ment geen Landskerk meer. De Heiland zegt tot de Samaritaansche, dat Zijn Kerk niet aan Jeruzalem en niet aan Gerizim gebonden maar integendeel over geheel de wereld en in Hemel en op aarde één groot geheel is. En elders leert Hij telkens, dat dit groote geheel plaatselijk geopenbaard wordt. Zoo, by voor beeld, afgezien van het bovengemelde, in Zijn heerlijk Woord„Waar twee of drie in Mijn Naam vergaderd zijn, daar ben Ik in het mid den". En dat Hij dit ook op Zijn geordende Kerken toepast, toonen onder anderen in de Openbaring de zeven brieven niet „aan het eene Kerk genootschap, dat in klein Azië is maar „aan de zeven Gemeenten, die in klein Azië zijn." Niet één Kerkgenootschap, dat gemeenten als onderdeelen bestuurt, wil de Heere; maar plaatselijke Kerken, die zich door innerlijken drang (zonder uitwendigen dwang; tot samen overleggen en samenwerken laten vinden voor zoover dit noodig ismits steeds zonder daarbij haar eigen zelfstandigheid prijs te geven". Feriwga. Zondag 10 Januari a. s. hoopt Ds. P. J. Baay -afscheid te nemen van de Geref. kerk te 's Gra- venzande en Zondag 24 Januari d. a. v. intrede te doen in zijne nieuwe gemeente te Kamper land, na bevestiging door Ds. J. J. Koopmans van Heinkenszand. Op den tweeden Kertdag is in Dronrijp onder leiding van den WelEerw. Heer Ds. Balhuizen de kerk tot Reformatie gekomen. Door wijlen Mej. Ludwig te Utrecht werd aan de Geref. Kerk aldaar gelegateerd de som van f 10.000, door wijlen Mej. A. J. den Dekker te Nieuwendijk (Almkerk) aan de Geref. Kerk aldaar de som van f6000 benevens eenige ge bouwen; aan de armen dier Kerk 2 stukken bouwland en aan de Chr. School aldaar f5000. De Penn. van de kas ten dienste van Em. Pred, Pred. wed. en weezen werd op den eersten Kerstdag verrast met eene gift van duizend gulden. En de Penn. van de Zending onzer Geref. Kerken ontving op dien zelfden dag twee dui zend gulden. Beide gaven zijn een dankoffer van eene en dezelfde zuster uit Utrecht, die onbekend wenscht te blijven. Agenda voor de vergadering van den Ring Walcheren" van Jongelingsver. op Gcr. grondsl. op Donderdag 14 Januari 1897 des avonds 6 ure. Locaal: Consistorie- kamre Gasthuiskerk (Nieuwstraat) Mid delburg. 1. Opening. 2. Lezing der Notulen. 8. „Coöperatie." Inl. W. stroo Cz. (Vlissingen) 4. Het voorzitterschap op onze Ger. Jonge- lingsvereenigingen Inl. D. Caljouw(0. en W. Souburg) 5. De Politiek op de Jongelingsver. Inl. J. Kempe te Souburg. 6. Vaststelling van den tijd der volgende vergadering. Vlissingen- De Secretaris, J. Veenstra. Officiëele berichten. Arnemuiden. Tot veler bodschap zeker mag van hier wor den bericht, dat de gereformeerde jongedochtera- Vereeniging niet alleen is blijven bestaan, maar zelfs eenige uitbreiding heeft verkregen. In de eenvoudige samenkomsten mocht nog wel eens iets tot stichting worden genoten en nog wol eens een vermanend woord worden ge sproken, waarvan wij hopen, dat het in den dag der dagen nog zjjne vrucht zal toonen tot verheerlijking van onzen Borg en Middelaar. Den begunstigers en begunstigsters zij harte lijke dank gebracht