MELISKERKE. ADVERTENTIËN." CORRESPONDENTIE. INGEZONDEN STUKKEN. Vereeniging BIDT EN WERKT. Yereeniging voor Geref. Onderwijs te Middelburg. Dr. L. II. WAGENAAR, Een wandel met God. DE KLEINE BEELDENBIJBEL. ÏÏOEKSTBA,Wedcrgeboortcen bekeering October Vrye Universiteit en Theolog. School NovemberEmeriti predik., weduwen en weezen. Hülsebos. Veere, 12 Jan. 1896. Voor eene talryk opge komen schare nam heden onze geachte Leeraar zegenend afscheid van onze Gemeente, met de woorden uit 1 Cor. 15: 58. Na de gods dienstoefening werd Z.Eerw. toegezongen Ps. 1214 en Ps. 1223. Namens den Kerkeraad J. Langebeeke Wz., Scriba. P.S. Het adres van den Kerkeraad is voortaan L. MIDAVAINE, Yrouwepolder. Grijpskerke. In de laatste week is het nieuwe kerkgebouw der Geref. kerk alhier klaar geko men. Zeer eenvoudig en net is alles afgewerkt, zoodat het geheel zoowel den ontwerper als den aannemer eere aandoet, en wij in de eerste plaats stof van dank aan den Heere hebben voor den goeden afloop in alles. Donderdagavond hopen wij D. Y. hetzelve in gebruik te nemen. üs. Gommer en het eerst het Evangelie daarin te bedienen, waarna de Leeraren D.D. Littooij en v. d. Yelden nog een gelegenheidswoord spreken zullen. De Kerkeraad. Voor de Kas Em. Pred. Wed-weezen ontvan gen: Eerste Coll. Tholen A f 8.10 - B - 6.87 Tweede Coll. Goes -34.41 Axel A -19.63 B -19.54 Oostburg -11.IIs „Schoondijke-16.13 Nog 29 gemeenten zonden mij de 3e coll. niet. Mag ik beleefd verzoeken dat voor 1 Februari te doen. De prov. Deputaat, B. M. den Boer. Goes. Het adres van de Geref. Kerk te Moerdijk is voortaan niet meer H. v. d. Post, maar W. SCHRIEK Scriba. Namens den Kerkeraad, A. P. ARDON, Praeses. Oost- ex West-Souburg. Door de Jonge- dochters-Vereeniging zijn met goedkeuring van den Kerkeraad de volgende goederen aan de armen uitgedeeld, 12 Moltonnen Dekens, 12 La kens, 33 Hemden, 8 Borstrokken, 3 Blauwe Rokken, 7 Schorten, 5 onderbroeken, 4 Boeze roens, 3 paar Kousen, 3 paar Kindermofjes, 2 Dasjes en 1 Doek. ZENDING, Gecommitteerden tot (le Zending Middel burg C verzoeken beleefd aan de houders van busjes om toezending daarvan bij den Penningmeester br. J. van Aartsen, Lan- geviele. Verantwoording van Liefdegaven. Door den boekh. der K Kas in dank ontvan gen uit de collecte 12 Januari: van X. f6.— voor de plaats. Door br. C. Cornelisse van N.N. f5.— voor de plaats, van A. V. fl.25 idem. Bezorgd bij br. C. H. de Wagemaker, onder letter G., een muntbiljet d. d. 15 Juni 1894 No. 06022 D D groot flO. ten behoeve van het Diaconie- en Kerkedienstfonds elk f5.— i. de Wolff. YRIJE UNIVERSITEIT. Bij den ondergeteekende bezorgd eene gift van C. J. groot f 1.30. Door br. Le Cointre ontvangen van N. N. te W. f 0.50. Den vriendelijken gevers dank. C. VERHAGE, Corr. Vlissingen B. In dank ontvangon, voor de Zendingskas, twee contrib. ii f 1,00, twee ii f 1,25, voorts voor de Kerk f 0,25 en voor de armen f 0.25. Namens den Kerkeraad: P. G. Laernoes Jr., Scriba. Idioten-Gesticht 'sHeeren Loo. Met dank ontvangen uit de collecte Geref. Kerk Middelburg C voor de onaangename fout een dubbeltje. Alsvoren van dhr. U. te P. f 0.90; van N. N. te W. f 0.50. K. le Cointre, Diak.