Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken. Zondag 7 April 1895. AD'VERTENTIEN. Voor den Schoonmaak. DamesDames Classe Middelburg. Classe Zierikzee. Classe Tholen. Classe Goes. Classe Axel. Classe Klundert. Classe Almkerk. Classe 's Hertogenbosch koninklijke fabriek Gebruikte POSTZEGELS J. F. P. WEINSSEN Jr, MIDDELBURG, Noorderkerk. Voorm 91/2 av. 6 uur, Ds. J. D. v. d. Velden. Zondag 16. Gasthuiskerk. Voorm. 91/2 avond 6 uur. Ds. A. Littooij. nm. 2 uur, Oefening Hofpleinkerk. Voorm. 91/2 nm. 2 uur, Ds. W. H. Oosten. VLISSINGEN, Kleine Kerk. Vm. 91/2 av. 6 uur, Ds. J. Hulsebos. Collecte voor de Weezen. Nam 2 uur, Lezing eener Leerrede. Vrijdagavond 6 uur, Ds. J. Hulsebos. Noorderkerk. Vm. 9^2 nm. 2 av. 6 uur, Ds. O. Eerdmans. Koudekerke vm. 9 nm. 2 u. Ds. E. J. de Groot. Meliskerke vm. 9 nm. 2 u. Ds. H. Buurman. Sbrooskerke A. vm. 9 nm. 2 u. Ds. S. de Jager. B. vm. 9 nm. 2 u. Ds. A. L. Ruijs. des voorm. Voorber. H. A. en Openb. Belijdenis. Gemeenschappelijke dienst. Vrijdagavond 55 uur, Ds. S. de Jager. Vee re vm. 9s nm. 2 u. Ds. J. C. Raamsdonk. Gapinge vm. 91/2 uur, Lez. eener Leerr. nm. 2 av. 6 uur. Ds. A. Steijling. Vbouwepolder vm.95nm. 2uur,Ds. B. Veenstra. Nam. 2 uur, Lezing eener Leerr. Oostkapelle Vm. 9 uur, Ds. A. Steijling Vrijdagavond 5 uur, Lezing eener Leerrede. Domburg vm. 9 mn. 2 u. Ds. B. B. v.d. Hoorn. Grljpskerke vm. 9 u. Lez. eener Leerr. nm. 2 uur, Ds. J. D. v. d. Velden. Arnemuiden vm. 91/2 2 u. Ds. J. Gommer. av. 6 u. Lezing eener Leerr. St. Laurensvm.91/2 nm. 2 uur, Lez. eener Leerr. Vrijdagavond 6 uur, Ds. A. Steijling. Souburg vm. 9nm. 2 uur,Ds. C. B. Schoemakers. av. 6 u.Lezing eener Leerr. Brouwershaven vm. 9Va um. 2u.D. J. Geerling. Oosterland vm.9i/2nm.2av.5i/2u.Ds. P.Siemense. Zierikzee vm. lOnm^^av. 6 u.Ds. M.Keuleraans. Doopsbediening. Vrijdagavond 6 uur, Ds. M. Keulemans. Anna Jacoba Polder. Vm. 91/2 nm. 2 u. Lezing eener Leerrede. Bergen op Zoom. Vm. 91/2 av. 51/2 u. Lezing eener Leerrede. Vrijdagavond 7 uur, Ds. A. v. d. Kooi. Krabbendijke. vm. 9 nm. U/2 av. 51/2 u. Ds. J. de Koning. Oud Vosmeer vm. 91/2 nm. 2 u. Ds. O. Los. av. 51/2 u. Lezing eener Leerrede. Poortvliet vm. 91/2 nm.2av.6u.Ds. K. Stelma. St. Maartensdijk. Vm. 91/2 nm. 2 av. 5^2 u. Lezing eener Leerr. Tholen, Nieuwe Kerk. Vm. 91/2 nm. 2 u. Dhr. W. J.Guillaume. Goes vm. 91/2 nm. 2 u. Ds. W. Kapteyn. av. 6 u. Lezing eener Leerrede. Baarland vm. 9 nm. U/2 u. Ds. I. Middel. Biezelinge vm. 9^2 nm. 2 av. 6 u. Ds. I. Contant. Heinkenszand vm 91/2nm 2 u. Ds.G.J.Dalhuijsen? Nieuwdorp vm. 9^2 nm.i1/2u. Ds. J.H. Donner Jr. Yrseke vm. 9 nm. 11/2 u. Lezing eener Leerr Borssele vm. 9*/2 nm. 2 u. Lez. eener Leerrede. Axel A. vm. 9 nm. 2 uur, Ds. A. Doorn. Kerk B. vm. 9 nm. 2 u. Lez. eener Leerr. Vrijdagavond 5 uur, Lezing eener Leerr. Ter Neuzen Vm. 9 nm. 2 u. Ds. L. Bouma. (2) Als het broeien gepaard gaatmet de bevruchting, dan verwacht ik met recht en reden 13 kuikens. (3) Zeer voornaam. Zouden andere lidmaten der Gereformeerde Kerken dat niet wenschen te doen? (4) Leeren nu deze teksten, waarin het on derscheid tusschen den doop van Johannes en van