voor hunnen steun. Wederom konden heel wat kleedingstukken worden vervaardigd, die dezer dagen aan de -armen zijn uitgereikt. De kleedingstukken zjjn: 9 lakens, 13 hem den, 7 paar kousen, 7 beuken, 11 schorton, 2 zakken, 1 boezeroen, 2 rokken, 2 dekens, kussensloopen en 10 mutsjes. Bovenal dank aan den Heere, wien van alles de eere toekomt- Hij zegene onze vereeniging ook op haren verderen levensweg. Medegedeeld namens de jongedochtersver- eeniging door: J. Hülsebos. Consulent. Arnemuiden. 29 December 1896. Plaatsengeld. Tot ontvangst der plaatsengelden over het afgeloopen kwartaal zal worden zitting gehou den Maandag, 11 Januari, en Zaterdag 16 Januari, telkens des avonds van zeven tot acht uur in de consistoriekamer der Kleine Kerk. Het Bestuur der Kerkelijke Kas te Vlissingen, C. P. J. Dommisse Boekhouder. Ondergeteekende herinnert den leden van het Diaconaal Hulpbetoon, dat hare eerste verga dering D. Y. zal plaats hebben op 12 Januari a. s. ten huize van Mej. de Wed. Nachtegaal. Mej. Verhage. Verantwoording van Liefdegaven. Vlissingen bOntvangen voor de Zending; eene contrib. van één gulden, twee van 1,25. twee van 0,50, busje A. P. B. 5.00, eene gift van 2.50, waarvan voor de kerk f. 1,25 en voor de armen 1,25. Voor de weezen f, 3.00, voor de Zending; contrib. 1,50, busje P- G. L. f. 2,10, gift f .0.50; voor 's Heeren Loo f. 0.50. Van A. B. voor de Kerk een gulden, voor de armen een gulden. Een dankoffervoor de Kerk, 1.00, voor de armen 0.50, voor de weezen 0.50, voor St. Maartensdijk 0,50 en van drie dienstboden 1,25. Voor Br. N. Ver huist ƒ.1.Ou. Nog ontvangenbusje 7oor het orgel van A. M. ƒ4,22l/i.. gift van eene zuster voor St. Maartensdijk ƒ1.90, collecte daarvoor 17.281/2 De Heere neigde tot dit alles de harten, als mede tot eene geheel bizondtre gift bestaande in een bankbiljet van honderd gulden. DR. 3273, met bestemming als volgt10. Kerk St. Maar- tensdyk, 10 Geref. Zending, 80 voor de Kerk '96. Al den gevers, inzonderheid den laatste, naast den Heere hartelyk dank. Namens den Kerkeraad P. G. Laernoes. Jr. Scriba St. Maartensdijk, Men verzoekt ons met hartelijken dank te vermelden de ontvangst van eene gift uit Seroos- kerke van A. S. S. groot f 10,00 en uit Vlis singen f. 18,281/2 (zie opgave van Vlissingen B. in dit bladVan de kerk van Middelburg (C) f 22,45 Voorts nijpt de nood, want de tijd van ver koop is er zoo, wie nog spoedig helpt, helpt wel licht dubbel. Redactie. Met vriendelijken dank ontvangen van Mej. N. N. een kinderjurkje en een knot sajet. Hartelyken dank'aan allen, die ons met hunne gaven wilden steunen in het afgeloopen jaar, De Heere vergalde hun wat zij ook in dezen voor de armen deden. Middelburg. Zustirkring. vereeniging het volgende uitgedeeld 6 Dekens, 3 blauwe Rokken, 7 Lakens, 5 Boe zeroens, 23 Mans- Vrouwen-, meisjes- en Jon genshemden, 6 Schorten, 6 Doeken, 7 Beuken, 12 paar Kousen en 6 Dassen. BOEKBEOORDEELING. Men zendt ons het „Jaarboekje voor 1897 ten dienste van de Christelijke Jongelingsvereeni- gingen in Nederland. Uitgave van de Vereeni ging. „De Gereformeerde