-Corr. Vriendelijk dank voor de gift van fl.— gevonden in de collecte, met het opschrift: Voor 'sHeerenloo, van N.N. te B. T. de Rijke, Corr. te Koudekerke. In dank ontvangen van een particulier fl. f 1.— van onder Oostkapelle. L. Goedbloed, Corr. Serooskerke (W.) Op verzoek is ondergeteekende gaarne bereid bruikbare boekwerken voor dit doel uit Wal cheren in ontvangst te nemen, tot besparing van transportkosten. Gaarne beveelt hy deze noodige zaak by de lezers aan. K. le Cointre. Het verslag van de lezing van Ds. Lion Cachet moest wegens plaatsgebrek tot een vol gend no. overstaan. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur'. Dat het van U goed gezien was, M. de R. toen in het vorig nummer van de Z. Kerkbode door U gezegd werd, dat het overbodig was de bizondere aandacht te vestigen op de namens de Jongel. Vereen, te Klundertte houden lezing door Ds. Gezelle Meerburg; bleek gisteren avond toen een groote schare was opgekomen die met opmerkzaamheid toeluisterde. Nadat Ds. Feringa een enkel woord ter inleiding had gesproken, betrad Ds. Meerburg den kansel om te handelen over het aangekondigde onder werp. ZEw. wees er allereerst op dat reeds in zijn prilste jeugd de begeerte by hem bestond om het H. land te zien en te betreden, en dat de Heere in Zijne genade deze begeerte had vervuld. Vervolgens mochten we in den geest met hem de reis over Parys, Marseille en de Middelandsche zee maken, waarbij geschiedkun dige opmerkingen niet ontbraken, verder ver toefden we eenige oogenblikken te Port-Said en andere plaatsen in het land der piramiden en werden we bepaald by de herinneringen ook voor ons aan het land van Egypte verbonden. Van uit Port-Said werd de reis verder onder nomen tot aan Jaffa, het oude Joppe, waarvoor het eerst de voet werd gezet op het land van zooveel herinneringen voor elk Christen. Van Joppe ging het met rijtuigen naar Jeruzalem. Jeruzalem de stad des grooten Konings, wat tal van herinneringen, we werden in den geest rond geleid langs muren en door straten, we verwijlden op den heuvel Golgotha zoowel als in de moskee, te Bethesda zoowel als op den Via doloroza, kortom vol van herinneringen, vooral het groote plein voor den vroegeren tem pel, waar de Heere Jezus zoo menigmaal Zijne liefelijke stem deed hooren, we bezochten den hof Geth-sémané met zijn weemoedige herinne ring aan het, Mijn Vader, indien het mogelijk is, en den Olijfberg vanwaar de Heere ten Hemel voer Een uitstap van drie dagen bracht ons aan de Doode zee, in de woestyn van Juda, aan de Jordaan, bij de oude palmstad Jericho en te Bethlehem. Liefelijke gedachten, de geboorteplaats des Heeren, de beestenstal met de Kribbe het Engelenkoor met de herders werd ons in her innering gebracht en zoo veel meer dat zoo het slechts even werd aangestipt reeds te veel van Uwe plaatsruimte zou vergen M. de Red. Deze lezing die volle drie uur duurde werd tot het eind met onverdeelde aandacht en veel genoegen aangehoord. We zijn dan ook de Jongel. Vereen, oprecht dankbaar dat zij ons in staat stelde de behandeling