Christus aangegeven wordt „dat de doop van den dienaar gepaard gaat met den doop van den Heiligen Geest? Ja leeren dat ook de volgende teksten? (5) Onze belijdenis en liturgische Schriften doen ons de zuivere toonen van het geloof hooren. Daarom spreken wij van G'eZoo/sbelij- denis. Voor hen, die gelooven is het zoo maar dat de doop met water door den dienaar, bijv. bij Hijmeneus en Alexander, die Paulus aan den Satan overgegeven heeft, gepaard ging met den doop van den Heiligen Geest, heeft de heer Thierry niet bewezen. Dat had hij moeten doen, omdat hij de stelling niet loslaat. Daarop blijf ik dus wachten. Littooij. CORRESPONDENTIE. Met bevreemding namen wy kennis van een berichtje in de Zeeuw, onder de rubriek „Brief wisseling" i. z. het verslag der lezing van Ds. Fernhout. De redactie van de Zeeuw toch zegt daarin met genoegen gezien te hebben dat haar ver slag ons zoo in den smaak gevallen is, dat wij het over hebben willen nemen, waarvoor zij dank zegt. Zij verzoekt ons tevens, voortaan de bron te willen melden, enz. Wy ontnemen niet gaarne iemand zyn ge noegen, vooral niet dat van een Redactie, maar wij zien ons nu toch genoodzaakt dit te doen, omdat er niet de minste reden voor bestaat en het blijkt dat de Zeeuw-red. ons verdenkt van Plagiaat. Niets toch is minder waar dan dit. De redactie zal zich toch wel van vroeger herinneren dat wy bijna nooit iets uit de Zeeuw overnamen. Sedert zy de Kerkbode niet meer wil ontvangen, is dat nog zóó. Wij hebben dit meermalen openltfk verklaard. Zoo veel mogelijk wenschen wy te waken tegen voorbarige of onjuiste berichten, waarom wij alleen dezulken uit onze omgeving plaatsen, die ons door de betrokken personen, of Besturen en Kerkeraden worden verstrekt. Wat nu het gewraakte Verslag betreft, zoo vragen wij, welk verslag wordt bedoeld? Ds. F. hield twee lezingen. Eene te Serooskerke en eene te Middelburg. Van beide lezingen werd ons een verslag toegezonden. Niet de redactie van de Z. K. is dus voor den inhoud verantwoordelijk, maar wèl zijn dit de inzenders. Met het oog daarop schreven wij dan ook boven de verslagen Gaarne plaatsen wij op verzoek onderstaande verslagen Wij vermoeden echter dat de geachte Zeeuw- red. niet het degelijk Verslag van de Seroos- kerksche rede op het oog heeft, maar wél het verslag over John Darby, in het vorig 110. door ons opgenomen en wat eenige nos. door plaatsgebrek moest blijven overstaan. Wij kunnen de verzekering geven datdit verslag door een der leden van de J. V. ons verstrekt reeds in ons bezit was nog vóór de Zeeuw ver schenen ivas. Alleen verzocht de inzender ons later een klein gedeelte te mogen wijzigen. Hoe nu de Zeeuw-red. kan beweren dat dit verslag overgenomen is, blijft ons een raadsel, temeer daar het bijna geheel in vorm ver schilt. Natuurlyk moet er in de hoofdzaak overeenkomst zijn, wat voor beide verslagge vers pleit. De Redactie kan dus gerust zijn. 