ADVERTENTIËN. INGEZONDEN STUKKEN. JAN HENDRIK Will AR II PIETERNELIA JOHANNA KEMP, EBEN HAËZER, P. SUURMÖND, hopen den 4e Mei hun 25-jarige Echt- t*- vereeniging te gedenken. KASTRANDEN, KASTPAPIER, enz., Officiëele Berichten. AGENDUM voor den CLASSIKALEN ZENDINGSDAG, te houden in het kerkgebouw der Geref Kerk te Goes, DONDERDAG 16 MEI 1895. I. Voorin, half 10. Openingswoord door Ds. A. LITTOOIJ van Middelburg. II. Voórm. half 11. Buddings invloed op het ker kelijk leven in Zeeland. Inleider Ds. M. KEULEMANS. (MET DlSOL'SSIE). PAUZE. Gelegenheid tot het gebruiken van ver- verschingen in de consistoriekamer. Koffie, Melk, Broodjes, Eieren enz. zijn tegen geringe ver goeding te verkrijgen. III. Nam. 2 uur. Belangrijke mededeelingen van het Zendingsveld der Ger. Kerken in Oost Indië, door Ds. J. H. Feringa van Klundert. (Gelegenheid tot het doen van vragen.) IV. Nam. half 4 uur. Wat is in de tegenwoordige omstandigheden te doen om de belangstel ling in den arbeid der zending meer te verlevendigen? Inleider Ds. L. VAN DER VALK van Scheveningen. (Met Discussie.) V. Nam. half 5 uur. Slotwoord door Ds. J. D. VAN DE VELDEN van Middelburg. Namens de Classikak Commissie a. h. O. EERDMAMS. Voorz. W. KAPTEIJN, Secr. Naar wij vernemen, zal de Classikale Zendingsdag, tot het houden waarvan on langs de Gereformeerde Kerken besloten hebben, te Middelburg I). V. worden gehou den, Dinsdag 28 Mei a. s., in het kerkge bouw in de Lange Delft. Het programma zal spoedig worden bekend gemaakt. Verantwoording van Liefdegaven. Door de boekh. der Kerkel. Kas in dank ontvangen: van Mej. N. N. op 1 Mei bij Dhr.P. G. de Wolft* bezorgd, voor de kerk fl. voor de plaats f 2. I de Wolff. Vlissingen B. In dank ontvangen: f 12.50. uit dankbaarheid, verdeeld als volgt: Kerk, f 5,00, Weezen f 2.50, Armen f 2.50, School f 2.50. Voor de Hope Israels fl.25 Namens den Kerkeraad: H. Guillaume Scriba. (Buit«n verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik voor onderstaand stukje een plaatsje in de Zuider-Kerkbode. Wanneer men leeft of wenscht te leven naar de belijdenis der Gereformeerde Kerken, gegrond op het onfeilbare Woord Gods, behoort men zich ook in eiken weg en omstandigheid te kenmerken als een ware belyder, als iemand die het te doen is om de eere van Hem, die het middelpunt der Schriften is, namelijk Christus, de Koning van zijn duurgekochte ge meente. Ik zeide te kenmerkenja, mijne broeders en zusters, die eere moet ons ten allen tijde op het harte gebonden zijn, en als ik dan mijn oogen rondom sla, wordt menig maal het harte met weedom vervuld, niet alleen ziende op diegenen, die, wel is waar ook eenmaal belijdenis des geloofs hebben afgelegd, maar tot op dit oogenblik nog weigeren die te hand haven overeenkomstig de wille Gods, maar in het bijzonder op hem of haar die betoonen, dat het hun ernst is hun belijdenis waar te maken door zich te voegen bij diegenen, die wenschen te strijden in de mogendheid des Heeren voor de eere van Hem, die door zijn eigen bloed zich een gemeente heeft verworven ten eeuwige leven. Wanneer ik nu spreek over zooveel, dat niet is naar de wille Gods, maar integendeel, dingen waardoor de Heere zyn vriendelijk aan gezicht moet verbergen en zoodoende de wer kingen des Geestes over zijne Gemeente moet inhouden, zoodat in plaats van versch geestelijk leven dorheid wordt gezien, daarom is het dan zoo noodzakelijk dat met de zonde wordt ge broken en dat er