Jongelingsbond." Deze zesde jaargang is waarlijk lezenswaar dig. Allereerst om de statistiek voor allen, die daarby belang hebben. En voorts ook het Men gelwerk met „zelfzucht en zelfverloochening" door Prof Biesterveld en andere bydragen. Vooral moet gelezen en gewaardeerd het stukje van den Heer M. Koornstra „De eerste Zondag van een Recruut." Fbringa. Advertentiën. Onzen hartelijken dank voor de vele bewij zen van belangstelling by de intrede van 1897. Wederkeerig zij u toegebeden„De Heere ze- gene u uit Zion, Hij, die den hemel en de aarde gemaakt heeft." J. D. v. d. VELDEN, A. B. v. d. VELDEN-Eberstadt. Hartelijk dank voor de blyken van belang stelling op 1 dezer ontvangen. Wederkeerig wordt Gods besten zegen toe- gewenscht. 8 Jan. 1897. C. H. de WAGEMAKER en Echtgenoote. Onzen hartelijken dank voor de betoonde be langstelling en onzen wederkeerigen Heilgroet bij den aanvang des Jaars. Ds. J. HULSEBOS en Echtgenoote. Voor de vele blijken van belangstelling by de wisseling des jaars ervaren, betuigt bij deze hartelijk dank Klundert. J. H. FERINGA. Kerkelijke Kas. Het Bestuur der Vereeniging „de Kerkelyke Kas" alhier maakt bekend, dat in zijne laatst gehouden vergadering is uitgeloot een Aandeel van f500. in de geldleening der Vereeniging en wel No. 71. De houder dezer Obligatie wordt uit- genoodigd zich te vervoegen tot den Boekhou der der Vereeniging, den Heer I. de Wolff, die door het Bestuur tot uitbetaling daarvan is ge machtigd. Het Bestuur voornoemd, J. A. van Nederveen. voorz. J. P. de Wagemakeb. Secr. Middelburg 6 Januari 1897. D, F. CAMMELOT. T lasmarkt. Middelburg. Steeds voorhanden Solide Veeren en Kapok, bedden, Dekens, Matrassen in alle soorten- IJzeren Ledikanten en Wiegen, Spreijen enz. Voorts Tapijten, Vloer- en Tafelzeilen, Kar petten, alle soorten Glas- en Meubelgordijnen, Deur- en Gangmatten enz. Middelburg (C). Door den boekh. der K. Kas in dank ontvan gen uit de collecte 3 Januari van Mevr. de Wed. H. een Muntbiljet f 10—voor de plaat sen plaatsgeld van M. G. en P. G. f6 Voor de plaats van F. fo—laatste plaats van M. f2—. voor het Kerkdienstfonds fl f 1.25 ge deelte plaatsgeld, f 2.50, voor de plaats. Bezorgd bij den Koster van eene dienstbode f3—. voor de Kerk, door tusschenkomst van Br. J. J. Stoel van N. N. fl wintercollecte. Voor de Kerk St. Maartensdijk, uit de Col lecte 27 Dec. 3 Januari van M. v. W. fl van Wed. N. een Muntbiljet f 10—. van W. W. f 1.50, van vrouw W. f 0.20, van een werkman f 0.25, f 0.26. Nog fO'25. f0.25, f0.50, f0.40. Door tusschenkomst van Br. K. Le Cointre van N. N. f2.50, N. N. f2.50, Door tusschenkomst van Ds. J. D. v. d. Velden f2—.van N. N. i. de Wolff. Oost- en West-Souburg. Onder toezicht en met goedkeuring der Di aconie heeft de Gereformeerde Jongedochters- bij W. A. DE KIJCKK. Ondergeteekende bericht, dat het is uitverkocht. Bestellingen vóór 24 Dcc. ingezonden worden zooveel mogelyk uitgevoerd. biyft verkrygbaar tegen 30 cent, in nette Lijst f 1,10. K. IS SOIMTES, Uitgever te Middelburg.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1897 | | pagina 3