Uit de Heilige Schrift, VRIJDAG 17 JULI 1S96. No. 29 in Zeeland N< ,-p oord-drabant en ulmburg. Ds. J. HULSEBOS, Ds. J. H. FERINGrA en Ds. A. LITTOOIJ. HH. Abonné's VARIA. 5e Jaargang EEKBLAD GEWIJD AAN DE BELANGEN DER pEREFORMEERDE J^ERKEN Want de HEERE is onze Rechter, de HEERE is onze Wetgever, de HEERE is onze Koninglïij zal ons behouden. Jesaja 3322 ONDER REDACTIE VAN Doch Samuel zeide Heeft de HEERE lust aan Brandofferen en Slachtofferen, als aan het gehoorzamen van de stem des Hee- ren? Zie, gehoorzamen is beter dan slacht offer, opmerken dan het vette der rammen 1 Sam. 15: 22 Abonnement per 3 maanden f 0.35. Afzonderlijke nos. 3 cent. Advertentiën van 1—5 regels 30 cent, iedere regel meer 5 cent.' Familieberichten van 1 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Uitgever: K. LE C 01 NT RE MIDDELBURG. Berichten, Advertentiën enz., gelieve men tijdig, uiterlijk Vrijdagmorgen, bij den Uitgever in te zenden. buiten Middelburg worden herrinnerd dat niet 1 Juli het 2e kwartaal vervallen is met beleefd verzoek om het bedrag ad f 0.35 daarvoor bij den Uitgever te willen voldoen. DE OVERTUIGING DES HEILIGEN GEESTES. En die gekomen zijnde, zal de we reld overtuigen van zonde en van gerechtigheid en van oordeel Van zonde, omdat zij in mij niet gelooven En van gerechtigheid, omdat ik tot Mijnen Vader heenga, en gij zult mij niet meer zien En van oordeel, omdat de overste dezer wereld geoordeeld is. Johannes 16: 8-11. Het Koninkrijk van Christus staat overwin nend tegenover het Koninkrijk der wereld d. i. het menschdom, gelijk dat nog is onder het bestuur, onder de macht van Satan. De Heilige Gee3t komt, naar de belofte des Heeren, opdat die glansrijke strijd door vorst Messias in al zijn volheid openbaar worde, worde voortgezet en ten einde gebracht. Het overwinnen wordt hier overtuigen ge noemd. Het is toch een strijd met geestelijke wapenen. Dit overtuigen geldt ook de Hypocrie ten en de verworpenen. Hunne Conscientiën zijn overtuigd, hoewel zij innerlijk onwillig blij ven tot bekeering en de zonde blijven liefheb ben. Maar het overtuigen geldt vooral de uit verkorenen, bij wie de overtuiging met onweer staanbare kracht tot bekeering leidt, en tot een toevlucht nemen tot Christus drijft. De Heilige Geest is het, die overtuigt en strijdt, maar Hij doet dit in en door de apostelen en hunne prediking. Maar, wanneer de Trooster zal gekomen zijn, dien ik u zenden zal van den Vader, namelijk de Geest der Waarheid, die van den Vader uit gaat, die zal van mij getuigen. En gij zult ook getuigen, want gij zijt van den' beginne met mij geweest. En waarvan zal dan der apostelen-Belijdenis en prediking door goddelijke kracht, waarvan zal de Heilige Geest hetzij ter behoudenis, hetzij ter verzwaring des oordeels, overtuigen'? Van zonde en van gerechtigheid, en van oor deel. Eerst van zonde. En welk zal het voor name bewijs zijn van zonde? Omdat zij in mij niet gelooven. Van nature is de mensch onge- loovig. Hij is zonder God, zonder Christus. Dit is zijn zondaarsstaat, zijn verdoemelijke staat voor God. Hieraan zal de H. Geest door de prediking der apostelen ontdekken. Maar ook zal Hij van gerechtigheid overtui gen. En wel van de gerechtigheid, die voor God bestaan kan, doch die niet wordt verkregen uit de werken der wet maar door het geloof in den Heere Jezus Christus. En van gerechtigheid, omdat ik tot Mijnen Va der heenga, en gij zult mij niet meer zien. Die gerechtigheid heeft Christus voor zijn volk ver worven in Zijn dood en opstanding. Hy is over gegeven om onze zonde en opgewekt tot onze rechtvaardigmaking, zijn heengaan naar den he mel, zijn heengaan tot den Vader betuigt zijn volbracht werk, zijn eenig Hoogepriesterschap. Eindelijk zal de H. Geest overtuigen van oor deel. Zonde en Satan en dood zijn door Christus overwonnen. Hij is de van God verordende Koning, die de rijksordeningen des Heeren doet gelden, die, waar 't wreed geweld moet zwich ten, het volk in rechtmatigheid leidt. Onder zijne vleugelen is er een toevlucht, Hij maakt de gevangenen los, bij Hem is er een volkomene verlossing. En van dat alles nu overtuigt de H. Geest door het Woord des Heeren, gepredikt en be leden door Gods Kerk, door Christus dienaren. Hij overtuigt, maar dezen zal het zijn een reuk des levens ten leven, gene eene reuk des doods ten doode. Wat is die overtuiging u, mijn lezer of leze res'? Uw natuurlijk hart, hoe ook overtuigd, wil de zonde en de wereld niet loslaten. Maai de Heere is de Machtige. Zij uwe verwachting van Hem Als Hij werkt, wie zal