b(j vernieuwing en altyd weer schuld voor don Heere wordt beleden en dan niet alleen beleden, maar ook gelaten, want de Heere zegt in zijn Woord, die zijne zonde belijdt en laat zal barmhartigheid geschieden. Op het laten van de zonde komt het dus aan en nu zijn er zoovelen, die zoo een schooue be lijdenis uitspreken en wanneer men met hen spreekt u in alles toestemmen en toch zware zonden aan de hand houden, die. wanneer men krachtig optreedt, uit den weg kunnen ge ruimd wordenen nu zoudt ge mij misschien tegen willen werpen, dat er in Gods Woord staat geschreven, „wat mensch is er, die niet zbndigt," dan moet ik u zeggen Gij hebt gelijk, maar de Heere zegt ook in zyn Woord,.Zyt heilig, want Ik de Heere uw God ben heilig" Maar mijne vrienden, onder de zoovele zonden, die de mensch helaas nog gedurig aankleven, bedoelik in het bijzonder deze zonde, waar tegen meer bepaald mijn schrijven gericht is, dit kwaad, dat helaas wel een ingekankerd kwaad kan genoemd worden, een oude zonde, waar nog zoo weinig de strijd tegen aangebonden wordt, zelfs ook in gereformeerden huize en wel dit, dat zoovele van onze jongelingen en jongedochters, wanneer zy met elkander ver- keeren, zooals men dat noemt, zich des avonds afzonderen tot laat in het nachtelijk uur, hetwelk een gruwel is in de oogen des Hee ren, en een schandvlek voor de natie en voor de kerk des Heerenen waar men zoo menigmaal moet aanschouwen, hoe veel ellende, hoeveel gedwongen huwelyken, hoeveel wrange vruchten daar uit voortkomen en van worden geplukt, (Jan is de toestand allertreurigst en bedroevend, en een ieder, die zich ook aan die zonde schuldig heeft ge weten en door het ontdekkende licht van Gods Heiligen Geest aan zichzelf is bekend gemaakt, kan niet anders, dan tegen deze zonde getuigen, hetzij door woord of daad, of geschrift, daarom gij ouders of wie gij ook zijt, breekt toch hoe eer hoe beter met deze schandelijke gewoonte, indien gij uwe kinderen daar nog vrijheid toe geeft, het is een vryheid uit den booze, zij zijn het gedoopte zaad der gemeente, in den naam des Vaders, des Zoons en des Heiligen Geestes. Gedenk toch aan uwe doopsbelofte, eenmaal voor God en de Gemeente zoo plechtig afge legd, dat gij ze zult onderwijzen doen en helpen onderwijzen in de leer van Gods Woord; gij moogt uwe kinderen daar geen vrijheid toe geven. Hoe kunt gy ouders, ik vraag het u, wanneer gij u ter ruste begeeft, met vrijmoe digheid voor den Heere nederknielen om Hem te danken voor genoten weldaden, uwe kinde ren den Heere opdragen, wanneer in een ander gedeelte van uwe woning uw kinderen zich op die wijze bij elkander bevinden, dat kan niet, dat is spotten, dat is in strijd met de wille Gods, daar moet de Heere zijn aangezicht voor verbergen. Gij kunt op die wijze voor uw kroost niet bidden, Üjdt hen niet in verzoeking, want gij helpt ze er zelf inbrengen. O, bedenk toch, en breekt met dit ingezonken kwaadstrijd cr tegen in de kracht des Heeren, opdat ook deze zonde uit ons midden mocht worden wegge daan en de Heere ook om deze zonde niet met zijn Geest mocht wijken. Gij heeren en vrouwen, die dienstbaren in uw huis hebt en tot nog toe in deze zonde voortgaat met hen daartoe de vrijheid te geven, och, wat ik u bidden mag, breekt toch met deze zonde, ziende op uwe verantwoording, die eenmaal van u zal worden geëischt door den Rechter van hemel en aarde. Gij zijt over hen gesteld, Sij moet ze verzorgen, gij moet naast