van zulk een rijk onderwerp te mo gen hooren en sluiten met de wensch door Ds. Meerburg mede geuit, dat door de vermeerdering der kennis van het aardsche Jeruzalem de be geerte naar het hemelsche, meer en meer ook onder ons moge ontwaken. v. D. Klundert 9 Jan. 1896. Mijnheer de Redacteur!" Velen uwer lezers zal het bekend zijn, dat de provincie Noord-Brabant arm is aan Jonge- lings-vereenigingen. En waar deze gemeente op geestelijk gebied zwakke krachten bezit, zoo zal het menigeen een genoegen doen te vernemen, dat te Moerdijk een dergelijke ver- eeniging opgericht is. Nu hebben wij geen boeken en vragen nu beleefd aan andere Ger. Jongelings-vereenigingen en aan allen, die van het goede doel dat zij beoogen overtuigd zijn, een of meer boeken te willen afstaan. In dank zullen zij door de Vereeniging worden aange nomen. U dankzeggende voor de opname, Namens het bestuur der Geref. Jongelings-vereeniging te Moerdijk, P. Numan, Pres. W. Schriek Gzn., Secr. Ant. Noteboom Jr., Penn. Met den aanvang van den nieuwen jaargang wordt aan de Eerw. Kerkeraden herinnerd, dat by de predikbeurten ook alle andere Kerkelijke berichten gaarne* zullen worden opgenomen. II, II, Abbonné's buiten Middelburg, worden herinnerd aan het verschuldigde bedrag ad f 0.35 voor het 4e. kwartaal 1895, waarvan toezending beleefd ver zocht wordt by den Uitgever. Bij zijn vertrek van Veere, niet in staat om afzonderlyke bezoeken af te leggen, zegt on dergeteekende langs dezen weg, ook namens zijne familie, zijne vrienden en bekenden hartelijk vaarwel. Ds. J. C. RAAMSDONK. D.V. hoopt op Zondag 19 Januari, des avonds te 6 ure, in het Kerkgebouw der Geref, Kerk A.) voor de Geref. Jong.-Vereeniging Pred. 12 1 te Serooskerde (W.) op te treden den Eerw. Heer C. ORANJE. Onderwerp „De eeuwige Jeugd." Trouwe opkomst dringend verzocht!! HET BESTUUR. Te pachten bij inschrijving, te zamen -.of afzonderlijk: 58 aren 30 centiaren BOUWLAND, aan den Straatweg, tw ^clien Mariekerke en Meliskerke; 5 stukken BOUWLAND in den Molenblok al daar, zamen groot 2 hectaren 9 aren 42 centiaren 2 stukken WEILAND bij Mariekerke aan den weg, zamen groot 1 hectare 20 aren 60 cen tiaren 42 aren 70 centiaren BOUWLAND, aan den straatweg, even vóór den tol naar Melis kerke, tiendvry. Alles gemeente Meliskerke en in gebruik geweest bij W. Jobse Jz. Biljetten worden ingewacht ten kantore van den Notaris HUVERS, vóór 1 Februari 1896. Vergadering Dinsdagavond 71/2 uur. Ge woon locaal. HET BESTUUR. Het Bestuur bericht, dat de volgende week de intrest der geldleening van 1895 door den Penningmeester zal betaald worden. C. Verhage, Voorz. P. J. de Kruijter, Secr. Voorhanden in den boekh. van K. le Cointre: Levensbeschrijving van Ds. J. J. A. PLOOS VAN AMSTEL. Prijs fl.-. Woorden in beelden uit de H. Schrift en de Apocriefe boeken. Prijs f 1. Prijs f .80. Ook is de inteekening bij my opengesteld op het „RAI*PORT van de Deputateni.z. de opleiding van aan staande bedienaren des Woords." plijs f -.50. Bestellingen worden ingewacht by den boekh. K. LE COINTRE.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1896 | | pagina 3