m ARBEID. BRATOSPIRITUS, 1843-1893. De Gereformeerde Kerken in Synode te Dordrecht vergaderd, zitting houdende op den geboortedag van Hare Majesteit onze geëer biedigde Koningin, bieden aan Hare Maje steit de Koningin op dezen heugelijken dag de betuiging van hare innige gehechtheid en trouwe hulde en terwijl zij God den Heere danken voor wat aan ons vaderland in het bezit van zijn Koningin geschonken werd, uiten zjj de bede, dat haar zoo dierbaar leven in Godes veilige hoede moge staan dat te Zijner tijd haar koninklijke regeering land en volk jten zegen strekke, en dat de Oranjenaam, die in aller hart zoo heilige geestdrift doet trillen, het symbool bljjve, waaronder ook de Gereformeerde Kerken over wat de bescherming der overheid aangaat zich veilig weten. Zij bieden tevens onder eerbiedige hulde aan H. M. de Koningin-Regentes haar geluk- wenschen aan met dezen dag van hooge blijdschap. Ook de afgevaardigden der bui- tenlandsche kerken voegen hierbij de betui ging en hun hartelijke deelneming in het geluk dat aan Neerlands volk op dezen dag te beurt valt, en hebben de Synode verzocht bij Hare Majesteiten de tolk te willen zijn van hun eerbiedige gevoelens en van hun beste wenschen voor het Koninklijke stamhuis. De Synode, zien gaarne van deze taak kwijtende, heeft de eere daarbij mede te dee- len dat afgevaardigd waren Van de kerken in Schotland de Rev. Wil liam 13. Gardiner en Rev. Rob. Morton, van de DutchReformed Church in America de heeren prof. N. M. Steffens en ds. Joldersma, van de Christian Reformed Church in Ame rica ds. J. H. Vosvan de Gereformeerde kerk in Oost-Friesland ds. Stroeven en van die in Bentheim ds. van Dorp. Het moderamen der Synode, Van Andel. Voorzitter. 1sGrtrelduin-Capelle. De manslidmaten der Geref. Kerk van 'sGrevelduin en Vrij hoeve Capelle A. hebben in hun jongste vergadering met 36 tegen 5 stemmen besloten ineen te smelten met de Gereformeerden van de andere groep uit die Gemeenten. Naar wij vernemen hoopt Ds. C. S. Boss, beroepen pred. te Hoogeveen, op 17 Sept. des namiddags te 2 uur van de gemeente te 's Grevelduin en Vrijhoeve Capelle afscheid te nemen. Beroepen: te Nieuwdorp J. W. Wechelaar te Dirkshorn. Te Leiden (A.) C. van Proos dij te Baarn (A.) Te Woerden M. Keule- mans te Zierikzee. Te Oosterzee en Echten A. H. Nieboer Theol. cand. Te Roseland (N. A.) J. Robbert te Lutten aan de De- demsvaart. Te Emmen G. van Halsema te Siddeburen. Te Zuid Beijerland A. Roorda Theol. cand Te Hoogvliet J. J. Dekkers te Ouderkerk a. d. Amstel A. Te Meermerwoude J. Meijer Theol. cand. Te Leeuwarden C. B. Bavinck te Hazerswoude Te Zuidbroek P. Bos te Bedum. Te Westerschelling c. a. J. Hania te Oosterbierum. Aangenomennaar Bodegraven door J. Breukelaar te Nijmegen. Naar BlijadoorD. Steenhuis Theol. cand. Naar Aalten door A. H. Nieboer Theol. cand. Bedanktvoor de Leek door D. Steenhuis Theol. cand. Voor Groningen (A.) door T. Bos te Bedum. Voor Colijnsplaat door J. W. Wechelaar te Dirkshorn. Voor Maassluis B door W. fl. Oosten te Middelburg B. Voor Serooskerke B door L. Adriaanse te Zeist. Voor Woerden door M. Keulemans te Zie rikzee. Voor Ambt en Stad Vollenhove door A. H. Nieboer Theol. cand. Voor Schoone- beek door P. Bos te Bedum. Voor Oudemir- dum c. a. door J. Kool te Meeden. INGEZONDEN STUKKEN. {Buiten verantwoording der Redactie.) Aan de Eerwaarde Kerkeraden der Gereformeerde Kerken. Eerwaarde Broeders, Naar aanleiding van het schrijven, voor heen U toegezonden inzake Gereformeerde Ziekenverpleging en de daarover ontvangen antwoorden en onderling gehouden gedach- tenwisseling, wenschen de ondergeteekenden U het volgende mede te deelen Allereerst, dat zich in beginsel" vóór Ker kelijke Gereformeerde Ziekenverpleging heb ben uitgesproken de Kerken van Heinenoord, Gaastmeer, Helder, Koudekerke aan den Rijn, Oosthem, Vreeland, Loenen aan de Vecht, Middelburg C, Apeldoorn BEngwierum, Willemstad, Kuijpe, Longerhouw en Schet- tens, Oudshoorn, Oosterbierum, Bozum, Die- men en Watergraafsmeer, Meppel B, Delft B, Buiksloot, Winsum en Baard, Bedum B, Ermelo, Heeg, Zwammerdam, Renkum, Lei derdorp, Wormer, Uarlingen B, Strijen, Nieuwleusen B, Enschedé B, Purmerend, Sneek B, Vreeswijk, Zwijndrecht, Koudekerke (Walcheren), Gorcum, Amersfoort A, Leeu