den Heere voor hen waken, naar lichaam en ziel beide. Uw taakis zoo gewichtig, u van den Heere opgelegd, gij zult niet voor den Heere kunnen bestaanin dien wegmisschien hebt gy kinderen wier ouders het leed is, dat hunne kinde ren alzoodoen, die hun gedurig vermanen om ze vandien weg af te brengen, die zoeken u, omdat gy daar onder uw dak vrijheid toe geeft, zoo helpt ook gij hunne ouders tegenwerken. O, schrikkelijke verantwoording, indien gij in dien weg doorgaatachbreekt toch en laat die zonde toch niet langer toe, maar zoek ze te bestrijden en leert toch in de kracht de banier opheffen, dan zult gij ook overwinnenveroot moedig u voor den Heere en gij zult den vrede smaken voor uwe zielen. En gij, jongelingen en jongedochters in ons midden, wie gij ook zijt, haat en vliedt de hoererij, schendt uw lichaam niet, hetwelk is een tempel de3 Heiligen Geestesgedenkt aan uwen Schepper in de dagen uwer jongelingschap; vliedt de onvruchtbare werken der duisternis begeef uzelven tot eenen kuischen wandel, staat naar de vreeze des Heeren, hetwelk het be ginsel is van alle wijsheid, hoort naar de ver maning uws vaders en verlaat de leer uwer moeder niet, tergt uwe ouders ook met deze zonde niet, die de tucht verwerpt, die ver smaadt zijne ziele, maar die de bestraffing hoort, krygt verstand, gedenkt toch aan uweh doop, krachtens uwen doop zijt gij verplicnt tot eene nieuwe gehoorzaamheid. De Heere heeft van zijne zjjde met u een verbond der Genade willen oprichten, willigt dan ook van uwe zijde dat verbond in, maak uwen doop waar en bezoedelt ze niet door in die zonden door te gaan, want de verkeerde van harte zijn den Heere een gruwel, maar de oprechte van wege zyn den Heere een welgevallen. Achdat wy dan allen te zamen onszei ven mochten opmaken om ook tegen deze zonden te strijden om dan in de kracht de3 Heeren dezen hardnekkigen vijand te overwinnen, mocht dan de Heere zelf daartoe geloofskracht en geloofsgenade schenken. Bidden we veel om den Heiligen Geest, opdat die ons bekwame en leere bidden en voor onszelven en voor ons kroost en voor de gansehe gemeente des Heeren, omdat de Heere verder de dwalende mocht te recht brengen. De onbekeerde mocht bekeeren en zoo de naam des Heeren mocht worden verheerlijkt. O, dat er dan een algemeene strijd mocht worden gezien om de eere van Koning Jezus, opdat wy zoo zamen mochten opwassen in ootmoed en nederigheid, ons scha rende rondom de banier des kruises tot een woonstede Gods in den Geest, dat is de wensch van den schrijver die hoopt dat de Heere dit met veel gebrek geschrevene nog eens mocht zegenen tot heil onzer zielen om zijns Naams wil. K. B. Zaterdag 4 Mei hopen onze geliefde ouders hunne vijfentwintig-jarige Echt vereniging te gedenken. Hunne dankbare kinderen. Middelburg, 3 Mei, 1895. r f V V Vff'i Onze geliefde Ouders J. BOUCHER IE tot hiertoe heeft de Heere geholpen onder lief en leed. en k Hunne dankbare kinderen. Souburg, 3 Mei 1895. *»- Maandag 6 Mei hopen onze Gelief ie Sa Ouders 3$ IZAAK TIMMERMANS en KEELTJE CORNELIA DE KÖFF, hunne ziï-jarhje Echtreyecnighiy fc. te gedenken. ST Hunne dankbare kinderen, e* Vlissingen, 3 Mei 1895. De ondergeteekende betuigt zijn hartelyken dank voor de bewyzen van belangstelling 0;1 zijn 70sten geboortedag hem betoond. J. LOO I SE, Grijpskerke, Munnekenhof. verkrijgbaar in den Boekhandel van K. LE COINTRE.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1895 | | pagina 3