het keeren Hulsebos. Gaarne voldoen wij aan het verzoek om het volgende onder de aandacht onzer lezers te brengen. Bibliotheek voor Blinden. Het is reeds geruimen tijd geleden, dat wij de vrienden van ons werk lieten hooren en menigeen heeft misschien gedacht, dat door de ongesteldheid van onze presidente de bibliotheek voor blinden schade leed. Doch dit is niet het geval. Werd Mevr. de Cock zeer beproefd, zoo dat ze vooralsnog zelf niet arbeiden kan, naar den lust van haar hart haar hoofd is, door 's Heeren goedheid, even helder gebleven en kon zij zelf niet werken, de Heere heeft an dere gewillige harten en handen beschikt, die onder haar leiding voortarbeiden. Zoo bleef ons werk, klein begonnen, steeds voortgaan en ko men we u thans mededeelen, dat reeds een kleine verzameling boeken gereed is en beschik baar ter lezing. Heeft iemand in zijne omge ving blinden, die lezen kunnen, hij schrijve slechts aan Mevr.de Cock, en terstond zal een lijst der boeken toegezonden worden. Wil een blinde zelf een boek uitzoeken, dan zenden wij op aanvragejeen lijst inBrailleschrift. Men kan dan opgeven,welke boeken ter lezing verlangd worden, en wij zenden ze gaarne eenigen tijd ter leen, om ze later weer voor anderen te verwisselen. Mocht er een hunner zijn, die een van onze boeken in eigendom wenscht te bezitten, wij willen dat gaarne tegen betaling afstaan. Som mige boeken werden reeds uitgeleend, en een blind meisje was zoo blij met den brief aan de Romeinen, dat ze dien van buiten leerde voor ze hem terugzond. Dezen brief konden wij haar bezorgen in oud blindenschrift (methode Moön) omdat zij alleen dat schrift kon lezen. Behalve gedeelten uit den Bijbel, bevat onze ver zameling Godsdienstige overdenkingen, tracta- ten en verder Christelijke verhalen. Het kost heel veel moeite een boek in blindenschrift te vervaardigen onder anderen wordt alleen Jesaja drie grootedikken deelen in Brailleschrift. Wij zeg gen bij deze onzen wakkeren helpers, van wyd en zijd, hartelijk dank voor hun werk. Moge de Heere het zegenen, om in waarheid blinden oogen te openen of bedroefden en nedergeboge- nen te troosten in hunne verdrukking. Een broeder Emir.-pred., zelf lydende, besteedt al zijn beschikbaren tijd aan dezen arbeid en ver heugt zich, alzoo nog iets te kunnen doen voor zijnen Heer. De. boeken zijn ook zeer kostbaar ieder, die er aan werkt, moet voorzien worden van een Braille-tafeltje, dit kost reeds eenige guldens, en het papier dat hiervoor gebruikt wordt, is ook zeer duur. Gevolg daarvan is, dat de bodem onzer kas zichtbaar is geworden. Onder dankbetuiging voor de vele giften, ojm- mige waarlijk groot en andere die'ons herin nerden aan het penningske der weduwe, beve len wij opnieuw onze behoeften u allen aan. In dit jaar hebben wij nog slechts enkele giften ontvangen. Onze verzameling is nog klein en wy wilden die zoo gaarne tot een geheele bi bliotheek doen aangroeien. Wil de een of ander ons in onzen arbeid helpen, wij nemen die hulp o zoo gaarne aan, en geven op aanvrage gaarne de noodige aanwijzingen om het Braille-schrift te kunnen leeren. J. D. Wielenga VAN ANDES. Bij dit woord van opwekking voegen wij eene opgave van de giften door ons sedert de laatste opgave in Nov. j.l. ontvangen. Jaarl. Contrib. uit Delft door zuster P. V. f 22,50van den heer Ch. te D. f 1W. G. B. te Z. f3,50; D. J. A. f0,50; A. H. te Z. fl. De giften vloeiden in den laatsten lyd niet zoo rijkelijk als in den beginne; vandaar dat onze kas bijna ledig is. Wij wenschten wel dat er vriendinnen of vrienden waren, die zich even als zuster P. beyverden, jaarlijksche contribu tion te verzamelen. Er is wel veel te geven, maar eene kleine gave kan allicht worden af gezonderd; en hoe lieflijk is de gedachte mede te werken om blinden, die toch reeds van zoo vele voorrechten verstoken zijn eenige uren te bezorgen van aangename uitspanning, maar bovenal om hen bekend te maken met den weg des levens, waartoe het lezen van de Heilige Schrift en van Christelijke boeken in Gods hand het middel kan zijn. Mogen wij spoedig weder met ruime bijdragen worden verblijd, en gebiede de Heere over ar beid en gaven Zijnen zegen Kampen, '96. W. F. M. Lindeboom— Duijser. Naar wij vernemen hebben de uitgevers, de heeren Kemink Zoon, besloten, het weder uitgeven van de onveranderden herdruk van Henrif s Bijbelverklaring, voorloopig tot voorjaar volgend jaar op te schorten. Voor hen over wegende omstandigheden hebben tot dit besluit geleid.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1896 | | pagina 1