warden B, Maassluis B, Stad Vollenhove, Maasland, Zwartsluis, Weesp B, Reitsum c. a., en St. Anna Parochie B, zonder eenige beperking. Desgelijks maar met enkele beperkingen, of raadgevingen de Kerken van Dordrecht C, Groningen B, Vlaardingen A, Naaldwijk, Meppel A, en Ouderkerk aan den Amstel B. Van de Kerken, die zich reeds te Amster dam uitspraken, kwam natuurlijk geen be richt in. Utrecht B, Driebergen, Rotterdam B, Klundert, Zaandam B, en andere Kerken behooren dus nog bij deze reeks. Eenige bedenkingen werden gemaakt door de volgende Kerken, die zich op grond daar van niet ten gunste van het voorgestelde plan uitspraken Scherpenzeel, Amstelveen, Maar tensdijk, Heer Hugowaard, Axel A, en Broek op Langendijk. Ook deze Kerken echter toon den in beginsel er mede in te stemmen, alleen Amstelveen uitgezonderd. De Kerk van 's-Gravenhage B meende zich van advies te moeten onthouden zoolang de zaak ter Synode in behandeling was, en denkelijk andere Kerken evenzoo. Met het oog op het aanhangig zijn ter Synode meenden de Kerk van Dordrecht C, en anderen, dat de voorgestelde vergadering niet moest doorgaan. En de ondergeteeken den, in wier midden deze gedachte ook al eens was uitgesproken, zijn tot de overtuiging gekomen, dat zij gegrond was. Het is nu toch niet meer de zaak van de vergadering te Amsterdam, noch van de on dergeteekenden maar van de afgevaardigden der Provinciale Synoden van Utrecht en van Noord-Brabant en Limburg door welke het op het agendum der Generale Synode is gebracht. De bedoelde vergadering wordt dus niet gehouden. Toch is het schrijven van onder geteekenden tot hun vreugde niet vruchteloos geweest. Waar zoovele en sterke Kerken zich vóór dit beginsel hebben uitgesproken, is blijkbaar de overtuiging ontwaakt, dat de Gereformeerde Kerken zich aan deze zaak niet mogen onttrekken. Moge de zegen des Heeren deze aanvankelijke op waking sterken, bestendigen en kroonen Met dankzegging voor de gezonden ant woorden en den daarin van Uwentwege ons geboden steun, Uw Dienstwillige Medebroeders., G. J. BARGER, v. d. m. te Driebergen. P. J. WIJMINGA, v. d. m. te Zaandam. J. H. FERINGA, v. d. m. te Klundert. Augustus 1893. A 1> V E K T E S T I E X. Ondertrouwd C. B. SCHOEMAKERS, Pred. van de Geref. Kerk te O. en W. Souburg, en G. KNIBBE van Haarlemmermeer. Haarlemmermeer30 Aug. 1893. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders WILLEM AARAOUTSE en MAATJE WISSE den 2en September hun Jz. te herdenken. Dat de Heere hen nog lang moge sparen, is de bede van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Uit aller naam, J. AARNOUTSE Wz. Koudekerke, 1 Sept. '93. Voor de de vele bewijzen van hartelijkheid en liefde, op den dertigsten Augustus ont vangen, betuigt ondergeteekende, ook namens de zijnen, innigen dank. Ds. J. HULSEBOS. Het Bestuur der Vereeniging De Kerke- lijke Kaste Vlissingen bericht bij deze dat van de geldleening ten laste der Vereeniging een aandeel van f 200,— No. 20 is uitgeloot. Ter uitbetaling van genoemd aandeel en ter voldoening van de rente der genoemde leening, verschenen I September 1893, zal D. V. Vrijdag 8 September van 6 8 uur nm. worden zitting gehouden in de consisto riekamer der Kleine Kerk. Namens het Bestuur. J. P. BRAND SMITH, Voorzitter. Vergadering van de Chr. Werklieden ver- eenktiiur, «Patrimonium" Donderdag 7 Sept. 's avonds acht uur. ZAAL BOGARDSTRAAT. ïïoorp nur Inleider de WelEerw. Heer Ds. OOSTEN. Alle belangstellende en vooral de leden wor den verzocht trouw op te komen. zeer zindelijk in 't gebruik, zeer voordeelig in prijs. C. VERHAGE, Kromme Weele. TK KOOP KLEERMAKER^ GEREEDSCHAPPEN. een Naaimachine, een Werktafel, een Snijta fel, Kapstokken, Persplanken, Ijzers, waar onder een nieuwerwets, Schaaren enz. enz. Adres: Nieuwstraat, WIJK H. No. 29. T 3 K O O Ps Twee kalfvaarzen, aan de rekening bij A. LOUWS te Serooskerke. Ondergeteekende bericht dat hij is ver huisd van de Heerengracht naar de Rogard- straat II. f>5, en beveelt zich bij voortduring beleefd in ieders gunst aan. A. BALJEU, Kleermaker. Maandag en Dinsdag Kolen in lossing. Hout, Turf, Cockes en 40 Vuurmakers voor 10 Cent, bij G. JACOBSE Vlissingschestraat.

Zuider Kerkbode, Weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. | 1893 | | pagina 4