'tSpyt ons dat zulk een bericht moest geplaats worden wat niet getuigt van vriendschappelijke ver houding. Op haar verzoek verklaren wij gaar ne aan de Z. Red. het genoegen te zullen doen om bij overname de bron te vermelden, wat in zulke gevallen toch steeds gedaan wordt. Heden overleed na een langdurig doch een zeer geduldig lijden, mijn geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader WILLEM LOUWERSE, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Zwaar valt ons dit verlies, doch dat hij ingegaan is in de ruste, die er overblijft voor al Gods volk, lenigt onze diep doordrongen smart. Wed. W. LOUWERSE-Goedbloed. A. LOUWERSE. M. LOUWERSE-Pouwer. J. LOUWERSE. S. LOUWERSE-Wondkrgem. Gapinge, 3 April, 1895. Zaamslag B vm. 9u. Ds. W. A. Vrolijk Jr. Voorb. nm. 2 uur, Ds. W A. Vrolijk Jr^ Openb. Belijdenis. Oostburg vm. 9^2 nm. 2 uur, Ds. P. M. Out. Schoondijke vm. 9 nm. 2 u. Lez. eener Leerr. Klundert, Nieuwe Kerk. Zaterdagav. 71/2 u. Ds. J. H. Feringa- Vm. 9 nm. I5 uur, Ds. J. H. Feringa. Proces-collecte Vrydagavond 7 uur, Ds. Feringa. Lijdenspred. Dinteloord vm. 9 nm. 2 uur, Ds. A. Voogel Fijnaart en Heiningen. Vm. 9 nm. 2 uur, Ds. Koopmans. Moerdijk vm. 95 nm.25uur, Ds. A. Schouten Wz. Willemstad vm. 9 uur, Lezing eener Leerrede. av. 55 uur, Ds. A. Schouten Wz. Vrijdagav. 7 uur, Ds. A. Schouten Wz. Breda vm. 10 av. 6 uur Dr. E. C. Oggel. Zevenbergen vm. 91/2 nm. 2 u.Ds. M. Ouendag. Vrijdagavond 65 uur, Ds. M. Ouendag. Almkerk vm. 9 nm. 2 u. Ds. A. Brink. Werkendam A vm. 95 nm. 2 u. Lez. eener Leerr. Werkendam en De Werken B. Vm. 95 av. 6 u. Ds. H. Teerink. s Bosch vm. 10 av. 5s u. Ds. J. M. Mulder. Genderen vm. 95 nm. I5 u. Ds. J. K. v. Haeringen. 's Gravenmoer vm. 95 nm. 2 u. Ds. J. H. Laatsman. Helena veen vm. 95 av. 4 u. Lezen eener Leerr. Helmond vm. 10 uur, Lez. eener Leerr. Heusden vm. 95 av. 55 u. Dhr. K. de Geus. Sprang vm. 90 nm. 5 u. Lezen eener Leerr. Veen vm. 95 nm. 2 u. Lezen eener Leerr. Prediking in nog niet ontkomen kerken. Aardenburg Vm. 95 nm. 2 u. Lez. eener Leerr. Geertruidenberg vm. 95 av.5u.Dhr.H.Dekker. Buitengewone vergadering van de leden der Vereeniging: de Kerkelijke Kas te Vlissingen, Maandag 8 April, des avonds acht uur, in de consistoriekamer der kleine Kerk, ter behande ling eener zeer gewichtige aangelegenheid. Namens het Bestuur: M. N. BAERT, Voorzitter. Voorhanden: Kastpapier en Randen. STAALBOEKEN op aanvraag ter inzage. STEPH. VADER, Boekh. Branderij straat, Vlissingen. In een Christelijk gezin worden een of twee kostgangers gevraagd, liefst jongelui die de een of andere inrichting van onderwijs bezoe ken. Adres boekh. F. P. D'HUY. De 200 gunstig bekende LANGE VELD'S THEEËN zijn in afgewogen pakketten te verkrijgen bij de eenige verkoopers voor Walcheren. M. Vader, Vierwindenplein en Steph. Vader, Branderijstraat, Vlissingen. van bestaande sinds meer dan een halve eenw. D. J. PENNOCKMiddelburg. Soliede nieuwe Veeren BEDDEN en Kapok BEDDEN. Springveer-, Wollen-, Paardenharen-, Kapok-, Alpen- en Zeegras MATRASSEN. Soliede aflevering. Uiterst laag gestelde prijzen. BEDDEN-TIJKEN, welke nimmer doorstuiven, 10 jaar garantie. worden te koop gevraagd door Boekhandelaar, N. Leliestraat 140, Amsterdam. Stoomdrukkerij A. D. MTTOOIJ Az. Middelburg.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1895 | | pagina 4